Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Královna Alžběta (1998)

Hezky odvyprávěný příběh královny Alžběty I., která jako poměrně mladá dosedla na anglický trůn a která musela překonat nejednu překážku, než upevnila svou moc a než přivedla Anglii od úpadku až k rozkvětu - k takzvanému Zlatému věku. Dokonalá atmosféra, skvělá Cate Blanchett.

plakát

Roztomilý člověk (1941) odpad!

Některé staré české filmy mají jednu - nikoli nepodstatnou - chybku a to naprosto stupidní scénáře. Roztomilý člověk je zrovna ten případ. Oldřich Nový zde tropí spoustu veselých nedorozumnění. "Pamatuj si jednou provždy, že já nikdy nelžu. Lež se mně hnusí. Dělám pouze roztomilé žerty." Třeba když všem nabulíkoval, že Molenda má úchylku, která ho nutí cvičit na gymnastických kruzích a ty mu pak namontoval do ložnice. Óóó to byla moc veselá legrace :-(

Ecce homo Homolka (1969)

Na Homolcích oceňuju hlavně autentičnost a civilní projev herců, celé je to přirozené, jakoby to ani nebyl hraný film, ale dokument o jedné mírně dysfunkční rodině.

Stigmata (1999)

Co je na Patricii Arquette tak děsně sexy? Asi ty její křivý zuby. Jinak příjemně šílený film.

Odcházení (2011) odpad!

ošklivý nepěkná věc

Memento (2000)

Typická postmoderní splácanina, směska násilí, neurčitých náznaků, tajuplnosti a překvapivých zvratů, navíc s příběhem vyprávěným pozpátku. Stejně je jedno, jestli jeho manželku zabil někdo jiný, on sám, nebo nikdo, nebo nikdy ani žádnou neměl a jen se mu to všechno zdálo. Když je vypravěčem příběhu psychicky nemocný člověk, tak je tak ňák možný všechno.

plakát

Oddělení zvláštní péče (1980) (TV film)

Mezi československými televizními filmy se občas dají najít opravdové perly, ať už je to kultovní Ikarův pád s Vladimírem Menšíkem, anebo právě Oddělení zvláštní péče. A docela jsem koukal, že Vilém Besser taky umí zahrát normálního lidského člověka a ne jen...však vy víte co.

Prolomit vlny (1996)

Velice silný film, napodruhé už jsem nenašel odvahu si ho pustit. Je jak rána kladivem do hlavy, do srdce.

plakát

O milionáři, který ukradl slunce (1948)

Milé děti, tato krásná pohádka pojednává o tom, jak jsou kapitalisté zlí, sobečtí, chamtiví, nenažraní a morálně zkurvení.