Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

Dua Lipa: Physical (2020) (hudební videoklip)

Celá deska Future Nostalgia je narvaná pozitivní energií jak jitrnice. I poměrně zapšklý člověk jako jsem já při jejím poslechu musí tančit.

plakát

Hole - Doll Parts (1994) (hudební videoklip)

V době, kdy se z muziky stalo průmyslové odvětví a kdy se pahudby na televizních obrazovkách ujala různá priteplalá košťata s nagelovanou kundou na hlavě, vydávající zvuk "wow", je má duše nevýslovně šťastná, že může poslouchat desku Live trough this od skupiny Hole, což je nefalšovaný vaginální afektovaný punk-rock. Ta hudba vznikla z toho důvodu, že ji Courtney Love cítila a chtěla sdílet. Nevznikla tak, že by se nějaká třetiligová herecká píčovina z Bělé pod Bezdězem přimamlasila do metropole na natáčení, tam jí natřeli vlasy na žluto, oblékli gatě Michala Jacksona a nechali na kamery nazpívat "Vláďa jede lodí".

plakát

Parfém: Příběh vraha (2006)

Hodně intenzivní, možná až invazivní film. Navíc vizuálně krásný. Tak jestli se chcete dozvědět, jak to bylo s parfumérským tovaryšem jménem Jean-Baptiste Grenouille, tak pojďte, pojďte dál..

plakát

Výměna manželek (2005) (TV pořad)

Do Výměny se hlásí divný týpci a typky, při jejich sledování začne být člověku jasné, co je přidržuje na dně společnosti - alkohol, hašteřivost, lenivost, negativismus. Dost častým osobnostním defektem je indolence, to znamená, že se o ty lidi, když byli mladý, nikdo moc nezajímal a nepředal jim nadšení pro něco, lásku ke světu, základní herní strategie pro život, nikdo jim nepředal nic a oni díky tomu tak zvláštně existují na levelu nula. Takto zanedbaní, zpustlí lidé se vyznačují hlavně invalidním slovním projevem. A je vtipný, že i ten nejmarginálnější mužik v teplákách, se čtyřma zubama a s průvanem v hlavě dbá o to, aby dobře zapůsobil na publikum, je to pro něj věc prestiže, aby z pořadu vyšel se ctí.

plakát

Fields of the Nephilim: Visionary Heads (1991)

Něco tak invenčního a zároveň temného jsem snad ještě nečul. Jejich desky Elizium a Nephilim jsou to nejvíc z gotického rocku. Fields of the Nephilim jsou padlí andělé, tmovod z jiných dimenzí. Bůh zemřel, pustá skořápka povládne navěky.

plakát

Made in China (2006) (TV film)

Kapitalismus křížený s maoismem, který se projevuje tak, že jsou pracovní otroci občas nahnáni do přednáškové kobky, kde jsou jim sdělována moudra typu - největším hříchem dělníka je, když se otočí zády ke své vlasti. Bůhvíproč mi to připomnělo pracovního psychopata Tomáše Baťu a jeho motivační promluvy k dělnému lidu. K dokumentu mám ještě jednu asociaci, nějaké třesky plesky z Gumballova úžasného světa, díl Továrna: "Upřímně, tahle inspekce je stejně zbytečná, protože už jsme se rozhodli přesunout továrnu do země, kde zaměstnanci nevyžadují takový luxus, jako jsou třeba lidská slušnost, přímé denní světlo, ženská práva, mužská práva, lékařská péče nebo pracovní stoly."

Ztracená věc (2010)

Fantazijní svět chaosu prosákl do našeho šedého spořádaného světa. Shaun Tan rozhodně není žádnej mudla, však i jeho kniha Nový svět, kniha beze slov, to je gejzír kreativity. A jeho vyprávění bývají vždy vlídná, za což mu děkuji.

LEGO® příběh (2014)

Lego vybudovalo utopický svět, kde všichni znají svoje místo, žijí podle návodu a jsou domestikovaní, omyvatelní, šťastní.

plakát

Marpo - Zavři hubu 3 (2020) (hudební videoklip) odpad!

Rapová energie vzniká tak, že člověk odmítne dospět, poskakuje na místě a je konfrontační, u toho si co chvíli husťáckým gestem srovná rejska (genitál). Český rap si občas poslechnu, vždycky mám ale nakonec pocit, jako bych se brodil po prdel v dětech.

plakát

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Výborný dokument se záběry z koncertů Nirvany, jejich interview, rodinných idylek s Courtney a jejich malou dcerkou a tak. Nicméně divák z toho vyjde poněkud počochněn, protože hlubinná sonda do psýché Kurta C., ..nevim, možná by si to člověk neměl pouštět nebo aspoň připouštět. Kurtova hudba je krásná, jeho duše však poněkud hnusná, morbidní, katastrofická, rozervaná, vyglajdaná.