DHDV

DHDV


10 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
  • 19.11.2016  12:48

  Eddie Redmayne = Michael York za mlada :) Příjemný film, který potěší odrostlé příznivce HP!

  • 6.4.2013  23:00
  Náš vůdce (2008)
  *****

  Skvělé!!! A když si učitel v policejním autě uvědomí, že přišel nový mučedník.. hmmmm... Silný film

  • 21.9.2012  08:18
  Prometheus (2012)
  ***

  Ridley Scott vždy říkal, že přinese další díl vetřelce s mnoha odpověďmi na předešlé čtyři díly. Skutečně, v roce 2012 pustil do světa další díl vesmírného miláčka, bohužel místo odpovědí položil další otázky. Prometheus není film, kde domina Weaver dává na prdel vesmírným stvůrám, je to spíše slabší odvar předešlých dílů. V roce 1979 pustil do světa Ridley Scott dosud nevídané sci-fi. Vetřelec byl v té době nadčasový film, který budoval napětí a hrál si z divákovou fantazií. Strach, to bylo to, co první díl vetřelců dostal do podvědomí! Přesně tohle ale Prométheovi chybí. I když režisér předem oznamoval, že nepůjde o přímé pokračovaní a bude se jednat jen o film ze stejného světa, fanoušci čekali návrat ikony! Návrat filmu, u kterého se budou bát a zároveň bavit. Musím bohužel říct, že já se nebál a ani nebavil. Vizuální stránka je dech beroucí záležitost, které vyplývá ze zkušenosti a fantazie režiséra. Scénář ale silně pokulhává. A sním i výběr hereckého obsazení. Příběh pokládá otázky stejně rychle jako holub trus, na málo z nich ale odpoví. Všechno působí zmateně a nesourodě. Dějové linie se rozbíhají jako sklerotici po nákupním středisku. Herecké obsazení slibovalo velký nadprůměr Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce, Charlize Theron, Idris Elba. Jsou to herecká esa, která když dostanou prostor, dokážou utáhnout i špatný film. Jenže nikdo v neuvěřitelném (až sci-fi) střihu prostor nedostal. Nebylo co ukazovat a ani Charlize navíc neukázala nic, co by osvěžilo film o hezký záběr. A to jsem se na tu krásku moc těšil. Jediná věc, co může film zachránit je prodloužená verze s promyšleným střihem a novými záběry nebo další díl jen s odpověďmi. Co říct závěrem? Ridley napumpoval do Promethea vlastní krev a svoji velkou představivost. Bohužel, v tom případě byl až moc velký vizionář a možná znovu předběhl dobu. Zahrávat si s náboženským podtextem a věnovat mu jen okraj filmu a pár indicií se nikdy nevyplácí. Prometheus je toho důkazem.

  • 2.6.2012  17:46

  Příběh se jen letmo drží klasické pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Příběhová linka se snaží být svěží a nepůsobit jako předem nalajnovaný příběh, což se občas daří a občas ne. Myslím, že tvůrce scénáře po dějové lince udělal maximum. Více zásahů by asi udělalo ze Sněhurky a lovce jinou fantasy. Horší už je to s postavami, které se v příběhu objevují. Žádná z postav nedostala prostor, aby byla tou hlavní. A to je asi největší chyba filmu - častým přeskakování kamery z jedné postavy na druhou dochází ústřední trojici dech. Jelikož je to ale velký debut režiséra, je tohle omluvitelné nyní, ale nepřijatelné v dalším jeho filmu. I přes horší scénář by si tohle měl režisér umět pohlídat. Charlize Theron to v roli zlé královny sluší, kdyby měla více prostoru, určitě by si film získala celý pro sebe (což by asi nebyl účel). Kdybych vám měl popsat její herecký výkon, tak se velmi ale opravdu velmi podobal Johance z Arku, kterou ztvárnila Milla Jovovich. Chvilku otravně hysterická, chvilku příjemně okouzlující. Sněhurka… Víte, se Sněhurkou je to horší. Kristen Stewart se asi už nikdy nezbaví nálepky „ta Bella“ a já se vůbec nedivím. Její herecké nadání není nijak velké, hraje a tváří se úplně stejně celý film jako v Twilight sérii. Naštěstí režisér Sanders tuhle slabinu určitě vycítil a Sněhurce věnoval pár „cool“ záběrů, kde využil svého umění pro rychlý střih z reklam a pěkného vizuálního konceptu filmu. Chris Hemswort jako Lovec hraje své osobní maximu. Ve filmu nemá slabší chvilky a roli zvládá s přehledem. Ve scéně, kde promlouvá k mrtvé Sněhurce, hraje jako PAN herec. Co na filmu chválím, je vizuální stránka. Tvůrci opravdu popustili uzdu své fantasii a vytvořili perfektní fantasy svět. Mnozí přirovnávají vizuální stránku Sněhurky a lovce k filmům od Ridleyho Scotta. Ale s tím moc nesouhlasím, spíše bych vám doporučil ke srovnání film Princezna Mononoke. Je to japonský anime film, ve kterém najdete daleko více vizuálních spojitostí a možná vám i pomůže pochopit, co vlastně dělal ve filmu bílý jelen. První dojem z hudební stránky filmu byl, že James Newton Howard složil hodně slabý hudební doprovod. Ale to jsem se mýlil. Pokud si pustíte soundtrack samostatně, zjistíte, že se mu opravdu povedl. Jen ve filmu nedostal moc prostoru. Sněhurka a lovec není dokonalá fantasy, má docela hodně slabin a jako celek film působí nesourodým dojmem. Ale i tak vám návštěvu kina doporučím, už jen kvůli vizuální stránce filmu.

  • 28.4.2012  13:03
  J. Edgar (2011)
  **

  Film J. Edgar natočila herecká legenda Clint Eastwood a do hlavní role obsadil Leonarda DiCapria. Tyto dvě herecké špičky by měly vytvořit skvělé životopisné dílo. J. Edgar je pomalu plynoucí film, kde se jen občas se objeví akční scéna, spíše je dílo konceptováno do dramatu. To má své plus i mínus. J. Edgar má hodně silnou atmosféru, takovou tu ze staré školy. Připadá vám, že film je dvakrát tak dlouhý než ve skutečnosti, a to je zároveň i největší slabina. Pomalé vyprávění se na vás snaží dýchnout atmosféru tehdejší doby. Účel se v mém případě minul účinkem. Namaskovaný DiCaprio je k nepoznání od faktického Hoovera (jen ty barevné čočky mu moc neseděly) a předvádí opravdu dobrý herecký výkon - jeden z nejlepších své kariéry. Mezi herce, kteří ve filmu vynikli, patří i Judi Dench. Myslím si, že čím je starší, tím přesvědčivěji svoje role hraje. Armie Hammer teprve čeká na svou velkou filmovou roli, herecké kvality má, jen potřebuje více prostoru. Nikdo ve filmu nepodává špatný výkon. Jen pan režisér mohl popustit více emocí, film je na herecké emoce sterilní.

  • 28.4.2012  13:01

  Už během prvních dvaceti minut jsem si uvědomil, že tento film nebude výjimečným blockbusterem letošního roku. Režisér Jonathan Liebesman se už od začátku držel zaběhnutých linek akčního a dobrodužného žánru a snažil se je nakombinovat tak, aby výsledek působil jako film s myšlenkou. Bohužel, tento pokus se nezdařil hned po úvodním souboji Persea (Sam Worthington) s Chimérou. Sam Worthington je herec jednoho výrazu a proto asi hraje celý film se špinavým obličejem, aby jeho herecké polohy dosáhly tíženého efektu. Doufal jsem v to, že film bude stavět na dvojici Liam Neeson (Zeus) a Ralp Fiennes (Hadés). Ale tito dva filmový bratři děj taky neobohatili, hlavně jejich dějová linka je zcela mimo mé chápání. Jeden neví, co vlastně chce a nakonec si odpouští oba dva navzájem, prostě nedotažený scénář. Bill Nighy, který hraje Héfaista si určitě tuto roli nezařadí mezi ty podařené a Rosamuda Pike (Andromeda) taktéž. Hlavně romantická linka mezi Andromedou a Perseem je pořád facka, takový (nelogický) smeč na diváky jsem také ještě nikdy neviděl. Příběh Hněvu Titánů je prostě neodtažený, to tvůrci (určitě) věděli. Proto se rozhodli zaměřit na vizuální stránku filmu. To je to, co film jakž takž drží v celku. Rychlý střih, digitální monstra a pár originálních záběrů. Na můj vkus byl konec silně přestříhaný (občas jsem netušil co sleduji), ale to by se dalo odpustit díky dobře zvolené hudbě (soundtrack má své silné ale i slabé místa). Já film viděl ve formátu 3D, pokud vy toto fantasy zhlédnete v klasickém formátu, nic se nestane. Hněv Titánů mne zklamal, čekal jsem posun v kvalitě, ale ten se nedostavil. Pokud se vám líbil první díl a od filmu nic neočekáváte, zajděte si na to do kina. Ale pokud chce opravdu dobrodružný film, sáhněte raději doma po ozkoušené klasice, jako je třeba Mumie (1999) anebo Dobyvatelé ztracené archy (1981). Ušetříte peníze a nebudete zklamání.

  • 28.4.2012  13:00
  Mezi vlky (2011)
  ****

  Vedlejší příběhová linka je silnější, než ta hlavní o přežití! Nicméně konec velmi pomohl celému filmu.

  • 28.4.2012  12:59

  Tento sci-fi kousek se drží scenáristické klasiky, která vůbec neriskuje nic, co by mohlo ovlivnit celkový dojem z letního trháku. Příběh má jednoduchou dějovou linku, sice lehce předvídatelnou, ale zato pěkně svižnou a film díky tomu nenudí. Najdeme v něm pár nelogických kroků, ale účelem filmu není být dalším dílem Colomba. Trailer sliboval film, v němž v každém záběru bude Rihanna a nebo sympaťák Liam Neeson, skutečnost je ale taková, že tyto dva herci hrají spíše druhé housle. Nicméně Rihanna je krásná (přesvědčivá) v každém záběru a role jí opravdu sedla a Neeson pěkně brání svoji hereckou pověst a tento film mu neuškodil (ale taky nepřidal výjimečnosti – spíše přidal pár dolarů navíc od fanoušků). Hlavní slovo dostal Taylor Kitsch - svoji roli zvládl a vykřesal z ní, co se dalo. Další překvapení (pro mě) byl Tadanobu Asano, neuvěřitelně sympatický chlapík. Zbytek hereckého obsazení pěkně doplňoval a osvěžoval celý děj filmu. Překvapila mě hlavní myšlenka filmu. Tvůrci zde vzdávají hold Pearl Harboru a zároveň „odpouští“ japonskému lidu to, co provedl 7. prosince 1941. Těžko se hledá pro toto gesto správné pojmenování. Ale byla to pro mě velmi překvapující část filmu. Pokud si chcete v kině odpočinout, zavzpomínat na „Bayův fetiš“ a užít si pár záběrů Riri v uniformě (a jiné blockbusterové bonusy), film doporučuji. Ale rozhodně nečekejte film, který by oplýval přílišnou hloubkou. Spíše naopak, učaruje svojí lehkostí a svižností.

  • 29.3.2012  14:14
  Hunger Games (2012)
  *****

  „Do třetice všechno skvělé“ – Hunger Games Znáte ten pocit, když přijdete do kina na „zaručeně“ kvalitní horor, ale odcházíte zcela zklamáni tím, že se z hororu vyklubala spíše komedie? Tak já jsem zažil něco podobného, ale naprosto opačně v kladném slova smyslu. Režisér Garry Ross natočil svůj třetí film a ten se rozhodně povedl. Hunger Games je film, který rozhodně není jen obyčejným blockbusterem začínající letní sezóny, na který byste jen tak zapomněli. Už jen kvůli krásné Jennifer Lawrence (hraje svoji roli velmi dobře) a přesvědčivému Joshovi Hutchersonovi. Ostatní herecké obsazení je také kvalitní (Tucci či Harrelson), ale ústřední dvojice prostě vládne plátnu, a to je největší plus tohoto filmu. Hlavní hrdinové si padli do noty, nikdo nepřehrává a žádný nekazí celkový dojem dvojice. Co jsem já v tomto filmu viděl? Inspiraci u velmi kvalitních filmů. Možná budu odvážný, ale úvodní atmosféra by si „mohla tykat“ s některými scénami z filmu Schindlerův seznam. Ano, až tak… Obsahuje záběry, které jsou pro klasiku od Spielberga velmi typické: držení se nevinných obětí za ruce, detaily na bezcitné dozorce a konečně i depresivní hudba (soundtrack patří mezi ty lepší). To vše prostě funguje. Úvod vás vtáhl a Hunger Games se posunuly do dalšího „levelu“. Po klasickém seznámení s „realitou“ a po lehkém nastínění, jak to bude dál, přichází „survival“ část. Viděli jste film Apocalypto od Mela Gibsona? Tak čekejte lehčí formu bez krve, ale zato s větším atmosférickým účinkem. Film je svižný, a to je jeho velká výhoda. Určitě se naleznou slabiny filmu jako například občasná polevující atmosféra či „kýčovité“ jednání, ale jako celek si scénář a režisér počínají nadprůměrně. Ve filmu najdete i „poslání“. Režisér dokázal lidem naservírovat boj za svobodu a odvahu v zajímavém balení, v takovém, které vás nenutí přemýšlet „proč“. Je to správné, tak to dělejme všichni a neřešme to, co si o tom řekne společnost. A to v některých filmech chybí. A je tu konec, konec, který je jako od Shakespeara (Romeo a Julie), ale v lepším a zábavnějším provedení.

  • 29.3.2012  14:13

  Tato mise je akční ale bez atmosféry.

  • 11.3.2012  16:15

  Je dobré vědět, že Alda pořád hraje…. Jen by to chtělo lepší film pro tuhle legendu. Film nebyl špatný, jen by to chtělo více akce!

  • 11.2.2012  08:59

  Rodinný film, takže nečekejte nášup drsných scén. Spíše čekejte sentimentální nátlak v podaní dvou lidí a jednoho robota, který jako „žije“ :D. Já osobně ale nenašel ve filmu nic, co by mne nějak uchvátilo. Film je dobře odvedená práce po všech stránkách. Možná proto se zdá být nadprůměrný, protože je to něco, co se už tak moc dnes netočí. Ale pod dobrým obalem se skrývá slabší scénář…

  • 11.2.2012  08:53
  Noc hrůzy (2011)
  ***

  Na tohle jsem se těšil a první polovina filmu mne hodně bavila. Vyloženě jsem si ji užíval. Ale další polovina filmu byla o něco více slabší. Tento film je v podstatě „pohádka s hororovým klišé“ ale když už píšete 800 komentář… tak z tohoto filmu bych měl větší nadšení při psaní první stovky komentářů. Ale doporučuji, film Vám neublíží!!!

  • 11.2.2012  08:48
  Apollo 18 (2011)
  ***

  Mohl to být hodně dobrý horor. Konec ale zcela zazdil jakoukoliv možnost navázat na nějaké inteligentní pokračování a celý film poslal do průměrných vod…

  • 11.2.2012  08:42

  Zajímavý film, který vybočuje z běžného komerčního výběru rodinných filmů.

  • 11.2.2012  08:35

  Čekal jsem to lepší, Sherlock už není tou inteligentní postavou ale spíše jen loutkou, která má vydělat spoustu peněz. Bez nápadu, bez vtipu, bez dobrodružného náboje prvního dílu. Moriarty je hodně slabý záporák. Jediný, kdo byl celého film snesitelný byl J.Law. Takže druhý díl je jen velká splácanina, která donutila Roberta D. hrát něco, co možná ani tak moc nemohl zahrát... Než vidět znovu tohle, raději si pustím znovu první díl.

  • 8.2.2012  13:08

  mix žánrů... ale výborný soundtrack a vizuál

  • 8.2.2012  13:04

  Do první půlky paráda!!! Druhá půlka už pomalu zapadá do průměru... Přesto můžu s klidným srdcem dát 4 hvězdy.

  • 16.12.2011  11:49
  Válka Bohů (2011)
  ***

  Film, který nic neriskuje. Nevytváří nové prvky, nové styly či nový rozměr historických eposů. Spíše se kopíruje, náměty scénáře a jiné „zaručené“ prvky. Filmové motivující dialogy jste už někdy slyšeli, ale co… jednou začas to neuškodí. Vizuální stránka filmu – spíše použité barvy je to co Vás na něj zaujme. Sountrack- osvědčené postupy, Trevor Morris nic neriskoval. V toté skladbě překvapil -> Do Not Forsake Mankind.

  • 29.11.2011  11:42
  Warrior (2011)
  *****

  Civilní pojetí příběhu, nezvyklá kamera a režie (velmi častý záběr na obličej postavy), herecké obsazení, které dokázalo utáhnout film a závěrečný souboj!!! Souboj bratrů, ano přesně ten, na který se čeká celý film je velmi dobře natočený. Joel E. který svému bratrovi říká jak ho miluje… těžce se tam hraje na city (nebudu kvůli odhalení psát více)… Viděl jsme přesně to, co jsem čekal. A nebudu film srovnávat s Rockym apod. Protože mi to připadá zcela bezpředmětné…

  • 26.11.2011  11:22
  Barbar Conan (2011)
  *

  Všechno špatně, všechno… „jen vizuál“ pomohl k jedné hvězdě!

  • 24.11.2011  18:11
  Jonesovi (2009)
  *****

  Velmi výborný námět v současné době, taková jednohubka o které se moc nemluví… A dokážu si představit, že některým lidem tento film dokáže nahlodat svědomí, ego a suverenitu. Film pobavil a má myšlenku, možná ho nadhodnotím… ale zaslouží si to!

  • 11.11.2011  14:10

  Ke konci slabší tempo i atmosféra, režisér se měl držet klasického žánrového stylu a zbytečně neexperimentovat se složitým dějem. Jediným překvapením pro mě byl Purcell… 3 hvězdy za průměr.

  • 3.11.2011  13:04

  Zajatecký tábor + Christian Bale + solidní výkon Steven Zahn – pomalé tempo = Lepší 3 hvězdy

  • 30.10.2011  09:21

  Ano pobavil jsem se! Musím uznat, že některé „inteligentní“ vtípky stáli za to. Ale spíše pokládám otázku, jestli tento druh humoru, který se občas ve filmu objevil „kocour“ není už u Atkinsona spíše trapný a vyčpělí…

  • 30.10.2011  09:14
  Hop (2011)
  **

  Kuře a jeho puč! Příjemná odpolední chvilka ale jen na jedno zhlédnutí...

  • 30.10.2011  09:13

  Povedený horor ale neoriginální námět. Využít potencionál při jiném příběhu, šlo by to do červených čísel na csfd…

  • 30.10.2011  09:09
  Kurýr 3 (2008)
  **

  Statham zachrání vše a to i vlastní filmy.

  • 30.10.2011  09:08

  Tady není co řešit, originál po příběhové stránce nepřekonán. Ale musím uznat, že vizuální stránka filmu mě přímo nadchla a mnozí by se z toho filmu měli učit. Hororová atmosféra, která jde cítit okem, nikoliv citem.

  • 30.10.2011  09:00

  Tohle šlo zcela mimo mě, až na pár vtipných scén se mi tento film vůbec nelíbil. Díváte se na pár dopívajících kluků (hloupých) , kteří svou agresivitou neohrožují lidi ale "milé" zvířátka..

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace