DHDV

DHDV


10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Tenká červená linie (1998)

  Tolik výborných herců v jednom filmu se moc nevidí. Film ve kterém se ukázalo, spousta mladých začínajících herců ale i spousta zkušených. Pokaždé když si tento film pustím (minimálně sem ho viděl 5x) najdu něco, čeho jsem si předtím nevšiml. A to je na tom to snímku nekrásnější… Nemůžeme ho srovnávat se Zach.Vojína.R. jelikož tento film je o realitě vojáků. Kdežto Zach.Vojína. R je taková válečná pohádka (ale neříkám, že je to špatný film). Tento snímek doporučuji zhlédnout vícekrát, pokud se to někomu bude zdát nudné apod. Tak dle mého názoru toho v životě moc nezažil, film je o tom co člověk prožívá a ne o tom, co by mohl prožít.….

 • poster

  Sunshine (2007)

  Sci-fi jak má být. Herecký koncert kde každá postava dostane prostor ukázat, co se v ní skrývá (a to doslova). Nádherná stylizace lodi a vesmíru. A že vyhasne slunce, proč ne? Je to sci-fi! A ten divný člověk na konci " ten zprostředkovatel světla" vůbec mě nevadí a naopak si myslím nebýt jeho někteří by film vůbec nepochopily. A co je ještě podtrhuje famóznost a jedinečnost je hudba. Jeden z nejlepších soundtracků!!Film který je podle mě hodně nedoceněný a na dlouhou dobu nepřekonatelné silné sci-fi! Viva Danny B.

 • poster

  Krvavý diamant (2006)

  Nezáleží jak se člověk rozhodne na začátku, záleží jak se rozhodne na konci. Jeden z hodně dobrých snímků. Dobrodružný, dramatický a drsný. Jeden z těch filmů, o kterém budete delší dobu vědět, a jen tak na něj nezapomenete. Tohle není ani citový film, je to prostě něco, co už tu dlouho nebylo. Nehledejte v tom Slzy slunce a hotel Rwanda. Je to příběh dvou mužů, kteří jdou každý za svým a každý si myslí, že dělá správnou věc. Moc pěkný film…....

 • poster

  X-Men: První třída (2011)

  Je škoda, že tento film nebyl natočen jako první. James McAvoy,Michael Fassbender, Jennifer Lawrence naprosto neskutečná trojice, která táhne celý film. A na vztahu této trojice se mohly odvíjet alespoň náznakem Sinderovi první díly. Ale to je kdyby… Každopádně jak jsem říkal neuvěřitelně si tahle trojice sedla celý snímek je velmi upřímný, nepůsobí namyšlený dojmem apod. Vaughn přistupuje s respektem k celému komiksu a snaží se držet původního konceptu ( jen menší inovace). Pro mě je tohle velké překvapení, výborný scénář něco tak příjemného jsem dlouho neviděl!!! O.S.T – chce to naposlouchat a vidět film, každopádně „Mutant and Proud“ je parádní song. Takže co říct na závěr- chci pokračování toho perfektního filmu!!! Inteligentní komiks, který je docela svým tématem, odkazy a filozofií velmi nadprůměrný, možná proto někteří nejsou nadšení, protože čekaly bezduchou akci…

 • poster

  Zakázaná zóna (2010)

  Pro mě je tohle příjemné překvapení, čekal jsem úplně něco jiného a dostal jsem filmovou nízkorozpočtovou jednohubku. Tak perfektní drama (bez "kýče") o dvou putujících lidech (perfektní herecká dvojice) jsem opravdu dlouho neviděl. Film si mě získal svou skromností, autenticitou a perfektní kamerou! Skládám poklonu celému týmu co na filmu pracoval a také Jonu Hopkinsovi za skvělou hudbu (ten rozpočet je neuvěřitelný). Přesně na takovém to druhu filmů jako je Monsters, si člověk udělá obrázek o některých uživatelích csfd! /ve filmu ani tak nejde o monstra, jak o lidi a dnešní svět/ / (jo a nekoná se happy end)

 • poster

  Kick-Ass (2010)

  I když to byla drsná komedie tak poslední půlhodinkou svojí šíleností hravě zaplive filmy jako třeba Sejmi eso! Skvělé na tomhle filmu bylo vše a hlavně taky musím pochválit skvělý soundtrack! Chci pokračování! A víte co je na tom nejkrásnější, že sem to vůbec nečekal. Lituju toho, že sem to neviděl v kině! Nenašlo by se v TOP200 místečko?--- 20.10.10 Po více zléhdnutí v menším časovém úseku, musím konstatovat, že si tento film 5 hvězd rozhodně zaslouží. Pokaždé když se na tento film dívám, naprosto si užívám "zábavné a propracované" detaily kamery a scénáře. Dále pak herecké výkony, jde vidět, že každý znás má nějakou úchylku (i v reálném životě).... A skvělý soundtrack, nejenom výběr "komerečních" písní tak i Score je perfektní, občas si půjčuje z jiných filmů, ale v novém skvělém dynamické hávu....

 • poster

  Město (2010)

  Tento film by zasloužil být v top200 jelikož takhle čistokrevnou kriminálku jsem neviděl hodně dlouho. Film se nechal inspirovat Nelítostný soubojem, ale jen inspiroval žádné kopírování. Affleck jako režisér má velký potenciál, který doufám bude využívat častěji. Gone baby gone byl film o životě, The Town je spíše kriminální „pohádka“ která se velmi dobře povedla. Dávám plný počet hvězd za film, který si pustím určitě vícekrát! ( a už patří i do mé TO10)

 • poster

  Final Fantasy: Esence života (2001)

  Nadčasový film. Temná budoucnost, která je vytvořená za pomoci počítače včetně postav je zajímavá. Co se týče příběhu je zajímavý a podle mě je správně že ho vytvořily na počítači. Jelikož živý herci by to spíše zhoršily. Protože v temné a zničeném světe, nehledej emoce ve formě úsměvu. Tento film patří podle mě mezi první Ačkové uměle vytvořené filmy!

 • poster

  Johanka z Arku (1999)

  Komentář k tomuto filmu píšu po třetím zhlédnutí. Musím uznat, že Milla Jovovich zahrála Johanku dobře, leč pro někoho hystericky a až moc vyšinutým dojmem. Myslím, že Luc Millu směřoval správným směrem a dal tomuto filmu a legendě nový rozměr. Vincent Cassel stejně jako John Malkovich se do své role skvěle vcítili a zahráli ji se stejnou nadsázkou vyšinutosti jak Milla Jovovich. Rozhovory s Dustinem Hoffmanem, o kterém nevíte, koho ztvárňuje, jsou ukázkou toho, že tento film není na jedno zhlédnutí. Bojové scény jsou pěkně ztvárněné, stejně tak jako dobové kostýmy. Luc ukázal jako v 5 elementu, že má styl pro výtvarné ztvárnění a také správný výběr hudby. A tak nechutné církevní hodnostáře taky jen tak někde neuvidíte. Tento film není klasickým historickým filmem a jeho psychologická stránka děla to, proč tenhle film je nutné vidět minimálně dvakrát.

 • poster

  Warrior (2011)

  Civilní pojetí příběhu, nezvyklá kamera a režie (velmi častý záběr na obličej postavy), herecké obsazení, které dokázalo utáhnout film a závěrečný souboj!!! Souboj bratrů, ano přesně ten, na který se čeká celý film je velmi dobře natočený. Joel E. který svému bratrovi říká jak ho miluje… těžce se tam hraje na city (nebudu kvůli odhalení psát více)… Viděl jsme přesně to, co jsem čekal. A nebudu film srovnávat s Rockym apod. Protože mi to připadá zcela bezpředmětné…