Jiná země (2011)

Kolik záběrů Země II může člověk vidět v jednom filmu, než ho to začne rozčilovat? Dva navíc a už to nedám, i přesto, že to byla učiněná krása. Brit Marling byla naprosto famózní, absolutně si uzurpovala obrazovku a když na ní chvíli nebyla, člověku s pomalu začalo stýskat. Velmi zajímavě pojatý film, který ponechává divákovi mnoho a mnoho nezodpovězených otázek. Dám si ho znova, už jenom abych se ještě jedenkrát podívala na scénu s příběhem o ruském astronautovi a iritujícím neidentifikovatelném zvuku. http://www.youtube.com/watch?v=eOU0JhkHY3w

Happy (2008)

Znáte ten typ lidí, kteří od chvíle kdy vstanou mají na tváři široký úsměv, jímž se snaží infikovat všechny kolem? Osoby, co vám na stůl z lentilek udělají veselý obličej, jenom aby vám zlepšily den. Fackovala bych je třikrát denně. Je to druhá strana škály, kdy na opačném konci sedí lidé negativitou prolezlí skrz na skrz a všechno je podle nich špatně. Poppy je extrémní, místo, aby mě rozesmála a zlepšila mi náladu, tak mě tak dlouho srala, až jsem ji vypnula. A to mám Sally Hawkins ráda, v Květu Pouště se mi hodně líbila, ale Happy-Go-Lucky prostě není můj šálek čaje.

Panna nebo orel (2010)

Emma - od tohoto filmu nemůžu jinak než ji žrát. Tenhle film je moje oddychovka - když se potřebuju vypnout, zapnu Emmu. Její otec je moje hvězda filmu č. 2.

Nechápu, jak to dokáže (2011)

Zbožňuju Jessicu ale i přesto jí nejsem schopna odpustit, že je v každém filmu Carrie Bradshaw.

Julie Lescautová (1992) (seriál)

Absolutně nepopírám svou zaujatost vůči J.L. Já tu buchtu prostě vůbec, ale vůbec nežeru. Možná za to může fakt, že se u nás vždycky jela v neděli po obědě....a člověk u toho mohl třikrát usnout a stejně vždy, když se probudil, tak to tam furt bylo. Neuvěřitelně dlouhá stopáž na krimi seriál. Zároveň jsou mi kromě starší dcery všechny osoby krajně nesympatický, melou kraviny a vůbec jim to není trapný. DOBŘE ale já to říkala, že jsem proti téhle věci zaujatá.

Návrh (2009)

Když se na nějaký film díváte v určitém rozpoložení a v určitém období svého života, a alespoň jednou vás to dojme a miminálně dvakrát přinutí se pousmát, tak si prostě nemůžete pomoct a dáte tomu víc hvězdiček, než by si to za jiných okolností nejspíš zasloužilo.... Film nemá tak dlouhou stopáž, aby tam ta proměna od hypermrchy po citlivku, mohla proběhnout mnohem přirozeněji...ale dobře, jsou chvíle, kdy člověk musí udělat ústupek (protože Ryan je hezký neasi). Sandra se mi líbí v každém filmu, protože ji mám prostě ráda - je krásná a dělá džouky. Není to určitě masterpiece v oblasti romantických komedií a určitě bych na to do kina nešla, protože jsou podle mě filmy, co jsou na velkém plátně jako pěst na oko. Každopádně mě ale The Proposal nezklamal a klidně se na něj podívám znovu.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Slovy mého kamaráda: "Tak to si ty vole děláš pr*el!"

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Jasně...je to dvojka. A ta málokdy překoná úspěch jedničky, i přesto - mně se to prostě líbilo. Král Jelimán je největší hláškař (pád letadla, vysvětlování přijímání oběti Bohů sopky..atd.) a nepokrytě přiznávám, že jsem vždycky pookřála, když napochodoval na scénu. Tučňáci jako obvykle tahouni v podstatě celého příběhu, plus opice z odborů vyžadující mateřskou - opět jedny z těch lepších chvílí celého příběhu. Hrozně mě baví Melman - nejromantičtější žirafa na světě♥

Hancock (2008)

Hvězdy fakt jenom za Willa....) Zpočátku se to ještě ubíralo celkem slibným dojmem - ostatně já přepokládám, že jsme Hancocka měli všichni radši jako ožralýho břídila, než jako to, co z něj tvůrci filmu na konci udělali. Pokud pominu fakt pošahaný, ale přímo monstrózně pošahaný příběh - nebo ne, nebudu ho pomíjet. Mě to fakt zklamalo, ale neříkám, že jsem se nezasmála, když jsem sledovala souboj dvou superhrdinů, jak sebou mrskaj po městě a Charlize je najednou hrozná nymfa....no ridiculous maj friends. Takže když tohle pominu, tak stejně to stálo za šušu tenhle film. Zabávka když se člověk hodně nudí to je určitě dobrá, ale jít na tohle do kina, tak chci popcorn navíc jako odškodnění za vyhozený doláče....

Alenka v říši divů (2010)

4 hvězdy - nikoliv však za příběh. Jsem jedním z těch břídilů, co nikdy Alenku nečetli v knižní podobě. Tudíž jsem se na Alenku dívala zcela odproštěna od pocitů zklamání, které podle mě každý kdo knihu četl musel mít (prostě musel!). Ty 4 hvězdičky jsou za obraz - protože jsem marnivá, marnivááááá a líbí se mi barvy a všecko, na co se dá dobře koukat. Alenka pro mě byl výlet do toho nejlepšího co vám movimakeři můžou nabídnout - v podstatě to na nás hrajou tak, že nám dají krásnou grafiku a barvy až oči přecházejí, takže jsou si pak jisti, že zapomeneme strhat samotný příběh. Nejlepším elementem ve filmu pro mě nebyl Johnny - protože ten jeho degenský vykulený výraz už mu moc nevěřím, opakování je matka moudrosti, ale Johnny se v těch trotlech opakuje až moc (i tak bych si ho stále ještě vzala za muže a měla s ním psa, to jako ne že ne:) Ani Anne jako Bílá královna mě moc nedostala, i když to její něžné mávání rukama bylo zpočátku docela vtipné. Kdo se mi ve filmu líbil nejvíc byla Red Queen - člověku je tak protivná až je mu jí líto a nakonec ji prostě musíte začít žrát. No a Alenka jako taková, kromě toho, že se pořád tvářila, že bych jí dala korunu, byla dobrá:) Celkově se mi film líbil, protože jak píšu výše, na mě nemělo vliv literární zpracování, a nebýt excelentního grafického zevnějšku celého kousku, asi bych odmazala nějakou tu hvězdu a sbohem a šáteček...