michalkop

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 26.9.2020  18:24
    Tenet (2020)

Mě to teda nezaujalo. U této nudné ponuré šaškárny jsem víc jak dvakrát usnul. Nesnáším Washingtonova bobra. Normálně se mi u něj zvedá kufr. A stejně byl obsazený jen proto, že je černý. Tomu taky odpovídá jeho toporný výkon. Taky ta vomrouskaná bloncka, kolem které se všechno točí, je škaredá jak noc a vypadá to, že byla dlouho na Tinderu, tak si ona a rejža myslí, kdovíjaká není kočka. Kéž by zastřelili taky Nolanovu babičku, aby tenhle paskvil nespatřil světlo světa.

• 25.9.2020  00:35

Hlavní plus je, že film svižně odsýpá a celkem pohledná hrdinka. Ale tajná mezinárodní organizace zabijáků? Jako vážně? Motivace a jednání některých postav postrádá logiku a to v některých úsecích i těch hlavních. Trochu potunit dialogy nebo možná i jen líp sestříhat a mohl to být fakt dobrý film, až na tu nevěrohodnou chobotnici...

• 1.9.2020  20:15
    Cesta kolem světa (2020)

Spoiler Alert! Fake dokudrama, co se tváří vážně a myslí si, jak je hrozně vtipné. Hodina čtyřicet koncentrované a trapné nudy. Proč ze sebe musí Lukáš dělat takového vola?!

• 30.8.2020  23:32
    Čundr v Africe (TV seriál) (2020)

Upřímně, nevím, co si o tom myslet. Nejlíp to asi vystihne, že je to hezký pokus o dokument, ale sklouzává to spíš k domácímu videu. Nepotřebuji vědět, kdo si co udělal k večeři nebo kdo se jak ožral. Chtěl jsem vidět něco zajímavého z Afriky. Toho jsem moc neviděl. Většinou spíš záběry na členy expedice, které bych nenazval za zrovna fotogenické. Příště ať s sebou vezmou nějakou playmate a dávají záběry s ní. Co se týče cestováního stylu tak ten osciluje od totálního lowcostu ke špatně skrývanému masňákovi (inscenované tradiční ceremonie).

• 26.7.2020  19:17

Opravdu to dává větší smysl jak původní dvojka. Ačkoliv to oblétávání zeměkoule si mohli odpustit. Spíš se člověk může ptát, proč tak nevyřešil i tu bojovou sekvenci...

• 24.7.2020  22:02
    Superman (1978)

Po dlouhé době jsem se podíval na Supermana a rovnou prodlouženou verzi. Bezprostřední dojmy - ty nadabované scény navíc leccos vysvětlují. Líbisla se mi malá Lois ve vlaku. S tím odstupem jsem překvapený, až jak byly hrozné triky nebo jak Lois je úmorně průměrná a ne zrovna pěkná a dost stará. Lex Luthor je týpek s panděrem, pleší ve středním věku. To se mi taky kvůli novějším zpracováním podařilo zapomenout. Taky jsem nevěřícně koukal na první hodinu, která je vlastně jen politická agitka z Kryptonu. V paměti to mám jako deset minut. Dodatečně snižuji o jednu hvězdičku.

• 24.7.2020  21:58
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Cítím, že mi při sledování odumřelo víc mozkových buněk než po litru vodky. Nemělo by se to pouštět lidem v depresi se sebevražednými tendencemi. Skočit z okna se pak může jevit jako kýžené vysvobození. Předělená zlatovláska á la Liška čili neskutečně blbé. Ale nedívejme se na to jen z té špatné stránky. Aspoň štáb se podíval do Chorvatska (kde se taky točilo).

• 6.7.2020  21:37
    Občan Kane (1941)

Sice možná přelomového dílo od Wellese, ale za mě neskutečně nudné a banální. Několikrát mě uspalo a děj bych shrnul do slova Rosebud. Možné je, že pokud někdo přesvědčí a podívám se s ním na to znovu, bude se mi to líbit. Ale takhle za tu uspávací deplku s bídou jednu hvězdu za postupy dokudramatu.

• 15.5.2020  16:30

Skoro čtyři hodiny v tahu, které by se daly shrnout do jediné věty "Ó, Ashley". Pozor, spoiler. Nejdřív ho nemiluje ona a pak on ji a mezitím se přes Státy přežene Válka severu proti jihu. Scarlett, kolem které se to tam všechno jen točí je mi vrcholně nesympatická a ten film jsem i díky jeho nesnesitelné délce zažíval aspoň na desetkrát a na své shlédnutí čekal něco mezi 2 a 9 lety v závislosti na tom, jestli jsem AVIčka stáhl nebo vybalil ze staršího archívu. Vidět znovu nepotřebuji. To snad radši waterboarding. Ten by aspoň netrval tak dlouho a bylo by to něco nového.

• 11.5.2020  19:02

Své přívržence si to jistě najde. Jsem nadšený cestovatel, avšak k motorkám mám daleko. To klidně veřejně přiznávám. Těšil jsem se na Marka a Marka a jak budou hledat Radka. Místo toho jsem nafasoval nesympatický ansábl zarostlých dřevorubců a Marek působí jako motivace "nežer". Normálně mě při pohledu na něj přešla chuť na připravené brambůrky. Radek se tam zničehonic objeví a pak asi zase vysublimuje. K tomu z Vietnamu jsem tam moc neviděl - jeden uzavřený akvapark a jednu khmérskou stavbu. To je celkem málo. K tomu Dračí most v Da Nangu strčili do Hoi Anu, který je aspoň třicet kilometrů jižně. Jinak hezká roadmovie, ale od Marka jsem čekal něco, no, něco lepšího. Být to od někoho jiného, 60%, ale takto je to 40%. Nenaplnilo očekávání.

• 7.5.2020  13:01

Japonský předobraz Sedmi statečných. Míň pušek, za to o to víc mečování. Ani ta ukrutně dlouhá stopáž nevadí. Film je doslova z filmového pravěku. Ještě 4:3 a černobílý. I tak za to stojí. Sranda je, jak japončíci mají přilepené plešky. Pravý opak toho, co se většinou dělá - nalepovací paruky na plešky. Solidních 80 %.

• 2.5.2020  19:22

Precizní japonská práce z pravěku japonské kinematografie. Je vidět, kde vzal Quentin Tarantino svou inspiraci. Uřezané končetiny létají vzduchem a japonské meče plují, a to vše doprovázejí stříkající litry krve. Mezi hlavními záporáky je i japonský Wolverine.

• 29.4.2020  22:02
    Lukostřelci (2011)

Celkem ucházející mečovací a lukovací film z Koree. Na to, abych ho pochopil, mi ale chybí pár hodin korejského dějepisu a možná bych i pochopil, proč občas jednají jak nýmandi z jedličkárny. Proč Nam-Yi nestřílí, když může...

• 27.4.2020  14:31

Asi jsem na to příliš starý. Animáky jsem měl vždy rád, ale tento mi připadá nějaký slabý a námět tak na 10 minut místo hodiny.

• 26.4.2020  21:38

Takový Romeo a Julie po indicku s dobrým koncem. Hodně natahované, místy hodně smutné a místy nelogické. Proč stojí za to film vidět? Bill Gates v podobě papírového flyeru s mrkajícími očima a krásná herečka.

• 26.4.2020  16:49
    Párty Hárd (2019)

Kam se hrabe Caligula. To je vkusná pohádka pro malé děti a místy i vtipné. Ale co je kurnik tohle? To je snad český přepis 120 dnů Sodomy. Tam aspoň nebyly litry sajrajtu z beďarů. Po půlce mám dost. Vtip do nevidělo ani z čínského rychlíku.

• 24.4.2020  21:57
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Tahle poetika mě zcela míjí. Bára Hrzánová mě nerozesmívá ani se mi na ní s radostí nekouká. Nemám sílu to ani dokoukat. Jedna hvězda, abych tu nebyl za exota, co dává odpad něčemu, co ostatní zbožňují.

• 22.4.2020  21:48
    Komorná (2016)

Korejsko-japonské porno ze z první poloviny 20. století o podvodu, zradě a lesbické lásce.

• 21.4.2020  16:17

Skvělý mix ironie, humoru a přestřelek. Přesto v něm neteče krev proudem. To je hlavní rozdíl oproti tvorbě Quentina Tarantina, kde se počítá na plavecké bazény. Tady ani kapka...

• 21.4.2020  00:06
    Eega (2012)

Moucha jako reinkarnovaný hlavní hrdina toužící po krvavé pomstě. To tu ještě nebylo. Příště, až vám něco zabzučí u ucha, mějte se na pozoru. Kdoví co je to zač. Třeba někdo komu jste přebrali Emu na pískovišti...

• 20.4.2020  16:56

V rámci korona-maratonu jsem se podíval na tento film. Medvídka Pú jsem v dětství párkrát viděl a nepřišlo mi to nijak hrozné. Ale toto? Slabuduché, nevýrazné, trapné a díkybohu aspoň krátké. A nechápu, co na této postavičce Si Ťin-Pchingovi vadí. Vždyť si nejsou ani podobní.

• 20.4.2020  01:16

Vůči Sylvestrovi a Tweetymu a Kohoutovi Uličníkovi je to jako nebe a dudy. Bugs Bunny je mnohem vtipnější a promakanější a baví mě i po letech. Dá se to skouknout jedím dechem.

• 20.4.2020  01:14

Hodně dětinské, opakované gagy bez ladu a skladu. Už mě to tak nebere jako zamlada. Po dvou dílech mám dost.

• 19.4.2020  22:04
    Pitěr FM (2006)

Trošku to zabila ta předposlední scéna, ale jinak jsem se celou dobu bavil a ani se neutápěl v bezbřehé romantice.

• 19.4.2020  15:59

Dystopické sci-fi z doby studené války aneb jak by vypadal Skynet v době 8-bitových počítačů...

• 15.4.2020  16:20

Variace na kapitána Nemo. Přestože je černobílá a víc jak 50 let stará, stojí za to vidět. Proč? Kvůli úžasné umělecké stylizaci. Nesnažila se ani tak o co nejvíc sci-fi look, ale je laděná do steam punku. Karel Zeman a jeho důmyslné techniky se nezapřou.

• 14.4.2020  00:11

Velmi příjemné překvapení. Má to spád, má to nápad, má to vtip. Není to klasická hongkongská mlátička, přesto je to dobré. Tlouštíka je hrdinu kungfu romantické mlátičky jsem ještě nevidět. Jen to provedení občas pokulhává. Některé záběry čas od času křičí, že to je ateliér. Největší faux pas je ale scéna se psem, kde to při tom praní přímo řve, že je to plyšová napodobenina. Asiatům, co znají psa leda z jídelního lístku, to možná stačí, avšak nás v Evropě tím neoblafnou.

• 12.4.2020  16:07

Na tomto filmu je vidět, jak legenda jedné éry nemusí být legenda následující éry. Během 10 lety se toho tolik událo a němé filmy definitivně skončily. Už i tady Chaplin chvílemi působil jako pěst na oko. Opět se budu opakovat - je to zajímavé vidět, ale vracet se k tomu nebudu. Za celou dobu jsem se zasmál asi tak dvakrát. Na komedii ukrutně málo.

• 11.4.2020  18:19
    Solaris (1972)

Vidět sovětské sci-fi je zážitek. Nedá se říct, jestli lepší nebo horší. Ale je o celé světelné roky jiné. Ač je to k nevíře příběh drží celých 167 minut a kupodivu v tom není ani náznak politiky. Za mě 60 % a nové shlédnutí neplánuji.

• 10.4.2020  23:55
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Nekorektní, sexistické, zvrácené, animované, absurdní, vtipné. Na výplach mozku dobré, ale za vysoké umění bych to neoznačil. Osobně se mi líbí víc jak South Park. Je to taková Futurama ze současnosti.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12