michalkop

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 11.10.2019  22:34
    Joker (2019)

Instatní a plytká depka bez hlubšího nápadu. Do kina v Banja Luce jsem na tento počin šel plný očekávání, a to jsem neměl dělat. Nakonec největší úlet na dílu byly ty bosenské titulky, co k tomu promítali. Místo bravurně natočeného šlágru jsem si odnesl dojem z komorního melodrama jednoho maníka. Phoenixovi výkony jsou super, ale k čemu jsou, když to scénárista ani režisér nedokázali vytěžit potenciál námětu. Žolík je usedlý a drží se neskutečně při zemi. Pak jsem tam našel spoustu logických kiksů, kde jsem se ptal, proč to či ono proboha dělají...

• 11.10.2019  22:23

Dark Phoenix je příkladem filmu jen pro film, něco jako vybírání drobků. Když jste byli ve všech větších a zajímavějších belgických městech, tak se podíváte i do Charleroi, které je považováno za jedno z nejošklivějších v Evropě. S těmito X-meny je to to samé. Nemají hlavu ani patu, výraznou hudbu, přemíru podivných efektů a představitel Profesora ani Magneta mi nesedí. Jeden příklad za všechny a myslím, že ani nebudu příliš spoilerovat - na oběžnou dráhu letí raketoplán, má poruchu, tak kdoví s jakým zpožděním se na záchranou misi vydá letoun X-menů, který je mnohanásobně pokročilejší, dostihnu raketoplán a je v něm dost místa i pro druhou posádku. Vždyť to nedává smysl - kdyby byl takový letoun, proč by ještě někdo létal raketoplánem?

• 6.10.2019  18:01

Ach jo, někdo tu byl přehnaně originální. Rambo se nechá zmlatit a pak v Mexiku ani USA nemají nemocnice? Co k tomu napsat víc. Ano, závěrečná řežba ve sklepích je fajn, ale co z toho, když to nedrží pohromadě?

• 21.9.2019  20:54
    Aladin (2019)

Takového nevyužitého potenciálu. Nebýt to Aladin, co má mít nějakou atmosféru, tak je to mírně podprůměrný nebo možná průměrný film. Ale takhle - hercům nevěřím výkon. Písničky jsou na jedno kopyto a vůbec nereflektují Orient. Vždyť tam rapují. Ani lidi tam nevypadají arabsky. Z celého Orientu tam zbyla jen lampa, džin a létající koberec a něco, co možná vypadá jako medina. Dokonce ani to oblečení se nehodí na blízký východ. Je to směsice Indie a ruských krojů. Vždyť tam skoro tancují kozáčka.

• 2.9.2019  23:25

Ani jsem netušil, že se dá natočit romantický akční film. Indům se to očividně podařilo. Film má spád, hloubku i slušný příběh, který ani na dvou hodinách nepůsobí nastavovaně. To se jim musím nechat. Avšak jestli hollywoodské filmy působí v akčních scénách nereálně, co teprv ty bollywoodské. Při pádu z 10 metrů herec udělá tři salta, chytne se po cestě provazu o dva metry vedle a nakonec ladně odcválá jako laňka. Zpomalených záběrů tu je víc než v celém Matrixu (myšleno trilogii).

• 31.8.2019  16:03

Zajímavý film, co má spád plná akčních scén na Indii až s příliš techno muzikou. Dokonalý zážitek kazí až příliš pompézní a kostnatý konec neodpovídající zpěvnému Bollywodu.

• 17.8.2019  22:12

Hravý Bollywood a přehnaná akce se vytratily a do příběhu se vetřela politická agitka.

• 7.6.2019  00:44
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Za mě v současnosti jen krátký komentář - celkem mě zklamal poslední pátý díl, který to všechno bere jen velmi hopem a co nestihl během těch 60 minut, říká v závěrečných titulcích. To u mě dost sráží výsledný dojem z celého seriálu. Slabých 70%.

• 3.5.2019  23:25

Z kina jsem odcházel dvojnásob zklamaný. A) čekal jsem na potitulkovou scénu, co se nekonala, ačkoliv v sále bylo zhanusnuto až do konce. B) z Endgame byla cítit silná vyčpělost. Přišla mi bez jiskry a chvílemi tak dlouhá, až byla bez konce. Překombinováno, samoúčelně přeefektováno, až byla úplně jedno, jak ti lidi hrají. Nějak to ukončit prostě museli a snažili se být nepředvídatelní... Za mě 40%.

• 24.4.2019  23:22

Od filmu jsem měl daleko vyšší očekávání a vidím v něm nenaplněný potenciál. Z dokumentární stránky je škoda, že se ve filmu bez bližšího ukotvení ukazuje spousta zajímavých míst a ani titulek, kde to jsme nikde. Dále celkově je půlka záběrů na rozpadlý trabant nebo neuvěřitelně špinavého chlapa. Chápu, že na takové cestě se na hygienu moc nedbá, ale čeho je moc, toho je vskutku příliš. Jsem rád, že ještě nevynalezli čichoskop. Přitom v těchto zemích jsou velmi rozšířené prádelny, které stojí doslova pár korun a vyperou během pár hodin. S každým dalším filmem humor troškovatí a fekální. Mně osobně žádnou slast ani extázi bránice nepřineslo koukání na náčelníkovu prdel ani nahá objímání kytary. Plus ty vulgarismy mi tam přišly samoúčelné. Jasně, své diváky si to po vzoru Kameňáků najde a možná je to i chytrý marketingový tah, na druhou stranu je škoda se k tomu snižovat. Afrika byla vrchol. Bylo v ní vidět nadšení, zájem o ta místa, neokoukanost, inteligentní humor i poučnost. Toto vše zde ve větší či menší míře postrádám. Plus nevím, proč je tam půlhodina jen a jen o Kašmíru, což je pouze maličký kousíček na mapě...

• 29.3.2019  21:41

Byla to síla. Spousta absurdních skečí, které samy o sobě nedávají smysl, ale dohromady dávají zajímavý a neokoukaný celek. Za mě nejlepší scéna kráva a bombardér.

• 17.3.2019  12:15
    Aquaman (2018)

Tohle už je na mě moc fantasy. Samo o sobě příběh celkem dobře vystavěný, ale ta nerealita všeho okolo to zabíjí. Města pod mořem, super hi-tech vyspělí Atlanťané, co nejen že žijí pod vodou a při těch prudkých stoupání a klesání nedostanou Kesonovu nemoc, ale umí taky mluvit pod vodovou...? Plus červené vlasy Mery, které jsou vidět červené i půl kilometr pod hladinou. Červená část spektra se přitom ve vodě ztrácí jako úplně první. Mimoto pod hladinou je to vlastně jeden velký počítačový trik.

• 15.3.2019  23:25
    Robin Hood (2018)

Nebojím se to napsat, ale Robin Hood od Otta je jeden velký pseudohistorický ejakulát od příznivců multi-kulti antiutopie. Schválně jsem se díval tetě Wiki do peřin a Křížové války byly od 11. do 13. století. To vůbec neodpovídá tomu, co je vidět v tomto akčním blábolu z pozdně 19. století. Vždyť tam je šerif v saku a tričku. To jako vážně? Na čem ti lidi letí? To není ani LSD, to je na to příliš slabé... Dále tu za Araba prohlašují černocha černého jako bota. To si jako režisér nemohl na týden doletět kouknout se na Blízký východ? Vždyť by to cenu zvýšilo jen o nákladu za kadeřníka na jeden den... Samotný způsob šípování vypadá jako by se mečovali dva homouši a opět to vůbec neodpovídá době. Ze všeho mi to připomíná nějakého Assassin Creeda. Rozhodně ale ne Robina Hooda a ranně středověkou Anglii. Ten důl je taky dobré dílo zkázy. Vypadá to tam jako někde v Pánovi prstenů, ale rozhodně ne dole.

• 12.3.2019  21:19
    MOST! (TV seriál) (2019)

Svou cílovou skupinu si to určitě najde. Vulgární, hrubé, surové, politicky nekorektní, zaměřené na nejnižší společenské příčky, prkenní herci s nevěrohodnými dialogy. Dycky most jsem jim ani omylem nevěřil. Nevím z čeho bych měl být víc rozpačitý, že tři čtvrtiny republiky básní o tom, jaký je to skvost, nebo že to mezi současnou českou tvorbou září jako pajdající jednorožeč s jeden a půl nohy. Za mě 40%.

• 26.2.2019  22:50

Vzhledem k tomu, jaké bombastické řeči jsem o tomto dokumentu slyšel, čekal jsem od něj velké věci, a tak jsem trochu zklamaný. Celkově mi styl napůl hravého dokumentu moc nesedl a dělalo mi problém odlišit, co je co, a nepůsobilo to na mě moc profesionálně. Samotný příběh je zajímavý, ale šel by uchopit ještě poutavěji.

• 27.12.2018  00:49

Vzhledem k letošnímu Žitu má Martin mnohem lepší příběh a spád. Žito však byl vtipnější a měl více jiskřící ústřední dvojici. Naproti tomu Michaela a Martin jsou jako bezpohlavní mloci. Vlasy zlého kouzelníka jsou nakreslený děs běs. Úvodní scénka vypadá jako z nějakého fantasy / PC hry / Pán prstenu a vůbec se do pozdější pohádky nehodí. Hlas vypravěče zní jako z reklamy. Co je naprosto nejhorší je nedomyšlená postava kováře Martina. Jak může slepý kovář někam jít lesem, kde nikdy nebyl. Jak ví, kterým směrem vůbec jít? Jak to, že se nepřizabije o první větev nebo kámen na zemi? A tak dále, a tak dále.. Dotáhnout to do konce, mohla to být úžasná pohádka. V tom ztvárnění jí to nevěřím ani zlomenou grešli a o prsa vyhrává žito. Martin dostává jen 45%.

• 19.5.2018  21:30

Výtečně podaný film o počátcích ruské kosmonautiky. Pro laika působí i celkem přesně. Herecké výkony uvěřitelné, drží se historických faktů a není to politická agitka ani kritika. Za mě 90%.

• 13.5.2018  15:43
    Taxi 5 (2018)

Takhle pokračování prosím ne. Prakticky žádní původní herci, humor převedený pomalu do fekální roviny, policajti karikovaní do bezduchých idiotů. Jediné, co je původní, tak taxi.

• 9.4.2018  22:37

Za tu výtečnou scénu, jak přesvědčuje Kalouska, aby volil Zemana. Jinak je to narychlo slepovaná hovadina bez koncepce. Zkrátil bych ji o půl hodiny a vyhodil ty šašky s maskou Havla a hned by byl dojem aspoň o hvězdičku vyšší.

• 30.1.2018  10:52

Tato španělská komedie nezklamala. Dost jsem se při ní nasmál, ačkoliv konec je spíš smutný doják. Španělé ty filmy umí. Aneb co vše se může zvrtnout, když se rodiče rozhodnput sabotovat vztahy svých dětí.

• 30.1.2018  10:50

Zajímavě úchylné dílko z Ruska. Děda Mráz je v něm jako akční hrdina s vlastní sektou svých sněhových kouzelníků. Vypadá to, že scénář napsal někdo v pořádném ruší nebo mi dost uniká ruská kultura. Kupodivu tento bizár má celkem dobrý spád. Efekty vypadají v rámci možností podařeně a herci i věrohodně hrají. Dobrý film na ukrácení chvíle v zimním čase.

• 30.1.2018  10:47
    Welcome Back (2015)

Hindsky s anglickými titulky se to téměř nedalo sledovat v kombinaci se řvoucími motory letadla. Nestíhal jsem sledovat, kdo co mluví a už vůbec jsem nechápal pointu filmu o svatbách poindicku.

• 30.1.2018  10:45
    To (2017)

Horory mě všeobecně nebaví. It nebylo výjimkou. Bohužel se při nich nebojím, ale naopak mi při nich přemýšlím a tento mi nedával vůbec smysl. Nebojte, do kina jsem na něj nešel, viděl jsem ho v letadle, kde byl ještě před tím než se u nás dostal na DVD. Samotná myšlenka není vůbec špatná (protože je z knižní předlohy), ale to provedení. Proč se v úvodní scéně ten klouček tak moc bojí zatracení té papírové loďky?

• 30.1.2018  10:42
    Následníci 2 (TV film) (2017)

Naprosto vůbec můj styl. Díval jsem se na to v letadle a po první půl hodině jsem to musel vypnout. Herci se pitvořili a vůbec neuměli hrát. Zápletka vůbec žádná, lokace prostředí a kostýmy naprosto otřes. Písničky taky nic moc. Na to jsem ve 30 už noc starý nebo mi k tomu chybí marijánka a houbičky.

• 20.12.2017  20:37

Na film jsme šli s přítelkyní, protože nechtěla na Hvězdné války a fakt ani na Andělu nic jiného kromě tohoto nedávali. Byl jsem připravený na nejhorší a že ji celou dobu budu vyrušovat. K tomu se nenechala dvakrát pobízet. I díky tomuto tento film s úmornou dvouhodinovou stopáží celkem ubíhal. Rozhodně bych ho neoznačil za film pro chlapy. Je to zvláštní hybrid rodinného filmu a Sexu ve městě. Marně hledám cílovou skupinu. Na to maminky asi dětičky s sebou nevezmou. Dalo se to přežít a našlo se tam pár vtipných momentů. Příběh moc pohromadě nedrží, děj se snaží vtipnost nahrazovat samoúčelnými sprosťárnami a k sexu ve městě mi nepřijde patřičný ústřední motiv v podobě důležitosti vyumělkované vánoční oslavy. Za mě 60%, pokud máte s kým u filmu vyrušovat, jinak to bude pro chlapa dost úmorná lobotomie maximálně za 45%.

• 5.11.2017  13:42

Sice úžasné vizuální efekty, ale od prvních chvil ten příběh tak trochu skřípe. Prvních pět minut jsem se chtěl na to přestat dívat. Postupně se to rozjíždí, ale jen velmi zvolna. Největší plus za mě za herečku Cara Delevigne hrající Lauraline. Ústřední dvojice Valerian a Laureline vypadají jako dva středoškoláci. Přitom to jsou jedni z nejlepších tajných agentů. Těžko se tomu pak věří. Navíc rádoby doku scény z ISS mě moc nebraly, stejně tak scény z planety Mau a simulátor pláže, které byly na začátku. Jako zajímavost bych uvedl, že část z postav mimozemšťanů, které jsou na začátku, vypadají jako emzáci v Pátém elementu.

• 25.10.2017  22:11

Sbírka čtyř erotických povídek, která pořád graduje. Lesbické porno v Čachticích je jen předehra k závěrečné povídce z Vatikánu. Katolíci z ní museli být určitě hodně odvázaní. Natočeno tak dobře, že i porno může mít svůj děj. Sice jsem si někdy říkal, to určitě, tak by to postavy jednaly..., ale nemělo to negativní výsledek ne zážitek z filmu,

• 22.10.2017  21:16

Jackie Chan v Dračích dvojčatech exceluje v dvojroli. Přes nenápadný začátek film celou dobu graduje. Bitky vypadají velmi věrozhodně a mají spád. Hrát druhé nemotorné dvojče, které dostává nakládačku, dalo Chanovi asi dost zabrat. Jinak samotný závěr už nic moc.

• 18.10.2017  11:51

Skvělá parodie na firemní kulturu korporací a team buildingy, ale nějak jsem v tom nedokázal najít vtipné momenty, kde bych se zasmál. Tak jsem film ještě před půlkou vypnul.

• 22.8.2017  22:51

Film z totálně odlišného kulturního okruhu. Celý v japonštině. Bez titulků bych rozuměl jen iči a arigató. Děj těžko hodnotit. Všudypřítomné excesivní používání umělé krve jasné barvy. Křehounká dívenka jako zabiják. Je jasné odkud Tarantino vzal inspiraci na Kill Billa.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11