Teg

okres Praha
tak různě

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 11.8.2019  21:02

Třetí série a pořád je to zábava ale... Jen ten příběh začíná celkově trochu skřípat. Myslím, že je evidentní, že kráva se bude dojit dál a to je určitě škoda... Ostatní budou ještě chvíli hýkat blahem, než se vše propadne do špíny a hnisu. Mám raději, když dobré věci skončí se ctí.

• 27.7.2019  23:34

Předvídatelné, zábavné, výchovné. Plný počet. Díky.

• 16.5.2019  10:43
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Ještě je co dohánět, nicméně už je zde vidět obrovský potenciál předlohy od Bernarda Cornwella. Jedná se bez nadsázky o jednoho z nejlepších a hlavně velmi precizních vypravěčů historické fikce. Rád bych doufal, že díky úspěchu tohoto seriálu se do budoucna setkáme se seriálovým zpracováním např Kroniky válečníkovy.

• 12.5.2019  08:26
    Vesnice (2004)

Dost podhodnocený film, který si na rozdíl od pozdějších Shyamalanových snímků své nízké hodnocení nezaslouží. Je vidět, že pán byl ještě ve formě, ale asi se úplně netrefil tématem. Toto mohl být počátek jeho strmého pádu.

• 12.5.2019  08:23
    Skleněný (2019)

To, co se povedlo, je precizně zpracovaný rozbor jednotlivých postav v ústavu a skvělé herecké výkony. Zbytek už bohužel působí jen jako slepenec různých nápadů s koncem, který postrádá jakoukoliv zajímavou myšlenku. Jakoby to rejža už chtěl mít za sebou. To je i důvod nízkého hodnocení.

• 11.5.2019  08:41

Někde tu zaznělo, že tam nebyli žádní dobří římané... To je přece podstata Asterixe, že všichni římané jsou špatní :). Na můj vkus se nový animák bere pořád ještě příliš vážně oproti klasickým dílům. Ale jinak situační humor a animace na jedničku.

• 7.3.2019  20:04

Ryze autorské. As jako Lynch dostal příležitost udělat nové díly Twin Peaks podle sebe, podobnou příležitost dostal konečně i Gilliam a je to dobře. Celý příběh a styl vyprávění vám možná připomene Barona prášila, jehož kvalit však bohužel nedosahuje. Z kulis vystupuje pohádková postava, pomalu spolu s hlavním hrdinou ztrácíte pojem o realitě a vše začíná nebo naopak přestává dávat smysl. Zatímco u Barona prášila ještě Gilliam zvládl svoji fantazii v závěru ukočírovat, tady už se mu definitivně utrhla ze řetězu. Škoda, konec mohl být lepší. i tak díky za další film, Terry. Bojím se ale, že už jich moc nebude...

• 28.12.2018  20:56

Super, jen Vaculík tam vypadá jako Roberto Begnini v Asterixovi přestrojený za druida. Trošku škoda, když to má být nejctihodnější postava ve filmu a je spíš k smíchu. Ale jinak super. Klidně kouknu příští rok znova.

• 2.10.2018  07:11

Nechtěl bych být v kůži režiséra, který točí SW pro Disney. Tolik příběhových klišé, které naordinují, to musí být peklo. Jsem zvědav, kdy slavnější herce přestane bavit brát tam epizodní role jen proto, aby byli "ve Starwars".

• 17.4.2018  22:24

Vtípky občas dobré i když jen "pro zasvěcené", ale jako celek to nějak nedrží pohromadě. Takže sorry jako, nejde udělat film jen na tom, že do něj natlačím co nejvíc známých osobností.

• 31.3.2018  20:05
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Sory jako Lorelai bych za máti fakt nechtěl jak už tu někde zaznělo. Vlastně každý v tom seriálu je nějak pošahaný. Ale hlavně proto je to taková zábava. Jinak asi nejlépe napsané dialogy ze všech seriálů a že jich je!

• 18.3.2018  10:52

Audiovizuál absolutně hodný své předlohy. Že dnes vzniká takový film je jistě s podivem.

• 10.3.2018  10:50
    Sing Street (2016)

Je to hezky natočené, ale příběh je tak neuvěřitelně blbý... jo a písničky taky za moc nestály. Sorry jako.

• 9.3.2018  11:43
    Bílá paní na hlídání (TV seriál) (2012)

Kouká na to synátor. Líbí se mu to. Mně také.

• 21.12.2017  00:23

Šlo by o tom napsat hodně... jako wtf? Omg? co to je? Ale já napíšu jen: "První SW film u kterého jsem se nudil". Zkrátka, tohle není SW, pouze průměrně natočený blockbuster který má vydělat (a vydělá) hodně peněz.

• 29.11.2017  15:37
    Vikingové (1999)

Trestuhodně nevyužitý potenciál slušného castu a geniální hudby, která je asi to nejlepší s Vikingskou tematikou co je. Když si pomyslím co skvělého mohlo na tomto legendárním dílku Jerryho Goldsmitha vzniknout...

• 21.11.2017  18:15
    Duna (1984)

Geniální dílko, které ovšem vzniklo pouze pro ty, kdo Herbertovu předlohu četli a smýšlějí o ní určitým způsobem. Obecně si nemyslím, že je vůbec vhodné točit byť jeden díl Duny jako celovečerák. Je to zkrátka mimo mísu a vhodnější by byla spíše minisérie. Na filmu je to hodně znát, kdy po rozvláčném úvodu přichází poměrně zkratkovité shrnutí dalšího děje, které nemůže nikoho, kdo nečetl knihu, uspokojit. Možná to změní nějaký další celovečerní film, ale už to nebude ta pravá Duna, protože přijdou kompromisy a bude z toho blockbuster. Každopádně Lynch zaslouží metál za to, že dokázal určitým způsobem popřít svoje tvůrčí sklony na úkor toho aby udělal Dunu jinou. Zda takovou jakou by ji chtěl Herbert se můžeme dohadovat, ale já myslím že ano. Duna totiž vždy byla trochu zvláštní a strach přece zabíjí duši.

• 5.11.2017  14:46

Bral bych ještě více osmdesátek a méně moderního klišé. I tak ale super.

• 5.9.2017  08:35

Ok. Pojďme to zhodnotit jako celek. V prvé řadě je nutno akceptovat, že toto není Twin Peaks jak ho známe, nebo jak bychom ho chtěli mít. Sám Lynch přiznává, že původní TP, především druhá série není to, co chtěl točit a tak nyní rozjíždí uplně jiné housle. Třetí řada je bezpochyby naprosto unikátní počin a to především díky faktu že nic podobného za posledních x let nevzniklo a nejspíše už ani nevznikne. Nikdo jiný si prostě nemohl a nemůže dovolit kašlat na zažité klišé, produkci, diváky, prostě všechno a natočit něco takového. Hodnocení tedy bude vždy subjektivní a pocitové tak jako celá třetí řada. Buď na vás fantaskní úlety snové reality z hlubin Lynchova podvědomí nějak působí, nebo ne a pak se nedivím negativním komentářům. Osobně se stotožňuji s názorem Kamila Fily. Je to čistý, krásný surrealismus. Ať se vám to líbí nebo ne.

• 5.9.2017  08:19

Ooooukej.

• 1.9.2017  19:13

Poměrně prvoplánový dokument. Forma, kterou Klusák zpracovává, brnká na ty správné struny a publikum se povýšeně usmívá. Při trochu kritičtějším pohledu je to ale čistý hyenismus. Daliborka, který nejspíš díky souhře okolností dopadl jak dopadl je mi líto, ale Vítek tu zaprasil víc než slušně. Takže palec dolů. Hezky to napsal Marigold.

• 29.8.2017  21:37
    Mlčení (2016)

Prvních pár minut jsem se těšil jak napíšu komentář o plytkosti děje. Duchovní přicházejí z hlediska každého křesťana zoufale nevybaveni pro jakoukoliv a už vůbec ne misionářskou službu. Neví se modlit před jídlem, jsou sobečtí a zbabělí (hlavně Rodrigues), odpuštění nefandí a vůbec máte pocit, že cesty víry jim jsou cizí. Možná podobně jako mnoho současníků. Každopádně se brzy možná právě proto neubráníte různým úvahám a o to v tomto filmu jde především. Jakkoliv nemusíte souhlasit nebo sympatizovat s hlavní postavou (já vůbec). Díky za takový film.

• 27.8.2017  22:39

Česká kotlina je krásné místo. žijí zde spořádaní lidé, nemají jiné starosti než pracovat, starat se o své děti, chodit na tancovačky... Ale u státních hranic, tam je hůř. Stále prší, marast, bažina. Z mlhy pak přicházejí ozbrojení zločinci, převaděči agentů, zloději a vrazi zlých tváří, lidský odpad. Mají spojence, starousedlíky, sedláky, kulaky, z nichž každý je podezřelý z podvratné činnosti. Těžká je řehole pohraniční stráže, která s puškou v ruce brání nic netušící občany naší země před tou svoločí. Kachyňu mám rád. Asi to i chápu, ale je to hnus fialovej z kterýho se mi chce blejt...

• 20.8.2017  01:08

Nové dno. Vše co bylo řemeslně špatné v předchozích epizodách, je zde ještě horší. Scénář neřeším. Bylo jasné, že heroická akce krále severu za zdí, jenom proto, aby možná získal nemrtvého, který možná přesvědčí Cersei kdoví k čemu, bude mít nějakou podobnou dohru :-). Každopádně chudák Martin. Myslím, že tímto dílem seriál dropnu. Už je to delirium.

• 14.8.2017  18:20

V podstatě souhlas s tím co napsal Psychor. I když se to někomu nemusí líbit, Hra o trůny v této sérii už jen těží z velkého množství rozpracovaných příběhových linek a otazníků z pera autora a z toho že ukazuje divákům to, co si přáli vidět a Martin jim to upřel. Způsob, kterým během několika desítek minut navážou na pečlivě vypracované události předlohy přinejmenším zamrzí. Kupříklad nadechnutí Jaimeho a Bronna dlouho po bitvě, teleportace postav, absence vysvětlování jakýchkoli souvislostí, úžasná parta ve východní hlídce atd. Tato série by sama o sobě bez silné předlohy neobstála a propadla by se do černých čísel. DODATEK: Protože se tu množí komentáře zpochybňující kritiku "teleportací" dovolím si vysvětlit, co my, fanoušci knižní předlohy vnímáme na poslední sérii špatně. Na samotném vynechání děje v případě, že někdo někam cestuje není nic špatného, i když je pravda že Martin celkem důsledně popisoval i toto. Bývá ale slušnost mezi to vložit další příběhové linky tak, aby čas přesunu zdánlivě odpovídal, případně počkat do další epizody. To dá divákovi (čtenářovi) pocit, že nebyl uplně obelhán. Zde se už ani nikdo neobtěžuje cokoliv někam vkládat. Jon s Jorahem jsou na dračí skále. BUM. Jon s Jorahem jsou ve východní hlídce. BUM. Sedm statečných kráčí do bílé tmy. Důvod proč se to děje je myslím na snadě a úzce souvisí s tím, že se "scénáristi" snaží děj spíše zjednodušovat a nové zápletky už neotevírat. Pak by ale nemělo k tzv. "teleportacím" docházet tak, jako teď. Je to neuctivé k divákovi a kvalitní předloze. Ten kdo to nevidí, žije ještě pořád v opojení předchozích sérií a protože dostává pořádně "nažrat" hustokrutých scén, zapomíná, že už jídlo začíná trochu zavánět.

• 10.8.2017  13:06

Příběh za 3, humor za 6.

• 5.8.2017  07:08

Fandové seriálu prominou, ale jako skalní obdivovatel díla G,R.R. Martina musím konstatovat že toto byla naprostá katastrofa nehodná knižní předlohy. Armáda Lannisterů byla poměrně vyčerpaná válkami v západozemí a samotná představa, že by jen její část takto snadno smetla velkou zahradu je nesmyslná. Navíc naprosto chybí informace o tom, jak se taková síla tak rychle a bez povšimnutí přesunula přes půl země. Viděl scénárista někdy mapu západozemí a přemýšlel nad tím v souvislostech? Chápu, že mohou vycházet z taháku který jim dal Martin, ale toto se opravdu nepovedlo. Jinak naprostý souhlas s komentářem Ironhead. To, co dělalo tenhle seriál dobrým, se pomalu vytrácí a nastupuje plytkost ostatních HBO blockbusterů. Ale chápu že to většina fanoušků ještě nepostřehla protože všichni přece chtějí vědět jak to dopadne...

• 9.7.2017  11:25
    Rada nad zlato (studentský film) (2015)

Dokument jako takový za 5*, provedení pokulhává, zvláště trochu nevyzrálý komentář, ale to je pochopitelné, je to přece studentský film. Naopak střih se mi celkem líbil - ten se blíží profesionální tvorbě. Každopádně je fajn že se někdo pustil do podobného tématu finančního poradenství, které se mnohdy pohybuje na hraně zákona. Tím se nechci dotknout poradců, kteří tuto profesi dělají dlouho a slušně. Pár takových znám, ale realita je, že trh je v současnosti menší, než je počet poradců a vidina snadných zisků udělala z některých společností slušnou pyramidu :-). Ještě bych něco takového uvítal u brokerů, tam je to mnohdy mnohem horší.

• 4.7.2017  20:35

Pokaždé mě hrozně rozčiluje stupidita některých postav, zde to dosahuje ještě horších dimenzí než v jedničce, kde za svoje chyby byly alespoň po zásluje potrestány. Tady se nestane nikdy nic :D

• 28.6.2017  09:52

Úlet. Tohle si dneska nemůže dovolit nikdo, jenom Lynch a po něm nikdo. Chtěl jsem napsat že tohle není Twinpeaks, je to jiné, jiný seriál, je jiná doba, je jiný Lynch a v hlavě to má možná ještě víc pomotané. Kdo ale jsme, abychom mohli posoudit jak má Twinpeaks vypadat :D. Got a light?

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14