Teg

okres Praha
tak různě

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 4.12.2009  18:52
    .hack//SIGN (TV seriál) (2002)

Celkem fajn a zajímavý, ale je to pořád jen dokola diskutování skoro o ničem. Po čtyřech dílech mě to začalo zajímat, ale ono se tam fakt vůbec nic neděje :) takže dropnuto po desíti.

• 1.12.2006  13:38

Tohle je spolu s Asterixem v Británii to nejlepší, co kdy animovaná Francouzská tvorba zplodila :)

• 2.12.2006  18:46

Knihu jsem četl a i přes přítelovo upozornění že je nudná mě dokázala nadchnout. U filmu jsem usnul :( nemají to dávat tak pozdě :)

• 19.10.2009  23:32
    2Bobule (2009)

O chlup horší a infantinější než jednička, přesto pořád sympatická a hlavně vtipná pohádka o tom že máte zvednout pražský zadky a přijet na moravu kde se opijete ve sklípku a bude se vám tam líbit :) Modrý portugal si po projekci raději odpustíte...

• 21.5.2007  22:54

Musím se přiznat, že jsem se na 300 docela těšil, a nutno říct, že na vině k méhu hodnocení nejsou moji přátelé, kteří mi film doporučovali, protože je skutečně dobrý a možná by mi mohl imponovat, kdybych ve chvíli, kdy jsem jej sledoval, nebyl přesvědčen o celkové zkaženosti děje, a překroucení starořeckých ideálů (a teď nemyslím Athénské "milovníky chlapců :) ) k něčemu, co průměrný neuvědomělý konzument zhltne jako malinu a jeho mottem se na hodinu, než se dostane z kina domů, stane "Sparta!"

• 27.7.2008  23:37

Uááá tak to jsem moc nepobral. Ale líbilo se mi to moc, hádám že se to nevylučuje :)

• 25.3.2007  08:29

Příjemná romantická komedie, nicméně i zde jsou okamžiky které scházejí spíš do trapnosti... Zvířata, assistent(ka) v mořském světě - proboha je to chlap, nebo ženská - a její (jeho) kecy. Celkový dojem je velmi smutný a k smíchu byly spíš Sandlerovy přestrojení v první polovině filmu.

• 23.12.2006  09:09

Hodnotit nebudu nijak, protoze ani muj komentar nema s kvalitou nic spolecneho. Nutno rici, ze ac se mozna prvni cast filmu o narazu letadla do Pentagonu jevi jako snaze uveritelnejsi, tak opak je pravdou a tvurci zda se zakryli spoustu podrobnosti - napriklad zaznam z bezpecnostni kamery neni cely, a chybi fotografie, ktere ukazuji spodni cast budovy, kterou se letadlo i kridla prorizlo jako nuz maslem a strecha zustala stat - vse dole je zakryto kourem ci suti budovy. Naopak neexistuji zadne materialy, ktere by poprely druhou polovinu filmu, a minimalne je temer jiste, ze budovy byly rizene strhnuty.

• 10.1.2009  16:28

Špaňelský voják na konci filmu si prohlíží motýla a má ostříhané nehty, useknutá hlava řekne "deset" a jeden z dobrodruhů po zásahu před smrtí poznamená, že dlouhé šípy přicházejí do módy. Přes tohle všechno Aguirre není komedie, ale až děsivě autentické psychodrama se šíleným Klausem Kinski v hlavní a zárověň poslední roli. Když manželka oběšeného šlechtice odcházela do džungle, krve by se ve mně nedořezal.

• 18.3.2008  23:44
    Akira (1988)

Překvapivě zmatené a podivné. Což by samo o sobě nebylo naškodu, ale ty zelený děcka? Spousta slepých uliček a zbytek jich nikam nevede. Režie odvedla práci dobře, takže je to silně koukatelný, ale jinak mi to připomíná céčkový salátový scifi romány z 80tých let. Ma ucta :)

• 10.1.2007  14:33
    Al pointeu (2004)

Atmosféra velmi dobře zvládnutá, ale děj místy dost pokulhává. Zvlášť pochybuju o tom, že reakce vojáků byly hodné příslišníků armády. Nicméně koukat se na to dá.

• 27.4.2010  21:53

Jak může být tahle nestvůrnost v červených číslech, je pro mě větší záhada, než 6 Alenčiných podivností. Pohádka to je, ale není pro dospělé pro přílišnou prvoplánovost, celkovou plytkost a režijní odfláknutost některých záběrů. Pohádka to je, ale není dle mého názoru ani pro děti, protože na ně je tam příliš bezmyšlenkovitého násilí a nemorálních hloupostí. Za pěknou hudbu od Elfmana a typické Burtonovské kulisy bych byl ochoten tam tu trojku střihnout, ale protože to točil právě Burton, což je ta největší ostuda na téhle slátanině a nechápu jak se mohl snížit k natočení takové bezmyšlenkovité a plytké komerce, nedám tomu o nic víc než prachmizerné dvě hvězdičky.

• 2.12.2006  18:18

Přechod Auyan Tepui, hory boha zla. Vyšplhat se po téměř hladké stěně, jen abych mohl vzápětí bloudit ve skalnatých labyrintech, prodírat se porosty endemitů a chytat do holých rukou jedovaté plazy. Ještě teď se mi točí hlava a přemýšlím kam si vyšlápnout o prázdninách.

• 25.1.2007  09:10

Pět hvětdiček i přes to, že mi film nesedl tolik, jako jsem čekal. Nicméně hudba od Newmana je skvělá s pár prvky, které vám dají vzpomenout na božský Shawshank.

• 2.12.2006  09:25

Pohádka celkem vybočující ze soudobých českých standartů. Zaplaťpánbůh. Navíc mám prostě rád Trojana.

• 12.12.2016  23:06

Česko je asi nejvíc ateistickou zemí. Když ale přijdou vánoce (nebo migranti) najednou se najde spousta "obhájců tradičních křesťanských hodnot", vánoc apod... To co Strach záměrně (nebo náhodou) natočil je dokonalá sonda do dušičky typického čecháčka, kterému nejvíc vyhovuje typicky zesměšňující zobrazení všemohoucího, které pak brání do roztrhání těla. Když se zamyslíte odkud pramení úspěch tohoto díla, nelze si nevšimnout, že chybí tradiční pohádkové hodnoty jako láska (v pohádce ji nahrazuje chtíč) nebo jakákoliv laskavost (v pohádce výsměch a závist). Co si z toho vyvodit a jak to souvisí s úspěchem pohádky už nechám jako úvahu každému kdo to čte.

• 10.1.2007  18:18

Hvezdička pouze za kameru a kostýmy.

• 28.1.2007  20:39
    Apokalypsa (1979)

Šílený film o šílenství, které je vyvrcholením závislosti na válce. Mimořádně depresivní a těžký snímek. Rozhodně ne pro slabší povahy ani ne tak z důvodu drsných scén, jako ze šílenství, které na vás dýchá každým okamžikem.

• 24.2.2009  08:26
    Arn (2007)

Jenom velmi málo chybí k dokonalosti tohohle nedoceněného snímku. Vše je tak dokonale zvládnuto, že musím dát plný počet, ale přesto se nemůžu ubránit pocitu, že tomu něco chybí. Každopádně film jaký se v Evropě nenatočil už spoustu let. Megavýpravné hrdinské romantické drama s náboženskými prvky, díky Bohu za to.

• 12.8.2011  07:44

Rozhodně to není tak kulervoucí, jako některá díla pana Miyazakiho. Poctivá režie, zvláště pak hudba a animace se přesto i v tak jednoduchém příběhu odmění podívanou, kterou by neměl minout žádný fanda japonské animace. Každopádně moje úcta patří za hospodaření s časem. Po shlédnutí jsem pořád nechápal, kam se při tak zdánlivě primitivním příběhu podělo těch devadesát minut? Přitom jsem se ani vteřinu nenudil ... pořád bylo na co koukat.

• 8.5.2007  10:24

Příjemně překvapující animák od našeho hrdiny Luca Bessona. Není to sice žádný převrat, ale kouká se na to dobře a je to dost ulítlé na to, abych tomu dal 4*.

• 30.10.2012  12:27

Rozhodně nejlepší z hraných Asterixů. Herci tu ještě opravdu hrají a kulisy nevypadají jako z obyváku. Za silně nadprůměrný český dabing přidávám pátou hvězdu.

• 1.12.2006  13:33

Kdyby neexistoval film Asterix dobývá Ameriku, tak by byla nejhorší příčka volná jen pro tento snímek. Nechcu tu podrývat práci animátorů, ani skladatele hudby. Animace je skvělá, hudba je velkolepá. Až jsem tak nějak zapoměl se u toho bavit. Takový Asterix nikdy nebyl. Být to jiný film s jiným názvem a jinýma ústředníma postavama tak dám 4 *, ale jsem naštvaný a zklamaný a jdu si pustit Dvanáct úkolů pro Asterixe, což je film dost odlišný.

• 11.5.2019  08:41

Někde tu zaznělo, že tam nebyli žádní dobří římané... To je přece podstata Asterixe, že všichni římané jsou špatní :). Na můj vkus se nový animák bere pořád ještě příliš vážně oproti klasickým dílům. Ale jinak situační humor a animace na jedničku.

• 5.9.2015  22:14

Asi nejlepší z "moderních" Asterixů (ještě sympatizuji s hranou verzí z roku 1999). Poměrně ztřeštěné, ale přece jen to není Asterix. Spíše dobře zpracovaná předloha, než návrat k specifickému stylu humoru Goscinnyho a Uderzeho.

• 23.12.2009  01:14
    Avatar (2009)

Mega nabušená hitovka s výborným zpracováním, hudbou atd, kde ale příběh pokulhává. Není to ale nakonec to, co lidi všude chtějí? Musím uznat, že ty dvě a půl hodiny utekly jako voda, ale na plný počet to vážně není. Jinak co se mi opravdu líbilo je ekologické poselství. Navzdory od některých nejmenovaných českých filmových kritiků, mi nehýbe žlučí, když se někdo snaží srozumitelným způsobem lidstvu zdělit že jsme na tom s ekologií opravdu špatně. Se standardním tupcem (tj divákem) to určitě zahýbe víc, než deset dokumentů od National Geografic.

• 25.12.2006  15:22
    Azumi (2003)

V dnešní době je filmů, kde se záporňák odočí o 360° a hlava mu zůstane s překvapeným výrazem na místě, pomálu. Okázalé :D

• 2.12.2006  18:52
    Barbar Conan (1982)

Hudba skvělá, film opravdu barbarsky zrežírovaný, Milius by se měl stydět za to, co Poledourisovi provedl.

• 17.2.2009  09:35
    Ben X (2007)

Zrovna mi začínalo imponovat, že jsou i opravdu pohledné hráčky online her, když přišel ten nepochopitelný konec. Docela bych si nechal vysvětlit co se vlastně v té hodině a půl dělo. Jinak super. Konfrontace reality a online RPG záležitosti v podobě minimapy při cestě na autobus mě vážně rozesmála.

• 25.12.2006  15:03

Z legend o Beowulfovi mám radějic tu arabskou :D a klidně mě za to lámejte v kole. Exteriéry samozřejmě nádherné, ale co si budeme povídat, režie byla příšerná, spousta hluchých míst, postavy se chovají neautenticky a často nelogicky, celou dobu jsem měl pocit, že se koukám na televizní pohádku :D

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14