Teg

Miroslav Směšný

okres Praha
tak různě

• 9.3.2010  09:54
    Haibane renmei (TV seriál) (2002)

Původně jsem tomu chtěl dát jen 4 hvězdičky, ale po celodenním rozmýšlení musím změnit názor. Haibane je skutečně velice zvláštní dílko, po jehož shlédnutí vám bude v hlavě vrtat spousta věcí, ale zanechá nesmírně pozitivní dojem. Snad jen v díle se studnou mě hodně mrazilo v zádech.

• 7.3.2010  20:41

Tak to je pecka ... památná je opravdu věta: "Člověk vydrží víc jako hovado". Obrazy starého světa, je krutá, pravdivá zpověď lidí, jejichž život se nepodobal peříčku ani v nejmenším. I v dnešní době je šokující, jak tenká hranice nás dělí od podobného osudu ... přesto se vybízí otázka, zda je to osud zlý... Přes všechny vylámané zuby, rozdrcené končetiny a zlomené duchy je to pozitivní snímek nabyt optimismem ... pro někoho kdo je optimista. Život ve filmové škatulce. Díky za to.

• 23.2.2010  22:37

Pekelně dobře natočený epos Vláčilovských rozsahů. I přes částečnou nejistotu, která ve mě hlodá se neubráním plnému hodnocení, protože konečná myšlenka je natolik silná, že bezkompromisně atakuje nejdrsnější pointy páně Bergmannovy. Některé pasáže snad ani nejdou vstřebat a pochopit během první projekce. Na to je třeba projekce další a na to už každý nemá žaludek. Ultimátní podobenství o hořkosti lidskosti a něčem co se nedá popsat slovy.

• 25.1.2010  21:04

Emotivní pecka s krásnou muzikou. Hlavně animace ja totálně vymazlená a vtipná :)

• 27.12.2009  13:19

Poslední dílo skvělého umělce a člověka, rozloučení, zároveň poučení a dobrá rada. Děkujeme :)

• 28.10.2009  23:41
    Pramen panny (1960)

Bergmanovy filmy jsou zvláštní. Hypnotické, jako oči dravce žhnoucí ze tmy, od nichž nelze odtrhnout pohled. Hluboké a skrývající tajemství, které nás fascinuje a zároveň děsí k smrti.

• 9.6.2009  21:34
    Sekretářka (2002)

Perverzní úchylárna? Romantický film!

• 12.5.2009  09:10
    Džúni kokuki (TV seriál) (2002)

Spolu s Moribito rozhodně ten nejpropracovanější svět fantazie v anime co jsem kdy viděl. S tím že byly nějaké díly zbytečné nesouhlasím. Poselství měl každý. I když tam bylo hodně dílů s opakováním původního děje, ale věřím že to bylo proto aby se divák v tak rozsáhlém světě zorientoval. Přece jen je něco jiného sjet všechny díly během pár dní a koukat na ně s odstupem týdne nebo několika dní. Každopádně víc podobných anime. Moc se mi líbilo. P.S: Možná se mi to jen zdá, ale část hudebního doprovodu je z HOMAM.

• 16.3.2009  17:22
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Alucart je prastarej zapšklej upír, znechucenej (ne)životem a tím, jak nemůže najít protivníka, se kterým by změřil síly. Na ksichtě se mu nastálo usadil pekelný škleb, ze kterého není nikdy poznat jestli se směje, nebo má problém s nervama. Má svoje zvrhlé ideály pro které je ochoten nasadit život (většinou cizí) a není to zrovna klaďas, ale má stylové brýle, záhrobní humor a zuby tak pevné, že si s nima může natahovat svoji gigantickou pistoli vyrobenou ze stříbrného kříž. Anime s hudebním doprovodem na který se nezapomíná.

• 2.3.2009  10:22
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Jeden z prvních anime seriálů. který jsem měl tu čest vidět. Příběh není pro anime typický a dost se přibližuje západní nezávyslé tvorbě, ovšem bravurně zvládnuté. Už během prvních pár dílů mi celková promyšlenost prostředí a pasující netradiční hudba vyrazila dech. Poslední díl pak nahodí typicky japonský konec a zaručeně vyrve každému duši z těla. Rád bych viděl víc podobné tvorby. Ještě dodatek: Možná už jste si všimli, že na konci většiny anime se vyplatí sledovat titulky až do samého konce.

• 24.2.2009  08:26
    Arn (2007)

Jenom velmi málo chybí k dokonalosti tohohle nedoceněného snímku. Vše je tak dokonale zvládnuto, že musím dát plný počet, ale přesto se nemůžu ubránit pocitu, že tomu něco chybí. Každopádně film jaký se v Evropě nenatočil už spoustu let. Megavýpravné hrdinské romantické drama s náboženskými prvky, díky Bohu za to.

• 19.2.2009  08:48

Sympatická, krásně animovaná pohádka, jejíž druhá polovina, nebo spíš konec mě doslova šokoval.

• 11.2.2009  19:42
    Boj o oheň (1981)

Hehe, když domorodec ukazoval hrdinovi jak rozdělat oheň třením dřívek, přistihl jsem se, že pozoruju obrazovku asi ze vzdálenosti 20 cm s otevřenou pusou.

• 7.2.2009  00:26
    Závěť (2007)

Kusturica se opět vybarvil a natočil krásný film ... každopádně konec je hodně ulítlej (jízda na rakvi) a jak říkal ten stařík na svatbě.. "Tady smrdí provokace" ... 95%

• 10.1.2009  16:28

Špaňelský voják na konci filmu si prohlíží motýla a má ostříhané nehty, useknutá hlava řekne "deset" a jeden z dobrodruhů po zásahu před smrtí poznamená, že dlouhé šípy přicházejí do módy. Přes tohle všechno Aguirre není komedie, ale až děsivě autentické psychodrama se šíleným Klausem Kinski v hlavní a zárověň poslední roli. Když manželka oběšeného šlechtice odcházela do džungle, krve by se ve mně nedořezal.

• 22.10.2008  22:34

Některé věci nemusí být nesmyslné jen proto že je nechápeme. Dokonalé.

• 27.7.2008  23:37

Uááá tak to jsem moc nepobral. Ale líbilo se mi to moc, hádám že se to nevylučuje :)

• 22.5.2008  23:27

Velice reálná podívaná o životě, stáří, smrti, moři a starci, který měl příliš mnoho štěstí. Po hodině a půl jsem byl nepopsatelně nadšen. Proč? Žádný happy end rozhodně nečekejte. Život už takový je.

• 17.4.2008  22:16

Konečně nějakej pro děti dějově přitažlivej snímek, kterej vychovává. A jde mu to zatraceně dobře. Dávám plný počet nejenom proto, ale taky že se konečně dětem ukazuje, že čučet pořád na televizi z vás chytráka neudělá. Zároveň mě překvapilo, jak dokonale jsem se v tom filmu/pohádce/dramatu našel i když moje představy minulé generace se poněkud s těmi novodobými rozcházejí. Bravo, tleskám a oceňuji! Pořád se umí točit krásné filmy.

• 2.3.2008  22:57
    Ratatouille (2007)

Ty krysy ale uměj vařit! Hurá do číny na oběd!

• 25.2.2008  00:01

Je to tu. Rambo se vrátil a je ještě brutálnější než dříve. A přibývající léta mu nebyly na škodu, právě naopak. Jsem unesen Johne... unesen.

• 21.2.2008  00:22
    Vlákna (TV film) (1984)

Původně jsem chtěl dát 4* ale na to, jak mě film jako celek v závěru šokoval není jiné cesty než plný počet. Další antimilitaristický snímek, po Hrobu světlušek, který mi zůstal pod kůží hodně dlouho.

• 23.1.2008  13:19
    Mirai šónen Conan (TV seriál) (1978)

Ten konec je trochu přeslazený, nicméně proč ne. Je to přece jenom pro děti :-)

• 3.1.2008  17:43

Já dal napoprvé jen 4* ale po druhém zkouknutí musím přehodnotit. Laputa je úžasná. Miyazaki v ní použil podobný styl režie jako v geniálním Lupinovi a skloubil s jeho typickou velkolepostí pozdějších děl, což se mu povedlo na výbornou. V typově podobném pozdějším Porco Rosso už to ten účinek bohužel nemělo. Divím se, že jsem si toho dřív nevšiml. Humor vyskytující se v Howlovi taky není k zahození, ale už to není ten starý dobrý ulítlý. Tohle je vážně téměř numero uno mého osobního Miyazakiho (hned po bezkonkurenčním TOTORO) žebříčku, i když mě asi nešokovalo tolik jako Mononoke. Zvláštní, jak s postupem času a dalších projekcí zjišťuju, že ten starý pán je génius. Pochvala samozřejmě i mému oblíbenému Hisaishimu.

• 27.11.2007  09:04

Brilantní atmosferická honba za spravedlností? Penězi? Nebo jen za informacemi. Stylovější soukromé očko bych si jen těžko představoval. Mimochodem víte jak to dělají číňani?

• 24.11.2007  18:35

Chcete být zdraví? Hehehe není nad elektro koupel. Zaručeně bezpečné! Hohoho. Dýchejte, všichni... dovnitř! ven! Já lázně nikdy rád neměl ale z těchhle bych se zaručeně zbláznil. P.S: Výborná hudba :)

• 24.11.2007  08:34
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Sice to není tak vtipné jako některé díly seriálu, nicméně je to zase vtipnější než ty horší. A příběh je výborně propracovaný. Nehledě na fakt, že to je prostě Futurama, na kterou jsem tak dlouho čekal. Není jiné cesty než dát plno :)

• 4.11.2007  13:54
    Taxikář (1976)

Já si pořád říkal, kdy to přijde, ale pocit z vyvrcholení celého filmu byl tak silný, že se na horší hodnocení nezmůžu. Náhlé osvícení mě zastihlo nepřipraveného stejně jako u filmu Unbreakable. A to to nebylo ani zdaleka tak efektní.

• 28.7.2007  11:54

To prohlášení na konci filmu nemá chybu :) O kvalitách snímku nemluvě.

• 23.7.2007  20:30
    Kmotr III (1990)

Po skouknutí třetího dílu ve mně panují rozporuplné pocity. Rozhodně je to na pět hvězdiček. Bohužel moje srdcovka nadéle zůstává první kmotr. Poslední díl je na mě asi příliš smutný.