Teg

Miroslav Směšný

okres Praha
tak různě

• 4.6.2007  17:54

Jaké je to dát život jednomu člověku? Jaké je to dát život desítce lidí? Jaké je to dát život stovce lidí? Naprosto úžasná proměna osobnosti německého podnikatele Oskara Schindlera z podnikavého továrníka na tak zarputilého ochránce života, že se při závěrečných titulcích neubráníte slzám. Nádhera.

• 26.5.2007  16:58

Musím konstatovat, že nejlepší akční film, jaký jsem kdy viděl. A to tomuto žánru tolik neholduju. Charakter ústředních postav je natolik srozumitelný, že se v závěru neubráníte hrůze, kam až je někdo schopný zajít.

• 8.5.2007  18:52

Nooooo... :) ani nevím, hezký to bylo a asi v polovině filmu jsem si říkal - dám tomu ty čtyři. Ale když přišly závěrečný titulky, tak jsem viděl, že si těch 5 neodpustím. O trošku pozitivněji naladěný snímek, než hrob světlušek :) Pozn. Proč tam musí všichni chlapi hulit? :D

• 1.5.2007  21:21

Co říct... nádherný dobrodružný film. Zavraždění Jeremiahovy ženy, se kterou se začínal sbližovat mě ranilo tak, že jsem z toho byl vyřízenej ještě zbytek filmu... nicméně nejde dát méně než 5. Krása.

• 22.4.2007  09:05
    Hotel Rwanda (2004)

Tak tohle milí páni je skutečně něco. Genocida v africké Rwandě zfilmována takovým způsobem, že jsem sám měl pocit, že mi jde o krk. Alarmující!

• 22.4.2007  09:03

Je až neuvěřitelné, co všechno se dá natočit v jedné jediné místnosti, do které v nervydroucím vedru posadíme výkvět hereckých talentů. Perfektní drama se soudní tematikou. Snad to nejvíce oduševnělé, co jsem kdy viděl.

• 20.4.2007  08:59

Asi nejlepší snímek s upírskou tematikou, který jsem shlédnul. Zvlášť herecké obsazení je velmi přesvědčivé a atmosféra na něm stojí a padá.

• 9.4.2007  14:35

Asi nejlepší detektivka co jsem kdy viděl (ne četl). Skvělá hudba a bravurní herecké výkony výkvětu soudobé herecké scény. Nemám slov.

• 25.3.2007  08:36

Ďábelský film s ďábelským hereckým výkonem Rudolfa Hrušínského. Na konci filmu, kdy mířil v černém autě směrem k hromadným spalovnám mě mrazilo v zádech, jako snad nikdy. Pravá ukázka zrůdnosti Nacistické ideologie. Celkový dojem ještě umocněn použitou technikou natáčení (rybí oko).

• 25.3.2007  08:23

Film, který má divákovi připomenout, jak krásné jsou věci, kterých si jinak neceníme a považujeme je za samozřejmost. Že můžeme chodit, číst, přemýšlet... že žijeme. Film vás nejdřív nechá chytnout naděje a pak vás od ní krutě odtrhne. Zvlášť Odtrhnutí De Nira od jeho lásky mě ťalo hodně hluboko a říkám si, že to tam snad ani být nemělo, že to přehnali, ale umocňuje to celkový dojem. Snad nejlepší De Nirovo herectví a Williams je jasnej, toho mám rád už odjakživa.

• 25.3.2007  08:14

Takhle má vypadat správná pohádka. Atmosfericky velice vysoko, cemuz napomáhají i kvalitní hudební motivy, které jinak v pohádkové tvorbě nemají obdoby. Také zimní krajina je úchvatná. Něco toho humoru, lásky, kouzel a máme tu počin, kterému soudobé Troškovy blivajzy nesahají ani po paty.

• 25.3.2007  08:08

Příběh boxera, který se vrací do ringu hnán touhou uživit svoji rodinu, což mu dodává nadlidskou odvahu a odhodlání. Po Million Dolar Baby rozhodně to nejlepší, co jsem v tomhle žánru viděl a tolik to nenamáhá slzové váčky :) Skvělá hudba vám připomene hodně Shawshank a American Beauty, takže bych to tipoval na Newmana, ale potvrzený to nemám.

• 10.3.2007  09:05

Na koukání velmi příjemný válečný film, překvapující hlavně svou délkou. Je sice pravda, že spousta chvil je tak zamotaných, že vám vlastně ani nedají šanci rozmyslet se proč to tak je, ale nakonec pochopíte a atmosféra skalního zasněženého orlího hnízda je... bravurní fenomentální hudba, noční zasněžené útesy pod temnou pevností a hvízdání horských orlů kdesi v údolí.

• 10.3.2007  09:00

Fantasy příběh v níž hlavního hrdinu představuje dhampír (kříženec upíra a člověka) proč mi to jen něco připomíná? Rozhodně o řadu hvězdiček lepší jak západní verze. Perfektní příběh, zvraty a animace.

• 5.2.2007  22:13

Tenhle snímek bych nechal promítat každýmu militaristovi, aby viděl, co se mu taky může stát. Na mě osobně zanechal dojem jako něco hrozného a nervydrásajícího. Nemíním si ho pouštět znovu za nic na světě.

• 28.1.2007  20:39
    Apokalypsa (1979)

Šílený film o šílenství, které je vyvrcholením závislosti na válce. Mimořádně depresivní a těžký snímek. Rozhodně ne pro slabší povahy ani ne tak z důvodu drsných scén, jako ze šílenství, které na vás dýchá každým okamžikem.

• 28.1.2007  16:31

Nikdy mě nepřestane udivovat, jak mistr dokáže vystihnout to krásné v naprosto obyčejných věcech.

• 25.1.2007  09:10

Pět hvětdiček i přes to, že mi film nesedl tolik, jako jsem čekal. Nicméně hudba od Newmana je skvělá s pár prvky, které vám dají vzpomenout na božský Shawshank.

• 18.1.2007  19:04

Mladší bratříček o něco víc komediálního Podfu(c)ku. Přesto geniální.

• 15.1.2007  07:31

Ale, že je na světě krásně... :) hlavně v Krkonoších v zimě.

• 13.1.2007  12:48

Jako "západnímu" divákovi mi pár věcí na Miyazakiho filmech často nesedne, nebo je nepochopím. Nejinak je tomu i s tímhle filmem. Příběh vás ničím nepřekvapí, i přes to, že nikdy nevíte, co číhá za dalším rohem. A dovede vás dokonale vtáhnout do děje, ať už si myslíte cokoliv. Bravo, pro mě osobně spolu s Princeznou Mononoke to nejlepší z anime.

• 13.1.2007  00:45

Opět parádní atmosféra a slušná - ne vinikající hudba. Jen postava prince, který se tam jaksi "vetřel" mi vůbec nesedla.

• 11.1.2007  11:09

K tomuhle žánru světové a vůbec animované tvorby jsem se zatím neprokousal natolik, abych mohl Mononoke hodnostit s ohledem na ostatní, ale co můžu říct s jistotou je, že Princezna Mononoke je díky Hudbě (záměrně s velkým písmenem) a hlavne duši nádherný film, který vás dokáže naprosto pohltit a neodtrhnete se od něj až do konce...

• 2.1.2007  18:40

Nic mě nedonutí, se na to podívat podruhé.

• 2.1.2007  18:34

"Pusťte nás dovnitř"... "Nebo co? Budete zlí?" ... "To už jsme!" BUM! Tohle je pro mně špička... hlavně onen houslista, vy víte o čem mluvím :)

• 2.1.2007  18:33

Spolu s "Jestli se rozzlobíme budeme zlí" to nejlepší, co vám může tahle dvojka nabídnout. Při druhém a třetím zkouknutí se nenudíte, ale naopak pochopíte mnohem víc vtípků, než předtím. Optimistmus. Hlavně pozor na správný dabing!

• 2.1.2007  18:19

Tady už se trošku vykrádá Nightmare Before Christmas... nicméně Emily je "vražedně" krásná a humor je perfektní dle mého Burtonovského gusta.

• 25.12.2006  15:12

Z tohohle filmu na mě osobně dýchá tajemno... a zlo. Bravurní :)

• 23.12.2006  09:29
    Děrsu Uzala (1975)

Perfektně zpracovaná předloha Arseněva. Nevím jak to popsat, ale filmy Kurosawy na mě pokaždé dokáží zapůsobit silným dojmem. Pět.

• 16.12.2006  21:04

Díky skvělým hereckým výkonům účinkujících hvězd skutečně báječná podívaná.