Teg

Miroslav Směšný

okres Praha
tak různě

• 21.2.2012  07:31
    The Hobbit (TV film) (1977)

Ale notak, vždyť to není tak špatný film. Za zmínku stojí věrnost předloze, kde ač jsou vynechány některé pasáže, zůstává hlavně pohádkou pro děti, čímž také Hobit byl (dokud si Tolkien neuvědomil co vlastně napsal a stvořil). Než Peter Jackson natočil megalomanského (a amerického) Pána prstenů, znal jsem Hobita atd. pouze z knížek a rozhlasových her, a tento skromný animák dlouhý jen něco přes hodinu poměrně věrně vystihuje atmosféru předlohy. Takže se nenechte odradit nízkým hodnocením. Pokud máte rádi pohádky a nemusíte mít z těchhle filmů nutně těžké spaní (i když malé děti by z některých scén mít mohly), tak rozhodně shlédněte.

• 23.1.2012  08:01

Zezačátku si možná budete připadat, že Tucet špinavců je jen další variace válečné akce ve stylu sedmé roty. Ono to tak zkraje i trochu vypadá. Hodně rychle vás ale z letargie probere odpálení podzemího bunkru plného žen, pomocí granátů a benzínu :)

• 8.1.2012  20:06

Originální? Nepředvídatelné? Plné dějových zvratů a vybroušených dialogů? Ani náhodou! Zábavné? To si pište!

• 7.12.2011  21:39
    Mstitelé (1998)

JE to vlastně tragédie. Ani by to nebyl špatný film, nebýt toho nepodařeného pokusu o legrační film. Tedy on JE legrační, jen nevím jestli to je záměr :) ... Plýtvání drahocenným časem Seana Conneryho, který se na tu roli navíc vůbec nehodí.

• 30.11.2011  14:51

Asi jsem už omrzelý životem a romantické story na mě musejí mít grády... Nebýt hypnotického kukuče Al Pacina, hodnotím jako absolutní brak a to minimálně po příběhové stránce. Takhle je to na slabší 3*. Stejně to na mě celé působilo tak nějak křivě, nesmál jsem se.

• 30.11.2011  11:02
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Při čtení názvu dokumentu jsem čekal skandálnější hypotézy o ztracené historii ve stylu jitra kouzelníků. Místo toho snímek znovu opakuje už stokrát slyšené materiály zjeveních v Novém Mexiku... Takže neoslovilo.

• 28.10.2011  20:59

Já Tintina neměl nikdy rád. Prostě se mi nelíbil ten jeho kulatý kukuč :) Ale tohle má spád, ducha a Spielbergova režije je přece jen zárukou kvality. Prostě pohodový nedělní odpočinek. Běžte raději na 2D projekci.

• 11.10.2011  11:05

Bohužel, je to opravdu docela zábava. Přesto, že je velice přízemní a sexistická a je mi skoro hamba přiznat, že jsem se bavil. Ovšem poučku, že každá nevěra je nejenže neškodná, ale také prospěšná si mohl autor nechat od cesty.

• 15.8.2011  11:32

Je to takový paskvil. Něco mezi LOST (který se mi nelíbil) a Galaktikou. Některé klasické objevovací díly jsou dobré, ale kde to tvůrci hnali na krev, už to začíná skřípat a nudí.

• 12.8.2011  07:44

Rozhodně to není tak kulervoucí, jako některá díla pana Miyazakiho. Poctivá režie, zvláště pak hudba a animace se přesto i v tak jednoduchém příběhu odmění podívanou, kterou by neměl minout žádný fanda japonské animace. Každopádně moje úcta patří za hospodaření s časem. Po shlédnutí jsem pořád nechápal, kam se při tak zdánlivě primitivním příběhu podělo těch devadesát minut? Přitom jsem se ani vteřinu nenudil ... pořád bylo na co koukat.

• 20.7.2011  20:51

Scénky z prvního dílu stály na hranici trapnosti a byly jaksi vtipné, tady už hranici trapnosti překračují a vtipné nejsou ani za mák, navíc se opakují. Děkuji, nechci.

• 22.6.2011  22:20

Je to autentické, působivé, ale na nervydrásající Aguirre to nemá. Chybí tomu jaksi tah na bránu a na konci filmu jsem se necítil o moc jinak než na konci. Přesto stojí za projekci.

• 27.4.2011  14:45
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Škoda, že většina místních hodnotila seriál v první polovině. Jinak by totiž celkové hodnocení vypadalo dost odlišně. Ukázalo se, že psát podle hotové předlohy jde HBO dobře. Jakmile ale dostali volno ruku, na nic lepšího než Tudorovce se prostě nezmohli.

• 26.4.2011  10:03

Řemeslně to je zvládnuté dobře. Na přírodní scenérie horských masivů, zasněžené tundry a mongolské pouště se kouká hezky. Jinak bych tomu vytknul dvě věci. Snaha o co možná nejpřesnější stvárnění literárního díla vyústila v nudný dokument, kde nejde o nic jiného, než opravdu jen obrazy hezkých scenérií. Zbytek jsou pouze fakta neokořeněná o špetku emocí. Což pravděpodobně koření v dalším nedostatku - zmatku v postavách. Od začátku se děj odvíjí tak uspěchaným tempem v touze vše vtěsnat do dvou hodin, že vůbec nedojde k hlubšímu seznámení s jednotlivými postavami. V momentu útěku jsem registroval pouze 3 účastníky. Starouše amíka, Poláka v hlavní roli (doteď nevím jak se jmenoval) a zločince. To je jich uteklo mnohem víc jsem si všiml až z nejasných záběrů v zuřící vichřici. Přesto se jedná svým způsobem o působivý snímek. Perlu v něm ale nehledejte.

• 28.12.2010  20:52
    Perinbaba (1985)

Pardon, ale žádná sláva. Jakubisko bohužel neuměl asi nikdy a na to, co mu dřív vycházelo, dnes doplácí. Pohádka má hezkou výpravu, atmosféra je zajímavá, ale je v tom strašný zmatek... Ten zvláštní styl, který je pro režiséra typický, mi ani tolik nevadí, ale měl by dost zjednodušit přístup.

• 25.11.2010  10:15

Knihu jsem nečetl, ale přece jen by bylo lepší, kdyby měl film výraznější dějovou linku. Spousta věcí vyšumí tak trochu do vzduchu. Jinak ale celkem věrohodně vystihuje beznaděj života v režimu a možná si i pár lidí vzpomene a začne vážit toho, co teď má v novodobé demokracii a svobodě (nejen) cestování.

• 23.10.2010  19:46

Na rok 1998 je to nic moc. Natočit ale něco takového o 10 let dříve, je to určitě kult!

• 28.9.2010  14:24
    Machete (2010)

uááá ... Mačeta neposílá smsky :)) Nářez u kterýho jsem se pobavil jako snad nikdy, ale víc * mu dát prostě nemůžu :) Jo a Segal prostě nemohl umřít jako srab :))

• 13.9.2010  11:20
    Průseráři (1994)

Pocta taškařicím BS a TH vůbec nedopadla špatně. Děj je sice slabší a plný spíše už infantilnosti, než zábavy, ale pár hodně dobrých kousků se tam najde a to se počítá. P.S: Uhádnete, jak můžou tihle dva společně asi trávit vánoční večer? Štědrovečerní bitka! :)

• 8.9.2010  09:45
    Čápi s mákem (TV pořad) (2010)

Omlouvam se, ale tohle zabava fakt neni. Davam hvezdicku za to, ze nekdo lidem ukazal jak hluboko se da klesnout.

• 31.8.2010  10:40
    Počátek (2010)

Je to asi slušná záležitost, ale počítám, že na pátou hvězdičku se proklube jen při zhlédnutí v kině :) Do té doby nemůžete plně ocenit monstrózní finále v zasněženém bunkru s hudbou Hanse Zimmera :)

• 24.8.2010  09:00
    Škola hada (1978)

To jak tam potýrali tu kočku bylo teda pěkně hnusný! :) Ale jinak mě neustále nepřestává fascinovat, jak se Jackie Chan bez problémů neustále sebeshazuje :)

• 19.8.2010  21:18

Hoho, chcete ukrást čtrnáct tisíc zlatých prutů z banky za německou linií? Žádný problém, chacha! Potřebujete jen pološílenou jednotku rezavých šermenů s bláznivým velitelem, vojenskou kapelu, zkorumpovanýho německýho oficíra co s tigerem vystřelí díru do dveří banky a Kellyho! Ani nepamatuju, kdy jsem se naposledy bavil tak dobře, jako když vyjel Sutherland s tankama ze železničního tunelu a za tónu gold old classics of america to začal šít do němců, baráků, vagónů ...

• 19.8.2010  00:18

Totoro rullez!! Popravde jsem se trochu nudil :( coz vyvazuje par opravdu vydarenych kousku!

• 16.8.2010  12:57

Myslím že tomu schází jen maličko k dokonalosti - lepší scénář s rozumější zápletkou a míň americkým dějem. Bohužel filmoví tvůrci ještě úplně nepochopili, že soudobý divák hledá něco dospělejšího - viz třeba Dark knight.

• 15.8.2010  14:29

Působivé hlavně díky skutečnosti, v jakých podmínkách musel snímek vznikat.

• 11.8.2010  00:20

Těžko popisovat, jaký pocit se mi po skouknutí usadil v hlavě. Prostě mistrně servírovaná dávka dramatu, napětí a výborné hudby!! Trestuhodně opomíjený film. Když jen pomyslím, že čekal u mě doma 4 roky než jsem se na něj podíval...

• 12.7.2010  19:29

Sorry, ale já myslím že je to v rámci možností ok. Možná kdybych nečetl tu knížku, tak by se mi to nelíbilo, ale tak jako tak to odpad určitě není.

• 9.7.2010  09:35

Silnější 3*. Celé to má moc sympatickou formu a ani tam není tolik patosu, kolik jsem původně čekal. Nicméně mi chybí nějaká zásadnější zápletka, nebo smysl příběhu. Tahle je to jen slušně natočený historický fakt.

• 27.6.2010  18:59

Tak toto je snad nejhezčí film, ktrerej jsem za uplynulej rok viděl. Nabyt pozitivy až do konce. Podobné pocity jsem měl jen u sledování Miyazakiho. Jedním slovem krása.