Teg

Miroslav Směšný

okres Praha
tak různě

• 11.10.2008  11:57

Koukatelná podívaná až přespříliš připomínající šifru mistra leonarda. "Překvapivou" poentu i pachatele jsem odhalil hned v počátcích filmu. Lambert s přehledem rozluštil na koleně všechny vodítka a nechybělo ani ohlédnutí do minulosti za smrtí jeho syna, které však nakonec vyznělo do prázdna. Scénáristicky hodnotím jako nepříliš povedené. Kamera dobrá.

• 19.9.2008  21:13

Tohle není pohádka, ale docela krutej film o hodných romech, a zlých eskimácích a ukazuje dětem, jak je strašně kůl podporovat rozvrat církve, těšit se na válku a zkázu světa a vybít celej pluk kozáků lukem, winčestrovkou, katanou nebo roztrhat ledním medvědem. Jsem z toho fakt rozladěnej, protože existuje tuna kvalitních fantasy předloh, které by i tu dnešní "zkaženou" mladou generaci zaujaly a alespoň mají poselství. P.S: Prach je opravdu všudypřítomný! O tom není pochyb.

• 17.9.2008  22:15

Jediný film, ve kterém uvidíte v nejkratším časovém úseku zombie (ne mumie), yeti a zvracející krávu.

• 3.9.2008  08:31
    Máj (2008)

Artovka v pravém slova smyslu. Pro mě ale nesnesitelně dlouhý videoklip na Support Lesbiens. Musím nesouhlasit s těmi co film (nebo spíš dílo, protože to se film nedá nazvat) hodnotí jako odpad. Hodně vydařená kamera se Brabcovi nedá upřít. Nerad byh zapoměl na velmi kvalitní kostýmy. Tím se ale pozitivní část mého hodnocení chýlí k závěru. Postavy jsou neskutečně ploché a nahlédnout do jejich nitra nám bohužel není souzeno. Jarmila je coura, Mlynář starý čuně a Vilém Idiot, jehož vidiny u popravčího vrchu mě tak akorát rozesmály. Ve filmu jsem fandil jen katovi (který byl mimochodem v podání Třísky epesní). V příběhu se vyskytne něklik flashbacků, které ale nedotažeností přispívá k celkovému dojmu nekomplexnosti. Ať mi někdo vysvětlí co měly znamenat ty lítající čepice a jakto že bleskem ve dví rozpolcený strom je v další scéně zase v pořádku.

• 26.8.2008  23:05

Zatím 4* s pocitem, že se mi první díl líbil víc. Ještě to přehodnotím a napíšu. Druhé shlédnutí mě bohužel utvrzuje v nižším hodnocení než první díl. Temný rytíř je film přehodnocený jako větrník s tolik krémem, že se vám z něj udělá nanic, s docela dobrou, ale nerafinovanou poentou, kterou vám cpe celou dobu nemilosrdně do chřtánu. Herci jsou výborní - hlavně Heath, ale Maggie je divná. Top 37. film všech dob ani omylem.

• 14.8.2008  08:56

Dalšího adepta na kvalitní dětské fantasy doprovází nepříjemná pachuť. O film jsem se velmi zajímal už jen pro Hornerovu hudbu, která patří rozhodně k tomu lepšímu, co složil. Na závěr však musím konstatovat, že přes svou poutavost film postrádá logičtější zápletku, což by ani nebylo na škodu, ale z nějakého důvodu jsem fandil skřetům a zlobrovi co chce zničit svět a ne klukovi co ve vzteku dělá smetákem díry do stěny. Potenciál bratrů - dvojčat vůbec nevyužit. 65%.

• 14.8.2008  08:40
    Mamma Mia! (2008)

Ďábelská kombinace prosluněného kýče a sebeparodizujících choutek, které necitelně ničí veškeré pokusy o kvalitní muzikál. Dva milenci laškují na pláži a vzápětí přiběhne banda potápěčů s ploutvemi a předvede velmi úsměvné taneční vystoupení, což mě sice rozesmálo ale ještě to nebylo nic proti bábě odhazující roští a připojujícví se k dancing queen orgiím a výbuchu afroditina pramene v závěru filmu. P.S: Z Pierce zpěvák asi nebude.

• 12.8.2008  22:15

Pominu li, co dělá zlaté město jihoamerických indiánů pod Mount Rushmore, tak mi nějak vypadlo, jak vlastně mělo nalezení toho pokladu dokázat že pra...dědeček neměl prsty v Lincolnově smrti.

• 27.7.2008  23:37

Uááá tak to jsem moc nepobral. Ale líbilo se mi to moc, hádám že se to nevylučuje :)

• 12.7.2008  18:41
    Hrdina (2002)

Půl druhé hodiny dlouhé rozjímání s flashbacky s neustálým větrem jenž nadýmá vlny sametu a čechrá potopy černých vlasů. Jen pár příjemně natočených scén a neustálá zvědavost která verze příběhu bude nakonec pravdivá mě donutily dát téhle hrůze alespoň dvě hvězdičky. Obsah = 0. A to milosrdně opomenu zhodnotit jednu příběhovou nelogičnost plynoucí z poslední verze příběhu. Maucta.

• 24.6.2008  08:56

Sympaticky svižná a akční kamera sice nadchne, ale v závěru ani žádný dojem nezanechá. Po filmu ve mě zbylo velké bílé místo - zřejmě podobné jako má Travis, protože jsem si minimálně jednou všiml silné nelogičnosti v navazování příběhu.

• 22.5.2008  23:27

Velice reálná podívaná o životě, stáří, smrti, moři a starci, který měl příliš mnoho štěstí. Po hodině a půl jsem byl nepopsatelně nadšen. Proč? Žádný happy end rozhodně nečekejte. Život už takový je.

• 29.4.2008  23:34

Docela by mě zajímaly ohlasy ze strany amerického publika. Snímek je to podle mě hodně klíčový, Jesse James byl a je pro dobrodružné američany něco jako Jánošík pro čechy. Nicméně pokud mám věřit povídačkám cirkusáka a řezníka bizonů Williama Codyho alias Buffalo Billa, nebyl Jesse James nic než vyšinutej řezník, čemuž se tenhle film snaží přiblížit. Ale nejspíše pravdivější, než písnička: "Jesse James chlapík byl, hodně lidí vodpravil..."

• 20.4.2008  22:02
    Jumper (2008)

Co to je vůbec zač? Nějací skokani, paladinové co je chytaj. Představivosti se meze nekladou, ale tenhle film je scénaristickej brak a ukázka toho, jak lze natočit nevkusný film na efekt.

• 20.4.2008  15:22

I jakožto katolík jsem neměl problém se na to podívat a nijak mě to nešokovalo. Co mě však udivuje, jsou spousty názorů jinak jistě inteligentních lidí tu, kteří píší, že "dokonce" i jako ateisté najednou "chápou", když průměrný křestan nad těmihle věcmi přemýšlí celý život a že se musí dedukovat, přemýšlet a ne jen následovat dogmata (písmo svaté). A to všechno po zhlédnutí dobře podaného, avšak scénáristicky na koleně spachtěného filmu. Já mu kvality neupírám, a svoje náboženské názory ve svém hodnocení nezohledňuji, ale jak může někdo říct: "Ano, tak je to, tak se to stalo a tak to bylo, Kristus byl pěkný prase a máte to..."na základě filmu... to je mi vážně záhadou :) . Maucta

• 17.4.2008  22:16

Konečně nějakej pro děti dějově přitažlivej snímek, kterej vychovává. A jde mu to zatraceně dobře. Dávám plný počet nejenom proto, ale taky že se konečně dětem ukazuje, že čučet pořád na televizi z vás chytráka neudělá. Zároveň mě překvapilo, jak dokonale jsem se v tom filmu/pohádce/dramatu našel i když moje představy minulé generace se poněkud s těmi novodobými rozcházejí. Bravo, tleskám a oceňuji! Pořád se umí točit krásné filmy.

• 7.4.2008  08:44

Celý film je jako ústa staré ženy. Hovoří mnoho, ale přitom neříká vůbec nic.

• 2.4.2008  00:21

Klasické dílko o trudném životě oficíra německého vermachtu na východní frontě. Když on by tolik chtěl železný kříž! Chacha. Působivá podívaná. Nicméně z dojmu za 4* musím jednu ubrat díky šílené nepřehlednosti veškerých přestřelek. Kdo na koho střílí a kde to vůbec jsou? Polovina těchhle scén je úplně zbytečná.

• 30.3.2008  12:57

Tak jsem se po docela dlouhé době prokousal k tomuhle nenápadně působícímu, výstředně zpracovanému a ač to říkám nerad, jinak průměrnému dílku, které zaujme hlavně výborným audiovizuálním zpracováním, netradičním a vzácným humorem, a absencí silnějšího příběhu. Bylo to útrpných 80 minut, ale nelituju ničeho.

• 20.3.2008  20:48

Typický přeslazený disneyovský příběh. Animace neurazí, Mushu je tentononc... roztomilej, duchové předků rozverní a Hunové neumytí. Rozhodně nejsem fanda černobílých story, ale tohle se mi tak nějak líbilo, takže si 4* neodpustím.

• 18.3.2008  23:44
    Akira (1988)

Překvapivě zmatené a podivné. Což by samo o sobě nebylo naškodu, ale ty zelený děcka? Spousta slepých uliček a zbytek jich nikam nevede. Režie odvedla práci dobře, takže je to silně koukatelný, ale jinak mi to připomíná céčkový salátový scifi romány z 80tých let. Ma ucta :)

• 3.3.2008  14:56

Sympatický norský snímeček, který mě ale mírně po vysokém očekávání zklamal. Nevadí, nory mám rád, tak snad příště.

• 2.3.2008  22:57
    Ratatouille (2007)

Ty krysy ale uměj vařit! Hurá do číny na oběd!

• 29.2.2008  21:07
    Kauza CIA (2006)

Dneska zvládne natočit dobrej film aji vysloužilej myslivec z Vietnamu.

• 25.2.2008  00:01

Je to tu. Rambo se vrátil a je ještě brutálnější než dříve. A přibývající léta mu nebyly na škodu, právě naopak. Jsem unesen Johne... unesen.

• 23.2.2008  10:25

Nechci Zkrocené hoře upírat kvality, kterých dozajista dosahuje, příliš nízkým hodnocením, nicméně po půlhodině sledování jsem si byl jist jen tím že nejsem homosexuál.

• 21.2.2008  00:22
    Vlákna (TV film) (1984)

Původně jsem chtěl dát 4* ale na to, jak mě film jako celek v závěru šokoval není jiné cesty než plný počet. Další antimilitaristický snímek, po Hrobu světlušek, který mi zůstal pod kůží hodně dlouho.

• 16.2.2008  11:48

Není to nejhorší a troufám si tvrdit, že lepší jako jednička. Slušný scénář ale místy hrozná kamera. A predátor je konečne frajer podle mýho gusta.

• 10.2.2008  20:03

Hodně silný poetistický příběh o hledání štěstí a naplnění ideálů jednoho vysokoškolského absolventa. Celý film na mě působil tak strašně optimisticky, že do posledních vteřin jsem doufal že to skončí jinak. Napoprvé tedy 4/5. Další projekce by mě možná měla pomoci pochopit, i když se s ideou tohohle snímku dost stotožňuji. Otázka je zda na ni budu mít nervy :)

• 30.1.2008  22:30

Hodně syrová podívaná ukazujíc světu temnější stranu východu. Nicméně otevřený konec mě potěšil asi nejvíc. A Viggo Mortensen konečně v roli která mu sedla lépe než plesnivej mušketýr. Perla mezi Thrillery poslední doby.