DavidAAAA

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 13.10.2017  23:52
    Humr (2015)

Nádherná romance sledující postupně sílící vztah ústřední dvojice včetně několika předchozích přešlapů ve společnosti, která lásce nepřeje. Bohužel lehce předvídatelný děj, po deseti minutách mi bylo jasné, jak to dopadne a to je u tohohle filmu opravdu škoda. Rovněž tak prostředí luxusního welness hotelu v kombinaci s báječným pohádkovým začarovaným lesem, kde se občas mihne velbloud, páv nebo králík je jako stvořené pro tuhle romanci. A ovšem, taky jsem zapomněl napsat, že všechno co jsem doposud napsal jsou jen kecy a ve skutečnosti se jedná o dost brutální bizarrr, ale koukatelný i bez těch uměleckých keců okolo. Prostě řeckej šílenec natočil šílenost.

• 6.9.2017  22:41
    Malé lásky (TV pořad) (2017)

S tak ošemetným námětem si na Nově poradili skvěle. Možná to někomu přijde zbytečné, ale třeba zrovna teď jsem v šoku z emocí, které tam prýští. Jak se v mžiku změní nasraný a sprostý Slovák z ubytovny na šťastného chlapa, kterému tečou slzy... Asi nemám potřebu koukat na to i dál, ale líbí se mi to.

• 3.9.2017  16:44
    Psí útulek (2010)

Správně syrové a naturalistické drama z prostředí nápravného zařízení pro mladistvé. Dobrá atmosféra, slušní herci, kvalitní scénář, výborné pokoukání.

• 2.9.2017  17:52
    Křižáček (2017)

Ty vole,co to bylo? Chcete mi říct, že když třeba natočím svého psa, jak sere pod stromem, natáhnu to na hodinu a půl a pak zabalím do rádobyuměleckých keců, takže se nejen najde pár bláznů, který v tom uviděj smysl a poezii, pár bláznů, který to po nich budou papouškovat a eště na to dostanu od státu pár mega?? Prosím, kde se o ty granty žádá? Jako sorry, ale kdo v tomhle vidí nějaký smysl, tak má asi trochu potíže s mozkem.

• 21.8.2017  21:25
    Sousedé - Narozeniny (E05) (epizoda) (2017)

Abych mohl poctivě okomentovat, vydržel jsem se dívat na cca 30 minut, sorry, ale víc to fakt nešlo. Bože, jak já se těšil na reklamní pauzu, že v ní bude něco smysluplného. Protože v tomhle nedává smysl vůbec nic. Ti co hrají ( herci je bohužel z 80% nazvat nelze ani ochotnickými ), jsou neskutečně trapní. Jak už někdo psal, scénář pravděpodobně tvořil generátor náhodných slov. Bože, ať jsem kdy kritizoval cokoli ze seriálů, tak to beru zpět. Protože tohle je to pravé dno. Fuj bože.

• 19.8.2017  12:52
    Kontakt (1997)

Komicky nadhodnocený film. Na výbornou tady funguje nejspíš jen kameraman a hudba. Ostatní už je o level níž, herci hrají standart, Jodie si skoro celý film vystačís vykulenýma nebo smutnýma telecíma očima. Scénář je děravý jak řešeto, logicky zde nepůsobí prakticky nic, je tady nakupený jeden nesmysl za druhým. Spoilery: jak se proboha může dostat terorista s metrákem výbušnin na těle až ke startující raketě??? Davové scény jsou trapné a přijde mi skoro zbytečné. Kdyby tento film zůstal komorním sci-fi dramatem, byl by asi snesitelný, ale ono si to celé hraje na komorní drama kombinované s velkofilmem a to je zabijácké. Shrnuto - jeden nesmysl za druhým a až nesnesitelné množství patetických rádobymoudrých keců. Zklamání

• 13.8.2017  21:54

Nářez. Parádní zábava, kde sice oproti jedničce lehce ubylo humoru, ale sakra přibylo emocí a citů a není to vůbec na škodu. Děj má spád, takřka žádný smysl, vizuál je impozantní.. Ke konci bych skoro brečel..

• 4.7.2017  17:47
    Úkryt (2002)

Výtečná, komorní kriminálka odehrávající se výlučně v prostoru poměrně velkého domu. Skvělé herecké obsazení, výborně gradované napětí, všechno sedí skvěle. Perfektní podívaná

• 4.7.2017  17:44
    Podfukáři (2013)

Skvěle natočeno, skvěle zahráno, všechno klape na jedničku až na děj, v němž je logických děr víc než v ementálu a obsahuje spoustu nesmyslných zkratek. A přeci jen, pro mne tohle je docela důležitý.

• 4.7.2017  17:43
    Mimoni (2015)

Celkově v pohodě animák, první část z historie je poněkud uspěchaná, ale pak to nabere spád i zábavnost. A to jejich žvatlání není vůbec otravný, naopak.

• 30.6.2017  20:16

Joj, o třídu lepší jak jednička. Teda, ve chvílích, kdy se do toho snaží motat emoce, tak film trochu ztrácí šťávu, ale zas tak často to není. Mimoni jsou úchvatní, tlustej mexikán taky no a Lucy... Jó láska, ta kvete i s plešounem. Scéna rande s tou blbou blondýnou - top..

• 30.6.2017  20:13
    Já, padouch (2010)

Na to, jaká chvála se tady na film pěje, docela zklamání. Vtip není úplně často vtipný,humornýpotenciál mimoňů je krutě nevyužitý. Děj značně zkratkovitý, chvilkama jsem se až nudil. Nic moc.

• 25.6.2017  15:46

Solidní film, trochu zbytečně přeceněný. Kdyby zůstalo jen u reálného světa, tak se jedná o krátkou, špičkově natočenou povídku o hrůzných dětských zážitcích za války. Bohužel do toho vstupuje i fantazie děvčátka a ta je už natočená o poznání hůře. Námět by to byl úžasný, ale zpracování brutálně kulhá. Takže film nenadchne, ani neurazí. Jediné, co mne nesmírně rušilo bylo místy až idiotské chování toho děcka. No, a konec.. Na jedné straně nemá chybu, ale z hlediska druhé dějové linky je celkem ubohý. Každopádně nesmírně závidím schopnost dětí překrýt svojí fantazií hrůznou realitu ve zlé době, tuhle schopnost jako dospělí ztrácíme.. A je to asi škoda.

• 25.6.2017  00:32

Dechberoucí, nesmírně smutný film. Film o beznaději, o lásce, o tom, že to špatné zevnitř musí nějak pryč. Conor se ventiloval přes svoji bujnou fantazii. Příběh nesmírně lidský a citlivě natočený. A konec? Takový hořký happyend. Film plný moudrých slov, která ale nepoučují, jen lezou do hlavy a emotivních okamžiků, které zasahují duši jako hořící šípy. Moc mne to zasáhlo, nad tímhle budu přemýšlet opravdu dlouho a je pravda, že mi došlo, že je nejspíš nutné změnit v životě pár věcí. Donutilo mne to k zamyšlení, kdo mne obejme, opravdu a s láskou, ve chvíli, kdy budu odcházet? Odpověď tuším a není pro mne příliš povzbudivá.

• 24.6.2017  21:47

V záplavě božských efektů, pestrobarevných i temných záběrů, při dokonalém vykreslení atmosféry a celkem solidních hereckých výkonů tvůrci tak nějak zapomněli na vlastní vykreslení děje a práci s charaktery postav. To co by mělo film dělat filmem je hlavně v první půlce dost na okraji, druhá už je lepší, ale celkový dojem to nezachrání. Každopádně, na jedno kouknutí slušný.

• 20.4.2017  22:24

Na konci jsem regulérně brečel. A zase mne dostal ten Švéd. Pravidla moštárny vyprávějí vlastně úplně banální příběh kluka, který ze sirotčince odejde na zkušenou do světa a živí se jako sběrač jablek s partou černochů. Ale jak Irving svou knihou, tak Hallström svým filmem z tohoto příběhu stvořili naprostý klenot plný lidství, pokoje a naděje. Naděje v to, že i úplně obyčejný život může být nádherný, když jím člověk prochází s pokorou, nadhledem a respektem k druhým. Absolutně netuším, proč jsem si tohle nechával tak dlouho unikat. Dobrou noc, princové z Maine, králové Nové Anglie...

• 17.4.2017  18:49
    Čokoláda (2000)

Tak jsem skouknul Čokoládu a napadá mne, že Hallström je asi jeden z mála, ne-li jediný tvůrce, který natočil remake svého vlastního filmu, neboť co jiného je Láska na kari než remake Čokolády? Pozměněné obsazení a trochu děj, ale jinak stejné prostředí, podobný příběh.. Prostě o tom, jak cizák se k Francouzům nastěhuje a vnucuje jim svoje vnímámí světa. A že tady to měla čokoládová kráska honě těžký. Otevřít si podnik přímo před vraty kostela v prostředí plném zkostnatělých věřících. Ale i přes všechnu nepřízeň opět vše v dobré se obrátí a režisér nás jako vždy vším příjemně, něžně provede za doprovodu úchvatného hudebního podkresu. A jen tak mimochodem, osobně toto považuji za nejkrásnější roli Johnyho Deepa ze všech..

• 17.4.2017  13:34
    Milý Johne (2010)

Klasická, pomalá Hallströmovka, která nemůže nikoho, kdo má jeho styl rád, zklamat. Opět nám vypráví krásný příběh plný lásky, naděje i beznaděje a dělá to svým báječně pomalým a klidným způsobem. Amanda naplno využívá svoje obří telátkovský oči, láska je opět velmi komplikovaná. Film na skouknutí z postele v objetí s někým milým..

• 16.4.2017  22:43
    Hypnotizér (2012)

Hallström jako mistr pomalounku plynoucích příběhů se pustil do detektivky. A svůj přístup nezměnil ani o píď, a překvapivě, není to vůbec špatné. Samozřejmě, točit to někdo, kdo na to má buňky, se svižným střihem, dramatickou muzikou a spoustou akce, bylo by to úchavtné, ale ani pomalý a rozvláčný přístup zde použitý filmu příliš neublížil. Jedna z mála klidných a přitom docela uvěřitelných kriminálek ( vypouštím konec, tam je to samozřejmě jeden nesmysl na druhém ). Příjemné pokoukání.

• 16.4.2017  01:47
    Skandál (2006)

Hallstromovi jsem doteď sežral všechno i s navijákem, ale tohle je zatím jeho nejslabší film, který jsem viděl. Nijak zvlášť mne neoslovil námět a navíc jsem se i dost nudil. Škoda. Tak aspoň že Richard Gere zde podává svůj standartní, nadprůměrný herecký výkon.

• 15.4.2017  22:35
    Z pekla (2001)

Luxusní dusná a ponurá atmosféra starého Londýna a jeho bezútěšnosti, krásná kurvička a fešácký policajt. Do toho fantom Jack Rozparovač, prostě základ pro film par excellance.. Ale tady toho kulhá až příliš. Jo, je dostatek správně nechutných záběrů, ale tak nějak chybí napětí, švih, nějaká logika. A když došlo k odhalení vraha, tak už mi to vlastně bylo docela jedno, protože co tomu předcházelo, byla docela nuda, sice luxusně natočená, ale nuda..

• 15.4.2017  17:04

Super námět, super zpracování, super herci, tomuhle filmu nechybí skoro nic. Skouknuto jedním dechem a s docela úsměvem na tváři.

• 14.4.2017  22:50

Sakra, tak jak jsem se po shlédnutí filmu dočetl, ten magor, o kterým to bylo, doopravdy existoval. A nebyl to Forrest Gump. No, film začíná jako dost slaboduchá selanka se zpočátku dost nesympatickým hrdinou, přece jen, Garfield vypadá jak přiteplenej metrosexuál a taky se tak chová. Navíc ještě těžký pánbíčkář kterej bohužel předem odmítá svým spolubojovníkům krýt záda pomocí flinty a o sobotách prý bojovat taky nebude. No, a první půlka filmu je prostě selanka, kdy střídavě přemýšlíte, jestli to vypnout nebo počkat, jestli se něco konečně začne dít... A pak přijdou první vyhřezlý střeva, první roztrhaný kusy těl a z ukňouranýho metroše se stane naprostá hrdinská mašina, která ač ponechána svému osudu, tahá z bojiště a zachraňuje pod frňákem Japonců jednoho Amíka za druhým. Druhá půlka má neskutečný švih a spád, z Garfielda se stává hrdina.. Jako všechny Gibsonovy filmy i tenhle nešetří brutalitou a hodně drsnými scénami a je to super. Koukal jsem takřka bez nadechnutí a ano, hodně mne to zasáhlo.

• 14.4.2017  17:56

Výborný akčňák volně inspirovaný Maléry pana účetního. Aneb jak si dokonale vycvičený zabiják udělá přes pracák rekvalifikační účetnický kurs a pak se ho snaží jeho klient zlikvidovat. Perfektní herci, výtečný muzika, skvělý střih, parádní příběh, tady vůbec není co vytknout. A taky skvěle realisticky vyvedené brutalitky.

• 14.4.2017  14:28
    Mlčení (2016)

Bohužel velkým omylem puštěný film, který jsem nebyl schopný dokoukat. Vybral jsem si ho podle námětu, který mi přišel dobrý, ale nevšiml jsem si jména režiséra. Scorsese je z čehokoli schopný udělat utahaný téměř tříhodinový film, kde děj vhodný tak na hodinu je proložen ohromným množstvím nekoukatelné pseudoumělecké vaty.. A tak je tomu i zde, zdlouhavé a takřka o ničem.

• 13.4.2017  20:16

Na první, povrchní pohled, vcelku zdařilej animák. Na ten druhý pak ale velice temný nástin multi-kulti budoucnosti, kde celá jedna skupina zvířat se musí vzdát celého svého já, aby mohli multikulturně všichni spokojeně žít a tancovat. Hate free agitka, zákeřně a podle naservírovaná dětem jako animák. Předpokládám, že i my bílí se budeme muset vzdát všeho svého já, aby mohla být budoucnost takhle nádherná a býložravci ( doplňte kdo... ) se vlastně změnit vůbec nemusí. Film vidím jako nástin toho, jak to tady možná bude vypadat někdy v budoucnu, až se přizpůsobíme těm slabejm. A nějak ani moc vtipu v tom nevidím.

• 12.4.2017  23:29

O machrovi a několika blbečcích, kteří si honěj triko. Každopádně skvělý film, kterému trochu ubližují hluchá místa, bohužel až nepříjemně častá. Herci skvělí, scénář psaný realitou, jen to provedení malinko kulhá. Na jedno skouknutí super.

• 12.4.2017  23:10
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Trošku zklamání, ale přesto velice milý návrat k Lásce nebeské. Herci zestárli, Hugh Grant je docela v průseru, ale jinak částečně velmi pěkné a milé, pouze scéna s Atkinsonem je nudná. Každopádně, potěšilo, i oči mi na chvíli zvlhly.

• 26.3.2017  23:02

Působivý a velice syrový film o misionáři, který ve svém svatém poblouznění chtěl spasit kmen kanadských indiánů. A ač neustále narážel na odmítnutí, výsměch, rány a další těžkosti, tak šel dál. Konfrontace filozofie církve a prostých indiánů, kdy mi přišlo, že leckdy ti rudoši byli mnohem, mnohem moudřejší. Nádherná krajina, luxusní hudba, výteční a neokoukaní herci. Jen ten začátek byl až příliš utahaný.

• 12.3.2017  20:50

Skvělá sci-fi, na jejíž námět jsem simusel chvilku zvykat, ale pak už to stálo za to. Aneb když práce život prodlužuje a jakýkoli nákup ho zkracuje. Nemilosrdné digitálky, nemilosrdní zloději. Spousta dobré akce, žádné extra triky, ale poctivá řemeslná práce. Film, nad kterým asi budu chvilku přemýšlet. A jedno poslání, když spěcháš, jsi chudý, když jsi v klidu, jsi boháč.. A to platí i mimo tenhle film..

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17