rialilly

okres Brno

4 body

<< předchozí 1 2
    • 14.1.2015  00:08

Neuvěřitelný film. Dozvěděla jsem se o něm v podstatě náhodou, ale jsem za to ráda. Ze začátku mě trochu vyděsila relativně dlouhá stopáž, na to, že to má být v podstatě jen o sexuálních frustracích. Nakonec to ale docela rychle uteklo a zvlášť druhá polovina filmu byla naprosto skvělá. Vizuální stránka filmu je nadprůměrná a příběh i velké propojení reálného světa s virtuálním trefně vystihuje dnešní dobu, i když co se týče postav tvůrci občas zachází do extrémů (např. postava Jennifer Garner; celou dobu mě vážně štvala a taky si myslím, že takhle nesmyslně se snad nikdo chovat ani nemůže). Všichni herci byli dobře vybraní, zvlášť mě potěšil Ansel Elgort, který se postupně stává jedním z nejzajímavějších mladých herců, ale byla jsem ráda i za mnoho nových tváří. Taky musím filmu připsat k dobru, že dospívající hráli opravdu dospívajíci a ne lidi, kterým táhne na třicet, jak tomu téměř začíná být zvykem. Dojem na mně udělala i dobře vybraná hudba. Jediné, co mi asi trochu vadilo, byl větší počet příběhů, protože některé ne tolik zajímavé zbytečně zabíraly čas těm hodnotnějším.

• 21.9.2014  19:40
    Delirium (TV film) (2014)

Knihy Delirium patří k mým nejoblíbenějším, takže jsem byla docela nadšená, když jsem se dozvěděla, že budou zfilmovány. Poté jsem se dozvěděla o castingu a už jsem začala pochybovat. Daren Kagassof se mi na Alexe úplně neuvěřitelně nehodí, seriál mě o tom přesvědčil ještě víc, a stejně tak i Jeanine Mason jako Hana je naprostá volba vedle. V knize byla popisována jako vysoká modrooká blondýna, takže moc nechápu, podle čeho ji do seriálu vybírali; myslím, že by mohli být schopni najít herečky, které by uměli stejně nebo i lépe hrát, ale ještě by odpovídali popisu. Jediný Gregg Sulkin se na Juliana naprosto hodí, přesně tak jsem si ho při čtení knih představovala. Co se týče seriálu jako takového, strašně mě to zklamalo. Delirium se mnohem víc hodí na film než na seriál, i když třeba i seriál by nemusel být špatný, pokud by se filmaři nerozhodli nacpat 346 stránek celé první knihy triologie do jednoho čtyřicetiminutového dílu. Všechno probíhalo strašně rychle a scény se nesourodě střídaly. Chemie mezi Lenou a Alexem vůbec nefungovala, to je ale nezastavilo aby si po dvanácti prohozených větách říkali, jak moc se vlastně milují. To mě docela mrzí, protože v knize se mi právě líbil pomalý průběh vývoje jejich vztahu. Lena taky působí úplně jinak než v knize, vlastně trochu jako nějaká namyšlená princeznička z internátní školy - "First, I told you to shut up. Then, I called you a dick.". Úplně mimo, nechápu, kde na tohle chování přišli. Kažopádně, po shlédnutí pilotu mě vůbec nepřekvapuje, že FOX seriál zrušil.

• 29.3.2013  16:34

Na tento film jsem se těšila už od doby, co jsem se doslechla o hereckém obsazení. Nejenom Emma Watson a Logan Lerman byli absolutně skvělí, ale zvlášť mě překvapil pro mě dosud neznámý Ezra Miller, který svou roli zahrál fenomenálně. Ráda bych se na něj podívala i v dalších filmech. Mile mě taky překvapily menší role Niny Dobrev a Johnnyho Simmonse. Knižní předlohu jsem nečetla, ale mám v plánu to rozhodně udělat, vzhledem k tomu, že knihy jsou obvykle ještě lepší než filmy, a tenhle film byl prostě geniální. Příběh jemně plynul, vůbec jsem se nenudila a dokázala jsem se lehce vžít do toho, co postavy prožívají. Je to všechno vážně hodně dobře provedené, a ráda bych ještě vyzdvihla soundtrack, který se rozhodně povedl. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů roku.

• 16.2.2013  20:28

Hodně zvláštní film. Docela mě fascinuje ve filmech sledovat každodenní život tak divných lidí, jako je Oliver Tate. Když se jeho neobvyklá osobnost spojí s bezprostřední a ostrou povahou Jordany, je to ještě zajímavější. Craig Roberts i Yasmin Paige zahráli svoje role perfektně. Bohužel, film se mi nejvíc líbil především ve scénách, které obsahovaly tyto dva aktéry, případně rodiče. Když byl Oliver sám, zas tak moc mě to nezaujalo, a chvílemi jsem se trochu nudila. Poté ovšem brzy přišla chvíle, kdy film zase lehce plynul a nakonec musím říct, že se mi to docela líbilo. Obzvlášť musím vyzdvihnout scénu téměř na počátku filmu, kde si Oliver představuje svoji smrt - čas od času se nad tím taky zamyslím, jak by na takovou událost lidé v mém okolí reagovali. No, a závěrečná scéna měla taky svoje kouzlo.

• 8.11.2012  20:45

Klass je jedním z těch filmů, který mi doslova vyrazil dech. Už jenom to, že je to podle skutečné události, mě přijde neuvěřitelné. Myslím, že se film věnuje docela aktuálnímu tématu, které ovšem mnoho lidí podceňuje stejně jako samotné následky šikany. Hodně lidí si neuvědomuje, kam až to může dojít, přičemž někdy, a to ne tak zřídka jak by bylo akceptovatelné, až k masakru, například jako ten na univerzitě v Texasu, Virginii, Michiganu a samozřejmě nejznámějšímu Columbine. Podle mého názoru byl tento autentický příběh velmi dobře převeden na filmové plátno, hlavní představitelé i šikanisti ti své role zvládli skvěle. Některým hercům v podobě ostatních přihlížejících žáků ve třídě bych možná nebyla tak nakloněná, přišlo mi totiž trochu neskutečné, že by opravdu jenom vesele přihlíželi a neměli s tou šikanou nejmenší problém. Film se mi ale opravdu líbil, a scéna na pláži byla docela překvapivá a zároveň neskutečně smutná stejně jako úplný závěr filmu, na který jsem jenom překvapeně zírala.

• 4.11.2012  22:54
    Hunger Games (2012)

V době vydání filmu, kamkoli jsem se podívala, tam byly The Hunger Games. Všichni psali o tom, jaký je to fenomén, tak jsem se o něco později rozhodla, že se na to teda taky podívám. A přiznávám - uchvátilo mě to. Film se mi líbil, zvlášť zajímavý mi přišel příběh a vůbec jeho zasazení co se týče místa a doby. Atmosféra byla neuvěřitelná, a po zhlédnutí filmu jsem si některé scény ještě několikrát pustila, jak se mi líbily. Hudba skvěle podtrhuje náladu každé scény a herci mi byli docela sympatičtí. Ráda jsem viděla Stanley Tucciho a Woody Harrelsona, ale taky jsem poznala nějaké pro mě dosud neznámé tváře, jako třeba Joshe Hutchersona, který se mi do role Peety skvěle hodil. Později jsem si přečetla celou sérii knih, která se mi hodně líbila, a přijde mi, že tu první zatím dokázali velice dobře převést na plátno, muselo to být těžké vzhledem k tomu, že knihy jsou psané jen z pohledu Katniss a její pocity zde hrají velkou roli. Těším se na další díly série a doufám, že budou aspoň stejně dobré, jako ten první.

• 4.11.2012  22:46
    Kick-Ass (2010)

Na tento film jsem se těšila už i kvůli mým oblíbencům, Aaronu Johnsonovi a Chloe Grace Moretz, a skvěle mě překvapil, protože jsem se celou dobu vážně bavila. Film má úžasný soundtrack, skvělé herecké výkony a taky sympatické tváře. Líbil se mi ten nápad příběhu, prostě chít se stát superhrdinou, a nakonec se to Daveovi svým způsobem splní. Těším se na druhý díl a jsem ráda, že to konečně i začali točit - už jsme se bála, že by se to třeba nemuselo stát vzhledem k tomu, jak to tvůrci pořád oddalovali.

• 12.10.2012  20:13

Ikdyž jsem od tohoto filmu vůbec nic neočekávala, nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená, protože se mi to fakt líbilo. Hudba byla naprosto skvělá, děj možná nebyl úplně nejoriginálnější, ale přece jenom byl zajímavý, takže jsem se bavila po celou dobu sledování filmu a občas jsem se dokonce zasmála a některé scény mě vážně pobavily - třeba ty v hotelu s důchodcema. Bradley Cooper vypadal skvěle a Dax Shepard, jak už jsem se přesvědčila podruhé, má neuvěřitelné charisma. Každopádně, klidně bych se na tenhle film podívala ještě znovu a to ráda.

• 24.9.2012  01:41
    Takešiho hrad (TV pořad) (1986)

"Tentokrát v Takešiho hradu nemáme žádného vítěze."

• 13.8.2012  21:39
    Monte Carlo (2011)

Od tohoto filmu jsem nic moc nečekala, ale musím říct, že mě docela překvapil. Katie Cassidy byla neuvěřitelná a stejně tak Leighton, která je jednou z mých oblíbených hereček. Tak nadšená jsem už nebyla ze Seleny Gomez, ke které jsem nikdy nechovala větší sympatie, a v postavě Grace byla docela nudná. Naproti tomu jako Cordelie byla skvělá. Děj lehce plynul, a i když mě vlastně nic nepřekvapilo a všechno bylo hodně předvídatelné, stejně se mi to docela líbilo. Atmosféra a prostředí bylo hrozně sympatické, o to víc, když jsem sama v Monte Carlu byla a začaly se mi vracet všechny vzpomínky na něj. Celý film bych ohodnotila asi za tři hvězdičky, ale musím přidat ještě jednu za krásného francouze Pierra Boulangera.

• 28.7.2012  20:01
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Náhodou je to celkem sranda.

• 21.4.2012  15:57
    Super drbna (TV seriál) (2007)

První dvě série si zaslouží nejvyšší možné hodnocení, bohužel od třetí série šla kvalita slušně dolů, a už mě to i přestalo tolik bavit, protože už všichni byli se všema a stal se z toho jenom další nekonečný seriál, takže nakonec snižuju na čtyři hvězdy.

• 21.4.2012  15:24
    Titanic (1997)

Legendární film, který je pro mě osobně nejlepší z nejlepších. Dřív mě tolik nebavilo asi prvních dvacet minut, ale teď už je také dokážu náležitě ocenit a ikdyž jsem Titanic viděla už aspoň desetkrát, vždycky mě záběry potopeného Titaniku uchvátí. Byla jsem smutná, že ho nikdy neuvidím v kině, protože jsem byla moc malá, takže jsem byla nadšená, když se po 100 letech od potopení lodě Titanic vrátil do kin v 3D, a samozřejmě jsem na něj šla. Kostýmy jsou nádherné, zvlášť šaty, které nosí ve filmu Kate Winslet (Rose). Na konci filmu vždycky brečím, ale nikdy mě to neomrzí a na Titanic se určitě podívám ještě hodněkrát.

• 21.4.2012  15:14

Podívala jsem se na to spíš ze zvědavosti, abych viděla Roberta Pattinsona hrát i v něčem jiným než jenom v Twilight. A byla jsem docela překvapená, protože nebyl vůbec špatnej. Umí docela i hrát, ikdyž některý výrazy má úplně stejný jako v již zmíněném Twilight. Film mě strhl od začátku až do konce, bavilo mně to. Příběh byl zajímavý a ten úplnej závěr bych teda nečekala, kdybych si předtím nepřečetla spoiler... no, ehm, film má skvělej soundtrack, hudba dobře umocňuje scény a pravděpodobně si z toho i nějaký ty písničky stáhnu. Takže, film mě opravdu oslovil, vůbec jsem neočekávala, že bude tak dobrej, a je to asi jeden z nejlepších filmů jaký jsem v poslední době viděla.

• 18.4.2012  13:10
    Jsem v kapele (TV seriál) (2009)

Upřímně nechápu tohle relativně vysoké hodnocení na disneyovský seriál. Větší blbost jsem snad v životě neviděla a po pěti minutách jsem měla pocit, že se asi unudím...

• 10.4.2012  18:18
    Zeke a Luther (TV seriál) (2009)

Nevím, pro mě osobně jeden z těch zábavnějších seriálů na Disney Channelu.

• 8.4.2012  00:03
    Pevné pouto (2009)

Jak tak vidím v komentářím, hodně lidí tady snad spíš kritizuje, než chválí. No, mně se tenhle film líbil a rozhodně patří k nadprůměru. Stanley Tucci zahrál roli slizského vraha víc než přesvědčivě a vždycky když se na tenhle film dívám, nahání mi trochu hrůzu, že až začínám mluvit k Susie, aby do toho pitomýho doupěte, který pan Harvey vyrobil, nechodila. Ikdyž některé "záhrobní" scény byly trochu divné a občas až moc vyumělkované, rozhodně by tento film neměl být zatracován. Tak nudný to přece nebylo.

• 7.4.2012  23:57

Podle mě je to jeden z nejlepších českých filmů. Poprvé jsem se na něj podívala se starším bráchou když mi bylo asi osm, a už tehdy se mi to líbilo. Když jsem se na to podívala o pár let později znovu (upřímně, každý rok jsem se na to podívala aspoň dvakrát), tak mě asi ve třinácti konečně začaly dávat všechny scény smysl, u kterých se třeba brácha strašně smál a já je v těch osmi letech nepochopila... hned to bylo ještě lepší. Navíc je to komedie, u který se směju snad skoro celou dobu trvání filmu, a taky je tady pořádná porce snowboardingu, kterej miluju. A samozřejmě nesmím zapomenout na Kotka s Mádlem, kteří jsou naprosto skvělí. Prostě úžasná zimní komedie pro celou rodinu.

• 7.4.2012  23:44

Pro mě je to rozhodně jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděla. Většinou jsou všude ve filmech takový ty dokonalý rodiny, kdy se tam stane jedno drama, který je ještě ke všemu skoro vždycky stejný a ohraný. Tady je těch dramat několik a ještě jsou naprosto nečekaný. Na to, že je to v podstatě road movie, film rychle utíká, všechno do sebe zapadá a člověk se rozhodně vůbec nenudí. Herci podali vynikající výkony, zvlášť ten děda byl naprosto skvělej. A když Dwayne zjistil, že je barvoslepý, .. taky jsem si trochu pobrečela. A ještě k tomu všemu, film má dokonalej soundtrack. // "You know what? Fuck beauty contests. Life is one fucking beauty contest after another. School, then college, then work... Fuck that."

• 6.4.2012  12:11

Čekala jsem od toho něco víc, takže mě film trochu zklamal. Jinak to ale nebylo špatný, bylo by to tak na 2,5*, a Justin byl skvělej. Taky jsem byla ráda, že si tam chvíli zahrála i Emma Stone a že se ve filmu objevil i Woody Harrelson.

• 10.3.2012  19:53

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů pro teenagery, dokud se ještě nezbláznil Disney a nezačali být hloupé filmy a seriály o Hannah Montaně a dalších pitomostech. Nejlepší byla samozřejmě Lindsay Lohan, která je jednou z mých nejoblíbenějších hereček, ikdyž se docela dost změnila od dob Mean Girls, a Rachel McAdams.. Byl to i první film, kde jsem viděla Amandu Seyfried, kterou jsem neměla moc ráda, ale nakonec musím uznat, že tento film a Jennifer's Body mě na ni trochu poupravily názor. Každopádně hodně často jsem se zasmála a celý mě to tak nějak bavilo, a ráda se na ten film kdykoliv znovu podívám, protože když ho porovnám s dalšími filmy stejného žánru, tenhle vítěží na plné čáře. // "And none for Gretchen Wieners, bye."

• 2.2.2012  20:06
    Hon na myš (1997)

Teď dávám tři hvězdy, ale musím přiznat, že když jsem byla malá, tak to byl asi můj nejoblíbenější film a viděla jsem ho asi tak milionkrát.

• 1.1.2012  12:22
    The Silent Scream (1984)

Pokud je jeho použití jako studijní materiál ve školách zakázáno, proč nám ho naše zaujatá fanatická učitelka náboženství nedávno pouštěla? Už to nikdy nechci vidět.

• 24.12.2011  22:36
    Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

V poslední době patří k mým nejoblíbenějším seriálům. Už dlouho jsem se na něj chtěla podívat, akorát jsem s tím začla trochu pozdě, až na začátku prosince. Musím říct, že toho vlastně nakonec nelituju, protože teď čekat celý týden na nový díl je hrozný.. Ale hrozně moc mě PLL baví a o vánočních prázdninách jsem na ně koukala prakticky celý den. V PLL mám ráda snad i skoro všechny postavy, po dlouhé době jsem si konečně zvykla i na Ariu, ikdyž mi první sérii a i kus druhé byla prostě nesympatická. Každopádně, mými oblíbenými postavami bude pořád Spencer, Emily, Toby, Caleb a Ezra. Jenom mě přijde, že je přece jenom trochu divný, že snad v každým dílu mají holky jiný oblečení, je to trochu přehnaný. Jinak se mi líbí to napětí, kdy někdy skoro ani nedýchám, a strašně mě zajímá, kdo je A.

• 24.12.2011  22:24
    Micimutr (2011)

Nejlepší tam byl jednoznačně Vojta Dyk, který si roli určitě užil. Ve filmu byly některý vtipný hlášky (hlavně ta s lednicí), ale jinak normální pohádka, která je podle mě v porovnání s těmi, který se poslední roky točí, lehký nadprůměr.

• 4.12.2011  14:28
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Na The Vampire Diaries jsem začala koukat jenom díky kamarádce, která mi seriál doporučila. Už po prvním dílu jsem se naprosto zamilovala; líbí se mi, že v každém dílu se stane něco zajímavého, žádný není zbytečný a nemohl by se ze seriálu vynechat, jak by se mohlo u jiných. Štvou mě názory lidí, kteří říkají, že akorát těží z úspěchu Twilight a je to úplně to stejný. Protože to není. Knížky TVD byly napsaný už v roce 1991, a s Twilight mají společného jenom to, že tam jsou upíři, ikdyž v obojím úplně jiní. The Vampire Diaries se mi hodně líbily první dvě série a ta třetí taky vypadá nadějně.

• 3.12.2011  21:29
    Protivný sprostý holky 2 (TV film) (2011)

Očekávala jsem něco podobného jako původní Mean Girls, ale nic takového jsem nedostala. Příběh je úplně jiný, hlavní hrdinka na mně působí snad ještě namyšleněji než Plastics, a jediná věc, nebo spíš člověk, který ve filmu za něco stál, byl nakonec Diego Boneta, který mě zaujal už v Pretty Little Liars, a vlastně i díky němu jsem se na tento film podívala.

• 6.10.2011  20:42

V podstatě je to hrozná blbost, ale některý scény jsou super, a dokonce mě to přinutilo mít trošku ráda Amandu Seyfried, kterou jsem předtím nemohla vystát.Taky má film super soundtrack. Ale zabili mi Johnnyho, no...

• 9.9.2011  18:34

I když mnoho lidí tento film nemá rádo nebo ho řadí k průměru až podprůměru, já ho považuji za jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Je taky první, ve kterém jsem viděla a objevila svého oblíbence Aarona Johnsona (když nepočítám Iluzionistu, ale tam měl jenom malou roli), a předtím, než jsem tento film viděla, jsem si přečetla i knižní předlohy, které se mi líbily. Film má super soundtrack, klasický, ale pěkný příběh, a všichni herci, možná až na představitelku Ellen, mi byli sympatičtí. Celý film byl zábavný a místy i docela vtipný, zvlášť hned ta úvodní scéna. Je fakt, že na plný počet hvězd to asi není, ale mě se to fakt líbilo, s hrdinkou se celkem ztotožňuju a hraje tam Aaron, takže přihodím a dávám pět.

• 14.8.2011  16:26

Neurazí, nenadchne.