Pedro Morales

okres Brno
Nepřítel happy-endů

<< předchozí 1 2 3
    • 14.1.2013  23:22

Zklamání. Špionážní dvě hodiny jsou po většinu času sice poměrně napínavé, avšak ke konci se to celé začíná stávat bezúčelně natahované a snad až přílš úmorné. U některých scén jsem se nemohl ubránit dost silnému pocitu, že jsou při celkově přestřelené stopáži ve filmu naprosto totálně zbytečné. Finální zásah proti UBL pak podle mě naprosto postrádal jakékoliv napětí a místo toho, abych seděl přikován na židli a ani nedýchal, jak tu někteří v komentářích popisují, tak jsem spíše útrpně doufal, že to co nejdřív skončí. Závěrečná scéna, při níž má zřejmě přijít ten pořádný emocionální zásah, tak pod dojmy všeho předchozího jen tak vyšumí do prázdna. A to nemluvím o roztřepané ruční kameře, které já osobně taky zrovna moc nemůžu přijít na chuť. Vyzdvihnout však musím perfektní casting a Jessicu Chastain s Jasonem Clarkem obvzlášť, oba byli ve svých rolích ohromní.

• 24.3.2014  17:04

Během závěrečných titulků jsem tomu spokojeně práskl čtyři hvězdy, pár hodin poté si uvědomuju čím dál tím víc nedostatků, především jak Noam Murro takřka ve všem selhává v porovnání se Snyderem. Sullivan Stapleton, ač se snaží seč může, zkrátka moc charismatu nepobral a celý film si vystačí všehovšudy se dvěma výrazy, buď jako smutné opuštěné štěnátko žadoní ostatní o pomoc a pořád dokola opakuje pár frází o řecké samostatnosti a boji proti tyranii, nebo naštvaně a nasupeně seká do Peršanů a propichuje Evu Green. Choreografie soubojů je výborná a vše je perfektně přehledné, ale jestli jsem měl v předchozím filmu dojem, že šlo z velké hlavně o tohle, teď mi přijde, že souboje sloužily spíš jen jako prostředek k tomu do každýho druhýho střihu vecpat megacákanec digitální krve. Ale co už, nečekal jsem ani lekci z historie, ani sondu do duše válečníka, ale jednoduchou a plytkou, ale efektní starověkou rubačku. A té se mi dostalo.

• 12.2.2012  18:10
    96 hodin (2008)

Perfektně natočená akce, prostinký scénář a ultimátní cold-blooded drsňák v podání Liama Neesona, který při snaze vysvobodit vlastní dceru ze spárů obchodníků s bílým masem vystřílí, vymlátí, či jinak kreativně sprovodí ze světa snad všechny albánské mafiány v Paříži.

• 28.2.2013  10:50
    Agent WC 40 (1996)

V rámci komedií s Leslie Nielsenem je Spy Hard jedním z vrcholů... průměrnosti. Některé fóry jsou opravdu dobré, další jsou zase špatné a některé vyloženě trapné. A nic víc, co by stálo za řeč, toho tady vlastně ani není.

• 25.10.2012  15:20
    Agentura Jasno (TV seriál) (2006)

Takové moje guilty pleasure. Zápletky a děj bývají hloupé až infantilní, podobně jako samotné řešení případů, avšak onen specifický styl, humor a nadhled, s jakým je to celé uděláno, mě zkrátka baví.

• 16.10.2012  14:32

Celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že tomu prostě někde něco chybí a možná to budou právě i ony vnitřní monology Bruce Waynea, které podle zdejších komentářů jsou docela významnou součástí původního comicsu. Jinak ale nemám co vytknout. Naprosto úžasná animace společně s dechberoucím hudebním doprovodem vytváří perfektně temnou atmosféru pro vyprávění příběhu o návratu stárnoucího a nežádaného (anti)hrdiny a jeho boji nejen s padouchy ovládajícími město. Tleskám a nedočkavě vyhlížím pokračování.

• 28.2.2013  12:57

Nezlobte se na mě, ale i přes zdejší záplavu superlativů a vynášení do nebes, mně se první díl líbil víc. Jasně, bylo to správně nekompromisní, brutální a stylové a jedna perfektní scéna střídala druhou. A v tom byl pro mě možná ten kámen úrazu, ony se ty perfektní scény střídaly až moc rychle a nějaký děj se tak jaksi ztrácel mezi všemi těmi jednotlivými akčními lahůdkami.

• 19.2.2013  00:17
    Bez soucitu (2010)

Předpokládám, že podobnou vázu plnou koksu, jakou sebou ústřední dvojka během filmu tahá, si před a během natáčení dali scénáristi, kameramani, střihači a nakonec i sám režisér. Jiný vysvětlení pro tenhle šílenej (a šíleně debilní) film fakt nemám.

• 19.2.2013  00:02

Drsnej Steve McQueen, legendární Ford Mustang v ještě legendárnější automobilové honičce a roztomilá Jacqueline Bisset, jejíž role mi však ve filmu přišla naprosto zbytečná. A o je vlastně všechno, co by stálo za řeč, obtížně se mi hledá něco, v čem by Bullit vybočoval z průměru. Ale sakra, čtyři hvězdy tomu po chvilce rozmýšlení prásknu, protože bavil jsem se u toho dobře a o to snad jde.

• 10.12.2010  13:58
    Buď v klidu (2005)

Spousta hvězd a plno dobrých hlášek, postupně však film ztrácí dech, zřejmě kvůli slabšímu scénáři.

• 28.12.2010  21:16
    Den poté (2004)

Celé to vypadá hrozně hezky a... No a to je vlastně uplně všechno co tento katastrofický snímek o náhle prudké změně klimatu může nabídnout. Scénář je přeplněn (či spíše přímo přetéká) nelogičnostmi střídanými hovadinami, jež občas nehradí nějaká donebevolající blbost a herecké výkony taky nijak neoslňují.

• 10.1.2011  11:11
    Desperado (1995)

Při sledování desperada se pocity z počátečního naprostého nadšení s přibývajícími minutami povážlivě mění v pocit, že scénárista moc nevěděl, jak s tím vlastně naložit. No a za konec by si podle mě nejspíš zasloužil proplesknout. Nic moc to však nemění na tom, že desperado, první půlka obvzlášť, je neuvěřitelný akční nářez, plný šílených přestřelek, skvělých hlášek a s perfektním Banderasem, Salmou Hayek, a vlastně i všemi ostatními.

• 28.2.2013  11:17
    Dlouhá cesta (TV seriál) (2004)

Od té doby, co jsem to viděl, si chci koupit motorku a s nejlepším kámošem objet svět. Jasně, vždycky když dokoukám kterejkoliv díl Hvězdných válek, tak chci být Jedi a po Kokosech na sněhu jsem zase chtěl být černej bobista, ale to mě po chvíli pokaždé přejde. Jenže sen koupit si motorku a objet na ní svět se mě drží už pěkně dlouho. A jen díky Ewanu McGregorovi a Charlie Boormanovi. Dík chlapi, jste frajeři.

• 27.3.2011  12:58
    Doblba! (2005)

Bez skrupulí se přiznám, že jsem to neviděl celé, jednoduše jsem to nevydržel. Vzhledem k tomu, že mi přišla opravdu strašná už první, většinou zde vychvalovaná, polovina filmu, opravdu se obávám, že druhá, zde hojně kritizovaná, část, by mi způsobila snad až nějakou fyzickou újmu. Občas padne nějaká hodně dobrá hláška a to je všechno, ale většina případů, kdy je snaha o nějaké zábavné a humorné momenty u mě skončila maximálně tak pozdviženým obočím a otráveným úšklebkem, případně nevírou v to, co za blbost to na mě pan scénárista a režisér zkouší. Jedna hvězda za těch pár dobrých vtipů a výborné trio Dušek + Čtvrtníček + Daniel.

• 18.5.2013  22:07
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Neil Patrick Harris, který hravě strčil do kapsy všechny své předešlé role. Perfektní Nathan Fillion, podle mě jeden z nejvíce nedoceněných herců součanosti. Pro mě neznámá Felicia Day, která je v roli Penny jednoduše úžasná. A především jasný důkaz, že pokud má vzniknout něco opravdu originálního, jedinečného a nezapomenutelného, pak to nesmí vznikat v Hollywoodu, ale musí to být nezávislý projekt. Dr. Horrible's Sing-Along Blog je přesně takový, je vtipný, přitom plný emocí a hlavně s neskutečnou lehkostí a nadhledem vypráví příběh, který se vám dostane pod kůži tak hluboko jako máloco.

• 9.1.2011  12:02
    Drž hubu! (2003)

Trhlé, šílené, a hlavně neuvěřitelně vtipné! Skvělý film, na který budete s úsměvem na rtech ještě hodnou chvíli vzpomínat. Jean Reno jak ho známe, Depardieu jak ho rozhodně neznáme - a funguje to skvěle, spoustu skvělých fórů a vtipných situací zvládnou tito dva sami a všichni ostatní jim velmi zdatně sekundují. Avšak ani spousta perfektních hlášek, ani nic jiného, nezachrání konec filmu, scénáři totiž očividně v posledních deseti dvaceti minutách dochází dech.

• 3.1.2011  17:07

Příběh je na tom zhruba stejně, jako scénáře filmů, jimž Stallone tímto svým režijním počinem chtěl vzdát hold - je to děsná blbost. Jenže o ten tady opravdu nejde. Parádní herecké složení (jako mnoho dalších mě dostala především scéna v kostele - Sly, Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger) a výkony a spousta opravdu skvělé a oku lahodící akce, ať už se jedná o přestřelky, nebo o pěstní souboje, plné různých opravdu parádních prvků. Stallone na stará kolena ukazuje, že nebude až tak špatný režisér. Na jednu stranu byla škoda, že vedlější postavy nebyly více rozpracované, aby o nich člověk věděl alespoň něco, jenže na druhou stranu by tím zřejmě utrpělo takhle poměrně svižně nastavené tempo a většina by tu teď nadávala, jak se pořád jen žvaní a málo se střílí. Dlouho sem váhal jestli za 4 nebo 5, ale scéna v kostele a rychlopalná brokovnice mi nakonec nedali jinou možnost.

• 26.2.2013  23:55
    Firefly (TV seriál) (2002)

Prapodivný mix sci-fi a westernu, který na mě však platí na 100 %. Excelující Nathan Fillion v roli kapitána Malcolma Reynoldse, obklopen mnoha skvělými a výborně zahraným postavami, to vše v kombinaci se zajímavým scénářem, plným výborného humoru a perfektně namixovanou dávkou akce a napětí. Víc dodávat nemá smysl, to se musí vidět.

• 30.12.2010  21:09
    Generation Kill (TV seriál) (2008)

Perfektní seriál, který popisuje událostí prvních několika týdnů během války v Iráku očima několika průzkumných mariňáků. Akčních scén je poskrovnu, avšak jsou výtečné a většina času, kterou vyplňují převážně rozhovory mezi vojáky a různé situace, s nimiž se vojáci musí vypořádat jak nejlépe umí, jak jim to umožňují rozkazy a tak, aby si uchovali zdravý rozum. Některé dialogy opravdu nemají chybu, obvzlášť mezi Bradem, Rayem a mnou velmi oblíbeným Pokem Esperou. Skvěle natočeno, skvěle zahráno, skvěle, skvěle, skvěle! Screwby!

• 31.12.2010  00:05
    Godzilla (1998)

Godzilla když zařve tak jen silou dechu odfoukne několik aut, ale čepice Matthew Broderickovi dál na hlavě dřží jako přilepená a ačkoliv si obří monstrum prokopává cesty skrz podzemí New Yorku, zaboha se nemůže dostat k hrdinům v autě jen pár metrů od vjezdu do tunelu. Podobných hovadin a nelogičností je tu další milion nebo dva, scénář balancuje někde na hranici mezi debilitou a stupiditou, ale hlavně že toho hodně bouchá, hodně se střílí a máme tu milostnou zápletku a bezduché masy jásají nadšením. Jediný Jean Reno za něco stál.

• 18.2.2013  23:57

No dobře, už to možná bylo, co se všech těch efektů týče, trochu přestřelený, ale pořád to stálo za to. A trik s opičákem na štaflích je podle mě ze všeho, co se doteď v Gymkhana videích objevilo, nejlepší.

• 1.3.2013  22:07

Čtyři hvězdy jsou asi moc, ale tři jsou zase málo a 56 % se mi teda nezdá, takže tomu lupnu čtyři. Ken Block byl nehoráznej frajer už tehdy, ale perfektně je díky tomuhle videu vidět, jakej obrovskej skok kupředu udělali v dalších dílech všichni kolem něj. Pokud vůni benzínu preferujete před provoněnou kávou, drahou kolínskou, nebo čímkoliv dalším, Practice si užijete skoro stejně jako pozdějí díly. V opačným případě se na to nedívejte.

• 9.1.2011  11:30

Při sledování tohoto filmu se pocity střídají v rovinách snad až fyzického utrpení z nebetyčné blbosti všech, kdo se na tomto filmu podíleli (a co ,,díky" jejich prácí mám možnost sledovat já), které občas vystřídá nechápavost nad tím, jakou další nelogičnost a blbost si na nás tvůrci přichystali, s občasným znechucením z toho, co za, zcela samoúčelně, nechutnou věc si na nás autoři připravili. Jediná věc, která tento po všech ostatních stránkách pitomý film, drží nad vodou, je výkon Samuela L. Jacksona a pár relativně originálních nápadů.

• 8.12.2010  11:10

Je to předvídatelný, obyčejný akční béčko, jakých je bezpočet. To jo. Avšak tohle se mi sakra líbilo, hlavní hrdinové jsou neskutečně drsní frajeři a plno jejich hlášek jsou opravdu perly. Tohle chci vidět znova ,,Lepší zemřít jako frajer, než žít jako srab."

• 14.1.2013  14:17

Obtížně se mi hledá něco, co bych tomu vytkl. Jacksonovi se podařilo zachovat ten úchvatný a dechberoucí pocit Středozemě, jaký známe už z jeho Pána Prstenů, zároveň se mu však (namátkou např. scénou s trpaslíky a nádobím, nebo králem skřetů) podařilo do filmu dostat ten odlehčenější a pohádkovější nádech, jaký má knižní Hobit. Od první scény v Hobitíně až po velkolepé finále film prakticky nemá slabší chvilku, mnohé scény jsou vskutku geniální (hádanky ve tmě všemu jasně kralují), casting je skvělý, hudba výborná a nesčetněkrát zmiňované kamerové digitální orgie jsou skutečně bombastické. Ač tedy moje obavy, že na tři pořádné filmy v původní předloze prostě dost materiálu není, stále nebyly úplně zažehnány, po prvním díle trilogie nadšeně tleskám a těším se za rok na Šmaka.

• 5.3.2013  11:44
    Hornblower II - Vzpoura (TV film) (2001)

Oproti první řadě je zde znatelný krok kupředu. Ač jsem proti předchozím suchozemským dílům neměl vážnější výhrady, návrat na moře Hornblowerovi výrazně pomohl, stejně jako očividně navýšený rozpočet. A tak ze sice zábavné, ale pořád televizně a mnohdy hodně lacině vypadající podívané se vyklubalo skutečně zajímavé drama.

• 30.12.2011  16:26
    Ironclad (2011)

Na zajímavém a poměrně neokoukaném námětu postavená béčková rubačka, průměrná snad ve všech myslitelných ohledech, Akorát krve a usekaných končetin bylo naprůměrně. 120 minut však uteklo překvapivě rychle a nemůžu říct, že bych se nebavil.

• 28.2.2013  11:03
    JAG (TV seriál) (1995)

Jako malej kluk jsem to zbožňoval. Mělo to chlápky v perfetních uniformách, stíhačky, akci, frajera hlavního hrdinu a jeho sexy kolegyni. Pak jsem to viděl po hodně letech a musel jsem zoufat nad mnohdy stupidním a nenápaditým scénářem, jalovými dialogy a občas neúnosnou mírou patosu. A to nemluvím o dílech, kde se řeší vzájemný vztahy nebo Rabb pátrá po osudu svýho taťky.

• 1.1.2011  15:57

Ve své době možná kult a ohromně populární bojový film. Dnes? Nejsem ovlivněn nějakou nostalgií a s čistým svědomím o tom řeknu že je to prostá hrůza. Stupiditu scénáře ještě umočnují otřesné herecké výkony a jediné, co za něco stojí, je povedený závěrečný souboj. A duch Bruce Leeho? K smíchu

• 6.11.2012  18:40
    Komando (1985)

Jedna z nejznámnějších (nejen) Arnoldových klasik. Komando je béčková akčňárna každým coulem, napěchovaná testosteronem, nezapomenutelnými hláškami a s troufnu si říct již legendární závěřečnou přestřelkou. Nic, co bych si pouštěl doma každej druhej večer, ale jednou za čas to dokáže opravdu dobře pobavit.

<< předchozí 1 2 3