Pedro Morales

okres Brno
Nepřítel happy-endů

1 2 3 následující >>
    • 5.3.2013  11:44
    Hornblower II - Vzpoura (TV film) (2001)

Oproti první řadě je zde znatelný krok kupředu. Ač jsem proti předchozím suchozemským dílům neměl vážnější výhrady, návrat na moře Hornblowerovi výrazně pomohl, stejně jako očividně navýšený rozpočet. A tak ze sice zábavné, ale pořád televizně a mnohdy hodně lacině vypadající podívané se vyklubalo skutečně zajímavé drama.

• 7.2.2011  12:25
    Strážkyně zákona (TV seriál) (2001)

Hrůza, jestli se někdy dostanu v San Franciscu do křížku se zákonem, tak se jen modlím abych nepadl do hledáčku takové party šílených ženských. Jsou od první minuty děsně nesympatické, protivné a vyloženě otravné, jejich osobní problémy jsou ještě otravnější. Mezi partou policajtek je jeden jedinej, chlap, jehož jediná role v seriálu spočívá v tom, aby tam nebyly jenom ženy. Nemám nic proti ženským postavám, ale všeho moc škodí. Tragické herecké výkony tomu všemu nasazují odpovídající korunu.

• 15.1.2011  13:50

Dokonalá režie Joela Schumachera a skvělý herecký koncert Colina Farrella v roli Bozze, podpořený kvalitními výkony všech dalších. Taktéž scénář je vydařený, na válku ve Vietnamu nahlíží opět z trochu jiného úhlu, tentokrát se přímo do boje vůbec nepodíváme, vše se odehrává ve výcvikovém středisku. Trochu mi však vadily některé dialogy, byly takové hodně umělé, stejně jako ne vždy bylo uvěřitelné Bozzovo chování. Všechny ostatní postavy byly takové nějaké ploché, všichni kopírovali patřičné stereotypy a chovali se dle očekávání. Žádné další výtky však nemám a troufnu si tento film zařadit mezi to lepší, ne-li přímo nejlepší, z filmů zaobírajících se tematikou Vietnamu.

• 8.1.2011  22:28

Velice příjemný film, ideální na víkendové odpoledne. První zhruba dvě třetiny filmu, soustředící se na na přípravy kovbojů, jsou místy opravdu vtipné, příjemně nenucené a klidně bych tomu dal čtyři hvězdy. Pouze trochu zamrzí, že téměr vše se točí kolem Clinta Eastwooda a Tommy Lee Jonese, zatímco druzí dva členové týmu, Donald Sutherland a James Garner, jsou hodně upozadění a jsou spíš jakýsi komparz. Závěrečná třetina, odehrávající se ve vesmíru, ovšem ztratí všechen humor a nadhled, který byl na tomto filmu právě tak úžasný a zbytek filmu už je takový nemastný, neslaný. S bídou za dvě hvězdy, v průměru za tři.

• 7.12.2011  23:39

Dlouho předlouho jsem se rozhodoval jestli tři nebo čtyři hvězdy. Americký fotbal mě baví, každou neděli do noci sleduji online přenosy svého oblíbeného týmu a super bowl mám v diáři červeně vyznačen už dlouho dopředu. A fotbal mě baví právě kvůli tomu, co můžu sledovat na hřišti, ne kvůli tomu, co se děje v zákulisí. Pod vlivem zdejších komentářů nesoucích se ve stylu "nejlepší film o americkém fotbalu" jsem tak čekal perfektně nasnímané scény ze zápasů, tvrdé hity, přesné přihrávky a parádní touchdowny. Místo toho jsem dostal pár sice efektně, ale velice chaoticky a nepřehledně nasnímaných záběrů a jako přídavkem onu naprosto neuvěřitelně idiotskou scénu z okem, po níž jsem měl na chvíli chuť film vypnout a dát tomu tak dvě hvězdy. Většinu filmu ale sledujeme různě se vyvíjející napjaté vztahy mezi hráči, trenérem a majitelkou klubu. Stoneova režie je skvělá, soundtrack vynikající, Al Pacino, Jaime Foxx a všichni ostatní taktéž. Objektivně tomu tak přecejen mám máloco k vytknutí (až na už zmíněnou scénu s okem, důvod její přítomnosti ve filmu jsem nepochopil a její debilita mě zaráží ještě týden po shlédnutí). Zcela subjektivně jsem ale čekal mnohem víc lepšího fotbalu a mnohem míň všech těch sraček, které fotbalové zákulisí podle tohoto snímku obnáší.

• 31.12.2010  00:05
    Godzilla (1998)

Godzilla když zařve tak jen silou dechu odfoukne několik aut, ale čepice Matthew Broderickovi dál na hlavě dřží jako přilepená a ačkoliv si obří monstrum prokopává cesty skrz podzemí New Yorku, zaboha se nemůže dostat k hrdinům v autě jen pár metrů od vjezdu do tunelu. Podobných hovadin a nelogičností je tu další milion nebo dva, scénář balancuje někde na hranici mezi debilitou a stupiditou, ale hlavně že toho hodně bouchá, hodně se střílí a máme tu milostnou zápletku a bezduché masy jásají nadšením. Jediný Jean Reno za něco stál.

• 9.12.2010  20:55
    Čarodějky (TV seriál) (1998)

no fuj

• 28.2.2013  10:50
    Agent WC 40 (1996)

V rámci komedií s Leslie Nielsenem je Spy Hard jedním z vrcholů... průměrnosti. Některé fóry jsou opravdu dobré, další jsou zase špatné a některé vyloženě trapné. A nic víc, co by stálo za řeč, toho tady vlastně ani není.

• 10.1.2011  11:11
    Desperado (1995)

Při sledování desperada se pocity z počátečního naprostého nadšení s přibývajícími minutami povážlivě mění v pocit, že scénárista moc nevěděl, jak s tím vlastně naložit. No a za konec by si podle mě nejspíš zasloužil proplesknout. Nic moc to však nemění na tom, že desperado, první půlka obvzlášť, je neuvěřitelný akční nářez, plný šílených přestřelek, skvělých hlášek a s perfektním Banderasem, Salmou Hayek, a vlastně i všemi ostatními.

• 28.2.2013  11:03
    JAG (TV seriál) (1995)

Jako malej kluk jsem to zbožňoval. Mělo to chlápky v perfetních uniformách, stíhačky, akci, frajera hlavního hrdinu a jeho sexy kolegyni. Pak jsem to viděl po hodně letech a musel jsem zoufat nad mnohdy stupidním a nenápaditým scénářem, jalovými dialogy a občas neúnosnou mírou patosu. A to nemluvím o dílech, kde se řeší vzájemný vztahy nebo Rabb pátrá po osudu svýho taťky.

• 3.12.2011  11:59

Tady zkrátka nemám co vytknout. Počínaje skvělým scénářem, který i přes celkových 170 minut nemá žádná hluchá místa a nedovolí vám ani na chvíli vydechnout. Režie Michalea Manna je prostě dokonalá, akční scény vás usadí hluboko do křesla, napumpují vám do žil adrenalin v nebezpečnbě vysokých dávkách. Jsou natočeny ohromujícím způsobem a onu velkou přestřelku v ulicích L.A. bych se nezdráhal označit za jednu z nejlepších a nejintenzivnějších, jaké kdy byly natočeny. Hereckému ansámblu, prošpikovanému současnými a začínajícími hvězdami pak kraluje ústřední duo Al Pacino a Robert De Niro.

• 21.3.2013  00:14
    Sharpovi střelci (TV film) (1993)

První ze série filmů, natočený však podle v pořadí až šesté knihy, se logicky své románové předlohy drží spíše volně. Výsledek je laciný a televizní, ničím převratný ani překvapující. Ale je to zábava (byť místy asi jinak než tvůrci chtěli), je to Richard Sharpe, jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů, podobně jako Hornblower se to odehrává v době, kdy i to válčení mělo určitý nepopiratelný šmrnc, a na konec je tu Sean Bean, který se do role Sharpa skvělě hodí. A dokonce se dožije i konce filmu.

• 28.2.2013  11:09

Nejspíš nejlepší parodie, co jsem kdy viděl, je to dokonce lepší než první díl. Jasně, pár vtípků je docela trapných a nevkusných, ale naprostá většina je neskutčně vtipná. A můžete to vidět třeba stokrát, ale stejně po stoprvé se budete smát jako když jste to viděli poprvé a stejně objevíte nějakou další narážku, která vám před tím uteka.

• 8.12.2010  11:10

Je to předvídatelný, obyčejný akční béčko, jakých je bezpočet. To jo. Avšak tohle se mi sakra líbilo, hlavní hrdinové jsou neskutečně drsní frajeři a plno jejich hlášek jsou opravdu perly. Tohle chci vidět znova ,,Lepší zemřít jako frajer, než žít jako srab."

• 11.1.2011  11:18

Oproti jedničce se dvojka nese ve vážnějším duchu, úvodu a konci prakticky chybí nějaká strhující akční scéná jako v minulém díle, ale celkově je to tentokrát o něco akčnější. Různých soubojových a podobných scén přibylo a jejich choreografie je úžasná, byť jsou občas tyto bitky trochu nešikovně sestříhány.

• 13.1.2011  20:57

Mistrovský kousek od Stanley Kubricka. Skvělá výcviková část, která ve mě vyvolává pocity, že Vincent D'Onofrio musí být buď opravdu blázen, nebo podal jeden z nejlepších a nejpřesvědčivějších hereckých výkonů, jaký sem za hodně dlouhou dobu viděl. Část z Vietnamu se mi také velice líbila, ačkoliv občas při bojových scénách mám občas pocit, že Kubrick tak trochu tápe. Vše je ale přesto skvělé, navíc podpořeno úžasným soundtrackem. Jeden z nejlepších filmů s Vietnamskou tematikou a také si troufám říct, že jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Pro všechny příznivce žánru naprostá povinnost.

• 1.1.2011  15:57

Ve své době možná kult a ohromně populární bojový film. Dnes? Nejsem ovlivněn nějakou nostalgií a s čistým svědomím o tom řeknu že je to prostá hrůza. Stupiditu scénáře ještě umočnují otřesné herecké výkony a jediné, co za něco stojí, je povedený závěrečný souboj. A duch Bruce Leeho? K smíchu

• 6.11.2012  18:40
    Komando (1985)

Jedna z nejznámnějších (nejen) Arnoldových klasik. Komando je béčková akčňárna každým coulem, napěchovaná testosteronem, nezapomenutelnými hláškami a s troufnu si říct již legendární závěřečnou přestřelkou. Nic, co bych si pouštěl doma každej druhej večer, ale jednou za čas to dokáže opravdu dobře pobavit.

• 4.1.2011  10:12
    Police Story (1985)

Jackie Chan ve své vrcholné formě. Skvělý akční úvod, ikdyž při něm se Chanova režie nedokázala místy ubránit určité chaotičnosti, ještě lepší akční závěr a stejně tak byla poměrně zábavná i prostřední humorná třetina. Bitky a různé kaskadérské kousky jsou opravdu dokonalé. Jen onoho, ikdyž zpočátku velice efektního, tříštění a rozbíjení skla ke konci bylo snad až samoúčelně moc.

• 7.2.2011  11:43

Nic šílenějšího jsem snad nikdy neviděl. Je to neuvěřitelné, bizarní, úchylné, dekadentní a nevkusné. Ale hlavně naprosto originální a skvělé, při sledování tohoto díla jsem se opravdu parádně bavil. Dokonalý Tim Curry mě naprosto odrovnal. Celé to zřejmě postrádá nějaký smysl nebo děj, avšak je to plné úžasných songů doplněných o zábavné a zajímavé taneční kreace, Touch-A Touch-A Touch Me tomu jasně kraluje, vtipných dialogů a nečekaných momentů. S přibývajícími minutami se ale bohužel absence nějaké větší zápletky stále více ukazuje.

• 9.11.2010  15:09
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Pro mě patrně nejlepší seriál všech dob, jeden z mála který si dokázal udržet vysokou úroveň po celou dobu a po skončení posledního dílu budete jásat nadšením, pokud se seriál začne ihned vysílat od prvního dílu znovu. Některé díly jsou až neskutečně vtipné, jiné zase mají hlubší myšlenku a zanechají ve vás silný dojem ještě nějakou dobu poté, co skončí. Vynalézavost scénáristů, co se dialogů týče, je občas až neuvěřitelná a ikdyž se některé vtipy po čase prostě musí začít opakovat, stále pobaví. Jeden z vrcholů televizní zábavy!

• 25.10.2012  15:33
    Le Mans (1971)

Tohle není fim o závodění. Ten film prostě JE závodění. Nedočkáte se žádných na posledních metrech slavně vítězících outsiderů, ani žádných záporných postav, tajně poškozujících vozy svých soupeřů. Jen správných chlapů, toužících po vítězství. Troufám si tvrdit, že každý, kdo někdy aspoň trochu načichl k automobilovým závodům, tak si bude připadat jako v sedmém nebi, protože tvůrcům se podařilo naprosto bezkonklurenčně zobrazit a vystihnout vše, co je s tímto spojeno. Film si s tím vystačí s takřka minimalistickým scénářem, s nevelkým počtem dialogů ale zato s perfektně vybudovanou atmosférou a totálně dechberoucími scénami závodění samotného.

• 19.2.2013  00:02

Drsnej Steve McQueen, legendární Ford Mustang v ještě legendárnější automobilové honičce a roztomilá Jacqueline Bisset, jejíž role mi však ve filmu přišla naprosto zbytečná. A o je vlastně všechno, co by stálo za řeč, obtížně se mi hledá něco, v čem by Bullit vybočoval z průměru. Ale sakra, čtyři hvězdy tomu po chvilce rozmýšlení prásknu, protože bavil jsem se u toho dobře a o to snad jde.

• 8.12.2010  11:03

Dokonalé! Bezesporu nejlepší film o československých letcích, který sem kdy viděl. Velmi silný a skvěle natočený příběh, který mě chytil a ani na chvíli nepustil. Během, leteckých soubojů jsem trnul hrůzou aby to naši zvládli a radoval sem se, když se jim povedla nepřátelské letadlo sestřelit.

• 8.12.2010  10:50

Francouzská kinematografie mi moc blízká není, avšak tento film, s Belmondem v (minimálně pro mě) velmi netypické roli, mě naprosto dostal. Vše se odehrává během jednoho víkendu začátkem druhé světové války, během evakuace britských a francouzských jednotek u Dunkerque. Belmondo v roli jednoho z mnoha francouzských vojáků, který se snaží v přežít a dostat se na loď do Británie. Celým snímkem je prostoupena tíživá, až nepříjemná atmosféra a divák je rád, že sedí doma v teple a není v Zuydcoote společně s Belmondem. Vše korunují skvělé výkony všech herců a velmi kvalitní dialogy.

• 7.2.2011  11:50

Po pomalejším rozjezdu vše směřuje v velkému a parádnímu, byť snadno předvídatelnému, finále. Geniální adaptace Macbetha s perfektním Mifunem v hlavní roli, který ukazuje kam až člověk při touze po moci je ochoten zajít.

1 2 3 následující >>