Pedro Morales

okres Brno
Nepřítel happy-endů

• 6.11.2012  18:40
    Komando (1985)

Jedna z nejznámnějších (nejen) Arnoldových klasik. Komando je béčková akčňárna každým coulem, napěchovaná testosteronem, nezapomenutelnými hláškami a s troufnu si říct již legendární závěřečnou přestřelkou. Nic, co bych si pouštěl doma každej druhej večer, ale jednou za čas to dokáže opravdu dobře pobavit.

• 6.11.2012  13:18
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Když pominu úvodní znělku, na kterou jsem si musel chvíli zvykat, tak mi Suits sedí líp, než Harveymu jeho na míru šité obleky. Skvěle napsané dialogy, úžasné postavy (miluju Donnu) a herci, kteří se pro své role snad narodili. Suits vás chytnou a nepustí, ať už se jedná o první řadu, kdy bez nějaké hlavní dějové linky sledujeme, jak na pozadí jednotlivých kauz probíhají vzájemné interakce a vyvíjí se vztahy mezi postavami, nebo o řadu druhou, jejímž ústředním motivem je boj o moc ve firmě.

• 4.11.2012  20:38

Několik povedených a vtipných hlášek společně s českými reáliemi zkrátka nestačí na to, aby film vytáhli z jinak téměř všudypřítomné šedi a průměrnosti.

• 29.10.2012  21:59
    NCIS: Los Angeles (TV seriál) (2009)

Úvodní titulková sekvence vystihuje tenhle seriál lépe, než cokoliv jiného - za doprovodu nevýrazné a bezpohlavní elektronické hudby vidíme všechny hlavní hrdiny drsně se tvářit a střílet z pistole, vybouchne tam auto, LL Cool J si s uncool frajerským výrazem nasadí sako a otravná šéfka sedí nad retro čajovou soupravou. Rádoby efektní, avšak otravná a místy neskutečně trapná kriminálka, svým názvem urážející původní NCIS, připomínající spíše nepodařenou béčkovou variaci na nějaké špionážní seriály.

• 29.10.2012  21:40
    Sunshine (2007)

Úžasné, perfektní, vizuálně epické. Jenže pak přijde ta závěrečná třetina a společně s ní prapodivná variace na survival horor, která poněkud pokazí dosavadní skvělý dojem.. Přesto však zasloužené a silné čtyři hvězdy.

• 26.10.2012  17:46

Sice ne dokonalé, ale po chvilce rozmýšlení (rozuměj vydýchávání se a vstřebávání té mohutné dávky adrenalinu) nakonec těch pět hvězd dám. Jediné dvě výtky směřují k takovému lehce nevýraznému, až nijakému konci, a k ultimátní závěrečné bitce, u níž jsem se ke konci nemohl ubránit dojmu, že je přecejen až trochu moc zdlouhavá a recykluje vše už v předešlých minutách viděné. Jinak se ale jedná o totální meganářez, plný zběsile natočené a sestříhané, ale přitom dokonale přehledné, intenzivní a enormně brutální akce s neskutečnou a nápaditou choreografií.

• 25.10.2012  15:33
    Le Mans (1971)

Tohle není fim o závodění. Ten film prostě JE závodění. Nedočkáte se žádných na posledních metrech slavně vítězících outsiderů, ani žádných záporných postav, tajně poškozujících vozy svých soupeřů. Jen správných chlapů, toužících po vítězství. Troufám si tvrdit, že každý, kdo někdy aspoň trochu načichl k automobilovým závodům, tak si bude připadat jako v sedmém nebi, protože tvůrcům se podařilo naprosto bezkonklurenčně zobrazit a vystihnout vše, co je s tímto spojeno. Film si s tím vystačí s takřka minimalistickým scénářem, s nevelkým počtem dialogů ale zato s perfektně vybudovanou atmosférou a totálně dechberoucími scénami závodění samotného.

• 25.10.2012  15:20
    Agentura Jasno (TV seriál) (2006)

Takové moje guilty pleasure. Zápletky a děj bývají hloupé až infantilní, podobně jako samotné řešení případů, avšak onen specifický styl, humor a nadhled, s jakým je to celé uděláno, mě zkrátka baví.

• 25.10.2012  11:15
    Rallye smrti (2008)

Poctivý akčňák, s jednoduchým scénářem, jdoucím bez velkého zdržování a zbytečných odboček jasně vpřed. To vše v líbivém vizuálním hávu a s perfektními akčními scénami.

• 16.10.2012  14:32

Celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že tomu prostě někde něco chybí a možná to budou právě i ony vnitřní monology Bruce Waynea, které podle zdejších komentářů jsou docela významnou součástí původního comicsu. Jinak ale nemám co vytknout. Naprosto úžasná animace společně s dechberoucím hudebním doprovodem vytváří perfektně temnou atmosféru pro vyprávění příběhu o návratu stárnoucího a nežádaného (anti)hrdiny a jeho boji nejen s padouchy ovládajícími město. Tleskám a nedočkavě vyhlížím pokračování.

• 14.6.2012  12:50

Troufám si tvrdit, že tento dokument ukazuje, proč se válku v Afghánistánu nedá prakticky vyhrát, mnohem lépe, než cokoliv jiného co jsem dosud na dané téma viděl. Necelých 90 minut se skládá z rozhovorů s velitelem celé operace, s několika vojáky a s pár místními, společně se záběry přímo z přestřelek a z každodenních činností a starostí vojáků v bojové zóně. Emocionálně asi slabší než třeba Restrepo, ale zato mnohem více vypovídající o celkovém kontextu tamní situace.

• 12.2.2012  18:10
    96 hodin (2008)

Perfektně natočená akce, prostinký scénář a ultimátní cold-blooded drsňák v podání Liama Neesona, který při snaze vysvobodit vlastní dceru ze spárů obchodníků s bílým masem vystřílí, vymlátí, či jinak kreativně sprovodí ze světa snad všechny albánské mafiány v Paříži.

• 4.2.2012  22:06

Skvěle natočené akční scény a... a to je vlastně všechno. Scénář je prošpikován nelogičnostmi odshora dolů a akční scény jsou možná natočeny skvěle, ale rambo styl, kterým parta Francouzů s nekonečnými zásobníky a bez jakéhokoliv krytí vystřílí polovinu všech Tálibánců v Pákistánu, na mě v jinak seriózně se tvářícím snímku působí výsměch inteligenci diváka. Stejně tak většina okamžiků, které ve mě měli vyvolat nějaké emoce, mě nechala naprosto chladným. Čistě pocitově tomu hodím tři hvězdy, ačkoliv když nad tím jen trošku zapřemýšlím, není mi moc jasné za co. Jdu si pustit Černýho jestřába.

• 5.1.2012  22:41
    Přepadení (2010)

Film už dávno skončil a srdce mi stále buší jako o závod. V dokonalém vizuálním hávu se schovává snímek s pekelně hustou atmosférou, který, i přestože na akci dojde až v posledních několika minutách, vám po celou dobu nedovolí ani vydechnout, natožpak se snad podívat na hodinky či zapřemýšlet, co že to máte v plánu zítra večer.. A závěrečný přepad letadla? Ač trvá relativně krátce a místem kde k přestřelce došlo se jednalo o dost specifickou záležitost, podle mě je to jedna z nejintenzivnějších akčních scén poslední doby, krčil jsem se celou dobu v křesle co to šlo, abych náhodou jednu taky nekoupil. SPOILER ALERT! A pro ty z vás, kterým se zásah GIGN zdál jako celkem nepovedený či snad málem zpackaný - všichni rukojmí přežili, všichni zasahující policisté přežili, všichni teroristé mrtví. Já bych teda řekl hell of a good job

• 30.12.2011  16:26
    Ironclad (2011)

Na zajímavém a poměrně neokoukaném námětu postavená béčková rubačka, průměrná snad ve všech myslitelných ohledech, Akorát krve a usekaných končetin bylo naprůměrně. 120 minut však uteklo překvapivě rychle a nemůžu říct, že bych se nebavil.

• 22.12.2011  12:33

Koncentrace všemožných žánrových klišé je v tomto filmu opravdu neobyčejně vysoká, ale primárním účelem komedie je přece pobavit, a já se bavil, bavil jsem se přímo královsky.

• 7.12.2011  23:39

Dlouho předlouho jsem se rozhodoval jestli tři nebo čtyři hvězdy. Americký fotbal mě baví, každou neděli do noci sleduji online přenosy svého oblíbeného týmu a super bowl mám v diáři červeně vyznačen už dlouho dopředu. A fotbal mě baví právě kvůli tomu, co můžu sledovat na hřišti, ne kvůli tomu, co se děje v zákulisí. Pod vlivem zdejších komentářů nesoucích se ve stylu "nejlepší film o americkém fotbalu" jsem tak čekal perfektně nasnímané scény ze zápasů, tvrdé hity, přesné přihrávky a parádní touchdowny. Místo toho jsem dostal pár sice efektně, ale velice chaoticky a nepřehledně nasnímaných záběrů a jako přídavkem onu naprosto neuvěřitelně idiotskou scénu z okem, po níž jsem měl na chvíli chuť film vypnout a dát tomu tak dvě hvězdy. Většinu filmu ale sledujeme různě se vyvíjející napjaté vztahy mezi hráči, trenérem a majitelkou klubu. Stoneova režie je skvělá, soundtrack vynikající, Al Pacino, Jaime Foxx a všichni ostatní taktéž. Objektivně tomu tak přecejen mám máloco k vytknutí (až na už zmíněnou scénu s okem, důvod její přítomnosti ve filmu jsem nepochopil a její debilita mě zaráží ještě týden po shlédnutí). Zcela subjektivně jsem ale čekal mnohem víc lepšího fotbalu a mnohem míň všech těch sraček, které fotbalové zákulisí podle tohoto snímku obnáší.

• 3.12.2011  11:59

Tady zkrátka nemám co vytknout. Počínaje skvělým scénářem, který i přes celkových 170 minut nemá žádná hluchá místa a nedovolí vám ani na chvíli vydechnout. Režie Michalea Manna je prostě dokonalá, akční scény vás usadí hluboko do křesla, napumpují vám do žil adrenalin v nebezpečnbě vysokých dávkách. Jsou natočeny ohromujícím způsobem a onu velkou přestřelku v ulicích L.A. bych se nezdráhal označit za jednu z nejlepších a nejintenzivnějších, jaké kdy byly natočeny. Hereckému ansámblu, prošpikovanému současnými a začínajícími hvězdami pak kraluje ústřední duo Al Pacino a Robert De Niro.

• 16.10.2011  00:16
    Ruslan (2009)

Když se to tak vezme, tak to vlastně byla celkem sranda - mizerná kamera, šíleně sestříhaný akční scény a jejich dost špatná choreografie, herci k uzoufání hrozní, scénář o ruské mafii a pomstě tak neoriginální jak to jen jde a navrch naprosto se nehodící východoslovanské rytmy hrající při některých akčních scénách. Objektivně nemůžu dát víc než tu jednu hvězdu, ale sakra, bylo to přesně to, co od seagalovek čekat a proč se na ně stejně všichni nakonec díváme.

• 27.3.2011  12:58
    Doblba! (2005)

Bez skrupulí se přiznám, že jsem to neviděl celé, jednoduše jsem to nevydržel. Vzhledem k tomu, že mi přišla opravdu strašná už první, většinou zde vychvalovaná, polovina filmu, opravdu se obávám, že druhá, zde hojně kritizovaná, část, by mi způsobila snad až nějakou fyzickou újmu. Občas padne nějaká hodně dobrá hláška a to je všechno, ale většina případů, kdy je snaha o nějaké zábavné a humorné momenty u mě skončila maximálně tak pozdviženým obočím a otráveným úšklebkem, případně nevírou v to, co za blbost to na mě pan scénárista a režisér zkouší. Jedna hvězda za těch pár dobrých vtipů a výborné trio Dušek + Čtvrtníček + Daniel.

• 7.2.2011  12:25
    Strážkyně zákona (TV seriál) (2001)

Hrůza, jestli se někdy dostanu v San Franciscu do křížku se zákonem, tak se jen modlím abych nepadl do hledáčku takové party šílených ženských. Jsou od první minuty děsně nesympatické, protivné a vyloženě otravné, jejich osobní problémy jsou ještě otravnější. Mezi partou policajtek je jeden jedinej, chlap, jehož jediná role v seriálu spočívá v tom, aby tam nebyly jenom ženy. Nemám nic proti ženským postavám, ale všeho moc škodí. Tragické herecké výkony tomu všemu nasazují odpovídající korunu.

• 7.2.2011  11:50

Po pomalejším rozjezdu vše směřuje v velkému a parádnímu, byť snadno předvídatelnému, finále. Geniální adaptace Macbetha s perfektním Mifunem v hlavní roli, který ukazuje kam až člověk při touze po moci je ochoten zajít.

• 7.2.2011  11:43

Nic šílenějšího jsem snad nikdy neviděl. Je to neuvěřitelné, bizarní, úchylné, dekadentní a nevkusné. Ale hlavně naprosto originální a skvělé, při sledování tohoto díla jsem se opravdu parádně bavil. Dokonalý Tim Curry mě naprosto odrovnal. Celé to zřejmě postrádá nějaký smysl nebo děj, avšak je to plné úžasných songů doplněných o zábavné a zajímavé taneční kreace, Touch-A Touch-A Touch Me tomu jasně kraluje, vtipných dialogů a nečekaných momentů. S přibývajícími minutami se ale bohužel absence nějaké větší zápletky stále více ukazuje.

• 1.2.2011  23:11
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Od prvních, dějově velmi plytkých a ve stylu 300 až otravně komiksově přestylizovaných epizod, se seriál postupně stále více soustředí na příběh a my tak (naštěstí) místo hektolitrů otravné digitální krve, podivných efektů a až přespříliš často využívaných zpomalených záběrů můžeme sledovat, jak se vyvíjí perfektní příběh, všichni aktéři se různě podvádí, lží si, kují pikle a osnují vraždy, zrady a podvody. Vše tak neúprosně směřuje k úžasnému vyvrcholení, v podobě naprosto dokonalé závěrečné epizody. Těžko lze v prostředí plném smrti a lží o některé z postav říct, že je vyloženě kladná, přesto si je pravděpodobně zamilujete. Herecké výkony jsou většinou skvělé (John Hannah snad musel v minulém životě být samotným Batiatem), občas trochu slabší (Lucy Lawless a Viva Bianca). Vše je doplněno opravdu strhující hudbou a já už se nemůžu dočkat druhé řady.

• 17.1.2011  11:14

Úžasný film. Morgan Freeman a Jack Nicholson se objevují v rolích, v jakých se objevili už nespočetněkrát předtím, Freeman jako moudrý dobrák a Nicholson jako nerudný protiva. Své role však hrají skvěle a je radost je sledovat. Ve filmu se objevují pasáže vtipné a uvolněné, které ve vás vyvolají široký úsměv, střídané s vážnějšími a dojemnějšími okamžiky. Velmi silný a dojemný je především závěr, opravdu si nepamatuji, kdy se filmařům naposledy podařilo vyvolat ve mě nějaké opravdu silnější emoce, jako se podařilo tvůrcům tohoto snímku.

• 15.1.2011  13:50

Dokonalá režie Joela Schumachera a skvělý herecký koncert Colina Farrella v roli Bozze, podpořený kvalitními výkony všech dalších. Taktéž scénář je vydařený, na válku ve Vietnamu nahlíží opět z trochu jiného úhlu, tentokrát se přímo do boje vůbec nepodíváme, vše se odehrává ve výcvikovém středisku. Trochu mi však vadily některé dialogy, byly takové hodně umělé, stejně jako ne vždy bylo uvěřitelné Bozzovo chování. Všechny ostatní postavy byly takové nějaké ploché, všichni kopírovali patřičné stereotypy a chovali se dle očekávání. Žádné další výtky však nemám a troufnu si tento film zařadit mezi to lepší, ne-li přímo nejlepší, z filmů zaobírajících se tematikou Vietnamu.

• 13.1.2011  20:57

Mistrovský kousek od Stanley Kubricka. Skvělá výcviková část, která ve mě vyvolává pocity, že Vincent D'Onofrio musí být buď opravdu blázen, nebo podal jeden z nejlepších a nejpřesvědčivějších hereckých výkonů, jaký sem za hodně dlouhou dobu viděl. Část z Vietnamu se mi také velice líbila, ačkoliv občas při bojových scénách mám občas pocit, že Kubrick tak trochu tápe. Vše je ale přesto skvělé, navíc podpořeno úžasným soundtrackem. Jeden z nejlepších filmů s Vietnamskou tematikou a také si troufám říct, že jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Pro všechny příznivce žánru naprostá povinnost.

• 11.1.2011  11:18

Oproti jedničce se dvojka nese ve vážnějším duchu, úvodu a konci prakticky chybí nějaká strhující akční scéná jako v minulém díle, ale celkově je to tentokrát o něco akčnější. Různých soubojových a podobných scén přibylo a jejich choreografie je úžasná, byť jsou občas tyto bitky trochu nešikovně sestříhány.

• 10.1.2011  11:11
    Desperado (1995)

Při sledování desperada se pocity z počátečního naprostého nadšení s přibývajícími minutami povážlivě mění v pocit, že scénárista moc nevěděl, jak s tím vlastně naložit. No a za konec by si podle mě nejspíš zasloužil proplesknout. Nic moc to však nemění na tom, že desperado, první půlka obvzlášť, je neuvěřitelný akční nářez, plný šílených přestřelek, skvělých hlášek a s perfektním Banderasem, Salmou Hayek, a vlastně i všemi ostatními.

• 9.1.2011  22:09
    Restrepo (2010)

Jedním slovem: Strhující. Bez zbytečného patosu, či vnucování divákovi nějakého pohledu na válku v Afghánistánu. Pouze sestříhané záběry z ročního pobytu jedné vojenské jednotky v afghánském údolí Korangal a z rozhovorů s účastníky mise po jejich návratu domů. K tomuto také směřuje jediná moje výtka, v dokumentu totiž nebylo, nebo jsem to alespoň nepostřehl, nijak upřesněno o jakou jednotku se jedná a proč vlastně jsou tam, kde jsou. Dokument zobrazuje různorodé trávení volného času na základně, bojové operace, jednání s místními, či nutnost všech přítomných vyrovnat se se smrtí svých spolubojovníků a skuteční lidé a skutečné emoce dokáží nejen vyrovnat, ale také překonat dojem a emoce vyvolané většinou jiných válečných filmů.