cachanell

cachanell

Mirka M.

okres Opava

0 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Čokoláda (2000)

  Pohádkově romantický příběh. O lidech jejich radostech a schovaných nešvarech. Jak přichází vítr ... Krásná kniha - krásný film - pro mě jeden z nej.

 • poster

  Bouřlivé výšiny (1992)

  Prvně jsem četla knížku – asi dvakrát. Zcela mě unesla atmosféra knihy, ponurost a osudová láska či neláska. Hned jsem si pak sehnala film. Stále tvrdím, že kniha mě uchvátila více. Ale film s jeho anglickou sychravou atmosférou, ten je naprosto pro mne geniální. Krásná hudba a herecké výkony. Ralpha Fiennese bych se bála, jeho černota, smutek a vztek. K tomu skvělá Juliette Binoche jako jeho opačný světlý bod. Právem tento film patří mezi mé nejoblíbenější.

 • poster

  Snídaně u Tiffanyho (1961)

  Jemnost, dojemnost, krása .....

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Anglický pacient (1996)

 • poster

  Seznamte se, Joe Black (1998)

  Nejkrásnější erotická scéna - první milování smrti - nevím- pro mě velmi romatická a krásná

 • poster

  Černá labuť (2010)

  Čajkovskij : Labutí jezero - krásný balet. Co pro titulní roli vše dokáže baletka snést a udělat? Kam kráčí hranice citu, vcítění a smíření ? Kde je hranice dokonalosti. Natalie Portman zde je brilantní. Černá labuť na konci je naprosto skvělá .... Skvělý film, skvělé obrazy, hranice fantazie a skutečnosti .. prolínání .... mohu jen a jen doporučit. ....

 • poster

  Spálené vzpomínky (2007)

  Poprvé jsem film viděla a dala čtyři hvězdičky. Asi chyba - podruhé už jsem koukala na výkon Benicia Del Toro - věřila jsem mu to. Naprosto všechno - tu cestu, tu roztříštěnost duše. ANO. Měním - pět hvězdiček . Film se mi docela obyčejně líbil - napodruhé více a více.

 • poster

  Maverick (1994)

  Zbožňuji tohle dílko. Vtipné, velmi zábavné, kouzelné a jedineční hlášky. Krásná a koketní Jodie Foster, vtipný a mužný Mel Gibson a samozřejmě šarmantní a geniální James Garner. Prostě Maverick - karetní hráč a jeho dobrodružství. Věčné hašteření a negalantnost hlavních hrdinů je vtipná a pobavující. Indiáni , košile a peníze.

 • poster

  Chicago (2002)

  Pět hvězdiček , určitě. Muzikálový koncept filmu naprosto skvělý. Skvělá choreografie, skvělé herecké výkony. I když Richarda Gera bych vyměnila, moc mi tam nepasoval. Zato naprosto skvěle jej vyvážily všechny ženské výkony a to nejen hlavní hrdinky. Bravo. A vidět Catherine Zeta-Jones tančit, opravdu, opravdu skvělé. Podívejte se, vnímejte - moc se mi líbila. Naprostá akce a smyslnost.