Jezero zapomnění (1999)

od samého začátku se mi zdálo, že něco nehraje. dokonce jsem zíval, div mi sanice nevyskočila. pak jsem ale začal sledovat opravdu výborné civilní herecké výkony. fakt dobrý. konec s trochou dobrodružství se mi líbil. no a nejistota.... hm, jak to teda vlastně sakra dopadlo? ne na všechny otázky ale přeci existuje odpověď. 70/100

Dobrodružství Malého Indiána (1997)

samozřejmě to nemůže mít tu sílu předlohy. kniha je o stupeň výše. v každém případě je to ale povedený film.

Přineste mi hlavu Alfreda Garcii (1974)

zoufalství (ve smyslu zoufalá, od počátku nenaplnitelná, snaha...), prach a pot, hrubost, hloupost, vlastně dost divnej film. možná i trochu hloupej! vizuální stránka výborná . druhý den: opravuji 3 na 4. atmosféra byla opravdu vydařená a umolousanější už opravdu být nemohla. nebo byla depresivní? ne, vážně dobrý.

Buenos Aires 1977 (2006)

ten film se tvářil dosti obyčejně, pro někoho možná nudně a nezáživně. já v tom ale viděl o to víc uvěřitelnosti a pravdivosti.

Ariel (1988)

je vidět ten kaurismakiho vývoj. svoji posedlost atmosférou, barvami, charakteristickým tempem, humorem atd tady jenom předhazuje k ochutnání. další filmy jdou dál a možná i o nějaký ten stupínek výš. přesto se ale jedná o unikátní (nevím v jakém slova smyslu) záležitost s kaurismakiho opravdu svérázným rukopisem.

Wrestler (2008)

naprosto dokonalý herecký výkon roury. to byly y pilíře celého filmu. jinak to sebezavržení s tím koncem - moc dobrý. já nevím, asi bych dal i 5, ale chyběl mi trochu více prohloubený "vhled" - malinko propracovanější psychlogie hlavní postavy (jinak ale vše skvělé!).

Ďáblova lest (2009) (seriál)

první dva díly mě bavily, třetí už byl jen vata vatózní. ale jinak to bylo natočený docela dobře...

Adamova jablka (2005)

dlouho jsem se nedíval na film, u kterýho bych pak vůbec nevěděl, co si o něm mám myslet. byla to uplná kravina? nebo dobrý? a tohle je ten případ. velmi hořká komedie (zapoměňte na všechny ty přihořklý trapárny u nás).

Nepohodlný (2005)

celý film se jakoby trochu občas vlekl. ale jen zdánlivě. zdá se mi, že zde byl překrásně vylíčen vztah obou hlavních představitelů. jejich "rozhovor" při čekání na břehu jezera, kdy se kruh uzavřel... to bylo silné. dobrý, poctivý film.

96 hodin (2008)

všechno storát omleté promleté. od začátku se schylovalo - od první vteřiny - k jasně danýmu konci. na tom by eště nebylo nic špatnýho, to prostě k těmdle filmům patří, ale i samotnej děj byl takovej tuctovej. kde nic tu nic. a ten neeson jako stárnoucí agentnebokdovíco ... no nic moc. ale pozor: pokud hledáte jen oddychový čitelný film, tak si to dejte. jen nedostanete žádnej nášup.