American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Najdesivejšie znelky, aké som kedy videla. Škoda, že aj zvyšok epizód sa nenesie v takom viac creepy duchu. Snáď len prvé dva diely boli také temné a nechutné a opradené tajomstvom, že sa mi obracal žalúdok. Ale inak dialógy, prostredie, príbeh, postavy úplne super. Konečne niečo nové! Anyway, keby to do rúk zobrala európska produkcia, bolo by to na viac ako len 90%, ktoré tomu dávam (zatial len za prvú sériu). ;-P --- SEASON1: kakala som bobky strachu. Úžasné! --- SEASON2: nacisti, blázni, pokusy na ľuďoch, ufóni, masový vrah. Fascinujúce, ako to tam všetko dokázali napratať. A ešte k tomu, aby to dávalo zmysel. --- SEASON3: Fail. Bordel v deji. Intrigy. Nepáči sa mi to.

Anomalisa (2015)

Velmi realistické - čo sa dialógov týka. Puppet one night stand explicit. Haha.

Anonym (2011)

Trochu mi to pripomenulo knihu HLAVA 22: prvých 100 strán (tu tak 30 minút) som bola mimo z tej mozajky príbehov z rôznych časových období a až potom mi začali veci do seba zapadať. Trochu divný a celkove docela priemerný film. Ďalší zo série, kde trailer vysoko predbehol celé dielo. Ako vo väčšine historických snímkov aj tu oceňujem vizuál. Príbeh bol taký všelijaký, ale dal sa zvládnuť (syndróm spomínanej Hlavy 22:)). Za 3.

Ant-Man (2015)

Čakala som väčší trapas ;) Dobre sa na to pozeralo, ale nijak zvlášť neohúrilo.

Atlas mraků (2012)

What the hell? Toto ma malo ohúriť? Príbehy a prostredie sú skvelé. Príbehy a dialógy sú viac ako zaujímavé a vôbec nenudia. Spojivá medzi jednotlivými dejovými linkami sú postrehnuteľné. Obsadenie je super, páčia sa mi aj masky (niekde som naozaj dlho rozmýšľala, či to je ten ktorý herec-Hanks ako vrátnik napríklad). Anyway... kde je pointa? Príde mi to neukončené a vôbec to nemá tie gule, o ktorých mi každý vravel. Už som videla aj lepšie zakončené filmy, sorry. Nechám si to ešte uležať v hlave a možno časom niečo dopíšem. 75%.

Ave, Caesar! (2016)

Toto bol bordel. Jednu hviezdu pre Aldena (ten cowboy).

Avengers (2012)

Ja nie som zrovna velký fanúšik komiksov ani komiksových filmov. Ale z dlhej chvíle aj také sú občas dobré:) Avengeri ma milo prekvapili, stále sa nemôžem rozhodnúť, kto z nich bol najväčšou hviezdou. Ale skúsme to spraviť ako z každého rožka troška: Thorove náradie (myslím kladivo), Natašin "dat ass", Hulkovu hravosť pri riešení akéhokoľvek problému, Starkov sarkazmus, Kapitánove boxovacie pytle a Hawkeyho rozkladací luk. No a samozrejme Philove kartičky a Lokiho škodoradostný úsmev od parohu po paroh. Oh áno, Loki je boží (doslova). Anyway, drsné dialógy sem-tam pokulhávali, ale komediálne gagy stáli za to:D Ja som spokojná a nemám moc výhrady. 5*

Banán (2010)

Papple. :D

Barevný závoj (2006)

Tento film ma proste dojal. A nielen raz, ale zakaždým, keď ho pozerám:) Skvele vykreslené odcudzenie a hľadanie si cesty späť k sebe. Atmosféru ešte viac umocňuje Desplatov soundtrack. A rozhodne to má ten správny "happyending", aký očakávam v každom podobnom filme.