Bohemian Rhapsody (2018)

Prvykrat v kine mi to prijemne rozdupkalo nozicky, mierne dojalo, slza nekvapla. Dala by som tak za 4. Druhykrat v kine to zanechalo taky ten rozlievajuci sa pocit euforie a lasky. Slza stale nic. Kedze Queenov poznam uz zo svojich batolacich liet, ked estevecka pustala klipy po vecernickoch (na striedacku slo Radio Gaga, Bohemian Rhapsody alebo Vaso Patejdl), tak bolo viac ako jasne, ze trojrocnemu decku utkvie v hlave Galileo-Galileo :D Teraz k filmu: Brian May ako cez kopirak (vazne, kde zohnali toho herca?), Deacyho ucesy ma dost bavili, Roger nezostarol ani o deko. Na Freddieho nemohli vybrat lepsieho herca ako Ramiho (Sashu Barona Cohena si tam neviem a ani nechcem predstavit), exoticky a tiez ma docela vyraznu celust. Vyborne zvolene hudobne vsuvky, bola radost pocuvat ako sa dostali napr. k zlozeniu Another One Bites the Dust (moja oblubena), pripadne k nahravaniu B.R. Bol by v tom cest, aby hudobny film tohto rangu mal nejake hluche miesta :D Par casovych a dejovych odchyliek od reality prepacime (lebo narvat 20rocnu hudobnu karieru do 2 hodin je docela fuska). A taky Live Aid? Pre nas, co sme v tom roku este ani neboli v plane je to docela kvalitna nahrada a atmosferu to v kine malo MEGA. 10 stars, darlin' :)

Deadpool 2 (2018)

Marketingovo nadhodnotene, dialogy a referencie na popkulturu prilis silene a pateticke. DP s detskymi nozickami dost trapny. Nesadlo mi to. Cely film ale ukradol Josh Brolin, ten tam mohol byt viacej a dviha skore. Jedina (!) dobra scena z filmu boli zaverecne titulky (spoiler: Wolverine a Green Lantern) a to bolo asi prvy aj posledny krat, co som sa na tej celej fraske uprimne zasmiala.

Děsivé dědictví (2018)

Zaciatok dobry, rozbeh pomaly, sceny menej desive a bez lakaciek. Psychologicky sa to vyvijalo zaujimavo, cabriojazda so stlpom bola asi najsilnejsia. Od toho momentu to slo do s*aciek (sorry not sorry). A ten koniec? Prvoplanova blbina vymyslena asi dakym 10rocnym deckom. Pozadujem vratit vstupne.

Svátky klidu a míru (2018)

Uveritelne vianocne rodinne fiasko. Kazdy uz hadam aspon raz zazil Vianoe v kruhu rodiny a riesil chvalenkarstvo, zasluhy, nevychovu, nervy na dranc a ine socialne diagnozy, ktore sa ocivine dedia. Takze v tejto teme sa musi najst snad kazdy. Filmarsky dobry dansky film s americkym scenarom. Zahrane solidne, postavy ma bavili - specialne pan manzel a jeho recept na opravenu kapustu :) 67%

Zrodila se hvězda (2018)

Hudobny balast s jednou dobrou pesnickou, ktora sa hra teraz vsade. Ostatne za vela nestali, taky sedy prujem. Zaciatok celkom fajn, s pribudajuco minutazou to bolo cim dalej plytsie a afektovanejsie. Kladne hodnotim Cooperov alkovykon a chemiu medzi tymi dvoma. Celkovo overrated, 50%.

Já, padouch 3 (2017)

Toto je z celej zltej franchizy asi urcite najvacsia sracka. 1980s nie su moja salka kavy, keby mozem, vymazem tu eru z historie ludstva. Malo mimonov. Zalostne MALO! 30%

Kapitán (2017)

Hlava 22 po nacisticku. Ta postava ma moj neskonaly respekt za tie improvizacie a neskonaly poker face. Ja byt na jeho mieste, tak mam tak stiahnutu prdel od strachu, ze by do nej nevosiel ani zastruhany vlas. Vlastne pri sledovani sa tak dialo, cely cas mi behalo hlavou "to je pruser, ty vole, teraz ho prekuknu a strelia do hlavy" a nic. O stvrthodinku zase. A nic. Prava nefalsovana husenkova draha na hakovom krizi. Vyborny film.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Na jednotku sa to nechyta ani zdaleka. Obsadenie ok, taka Julianne Moore bola famozna. Co mi vadilo, bola ta americka odnoz tajnej sluzby. Naozaj by bol taky problem, aby sa do toho amici nesrali a film by ostal na cisto britskej pode? Cele mi to prislo nejak moc patrioticke. A smrt Marka Stronga, wtf? Cele zle... Slabe 4 hviezdy.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Nedelna oddychovecka. Dobre vtipy a narazky. Trochu prvoplanove alibi, ale ako celok moze byt :)

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Na stredoskolske prostredie vobec nie zly serial. Prva seria super, druha trosku poslabsia. Hannah, Clay a Tony su velmi sympaticke postavy. Dve silne sceny: Hannah vo vani a Tyler na zachodoch. Myslienka vyborna. 75%