Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Horor

plakát

Příběh služebnice (2017) (TV seriál)

Vyborny namet, prvotriedne spracovany. System, na ako funguje Gilead je dost premysleny. Postavy exkluzivne a najviac z nich ma bavila Serena, ktora v sebe skryva mnohe kontrasty. Je tvrda, dokaze byt citliva a uz vobec nie je blba. 83%

Bohemian Rhapsody (2018)

Prvykrat v kine mi to prijemne rozdupkalo nozicky, mierne dojalo, slza nekvapla. Dala by som tak za 4. Druhykrat v kine to zanechalo taky ten rozlievajuci sa pocit euforie a lasky. Slza stale nic. Kedze Queenov poznam uz zo svojich batolacich liet, ked estevecka pustala klipy po vecernickoch (na striedacku slo Radio Gaga, Bohemian Rhapsody alebo Vaso Patejdl), tak bolo viac ako jasne, ze trojrocnemu decku utkvie v hlave Galileo-Galileo :D Teraz k filmu: Brian May ako cez kopirak (vazne, kde zohnali toho herca?), Deacyho ucesy ma dost bavili, Roger nezostarol ani o deko. Na Freddieho nemohli vybrat lepsieho herca ako Ramiho (Sashu Barona Cohena si tam neviem a ani nechcem predstavit), exoticky a tiez ma docela vyraznu celust. Vyborne zvolene hudobne vsuvky, bola radost pocuvat ako sa dostali napr. k zlozeniu Another One Bites the Dust (moja oblubena), pripadne k nahravaniu B.R. Bol by v tom cest, aby hudobny film tohto rangu mal nejake hluche miesta :D Par casovych a dejovych odchyliek od reality prepacime (lebo narvat 20rocnu hudobnu karieru do 2 hodin je docela fuska). A taky Live Aid? Pre nas, co sme v tom roku este ani neboli v plane je to docela kvalitna nahrada a atmosferu to v kine malo MEGA. 10 stars, darlin' :)

plakát

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Nedosahuje to kvality Niekto to rád horúce (lebo od Lemmona tam som sa prepracovala sem), ale aj tak velmo rozhošný film. Milo ma prekvapili "kozy ven" v americkej produkcii, to už len tak nevidí v týchto časoch. A dialógy tiež ešte v starých dobách dávali zmysel a boli počúvateľné :D

Bojovník (2015)

Chýbajú mi tie staré časy, keď tréningy som mala za polovicu ceny čo teraz a trvali 2x tak dlho... Dobrá dráma, poplakala som si asi trirazy. Musím pozrieť znova... 92%

plakát

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nebyť toho že môj sparingpartner vedľa stále kašlal a trochu pindal, že to je blbosť a.... no kazil dojem z dobre nadsadenej komédie. Ľahký nábeh na paródiu, akčná pohodovka bez zbytočných rečí (napr. Jackson pew-pew Firth) a vymakanou kostolnou scénou... parádička. Obsadenie, dialógy, kostýmy (tie obleky mňam a aj mladý tam vyzerá fešácky). Oceňujem aj originálne sečné zbrane na tej Kriplici. Nešmýka sa jej to keď kráča s tým plechom po dlažbe??? :D U mňa solídnych 80%.

plakát

Fakjů pane učiteli (2013)

Ja som sa bavila ako už dávno nie. A to aj pri druhom zhliadnutí. Marek je sympaťák, striptérka tiež, úča už menej. Mne sa to páčilo. A hlavne ten jeho mámpičistický agresív postoj k deckám. Aj vedúca na konci to celkom zaklincovala. Dialógy super (a to bolo videné v českom dabingu, lebo ja a nemčina ee).

Zmizelá (2014)

Oproti Installaterovi (aka Sklamanie roka) je Gone Girl tzv. Prekvapenie roka. Ešte si vravím, ako sa teším na vesmírny výlet a Ben hrá určite v dákej chobotine a ono je to naopak... Skvele napísané aj zahrané, toľko zvratov a prešpekulovanosti som už dávno nezažila. Fincher sa vyhral s každým detailom deja a drámu obrátil v parádnu detektívku. Mindfuck na ďalšie dva dni, toto tu už dávne nebolo. Chválim, tlieskam, klaniam sa a skladám klobúk. Sedem hviezd a 150%!!!

Strážci Galaxie (2014)

Film tak 75%, ale ta piata hviezda ide za OST. Postavy sympatické, velmi dobré obsadenie (hlavne vedlajšie postavy), dialógy super... ale niečo tomu filmu chýbalo. No nič to, idem si už po 88krát pustiť Awesome Mix Vol.1 a upiecť si tortu s témou I am Groot in flower pot :P (nekecám, naozaj som ju spravila!)

Zlo mezi námi (2003)

Toto je moja srdcovka. A teraz že prečo: pol druhej v noci a ja si vyberám film na dobrú noc (inak neviem zaspať). Do užšieho kola sa dostalo pár filmov a vyhral Ondskan. Švédština je super, dobre sa počúva a titulky čítať aj tak netreba. Výsledok? Bola som hore do štvrtej s otvorenými očami dokorán, lebo ma to tak pohltilo a chcela som za každú cenu vedieť, ako to celé dopadne. Zozačiatku nesympatický Ponti sa vyfarbil ako charakter vďaka slubu svojej manke. Pri niektorých scénach sa mi otváral nožík vo vrecku, inde som fandila, bruško sa mi chvelo atď. Tlieskam!!

Ovládací panel
2 body