Po zániku Země (2013)

"Myslím, že se nedá v případě Nighta mluvit o tom, jestli ho má někdo rád nebo ne. On je velice vlivný umělec, který riskuje a jde do všeho po hlavě, do věcí, které jsou odlišné a unikátní. To má samozřejmě svoje pro a proti. Já jsem vždycky měl rád jeho tvorbu a jeho nápady jsou jedny z těch nejlepších v tomhle byznysu. Jedno je prostě jisté, on nikdy neměl ve svých filmech špatný koncept." - Will Smith

Jen Bůh odpouští (2013)

"Je to v podstatě další variace na ten můj pohádkový koncept, ve kterém je tentokrát zlá matka, syn připoutaný k jejímu lůnu a záhadná postava muže vykonávajícího spravedlnost, který se považuje za Boha. To je trochu vytržené z reality, ale abych to vytrhl ještě víc, zamyslel jsem, jak by vypadal svět, ve kterém by tyto postavy žili, a rozhodl jsem se film natočit v Bangkoku. Ten má totiž dvě tváře, z nichž ta denní je taková ta obyčejná a ta noční je pohádková, fantazijní. A když do tohoto světa vložíte tento příběh, klasické normy pro vás už nejsou zajímavé. Žijeme ve světě, kde je umění skoro manuálem. Udělej tohle, tohle a dosáhneš toho a toho. To je ale úhlavní nepřítel kreativity - být v bezpečí, mít dobrý vkus. Umění je vyjádření emocí, musí vás chytit poeticky a jemně, ale zároveň i násilným, agresivním a frustrujícím způsobem. Víte, když vás lidé milují nebo nenávidí, je to kupodivu úplně ze stejných důvodů. Mě ohromně těší, že jsem mohl do publika proniknout, nějakým způsobem se jich dotknout, něco v nich zažehnout a oni ty svoje pocity buď pohltí, přijmou je a milují to, nebo to v nich něco zničí a oni jsou pak na mě kvůli tomu naštvaní. Můžu na to ale jen říct 'Děkuji vám. Natočím další stejný.'." - Nicolas Winding Refn

West of Memphis (2012)

"Nějakou dobu trvalo, než jsme se s Amy nějak naladili na tu správnou vlnu. Když mi psala nebo ve vězení navštěvovala, mluvila o filosofickém podtextu celého filmu a já si říkal, co o tom takhle naparáděná holčička z bohatý rodiny může vědět, vždyť ona nemůže pochopit celý ten svět, ze kterého já pocházím, tu chudobu a brutalitu. Když jsem ale po propuštění viděl jeden z prvních sestřihů, zmocnila se mě obrovská úleva, protože jsem zjistil, že ona ten svět skutečně chápe a že se jí ho podařilo do posledního detailu zachytit na film." - Damian Eccols

Liberace! (2013) (TV film)

"Pokaždé, když něco vytváříte, jste si vědomi toho, jak blízko se přibližujete ke špatné verzi toho díla. Co se týče tónu, šlo mi jen o to, aby se v tom filmu každý choval lidsky. Po stylistické stránce jsem nemusel nic přehánět, protože už tak bylo na co koukat. Nakonec však zjistíte, že nejde o vás a že to vlastně celé stojí na Michaelovi a Mattovi." - Steven Soderbergh

Star Trek: Do temnoty (2013)

"Existují moji oblíbení režiséři, kteří zabrousili ve svých pokračováních do temnějších tónů - Spielberg v Chrámu zkázy, Lucas s Impériem. Mým cílem ale nebylo vytvořit nutně temnější pokračování, pouze vzrušující samostatnou filmovou jízdu, ke které nemusíte vidět předcházející film ani seriál, a pokud jste je náhodou viděli, budete odměněni odkazy a pomrkáváním. Důležité však bylo postarat se pořádně o ty postavy, které máme tak rádi a které, když se dostávají do těch temnějších zákoutí, nám dodávají pocit jakoby jsme to byli my sami." - J.J. Abrams

Pařba na třetí (2013)

"V podstatě jsme chtěli udělat třetí díl podle stejného receptu jako díly předchozí a měla to být určitá reakce na lidi, kteří fňukali: 'Proč to opakujete? Tohle se dvakrát nikomu stát nemůže.' Ale může a vy to ve trojce uvidíte. Nakonec jsme ale vychladli a rozhodli se zavést ten příběh jinam. Na konci při závěrečných titulcích ale vidíte, že se to těm klukům stejně zas přihodí a možná ne jednou, ale tak desetkrát." - Todd Phillips

Rychle a zběsile 6 (2013)

"Ve filmu řeknu větu 'Ukaž mi, jak řídiš a já ti řeknu, kdo jsi.'. Věřte mi, že jsem po všech těch divokých akčních scénách celkem klidný a vyrovnaný člověk. Prostě vás to postupně donutí, v tomhle byznysu i osobním životě, příliš neriskovat." - Vin Diesel

Velký Gatsby (2013)

"Nemůžete neriskovat u knihy, jakou je Velký Gatsby. U knihy, která se odehrává v bouřlivých dvacátých letech, nikoli tichých, u knihy, kterou napsal muž fascinovaný modernitou, moderní technologií a kinematografií, muž, který do ní vložil afroamerickou hudbu jménem jazz, kterou každý zavrhoval. Nemůžete k takovému materiálu přistupovat s posvátnou úctou, musíte se do toho naopak pořádně opřít." - Baz Luhrmann

Domek z karet (2013) (seriál)

"Lidé mají rádi seriály hlavně z toho důvodu, že je mohou sledovat kdy chtějí. Často slýcháte, že někdo zůstane přes víkend doma, aby naráz zhlédl celou sérii Breaking Bad, Dextera nebo Hry o trůny. Snažili jsme se tímhle seriálem dokázat, že se umí filmový a televizní průmysl poučit z chyb, ze kterých se nedokázal poučit průmysl hudební. Když dáte lidem to, co chtějí, dáte jim to kdy to chtějí, ve formě, jakou požadují a za rozumnou cenu, koupí si to a nikdo nic krást nebude." - Kevin Spacey

Pokoj 237 (2012)

"Netušil jsem, že z toho vzejde film primárně se zabývající filmovou kritikou, kdy má v dnešní internetové době každý svůj unikátní hlas, ale postupnou prací na snímku se to nakonec vykrystalizovalo. Bylo úžasné sledovat tyhle vzdělané a inteligentní lidi, jak hovoří o věcech, z nichž je většina holý nesmysl, člověk se tím prostě nakonec nechá unést. Vím, že když chodívali za Kubrickem lidé a sdělovali mu svoje názory na konec Vesmírne odysey, byl potěšený. Tenhle film by asi miloval." - Rodney Ascher