Nymfomanka, část I. (2013)

Kontroverzní je jedno ze slov, které tento snímek nevystihuje. Takové prcičky "na vážno" s věčným přirovnáváním k rybolovu. Na konci má člověk pocit, že se skrz všechny ty informace neinformace vůbec nikam nedohrabal. Připadá mi, že má vysoké hodnocení jen díky tomu, že by měl být kontroverzní a vzrušující a to je teď přece cool a hipster. Pro mě průměrný film.

Vampire Academy (2014)

Po knižní sérii přichází naprosté filmové zklamání. Děkujeme. Herci, tvůrci i způsob vyprávění příběhu stojí za prd.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Po dlouhé době přišel film, jehož úspěšnost nezávisí na počtu prdelí a koz, které se objeví na plátně. Přišel příběh s myšlenkou a srdcem, na tolik sympatický že si mě získal už v prvních chvílích. Stillerova nejlepší role, kterou si mě naprosto udobřil a tímto mu odpouštím jeho veškeré přihlouplé xichty. Odteď je to podržtužka, který posbíral koule (teda odvahu) a něco se svým životem udělal. Příběh tak neskutečný až si člověk přeje, aby to byla pravda.

Očista: Anarchie (2014)

Nesla jsem si stejné očekávání, jako když jsem mířila do kina na první Očistu. Tentokrát mě však tvůrci nezklamali. Ulice, krev, špína, masky, lidský odpad, zbohatlíci a naprostá šílenost. A to vše v jednom zasazené do dobře vytvořeného fungujícího příběhu, který má tentokrát nějaké to srdce a dokonce i koule, protože to není jenom o ošklivém klukovi a zakrváceném černochovi. Ne, tentokrát očistíte svoje duše pořádně. Bless America, a nation reborn. Tahle Amerika se mi líbí.

Turbo (2013)

Když se šneček objevil poprvé na závodní dráze a nažhavil ulitu, tak jsem se podívala na přítele a položil mě strašný záchvat smíchu. Na jeho pobavený dotaz "Co je?" jsem odpověděla něco ve smyslu "To je hrozná prdel, my tady hodinu ležíme a čumíme na šneka co jezdí po závodní dráze." a odpadla jsem na další dvě minuty. Zoufalé časy si žádají zoufalé filmy a tak po týdnu v nemocnici člověk prostě bez problému hodinu čumí na turbo šneka a nepřipadá mu to ani tak divné. I přes humornou stránku věci to nic nemění na tom, že ten film je stupidní a já doufám, že příště natočí film s lenochodem, třeba na bruslích, to je jedno, hlavně že tam bude ten jeho epic face a ne jen slizká nudle.

Srbský film (2010)

-Ve druhé části nijak zásadní spoilery- Vlastně ani nevím co říci, čekala jsem v titulcích nějaké vtipné nebo pokažené scény a ono nic. Takže mě vlastně nic nenadchlo. Kontroverznost se tomuto "dílu" nedá upřít, stejně tak se nedá říct, že by scénář nebyl v určitém smyslu důmyslný. Otázkou pro mě však zůstává, zda bylo natočení tohoto čehosi nutností, jelikož morální hodnota je nižší než teplota v lednici. Léčba šokem možná může být účinná, ale nevím, zda je v tomto případě na místě. No alespoň si autoři mohou tahat za kašpárky u splněného snu. Nicméně by mě tedy zajímalo, jelikož nejsem žádný šílený pornofanoušek, nebo pornoodborník, zda je na tom východní Evropa tak špatně, že se tam něco podobného točí. (Rozuměj, osouložit kojence, zabít někoho při kojtusu, naszovat si umělý ču*áky a vypichovat jima buznám oči a ták.) Pokud ano, pak možná přehodnotím své stanovisko. A nebo se možná taky zastřelím, protože už nechci žít na této planetě. No, možná někde v pralese, ale tam už jsou dneska taky webky.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Dovolila bych si označit tento seriál - zejména 1. a 2. sérii - za naprosto geniální a jeden z nejlepších vůbec. Story line bez chybičky, nikde to nezadrhává a všechno do sebe zapadá. Zejména stálí herci jsou naprostá špička (Evan a Jessica si zřejmě našli svůj masterpiece) a vytváří neuvěřitelnou atmosféru. 1. série *****, druhá série *****(*), třetí série ****. Kdybych ale mohla, dávám celku šest hvězd.

Zakázaná zóna (2010)

Asi mi nějak utekla pointa. Čekám, čekám, čekám a vono titulky.

Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes je přesně takový film, do kterého mě musí donutit nějaká komenrční televize, protože jeho myšlenka mě hrozně odrazuje i přes to, že v hlavní roli je geniální Robert Drowney Jr. A tak se stalo. A tak jsem se zamilovala. Naprosto geniální atmosféra, skvělý scénář a role jako ušitá na míru pro hlavního představitele. Většinou u televezi vydržím jen u mistrovství světa v hokeji, ale včera to Sherlock trumfnull na plné čáře.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Žádná inovace. Prostě dobře zpracovaná alienská klasika zakončená heppy endem. Nevím, nějak se na ty 4 hvězdy necítím, vzhledem k tomu, že jsem film zapomněla hodnotit hned po shlédnutí a úplně jsem na nějaký Pacific Rim zapomněla tomu budou muset tři stačit. Každopádně dle mého zasloužené ***.