Wolverine (2013)

Žasnu nad tak malým hodnocením. Jen se film trochu liší od ostatních (i co se X-Men série týká) hned je zle. Ale mě to hezky překvapilo. Možná bych ocenila film o Wolverinově minulosti, protože záběry z ní, byly perfektní, ale to by si pak tvůrci nemohli domýšlet tak, aby se jim to hodilo. Hugh Jackman, pokud si ho neprohlížíte "haven't aged a day", i když v některých záběrech si až tak jistá nejsem. Pořád je to ale kus fešáka a vypadá skvěle. Když jsme u dalších filmů, něco krátkometrážního o tom, jak Wolverine ská les by nebylo špatné *drooling* ;D Co mě ale dost, ani ne tak zklamalo, jako zarazilo, byl konec. Jsem ráda, že jsem se tu dočetla že dějová linie navazuje na X-Men 2006, nepřipadám si jako blázen, ale co to sakra bylo?! (Nevím tedy kolik z vás vydrželo sedět u titulků aby se té scény dočkalo :D) Prosím o vysvětlení. Jinak jsem ale spokojená, chtěla sem nářez a dostala jsem ho i s neméně zajímavými zvraty.

Máma (2008)

Pusťte si to beze zvuku - pouze miniaturní atmosféra. Tím narážím na to, že pokud se člověk zalekne, tak buď hudby a nebo se zahlédne v odrazu na obrazovce. Mamá tady vůbec ale vůbec nefunguje.

Mama (2013)

Velká očekávání kazí hodnocení. Ale když já na ten film slyšela pořád jen chválu. A pak jsem zjistila, že celou dobu očekávám něco, co se nestane. Kamera byla perfektní. Bylo tolik příležitostí a nic. Takoví Insidious, kde jsou veškeré "lekačky" tvořené uměle hudbou by se mohli jít klouzat, kdyby tvůrci využili prázdných koutů a skvělých pohybů kamery. Velký potenciál avšak málo využitý. Nicméně pár momentů bylo slušných a koukatelné to také bylo. Tývole hlavně doufám, že ze mě taky nebude takováhle létající fešanda, vlasy už na to skoro mám, jen ta láska k dětem mi chybí.

Světová válka Z (2013)

Brad Pitt se pochlapil a v tomhle filmu mi vůbec nevadil, právě naopak. Velmi pěkně odvedená práce. Velmi se mi líbily zvukové efekty a ještě více efekty davů nakažených. Skvělé masky a vůbec i celá pointa filmu. Všichni herci do jednoho sedli jako prdel na hrnec - pro mě příjemné překvapení. Konečně zase kvalitní "zombies". Na závěr ještě malé poděkování Cinestaru, že nás nechali zkouknout první polovinu filmu 2x, milujeme elektřinu!

Výměna manželek USA (2004) (pořad)

Tak to já si teda stojím za tím, že česká výměna je lepší. Tady pozorujeme pořád ty samé případy. Lidi, kterým je vše ukradené, vs lidi, kteří cvičí své děti jako v cirkuse, aby byly úspěšné a oblíbené. Ze začátku dobré, ale po pár dílech se vám toho přejí. Dobré tak maximálně na zvednutí sebevědomí ve smyslu "nejsem až takovej bordelář" nebo "vlastně sme docela normální".

Paničky z Beverly Hills (2010) (pořad)

Sem ženská. Koukám na to a zvedám si sebevědomí. A říkám si že asi začnu šetřit, nebo budu na staříky, abych taky mohla řešit takové číčoviny :))

Iron Man 3 (2013)

O 3D nemám zájem, takže nějaké efekty hodnotit vůbec nebudu. Můj první dojem před skončením titulků? Tak takhle se zbavili Iron Mana, zabít ho nemůžou... Ovšem slib tvůrců si píšu za levý i pravý sluchový orgán a už už aby to bylo, opravdu jsem zvědavá na velkolepý návrat Tonyho Starka na scénu. Stark byl opět vtipný, vych-čůraný a sexy. Nicméně jak stárne a šediví, tak si začíná uvědomovat, že za každým úspěšným chlapem musí stát žena. Stark si za svým výběrem stojí a tak pro ní udělá spoustu hloupostí. Ale konec příběhu, bavila jsem se, nevadí mi ani bolavý krk z kina a možná se mi o nějaké tom fešném oblečku bude i zdát. Z kina jsem odcházela na výsost spokojená.

Chata v horách (2012)

Ta hvězda dolů, ta je za konec. Ten byl opravdu hloupý. Jinak myšlenka pěkná, loutkaři. Velmi povedení herci, kteří sedli jako prdel na hrnec (Kranz, Hemsworth) a pár zábavných momentů, čímž převážně myslím scény s vodní dýmkou. Provedení také nebylo špatné, tedy nemluvě o tom, že do scény u jezera dosti předvídatelné, ale tomu už tak v těchto dobách bývá. Nicméně je to něco nového, dalo se z toho vytřískat mnohem víc, mnohem víc, ale snaha se cení. Znovu už ale asi ne, jde o prvotní pohled :)

Určitě, možná (2008)

Jak v životě poznáme správnou volbu? Existuje vůbec nějaká? Ne, tenhle film nenabízí příliš dopovědí, ale vyvolává další a další otázky. Neobyčejně obyčejná romantická "komedie". Více romantiky než smíchu, ale to v tomhle filmu vůbec neuškodí. Alespoň je pojatý poněkud jinak a tak z něj není klasické nudné klišé. Nikdy nevíte, co si pro vás život nachystá.

Vyfič! (2009)

Prostě teenagerská komedie. Jako plus je zde sport, který není nijak zvlášť profláknutý a tak se na něj dobře dívá. Nějaké vtipné hlášky a velmi sympatická hlavní hrdinka. Ovšem matka napřesdržku. :) Nicméně žádné romantické klišé a spousta ženských, kterým byste snad i uvěřili tu jejich drsnou chlapskou stránku. Objektivní tři hvězdy, příjemný oddych.