PBLead

PBLead

okres Praha

• 10.10.2019  12:56
    Premiér (TV seriál) (2019)

Autor tohoto počinu pravděpodobně měl snahu vyobrazit známou postavu Gluma z Pána prstenů v 21. století, a to v roli premiéra České republiky. Jinak si teda ten formát seriálu, kdy Soukup trpí přehnanou samomluvou, nedokážu vysvětlit. Jinak technická, vláda (a tedy i premiér) nemá sídlo na Pražském hradě, ale ve Strakově akademii. Takže by kamera v jednom kuse nemusela snímat Hradčany.

• 19.3.2019  12:56
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Zajímavá myšlenka, pěkná stylizace, ďábelský Ian McShane, ale doprdele! tenhle seriál se nikam neposouvá. Slovy mého kamaráda ze střední "roztírají hovno na tenko, co to jen jde". Ze zvědavosti jsem začal číst knižní předlohu, za 1 jeden večer jsem se dostal dál než kde skončila první série (přečetl jsem cca 70 stran z 450). Asi tak...

• 11.11.2018  23:38

Solidní tříhvězda, která se nemá za co stydět. Několik vtipných gagů se tam určitě najde - např. jízda v autoškole, výměna telefonu, spadlá zbroj, naspeedovaný tanečník... Pozitivně lze rozhodně hodnotit herecký výkon Emmy Thompson jako premiérky a krásu Olgy Kurylenko jako "English (Bond) girl". Jinak hlavní záporák docela slabota, zápletka jak zachránit svět taky špatná, ale co čekat od 3. pokračování Johnnyho Englishe.

• 24.4.2017  21:52

Ne, tohle bylo špatný. Zaprvé, je to neuvěřitelně roztahané a vůbec mě to nevtáhlo do děje. 3x se vydá do džungle, stihne bojovat v 1. sv. válce. Scénárista tam toho chtěl dát strašně moc, což pak znamená, že to nemá žádný "drive". Zadruhé, kamera je tmavá jak prase a půlku filmu jsem se ptal, proč furt kameraman snímá záběry přímo proti sluníčku (možná to byla chyba Premier Cinema v Hostivaři, ale jakýkoliv detail naprosto nerozpoznatelný - tj. např. netušil jsem, zda střílel na jaguára či prase. Pak se ukáže, že to bylo černé prase, ale takhle se to opakovalo nesčetněkrát. A v neposlední řadě z toho bolely pěkně oči. Ptal jsem se pár lidí, zda měli stejný dojem a všichni mi to potvrdili.) No a pak některé věci jako téma feminismu (něco jako "Drahý, já do té Amazonie pojedu také! Ženy nejsou o nic horší než vy muži. Zvládnu to... bla bla bla..." jako kdyby prý nejlepší žena široko daleko nepochopila, že to není o rovnoprávnosti, ale o fyzičce. To jí ostatně muž záhy vysvětlí, ale takovéhle žblebty si snad i mohli odpustit) , dále dvojice uměleckých scén jako je kartářka a opera v džungli (tak určitě) a nakonec pro mě nepochopitelný fakt, proč hlavní protagonista Percy a jeho syn se vydají do džungle za doprovodu velké družiny a pak (snad aby jim nevyfoukl někdo objevitelské první místo) družinu nechají někde po cestě a ztracené město hledají sami? Naopak se mi líbil Pattison. Je vidět, že je to docela fajn herec (i když škraloup ze Stmívání mu zůstane navždy). Škoda, že si třeba nenechal víc zarůst obočí a nebo že jej víc maskéři nenamaskovali na staršího. Vypadal by víc jako ten ztroskotanec, kterým aspoň na začátku měl být. Osobně bych dal tak 5/10.

• 27.6.2014  16:16

Animáky mám rád, ale tenhle mi moc nesedl a to lego zbožňuju. Ale písnička Everything is awesome je dobrá. :D

• 25.6.2014  23:11

Nejdřív jsem chtěl psát nějakou strašně moudrou recenzi, ale pak jsem si uvědomil, že pár obrázků (v mém případě gifů a videí) vydá za tisíce slov. http://www.amk.to/images/articles/default/michael-bay-presents-explosions-boom-michael-bay-explosions-michael-kasploom-33bb8d-5161868-1403385212.gif http://www.youtube.com/watch?v=v7ssUivM-eM http://www.youtube.com/watch?v=dJxj1mou03M&feature=kp :)

• 22.6.2014  22:54

trošking se s tím nesere a nakládá další 2 hodiny hnoje. Na druhou stranu, když má člověk zkouškový a jeho IQ po celém dni ležení v knihách klesne někam k bodu nula, tak se to celkem dá. lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál. Asi budu vypadat jako idiot, když jsem strašně nadával na prvé Babovřesky, ale evidentně se ukazuje, že když člověk má chuť i na totální kktinu, tak se to dá a i člověk se i pobaví... Jinak ale upřímně řečeno tohle snad už ani troškič nemůže myslet vážně, absolutně dekadentní počin, což však je taky největší plus, protože to je jediný důvod proč se na to koukat...

• 7.1.2014  00:25
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Většina materiálu mi přijde spíš lehce nadprůměrná, ale ne zas nějak geniální, aby se pyšnila na naprosté špičce nejlepší seriálové tvorby. To ovšem neplatí pro díly jako "Křižovatky", "Proč bojujeme" a závěrečné"Body", tyhle 3 díly se prostě líbily. Plus částečně ještě Currahee. Jinak pro fanoušky do válečných filmů asi bomba, ale přiznávám, že mě tohle téma moc zas tolik nebere. Přesto určitě 5 hvězd, toho stráveného času nad dílama ani v nejmenším nelituju.

• 5.1.2014  20:57
    Don Jon (2013)

Upřímně, o čem tenhle film je, jsem dopředu neměl ani tucha, takže, že to bude částečně o sledování porna, bylo pro mě trochu překvápko. Myslím, že tohle téma je nakonec docela nevděčné, protože vždycky se najde spousta mravokárců, kteří budou už jen z principu takovou věc vláčet kanálama. Ačkoliv.... ačkoliv o pornu to vlastně zas tak není, je to o tom, jak si vážit druhých, chápat jejich potřeby a dosáhnout tak vlastního štěstí, což se logicky neobejde bez stejné snahy na druhé straně. To je asi ta přední idea filmu, ačkoliv, že většina chlapů na internetu kouká na hambaté obrázky, bude asi nakonec taky pravda. Jinak to nezachází do něčeho laciného, zároveň se to v závěru nesnaží nějak nesnesitelně moralizovat, prostě se to pohybuje tak někde v snesitelné mezi. Ačkoliv to že si najde Gordon-Lewitt ideál v Moore už mi přišlo trošku mimo, ale pro potřeby filmu zas proč ne, i když kam jí doprčic zmizelo obočí a co ty oči? Dyť tahle krasavice místy vypadala jak zombík... Scarlett zahrála pěknou (rozuměj hezky vypadající) mrchu, co ostatním vytýká to, co jim nakonec sama dělá, a ještě si to vůbec neuvědomuje, protože asi žije jen ve světě poklon ke své dokonalosti. Za co jsem rád, je to, že si hlavní hrdina udržel odstup, a prostě jí to neřekl - nač soudit jiné, když sami máme máslo na hlavě? A nakonec jsem se hodně bavil buranstvím celé Martellovic rodiny i nakonec Scarlett. Samé svaly, vlasy poblemcané bůh ví čím, silné řeči, čumendování sportu jen tak, rádoby zapálená víra či nalepovací nehty a celá ta děvka vizáž u Scarlett. Otázka je, jestli to tak bylo zamýšleno, ale mě to přišlo místy tak ubohý, že to bylo vtipný.

• 5.1.2014  20:11
    Lásky čas (2013)

Celkově asi za 3 hvězdy z 5 (resp. 6 pokud je i pro odpad ve stupnici místo), jedna hvězda holt padla na kvalitách filmu, druhá na mých asi přehnaných očekáváních.... Jinak k filmu se prostě nedá nic moc napsat - hlavnímu hrdinovi v zásadě všechno vždy vyjde už na poprvé a když k tomu ještě má schopnost vracení času, tak mi řekněte o čem to je? Neříkám, že bych Timovi přál něco špatného, ale o nějaké větší zvraty zůstal film docela ochuzen. Tim ztratil maximálně číslo na Marry, holku svých snů, ale samozřejmě krátce na to jí zas našel a pak mu taky zemřel otec, což je smutný, ale bohužel se to každému z nás jednou stane. Ale jinak? Od začátku až dokonce je to prostě pohádka, což samozřejmě neurazí, ale za chvíli člověk ani neví, o čem to bylo. Vlastně to je teď můj případ, protože po dvou dnech od doby, co jsem film viděl, si už pomalu nepamatuju, o čem byl. Pak mě taky štvalo pár věcí, třeba jak tam bylo přezrkováno (u kluků je to fuj!), že ze zajímavé sestry nakonec stal outsider a že si taková holka vezme zase nějakýho pos****ýho zrzka.... Jinak snad jediný Bill Nighy je fajn, ale v předchozích Curtisových filmech ty jeho role měly větší grády. ;)

• 31.12.2013  00:17

Vyloženě ani komedie, ani romantický film, tak něco mezi. Ale pěkné "mezi", takové Hepburnovsky usměvavé - zkrátka pěkné na pohled. A Peter O'Toole? Že mu někteří nevěří jeho roli zloděje? Že to mezi ním a Audrey správně nejiskří? No a, mě se líbil. Možná to nebyl žádnej šarmantní zloduch, ale něco do sebe měl. A k Audrey se hodil svým způsobem taky, když tam hraje Audrey takovou husičku, tak on svýma pohledama dělal něco podobného... Asi to není žádnej klenot světového filmu a lze tomu mnohé vytknout, ale stejně se mi na to pěkně dívalo, no a když jsem na něco takového měl i náladu, tak pak se 5 hvězd dostaví jak nic. :)

• 30.12.2013  23:57

Překvapivě dobré, možná na celkovém dojmu mělo podíl i jisté alkoholové opojení a přítomnost dobrých přátel lačnících po hloupé zábavě, každopádně jsem se celkem zasmál. U scén spojených s italským stolováním jsem se celkem bavil (vlastně nejenom s italským, protože stravování českých výletníků po večerech na pokoji či dokonce přežírání se řízkama na pláži, je jaksi nějak povědomé, sakra kde jsem to viděl...). Dost k tomu pomohly i věty typu: "Toho bohdá nebude, aby český jézéďák od stolu s jídlem utíkal" apod., kterých byl film plný a otylé osoby Helči Růžičkové a Standy Třísky (resp. mladýho Růžičky) tomu dávaly o něco větší rozměr. Zbytek filmu (což byla asi většina) odehrávající se v českých Hošticích už stál za houby. Téma zavedení nuda pláže u potoka někde na poli, mi přišlo poněkud v českých venkovských podmínkách absurdní. z této české části mě pobavila snad jen scéna, kdy bábu s maskou křísí ti obnažení junáci, jinak už to ale byla slabota a konec jsem už snad ani nechytil, takže možná ty 2 hvězdy je moc. Nicméně zas taková sračka to není, jak se tady ostatní snaží namluvit, ono jde pořád klesnout níž, viz ostatně nedávný počin Maturita. ;)

• 30.12.2013  23:41

Pěkný film, asi budu opakovat jiné, ale prostě platí, že tenhle díl je ze všech 3 (resp. možná i 4) Bournů ten nejlepší. Jinak scéna na nádraží je jedna z mých nejoblíbenějších scén vůbec - škoda, že nemohl novináře Jason navigovat o něco déle... :/

• 24.12.2013  14:48

Viděl jsem poprvé a naposled jako 6leté dítě a týden jsem z toho v dobrém slova smyslu nevyšel z úžasu. No a jak to tak bývá, věci, které se mi trochu líbily v dětství, považuju dnes za velmi dobré, a věci, které se mi líbily, považuju za vynikající (např. Sám doma, 6 medvědů s Cibulkou apod.). Takže ano, tenhle film je špatný a ne není to z mé strany trolling, ale jako 6letému fakanovi se mi to prostě líbilo, takže bych tomu tak ty 4 hvězdy asi dal. ;) P.S. Nezapomenutelná je ta scéna, když se jde Růžička junior vysrat do lesa. To se mi moc líbilo a smál jsem se tomu ještě týden. ;)

• 24.12.2013  14:07

Prostě takové akční scifi béčko.

• 21.12.2013  18:50

Tak se rok s rokem sešel a já se konečně se svými příbuznými vydal na Hobita. Abychom si film snad užili ještě víc, vrazili jsme ještě dalších 150 za jakési 4D efekty. Možná v tom nakonec byla chyba, protože mi tento koncept kina nesedl a již nikdy více na něj nepůjdu (stejně tak jako třeba 3D s titulky). A tak namísto toho, abychom se kochali krásnými záběry novozélandské/středozemské přírody, házela se mnou sedačka zprava doleva a nejednou se mi udělalo z těch pohybů docela šoufl. Domnívám se, že by autoři tohohle konceptu měli ubrat na ambicích a prostě těch pohybů, větrů a vody trošku ubrat. Nicméně v několika scénách to bylo fakt super a neskutečně to vtáhlo do děje, namátkou třeba Gandalfův souboj se Sauronem, kdy se kolem nás proháněl takový fičák, že ženské přede mnou lítaly vlasy, nebo při splavu řeky v sudech, kdy ty pohyby sedaček dostaly konečně nějakého smyslu a cloumaly s sebou tak jako bych tu řeku sjížděl taky. Jinak to ale prostě rušilo a lepšímu dojmu z filmu to moc nedodalo. Za to ale asi Peter Jackson nemůže a férovější bude vytknout nedostatky filmů, než hanit projekci. Inu, rozdělit tak jednoduchou knihu na tři díly je zvěrstvo, a tak ještě před rokem, kdy jsem se s Hobitem teprv seznamoval (knížku jsem četl až v průběhu tohohle roku) mi roztrojení v zásadě tolik nevadilo, po dnešku mi došlo, jak strašně roztahané a povrchní druhé pokračování Hobita je. Začne se logicky bez nějakého úvodu, protože je to 2. část filmu, trpasličí výprava hopsne k Meddědovi do světnice snad asi jen proto, aby se mohl ve filmu právě obří digitální Medděd mihnout. Ono ne, že bych byl stoupenec doslovného převádění knížky na stříbrné plátno, ale v té knize šlo taky o tu hravost, kniha je naivnější - někdo konec konců o ní mluví jako pohádce, což je trošku přehnané. Nicméně ti trpaslíci tam k němu v knize chodí postupně, to proto, že to má být i vtipné. I to je Bilbovo dobrodružství, Pytlík si jej užívá, zachraňuje ostatní svou chytrostí a s úsměvem na rtech se stává silnějším a lepším hobitkem. Filmový Bilbo se sice díky Martinu Freemanovi tomu gesty blíží, ale snad jen jednou, když mu Balin před vstupem k drakovi vysekne pochvalu, jsem měl pocit, že se konečně dostáváme k tomu hravějšímu, snad až dětštějšímu, co z knihy čiší. Filmu tak prostě chybí ten hravý vtip a smysl pro humor (vlastně zasmáli jste se tam vůbec něčemu? já teda ani ne), vše až příliš temné, akční. Navíc to ani zákonitě (protože to je 2. část filmu) nemá takovou gradaci a vlastně v tom nejlepším je film utnut. Za rok se zas v úvodu uskuteční velkolepé finále souboje s drakem a následně bitva (nevímkolika) armád a já zase budu prskat, jak to bylo blbě vygradované. Ale za to si Peter Jackson může sám, protože jestli na tom fakt chtěl tak rejžovat, tak to měl rozdělit na 2 filmy. Koneckonců díky Silmarionu (či jak se to jmenuje) získal zase spoustu dalších příběhů a zápletek, které do filmu mohl dostat, ale tohle už bylo prostě roztahané i pro mě, tedy pro někoho, kdo jinak nad PJ drží ochranou ruku a většinu jeho filmu nekriticky zbožňuje (třeba všemi proklínaný King Kong). Takže předigitazované, bez vtipu, bez pořádného konce, místy roztahané, únavné a prostě mi to dneska nesedlo... I když od té doby co konečně začali trpajzlíci fajtovat s drakem se mi to začalo líbit, jenže pak přišel konec. Ale asi mě serou elfové, Legoland vypadá nějak staře, Auriel se mi nelíbí a ani lidi od jezerního města si mě nezískali, takže kdyby se tohle spíš prolítlo, tak by film trval stejně k dvoum hodinám a bylo by to třeba stravitelnější...

• 15.12.2013  13:33
    Ong-bak (2003)

Bojovné scény má film pěkné a velmi originální, jinak je ale v dějově lince celkem nezajímavý, místy až nudný. Otravné jsou především neustálé opakovačky všemožných kopů, skoků, přemetů apod. Dále by asi filmu neuškodilo jej o něco zkrátit, protože některé scény byly celkem zbytečné. Třeba ta s těma taxíkama byla otravně dlouhá a ve výsledku nic neřešící. Jinak trochu stereotypně jsou ve filmu vykresleni běloši... jeden by řekl, že furt chlastaj, v boji používají jen pěsti a bez podlosti nedaj ani ránu...

• 14.12.2013  19:33

Občas lehce vulgární, někdy trochu klišoidně romantické, ale jinak celkem fajn. Vlastně asi víc než fajn, protože to je fakt super komedie. :) Ale asi mi tenhle typ filmů sedí, protože hodně podobný film Zkus mě rozesmát (mimochodem tam taky hraje Jennifer Aniston) se mi dost líbil. Jinak v životě jsem neslyšel o Jasonovi Sudeikisovi, ale svou roli zahrál luxusně.

• 14.11.2013  21:54
    Wolverine (2013)

Strašně jsem se na ten film těšil a myslím, že jsem se po většinu filmu bavil asi tak, jak jsem předpokládal, ale ten konec to prostě celé zkazil. Jinak Hugh je super, ačkoliv už je na něm vidět, že stárne. :D

• 8.10.2013  22:20
    Zmizení (2013)

Emotivní jak blázen, ještě teďka 10 minut po projekci se chvěju... skvělý Hugh Jackman. Asi nejlepší projekce, na které jsem byl.

• 8.4.2013  06:43
    JFK (1991)

Fenomenální Costner.

• 12.3.2013  23:39
    Argo (2012)

Tak toto bylo velké překvapení - naštěstí v tom pozitivním slova smyslu. Ben Affleck před pár dny dostal za tento film Oscara, a tak už ani já, který se Argu všemožně vyhýbal, jsem před filmem neutekl. Nakonec částečně zafungovalo kouzlo nechtěného, kdy jsem od filmu takřka nic nečekal a ono to nakonec byla moc fajn podívaná. Celkově tedy hodnotím 5 hvězdami, ačkoliv přesněji bych to viděl tak o půl hvězdičky méně. K hereckému ansámblu jen krátce - oceňuji jejich velmi věrnou podobnost se skutečnými aktéry (které bylo možno vidět v rámci závěrečných titulků s přiloženou fotografii "jejich" herců). Bohužel mi přišlo, že herci byli poněkud odtažití - člověk si k nim (až na filmařské duo z Holywoodu) prostě nevytvořil vztah. To platilo jak pro zarostlého Bena Afflecka, tak pro všech 6 členů americké ambasády. Té šestici to ještě odpustím, nehráli je žádní známí herci a ani prostoru na plátně nedostali tolik, aby si mě získali, u Bena Afflecka ale kritizovat přece jen budu. Copak on, jako novopečený režisér, považuje za normální, když má herec v tváři stále jeden stejně dutý výraz? A zrovna když to hraje někdo jako on - herec, který hrál už v tolika povedených filmech... Na druhou stranu to, co Ben u mě tímto ztratil, mohutně dohnal (vlastně předehnal) jako režisér. Film má tempo, střídá lehce vtipné momenty s dramatickými a zároveň si drží seriózní tvář se statutem filmu natočeného dle skutečné události. Kdyby tam tolik nehořely americké vlajky, byl bych o těch 5 hvězdách naprosto přesvědčen, takto nejslabších možných 5. Hodnocení: 85 % (5 hvězd)

• 12.3.2013  23:02
    Babovřesky (2013)

Na "letní komedii" Babovřesky (aspoň takto Troška svůj počin označuje) jsem se vydal, světe div se, uprostřed března, tedy za stále probíhající zimy a musím bohužel říct, že mě ani letně laděný sluníčkový pozdrav jihočecha Zdendy Trošky moc u srdíčka nezahřál. Ale teď věcně... Babovřesky jsou filmem spočívajícím na mixu několika (až absurdních) příběhů. Upřímně, ani nevím, který z těch několika dějů měl být "ten hlavní" a které jej měly jen doplňovat. Každopádně toto s sebou přineslo docela nejasnou představu o hlavním hrdinovi, který byl místy nejspíš páter Petr aka Šoustal, někdy zas Lucka Vondráčková v roli Petrovy sestry Ivanky, která se snaží utéct z ruchu našeho hlavního města a ke konci definitivně Jan Dolanský jako Lucčin amant, milovník staré dobré Anglie a mimo jiné i barabizny, která je na spadnutí a prý v ní straší. Při dobrém scénáři, popř. vhodném střihu ve studiu by se tento faktor nemusel projevit nějak vyloženě závadně, musely by ovšem jednotlivé příběhy dohromady tvořit konzistentní celek - a to se v Troškově provedení opravdu nekoná. Ona nekonzistentnost se třeba projevuje v různě dlouhých přechodech mezi dílčími příběhy, ať už úplně nejčastější možností - v podobě hudební výplně ústřední písničky nazpívané Luckou Vondráčkovou (funguje trošku jako refrén u básně), nebo jiných cca 10-15 minut dlouhých pasáží, které mají rádoby dějový charakter (víceméně jsou tam však pro to, aby připravily živnou půdu pro další Troškovy (ne)vtípky a aspoň nějak rámcově spojily nesourodý děj) - ovšem obzvláště v těchto pasážích se pak projevila absence snahy o jakýkoliv vtip, takže se český divák (který je připraven na mix Kameňáka a Slunce, sena) zoufale nudí. Navíc tyto pasáže jsou prostě až příliš dlouhé, což se pak projeví i na celkové nesnesitelné délce (film má 135 minut!). Zdůrazňuji to zejména proto, poněvadž, že já se 15 minut něčemu takovému nezasměji, jsem tak trochu očekával, ale když už se nesmála ani banda důchodců za mnou a vedle mne tak asi bylo něco špatně... Film tedy absolutně nefunguje jako celek. Příkladem nechť je započetí nějaké příběhové linky a následné její úplné opuštění. Takové scény tam jsou prostě jen tak. Třeba aby tam měl Troška cikány - tedy Lucku Bílou - kteří přijedou na babovřesskou faru, aby tam pokřtili děcko, přičemž do konce filmu se tam jejich křest vůbec neobjeví a ani se o nich nikdo nezmíní. Jediný důvod, proč je tam Zdenda dal, byl prostě ten, že si myslel, že tou scénou (a spoustou dalších podobných scén) diváky pobaví. To by ovšem nesměl dát 4/5 toho vtipného, co je v filmu, do traileru, poněvadž se pak člověk fakt ničemu nezasměje. Nebo zase z druhé strany, kdy dílčí příběhy nekončí nějakým společným závěrem, který by je spojoval (jak je tomu třeba v jiných filmech), nýbrž končí každý nějak zvlášť. Nicméně dost nešťastně už krátce po půlce - jako třeba závěr sporu Šoustal-starosta, který přijde snad v druhé třetině filmu, přičemž je natočený stylem, že by člověk čekal, že už film končí. V pojetí humoru se s Troškou asi hodně rozcházíme. Ačkoliv přiznávám, že jsem se tentokrát naladil na to, že se půjdu zasmát vtipům ála Kameňák, chtěl bych ostatní diváky upozornit, ať od toho Kameňáka moc nečekají. Ten by se dal charakterizovat jako zfilmované vtipy o sexu, hospodě a starých manželech. Babovřesky se spíše snaží o situační humor, který by se rád podobal prvnímu Slunce, senu. Jenže ani tohle moc nevychází, zejména kvůli nesmírně drhnoucím dialogům. V hlavě mi utkvěla věta Lucky Vondráčkové, která Dolanskému řekne něco ve smyslu "já mám hlad", zrovna ve chvíli, kdy jsou v objetí a on se jí chystá políbit (samozřejmě, ne že by se mu Vondráčková nějak vyhýbala, tohle tam dal náš král komedie, aby "to" ještě trošku pozdržel, ale znělo to šíleně). Jinak ale částečně tento film ve stopách Kameňáku jde, když se oblíbenou oblastí dějových zvratů stane pánské přirození (ať už pouhým nakopnutím, střelením vzduchovkou, chlazením dotyčného místa, jakoby "vykouřením" od dotyčné slečny apod.). Dalším nosným tématem má nejspíš být jméno nového kněze, který se velmi originálně jmenuje Petr Šoustal (chachacha- pardon) . Vtip má být samozřejmě v tom, že mu všichni říkají Šukal (starosta), Voprcálek či Pinďulík (nějaký ty vesnický baby). Pardon, ale toto je vtip na úrovni 4.-5. třídy, který je ještě jednou snesitelný, ale po třeba posedmé? NE! Troško, NE! O tom, že zase postava starosty dává neustále svůj automobil pod telefonní drát, aby mu jej jednou denně posrali holubi, je snad i škoda psát. Jen dodám, že i tady tento MEGA vtip Troška opakoval do alelůja a celý ho vypointoval dopadnutím obřího mega hovna od nějakého kormorána (či co to bylo) na již slušně posrané auto. Takže zklamal Troška, nasral scénář ale co herci? Jedním slovem DĚS. Panebože! Film není divadlo. Tak proč všichni herci musí své role přehrávat jak kráva? Pro filmový štáb to bude asi překvápko, ale mnohem vtipněji nakonec působili ti, kteří to prostě řekli docela přirozeně, takže ten vtip nebyl průhledný už od úplného začátku. Hodně zklamala ta babská skvadra, která se skládala z úřednice "z vejboru", babči, co měla furt plnej nos (kapesníky na vesnici prý ještě nevedou), další co furt nic neslyšela, další co furt terorizovala manžela, zbytku co furt pomlouvali faráře, protože "je mladej". Bonusem k těmto nesnesitelným kreatůrám byly ponožky vytažené snad až k prdeli a nemožné okřundané tenisky. Ani další postavy se moc nevyznamenali (ačkoliv jsou považováni za herce). Nejlépe si se svou rolí poradil Pavel Kikinčuk, jehož poznámky byly v rámci možností filmů docela vtipné (až teda na ten boj s těma ptačíma hovnama :Q). Veronika Žilková zahrála takový svůj průměr, který jakž takž šel, i když taky měla sklony k přehrávání. Lukáš Langmajer jako mladý kněz - nic moc. Co se týče Jana Dolanského tak OK, s tím že chodil oblíkanutej jak úplnej debil (to samé se týká i Langmajera). Nejspíš je tam oblíkal samotnej Troška, nebo já fakt nevím. Ale chodit v létě ve vytahaným černým kvádru vypadá děsně. K Lucce Vondráčkové snad jen to, že se na ní hezky kouká - je to hezká holka, ale jako herečka patří k slabému průměru a ostatně ani ty její písničky nejsou můj šálek kávy... Jinak mnozí, co film viděli, oceňovali, že tam vložil Troška falešný konec s titulky. K tomu se dostal tak, že při romantické scéně, kdy se Dolanský zapaluje svíčku u stolu, najednou ta svíčka vzplane a způsobí výbuch jak od atomovky. Jakmile se však falešné titulky spustí, do filmu vstoupí Troškův hlas a začne nadávat: "Který kretén to sem dal" a pak něco jako že nám divákům dá normální konec. Tímto však v mých očích Troška totálně sletěl. Ano, ačkoliv je totálně hloupý film, tak jsem pořád věřil tomu, že jak to Troška natočil, tak to považoval za vtipné. Tímhle prvkem dal najevo, že je mu jedno, že ze sebe dělá absolutního vola a jde mu jen o to, aby ten film šokoval, aby jej lidi rozebírali (jako teď já :/ ) a aby na něj ze zvědavosti chodili. Jinak Troškovi by bylo třeba taky zakázat takové ty netradiční postupy či moderní techniku. Jestliže se snaží dohánět vtip zrychleným pohybem postav (prostě tak že je daná sekvence zrychlena jak na přehrávači), tak je to podle mě špatně. Nebo když vyjde najevo, že to, na co jsem právě asi 4 minuty koukal, si celé vysnila nějaká postava (např. svatba na konci s komentářem: "Tak takhle by to končilo v americkém filmu"). Tyto techniky samozřejmě využívat lze, jenže Troška to prostě nezvládá a celé to působí jak "pěst na oko". No a ještě bych se chtěl dotknout takové jedné v poslední době skoro nezbytnosti a to sice PP. Ačkoliv někteří zdejší uživatelé na něj nadávají, jak toho tam bylo moc, tak si pořád myslím, že na některé seriály (Ordinace) nebo filmy (Probudím se včera) to nemá. Jinak teda samozřejmě všichni jezdí Citroënem, u starostů se s oblibou pije nějaká kojenecká voda a imrvére pojídá medovník (klidně k polévce :D ), Dolanský s Vondráčkovou pijou furt nějaký víno či džusy Aro. Nicméně všechno toto jde nějak akceptovat, co je ale těžce za čarou je propagace rádia Impuls, tedy konkrétně pořadu "Haló, tady Impulsovi", do kterého se snaží pan starosta dostat. Naprosto nesnesitelné, navíc je to docela i dost zapuštěné do scénáře a otravují s tím skoro pořád, když je Kikinčuk na plátně. Menší propagace se dočkal i deník Metro - u něhož si jen neodpustím poznámku - pan starosta totiž shání sekretářku a podá inzerát do pražského Metra? Tak jako OK, ačkoliv je to docela vadné, ale proč se doprdele Vondráčkové diví, že je z Prahy a chce u nich v Babovřeskách pracovat? Tak když dal inzerát do pražského deníku, tak je asi pravděpodobné, že se ozve někdo z Prahy... Takže sečteno, podtrženo. Jedná se o film nevalné kvality, pokud nejste Troškofil nebo koprofil, tak na to radši nechoďte. Nemůžu vyloučit, že se při tom nebudete bavit, ale u mě se až na 2-3 výjimky upřímného smíchu moc nedostavilo (jako třeba Kikinčukovo "Měl'ste tu štěnici -odposlech přerušen" (je v traileru), nebo když tam nějaký chlap má moc sofistikované kecy a tamější děda se jej zeptá: "Nejsi ty náhodou z Prahy?" a tak.) Nakonec ale převážily pocity studu, že se na něco takového vůbec vypravil, že za to dal těch 139 Kč a že o tom ví všichni jeho známí. Takže moje rada zní fakt na to radši nechoďte, je škoda peněz ale hlavně času... Hodnocení: 0 % (odpad!)