Yardak

Yardak

Jaroslav Kříž

okres Semily
Filmový maniak, čsfdfil, etnolog, historik, knihovník atd..:o)

homepage

Skype: yardak
Twitter: JerryCross007

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 23.5.2020  22:00
    The City and the City (TV seriál) (2018)

Kniha mě bavila a minisérie Toma Shanklanda též. Je však znát malý rozpočet, ale na druhou stránu to zachránili herci a atmosféra vytvořených "měst", takže celkový výsledek je nadprůměrný, přestože došlo k určitým změnám oproti předloze. Kvituji, že autor předlohy působil alespoň na pozici konzultanta :-)). Dobré 4 hvězdy.

• 18.5.2020  21:09

Tahle oddechová akční jednohubka mi opravdu sedla. Od začátku do konce jsem se nedokázal nudit, neboť Mark Wahlberg se na obdobné postavy prostě hodí. Film obsahuje hodně dobrých dialogů (zejména komediálního charakteru) a i velmi slušné akční scény. Pátá spolupráce Berga a Wahlberga je za pět!:-) Kdo má rád klasické akční snímky, nebude zklamán. To nízké hodnocení nechápu...

• 18.5.2020  17:57
    Kafka Band: Grab / Hrob (hudební videoklip) (2014)

Překrásná animace, atmosférický klip a velmi pěkná česko-německá píseň. Za mě tedy plný počet!

• 10.5.2020  23:13
    Avengement (2019)

Opravdu hodně zábavné akční béčko. Pokud Vám stačí u akčního žánru solidní souboje, ucházející hlavní postava a scénář, který není tolik proti logice, tak s tímto snímkem nemůžete šlápnout vedle. Možná nejlepší "bezzubá" role Scotta Adkinse :-). Režisér a scénárista Jesse V. Johnson se překonal!:o)) Solidní 4 akční hvězdy.

• 23.4.2020  13:20

Tohle si pořádně užijí fanoušci seriálu Hra o trůny. Coldplay tolik nemusím, ale tohle se jim opravdu povedlo, dokonce některé písně by se daly i poslouchat!:)) Navíc se jedná o podporu charitativní akce = 90 %.

• 30.3.2020  22:36

Nostalgie, která byla opravdu dobře uchopena. Cameo Michaela Baye sice potěší, ale kdyby se ujal akčních scén, tak to mohlo snad i být za plnou palbu. Celkově přesto dobré 4 hvězdy a na úrovni předchozích dílů! Milé překvapení roku 2020. Mizerové stále baví!

• 21.3.2020  16:20
    Hombre (1967)

Poměrně pomalý realistický western, kterých se nikdy tolik netočilo, ani nyní nenatáčí. Postava Johna Russela je naprosto stylová a Paul Newman ji ztvárnil přesně! Slabších 5 hvězd.

• 17.3.2020  12:11
    Ambicja (2014)

Příjemný krátký snímek s naprosto úžasným vizuálem okořeným Aidanem Gillenem. Režisér Tomek Bagiński je opravdu šikovný a jsem zvědav na jeho další projekty.

• 17.3.2020  11:57
    Dark (TV seriál) (2017)

Velice dobře zpracovaný německý seriál, který sice začíná mysteriózně, ale později jde především o cestování časem, takže se z toho stává klasické Sci-Fi. Atmosféra i hudební doprovod je na jedničku. Scénář u první i druhé série občas hapruje, ale na druhou stranu seriál vůbec nenudí a člověk nadšeně očekává, kolik mu toho autoři zodpoví ve třetí sérii... Druhá série je naprostý mindfuck (časové osy - zejména linka z budoucnosti); možná právě proto mě baví ještě o něco více než ta první:-)). Hodně silné 4 hvězdy. Němci umí překvapit!

• 1.2.2020  09:28
    Robin Hood (2018)

Moderní variace na klasickou legendu o Robinu Hoodovi, která se opravdu moc nepovedla. Ať už jde o hroznou středověkou stylizaci, špatný scénář či velmi slabou režii. Často v komentářích zmiňovaný film Král Artuš od Guye Ritchieho je ale opravdu minimálně o třídu větší filmařský zážitek. Fakt škoda dobrých herců v tomto snímku. Celkové hodnocení tak mezi 2/3 hvězdami.

• 30.1.2020  22:58
    Gentlemani (2019)

Grandiózní oddychová mafiánka se skvělou hereckou sestavou. Ritchie znovu ve veliké formě! Zábavných 5 hvězd.

• 15.12.2019  00:55
    Ad Astra (2019)

Filozofující sci-fi událost roku 2019. Perfektní herecký koncert Brada Pitta. 5 hvězd! Tohle si nezaslouží být v modrém pásu!:o(

• 23.11.2019  23:53
    Le Mans '66 (2019)

Film s velkým F a přitom ani nemusíte mít rádi motoristické závody. Režisér James Mangold se znovu vytáhnul, i když je pravda, že scénář, herci a hudba jsou ještě o úroveň výš. Bale a Damon jsou opravdu dobrá dvojice, přesto se musí dodat, že Christian Bale má nakročeno k zlaté sošce více než jeho kolega :-). Pravděpodobně film roku 2019.

• 22.11.2019  00:16
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Tohle se opravdu povedlo! Neil Gaiman sepsal perfektní fantasy minisérii. Celé to však táhne ústřední dvojice (Tennant a Sheen), která se dopňuje naprosto dokonale. Takhle zábavný Armageddon se jen tak nevidí :-) = 5 hvězd. O těch dvou padlých andělech by to chtělo něco dalšího...

• 20.11.2019  21:41
    Pád anděla (2019)

Osobní strážce Mike Banning potřetí zachraňuje amerického prezidenta...a znovu je u toho Gerard Butler, kterému tato postava akčního hrdiny opravdu sedí. Scenář ala Uprchlík není sice ničím objevný, ale dobrá režie a herecká sestava to vytahují nad filmový průměr. Jedná se prostě o snímek pro chlapy a režisér Ric Roman Waugh to moc dobře ví. Celkově tedy solidní akční snímek - kvalitou těsně za první částí a jistě o dost lepší než druhý díl. Jen ať ten Gerard Butler zachraňuje dál:-o)).

• 13.11.2019  01:01
    Král (2019)

Syrová filmařina. Fakt povedené!

• 7.9.2019  00:29

Studená válka neskočila a začíná být pěkně horká! Ještě že USA má drsňáky pod vodou i na zemi. Překvapivě Gerard Butler není největším drsňákem filmu, neboť mu ukázal jasně záda Toby Stephens! Holt pirátský kapitán je víc než kapitán ponorky:o)). Správná akční oddychovka, která přináší závan starých časů.

• 6.9.2019  00:09

Návrat ke staré akční škole. Butler, Eckhart a Fuqua byla dobrá kombinace. Solidní 4 akcí nadupané hvězdy!

• 27.8.2019  00:04
    Anna (2019)

Jednoduché akční béčko, které je poměrně zábavné a má skvělou hereckou sestavu (Mirren, Evans a Murphy). Hrozně mě mrzí, že se Besson neporadil při psaní scénáře s nějakým historikem, neboť mobily, nové modely aut a Česká republika v době, kdy ještě neexistovaly (minimálně by filmové postavy měly mít trochu jiné o dost větší typy mobilů) je trochu do očí bijící. Přitom scénář měl i světlé chvilky a časové přeskakování mi přišlo zábavné. Ale to retro z Francie nebylo vůbec cítit...škoda. Přesto mezi 3/4 hvězdičky akčního výplachu. Johna Wicka v sukni raději nečekejte.

• 20.8.2019  16:16
    The Boys (TV seriál) (2019)

Žijeme v komiksové době. Jistě nejsem sám, komu tohle již roste nad hlavu. Proto je dobře, že existuje takovýto seriál, kde parta kolem Karla Urbana si to chce se superhrdiny hezky vyříkat...pěkně ostře! :o)

• 16.8.2019  00:46

Famózní Brad Pitt! Atmosféra snímku jistě lepší než celý scénář, ale herecké hvězdy to skoro 3 hodinové čekání na finále prostě utáhnou. Tarantino stále umí. Slabších 5 hvězd.

• 10.8.2019  03:58

Ústřední dvojice je sice fajn, ale když je scénář hodně špatný a film postrádá základní logiku, tak je to fakt blbé. Od zaporáka Elby jsem čekal trochu víc, a to samé platí od režiséra Davida Leitche. Z herců jasně vyhrává V. Kirby. Scenárista Chris Morgan je už asi opravdu po lobotomii. Průměrná komedie...

• 9.8.2019  00:36

Ultra béčko se skvělými hlášky, průměrným scénářem, devadesátkovou atmosférou a především s perfektní postavou nekompromisního detektiva budoucnosti, kterého hraje Rutger Hauer. A prý že je téma globálního oteplování nějaká novinka... mezi 3/4 hvězdičkami :-)).

• 25.7.2019  23:54
    Whiskey Cavalier (TV seriál) (2019)

Příběhově jednoduchý akčně-komediální seriál, který jistě autoři nemysleli úplně vážně. Jedná se opravdu o americkou oddechovku s evropskými lokacemi a s poměrně zdařilou ústřední dvojicí. Kdyby se to ale nenatáčelo u nás, tak tu 4 hvězdu asi nedám.

• 5.7.2019  00:41

Evropské prázdniny jedna báseň:)). Praha i nepřiznaný Liberec potěšily. Nadprůměrná komiksová oddechovka, i když se spíše jedná o dobrou letní komedii:-)). Spidermana mohu :-).

• 21.6.2019  23:41
    Soumrak templářů (TV seriál) (2017)

Po první sérii to byl pouze průměrný historický seriál, ale druhá série byla opravdu lepší, proto celkově ještě za slabší 4 hvězdy. Hlavní postava v podání Toma Cullena není špatná, ale je škoda, že Jeremy Renner pouze produkuje! České lokace jsou pak bonusem navíc:-)).

• 27.5.2019  18:42
    John Wick 3 (2019)

Třetí díl Johna Wicka je znovu pořádná akční jízda. Kdo miluje tuto sérii, bude velmi spokojen a pravděpodobně ne naposledy. Čtyřka totiž ťuká na dveře - a pozor přijde Baba Jaga!:o)) PS: Pozor: John Wick chodí do knihovny! Tak začněte taky!:o))

• 4.4.2019  18:37
    Anon (2018)

Sci-Fi noirovka pracující se společenským tématem, který se možná za pár let stane realitou. Příběh je sice jednoduchý, ale na druhou stranu vytvořený svět má dobře nasnímanou "depresivní" atmosféru. Slušní herci, ucházející režie, atmosféra = povedený Netflix, slabších 5 hvězd.

• 5.1.2019  22:03
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Neskutečně silná kriminálka. A ta atmosféra... První série = 5 jasných hvězd (a druhá je na tom úplně stejně)!

• 28.12.2018  17:52

Bez řečí: nejlepší komiksový animák, co jsem zatím viděl. Nová verze Spidermana je opravdu zábavná a propracovaná po všech stránkách, 90 %.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37