Yardak

Yardak

Jaroslav Kříž

okres Semily
Filmový maniak, čsfdfil, etnolog, historik, knihovník atd..:o)

homepage

Skype: yardak
Twitter: JerryCross007

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 15.9.2018  10:10

Ze začátku filmu jsem si říkal, že to možná nebude tak hrozné, ale pravda je jiná:o). Přitom snímek má několik dobrých post-apo nápadů. Bohužel provedení je strašné - hrozné kamerové filtry, zpomalovací sekvence u akčních scén, slabé herecké výkony, kostýmy jsou spíše vtipné a o scénáři ani nemluvit. Za tu nechtěnou "zábavnost" ještě za slabou hvězdu.

• 14.9.2018  22:44

Akční anime jízda s velmi zábavnou posádkou lodi Bebop. V první půli má film nastavené velmi svižné tempo (příběh hnedka vtáhne do děje; akční sekvence bezchybné; poměrně příjemná animace), v druhé části snímek již zvolní trošku nohu z pedálu rychlosti, což je škoda, přesto ještě za slabších 5 hvězd. Už chápu, proč je toto dílo tak oslavované :o)).

• 23.8.2018  23:10

Pro mě osobně opravdu nejlepší díl Přátel. Hláška střídá hlášku a k tomu navíc jeden z nejlepších hostů v seriálu.

• 2.8.2018  10:56

Ethan Hunt už opravdu začíná být pojem jako James Bond. Navíc Mission Impossible je jedna z mála sérií udržující stále vysokou kvalitu. Znovu produkce vybrala úžasné lokace a herecká skvadra se též povedla. Huntova parta je stále akčně zábavná a přitom komická ve správných dávkách. Akční scény a kaskadérské kousky Toma Cruise jsou neuvěřitelné. Díky tomu se Mission Impossible - Fallout stává akční událostí roku a jasně naznačuje, že komiksové filmy jsou na Ethana Hunta krátké!:o)) Kdo měl rád minulé díly, musí tohle také milovat! 5 hvězd!

• 26.6.2018  22:07
    Accident Man (2018)

Jeden z těch lepších akčňáků Scotta Adkinse, ke kterému si dokonce napsal sám scénář. Kromě Adkinse je ještě z herců velmi výrazný Ray Stevenson. Scénář je takový průměr v akčním žánru, ale je důležité, že tvůrci snímku to berou s nadhledem a umějí přidat vtipné vsuvky k tématu. Fajn béčková variace Johna Wicka - 75 %.

• 21.6.2018  23:15

Gary Ross to fakt nezvládl! Přitom téma je tak neuvěřitelně silné, ale bohužel to Ross svým vleklým scénářem "zabil". Neuvěřitelná škoda, když v hlavní roli skvěle hraje Matthew McConaughey...takže celkově jen průměrné 3 hvězdy. Promarněný materiál roku 2016!

• 20.6.2018  23:04

Výborné akční béčko! Ethan Hawke jak z partesu. Brian Smrz sakra překvapil! Jasných 75 %.

• 17.6.2018  23:16
    Bent (2018)

I když z Karla Urbana "stříká" charisma v každé scéně, přesto se jedná jen o průměrnou kriminálku, kterou drží zejména jeho výkon. Režisér Moresco se sice snaží navodit thrillerovou atmosféru, ale jeho scénář ničím vůbec nepřekvapí (až možná na to netradiční finále). Navíc Garcia i Sofía Vergara jsou jen do počtu. Opravdu mě mrzí, že tak kvalitní herec, jako je Karl Urban, má tak málo kvalitních áčkových projektů. Celkově tak 60 %.

• 1.5.2018  23:41
    Nepřátelé (2017)

Westernový road trip plný brutality doby doplněn meditativní stránkou osobitého režiséra. Navíc úžasné přírodní lokace, i poměrně uvěřitelný příběh a výborné herecké výkony. Film za 5 hvězd!

• 7.4.2018  10:59
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Pořádný kyberpunk se vším všudy! Atmosféra, svět, příběh, myšlenky a herci (zejména Kinnaman, Purefoy a Higareda) na jedničku. Seriálová pecka pro rok 2018!

• 26.3.2018  21:35

Úžasný projekt především pro milovníky sci-fi a zejména obdivovatele P. K. Dicka. Jeho povídky jsou opravdu zajímavě uchopeny, přitom se neodehrávají pouze v daleké budoucnosti. Samozřejmě každá epizoda je úplně jiná a to nejen uchopením režiséra, ale i kvalitou, i když od pátého do desátého dílu si nemohu stěžovat a dávám plné hodnocení. Celkově za slabších 5 hvězd. Chtělo by to další sérii :-).

• 16.3.2018  22:31
    Jean-Claude Van Johnson (TV seriál) (2016)

Povedený seriál v žánru akční-komedie, kde kraluje Jean-Claude Van Damme. Tento akční veterán si umí udělat srandu sám ze sebe a zejména ze své akční filmografie, díky tomu táhne tuto minisérii. Nejedná se o žádné veledílo, ale příběh je nosný (i když často velice crazy) a celkově je to opravdu zábavné. Milovníci akčního žánru především devadesátých let minulého století musejí vyzkoušet! Asi nejlepší role JCVD :o)).

• 11.3.2018  22:13
    Britannia (TV seriál) (2018)

Nedosahuje to sice kvalit nejlepších historických seriálů (např. Řím, Vikingové...), ale především kvůli posledním dílům je to ještě nadprůměrné dílko za slabší 4 hvězdy. Je to prostě guilty pleasure zejména za české lokace (hlavně Český ráj), sjetého druida (Nikolaj Lie Kaas) a politikaření v době, kdy to moc neočekáváte :o)).

• 14.2.2018  09:21
    Formula 51 (2001)

Poměrně povedená krimi-komedie (taková dost střelená), která staví především na rozporuplné dvojici ústředních zlodějíčků (Jackson a Carlyle); potěší však i vedlejší postavy - Mortimer, Pertwee a Ifans. Pro mě však hlavní devízou byla lokace Liverpoolu a fanoušci FC Liverpoolu si také najdou své:o)). Ještě za 4 hvězdy.

• 28.12.2017  22:05
    Velká hra (2017)

Silný příběh, výborný scénář, velmi kvalitní režie a kamera, navíc k tomu fantastické herecké výkony Chastain a Elby. Oscarový kůň jedna báseň :o).

• 27.12.2017  00:51
    Hangman (2017)

Průměrná detektivka s klasikem Al Pacinem, kterého přehrává Karl Urban a ještě je příjemně doplňuje Brittany Snow. Slabá režie a scénář plný klišé nepřinášejí žádný úžasný filmový zážitek, přesto se nejedná o nejhorší film roku :o)). Tak trochu kopírovačka filmu Sedm.

• 26.12.2017  21:12

Celkově se dá říct, že se jedná o lehce nadprůměrný akční-thriller. Scénář sice není bůhví jak kvalitní, ale když přistoupíte na stanovenou hru na pomstu Antonia Banderase dle knihy Marcuse Aurelia, tak se hodinku můžete dobře bavit jako já. Herecky to samozřejmě stojí na Banderasovi a je veliká škoda, že Karl Urban je jen ve vedlejší postavě (škoda, že to nebylo opačně:o)). Florentine akci natočit opravdu umí; jeho pokus udělat áčkové pojetí akčního filmu kvituji, i když se to nakonec nepovedlo na 100 % :o). Lehce nadhodnotím, poněvadž to tu je zbytečně podceňované - mezi 3/4 hvězdami.

• 9.12.2017  18:37
    DějePIC! (TV pořad) (2017)

Na papíře to asi vypadalo zábavně (viz úžasná anotace pořadu), ale provedení je tedy opravdu hrozivé. Uchopit české dějiny s vtipem a nadsázkou je samozřejmě výzva; to se však nepovedlo. Jestli takhle vypadá oslava významných českých osobností, tak to abychom radši zakázali vydávat odborné knihy o nich:o)). Formát tohoto pořadu mi prostě nepřijde vůbec vhodný pro lepší pochopení dějin, respektive není ani moc výchovný pro mládež, pro kterou je zejména pořad určen. Navíc Jeřábek se na tento typ moderátora vůbec nehodí. Některé díly zavání až dehonestací české historie (např. uchopení osobnosti Bedřicha Smetany...).

• 24.11.2017  18:45

Poměrně zábavné, samozřejmě je to především o jednotlivých epizodách a v nich předělané slavné scény z amerických filmů. James Franco umí překvapit :o)).

• 30.10.2017  17:46
    Sněhulák (2017)

Spisovatel Jo Nesbø píše jeden bestseller za druhým, proto je docela s podivem, že to Američanům trvalo tak dlouho, než přišli s filmovou verzí nějakého krimi-románu. Film táhnou herecká jména i samozřejmě solidní výkony aktérů (zejména skvělý Val Kilmer), ale film poměrně sráží neuvěřitelně zkratkovitý scénář a především nezvládnuté střihání závěrečných scén. Tomas Alfredson to tedy úplně nezvládl jako u svého předchozího filmu; na druhou stranu snímek má opravdu výbornou atmosféru, kdy čekáte, že motiv sněhuláka může vyskočit z každého následujícího filmového záběru:). Přesto čekal jsem o dost více - ale i tak ještě mezi 3/4 hvězdami. Solidní kriminálka, ale slabší přepis knihy...škoda škoda.

• 12.10.2017  22:36

Neuvěřitelné pokračování kultovního díla, které dýchá stejnou atmosférou a stále v sobě ukrývá tu hlavní podstatu knihy P. K. Dicka. Sci-fi událost roku se opravdu potvrdila. Goslingova životní role :o))! Denis Villeneuve je fakt machr! A ta hudba je děsivě dechberoucí... Film roku 2017!

• 9.9.2017  12:32
    Zakladatel (2016)

McDonald to je megalomanský koncept, překvapivě ho však vymyslel Čechoameričan Ray Kroc, který bratry McDonaldy pěkně oškubal. Výborně natočený životopisný film o "pravém" podnikateli 20. století, který vytvořil jeden z největších potravinářských koncernů na světě.

• 6.8.2017  18:17

Úžasně atmosférické retro z berlínské metropole z období konce studené války. Hodně stylové, ale styl vyprávění nemusí sednout všem. Perfektní herecké obsazení kraluje snímku ještě s opravdu dobrou kamerou a skvělou hudbou! David Leitch fakt umí!

• 5.8.2017  15:10
    Baby Driver (2017)

Rychlejší a zběsilejší než slavná série a ještě k tomu hudebně nadupané. Opravdu zábavná pecka! Wrightovi Amerika sedí!

• 17.7.2017  09:35

Lehce nadprůměrný snímek ze sportovního prostředí, který stojí především na výkonu ústřední trojice (Adams, Eastwood a Timberlake). Scénář je spíše průměrného kalibru - nic Vás totiž nepřekvapí a konec vyzní jako krásná pohádka:-), přesto to dobře odsejpá, takže příjemná pohodovka. Clint Eastwood se však s hereckou kariérou měl už rozloučit v Gran Torino; to byl větší nářez:)). Ještě ale za 4 hvězdy.

• 15.7.2017  21:46
    Čingischán (1965)

Historicky zcela nevěrohodné, filmově však poměrně dobře zpracované v rámci velkofilmů šedesátých let 20. století. Dobrá herecká sestava, ucházející scénář i hudba; ještě za slabší 4 hvězdy.

• 12.7.2017  23:22

Velmi povedené zakončení trilogie! Kdyby na začátku a na konci snímku nebyly akční sekvence, tak se jednalo o velmi temné psychologické drama, což by asi nikdo zrovna u "Planety opic" nečekal. Efekty jsou opravdu neuvěřitelné - většina opic jsou lidštější než herci lidských charakterů:-). Reevesovi tleskám, tohle se povedlo! Úžásná atmosférická hudba od Giacchina - 5 hvězd! Lepší než Úsvit, ale Zrození a samozřejmě klasiku z roku 1968 to netrumflo.

• 7.7.2017  11:05
    Rozpolcený (2016)

Famózní James McAvoy - především díky jeho výkonu je ten film tak výborný! M. Night Shyamalan je snad opravdu zpátky v režisérské formě! Otázka z ní: "Na jak dlouho?" Snad se pokračování povede :o).

• 3.6.2017  14:04
    Stopy vedou do hor (TV film) (1965)

Ukázka toho, že vědec a cestovatel Miloslav Stingl není žádné béčko, poněvadž světu dokázal, že kubánští indiáni stále existují. Žijí však ukrytí v neprostupných kubánských horách. Dokument vytvořili Jiří Sekerka, Tomáš Gregor a Miloslav Stingl.

• 27.4.2017  00:45
    Mělčiny (2016)

Jednoduchý thriller, který stojí především na výborné kameře a krásce Blake Lively. Jaume Collet-Serra netočí žádné složité snímky, ale vždy jeho filmy mají spád a atmosféru a zde to znovu potvrdil. Asi mám pro tohohle řežiséra slabost, poněvadž mu skoro vždy dávám 4 hvězdy. Mělčiny jsou v rámci žánru mezi 3-4 hvězdami, ale za racka Stevena Seagala lehce přihodím!:))

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36