Yardak

Yardak

Jaroslav Kříž

okres Semily
Filmový maniak, čsfdfil, etnolog, historik, knihovník atd..:o)

homepage

Twitter: JerryCross007

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 29.4.2021  21:25

Andersonův Mortal Kombat z roku 1995 mám hodně rád. Je to prostě moje guilty pleasure :-o)). Přesto jsem se na novou krvavou verzi hodně těšil. Od začínajícího režiséra i scénáristy jsem toho ale raději moc neočekával. Příběh nikdy nebyl u bojovky Mortal Kombat to hlavní; především jde o mytologii postav a souboje. Akčních scén je opravdu hodně, ale zvláště podařené jsou pouze dvě bitky (první a poslední). Co mi však nesedlo je hudební doprovod, a to zejména v soubojích. Herecky je to teda hodně slabé (to je fakt razantní rozdíl oproti původnímu filmu). Škoda že Hirojuki Sanada měl jen malou roli, alespoň všem mohl ukázat, co je to herectví :-). Celkem tedy snímek hodnotím jen za lepší tři hvězdy. Animovaný film Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge z roku 2020 byl povedenější. Musím přiznat, že se mi i více líbily kratší snímky Rebith a Legacy. Kevin Tancharoen nakonec bohužel nedostal šanci natočil svoji filmovou verzi. Dodatek:Johnny Cage hrozně chyběl. Naštěstí se objeví v případném pokračování :-).

• 14.2.2021  16:40

Zprávy ze světa nejsou klasickým westernem, ale mají jejich atmosféru. Ta atmosféra mě právě nejvíce oslovila, neboť vykreslený rok 1870 byl přesný. Jak se často říká, tak se jedná o malý dramatický film, ale s velkým duchem, neboť příběh tohoto snímku v sobě ukrývá mnoho témat, které jsou zejména v Americe stále aktuální. Pomalé (civilní) zpracování nesedne jistě každému. Pro mě však nejlepší spolupráce Hanks/Greengrass. Slabších 5 hvězd. Milé překvapení na Netflixu:-). Moc pěkný komentář: Marigold.

• 14.2.2021  16:30

Píseň moře je velice krásná pohádka, která těží především z úžasné animace, dobrého příběhu využívajícího keltské báje a krásného hudebního doprovodu. 5 hvězd! Škoda toho Oscara...

• 10.1.2021  13:43
    Staged (TV seriál) (2020)

Extrémně zábavné, přitom tak jednoduchý formát! Oba hlavní "britští" protagonisté opravdu umějí dobře pobavit i ze svého domova :-). Z bonusových hostů zazářili Samuel L. Jackson a Judi Dench! 5 hvězd z karantény! PS: David Tennant a Michael Sheen nebo Michael Sheen a David Tennant?:o))

• 2.1.2021  13:14
    Tenet (2020)

Od začátku do konce dechberoucí a neuvěřitelně natočené! Nolan prostě umí, i když nemá tu nejsilnější hereckou sestavu, kterou by mohl mít. Sice Christopher Nolan natočil lepší snímky, ale jeho mysl je neuvěřitelně nápaditá, i proto zůstávám u 5 (sice slabších) hvězd. Film roku 2020.

• 2.1.2021  13:07
    21 Bridges (2019)

Akční kriminálka s nádechem staré školy z New Yorku s výborným Chadwickem Bosemanem a jasným poselstvím k tomu: Poctiví policisté nevymřou!

• 23.12.2020  12:49

Sázka je sázka! Law a Giannini jsou brilantní dvojice!

• 23.12.2020  12:47

Chlapská reklama; jinak se tohle nedá nazvat :o)).

• 30.11.2020  00:01
    Boss Level (2020)

Akční béčková oddechovka s výborným castingem. Joe Carnahan obdobné akční filmy fakt umí! 4 opakovací hvězdy :o)).

• 6.10.2020  22:44
    Ďábel (2020)

Netflix mě jednou zase velmi mile překvapil! Tohle je fenomenální (hodně pomalé) filmové drama od A do Z. Úžasně atmosférické, výborný scénář, perfektní herecká sestava a jako milý bonus je vypravěč (autor knižní předlohy). 5 hvězd!

• 5.8.2020  23:17

Batman a Želvy Ninja: Nečekal jsem, že by zrovna tohle spojení dvou slavných komiksových hrdinů mohlo fungovat, ale opak je pravdou!:-) Je to neskutečná zábava s perfektními hlášky a nadupanou akcí! I když se však jedná o animák cílený především na mládež (proto třeba cítím slabší scénářskou linku), přesto musím zůstat u silných 4 hvězd. Ta zábavnost je dechberoucí:o)).

• 4.8.2020  16:45
    Dopis pro krále (TV seriál) (2020)

The Letter for the King je v podstatě jednoduchá fantasy určená zejména pro mládež. To, že se jedná ale o jednoduchou fantasy pohádku, neznamená, že je to špatná minisérie. Možná je překvapení, že všichni známější evropští herci zde mají pouze vedlejší party. Hlavní představitelé jsou totiž děti a překvapivě obsazení herci byli poměrně sympatiční v těchto rolích. Natočené je to velmi dobře a navíc příběhově to není zbytečně roztahané. Největší plus však vnímám v překrásných lokacích novozelandských a i těch českých:-). Lehce nadprůměrná věc; mezi 3/4 hvězdami. Souhlas s komentářem uživatele DaViD´82.

• 1.8.2020  14:09

Jedná se o lehce nadprůměrný akční snímek s uvěřitelným projevem Garnerové, i když scénář je spíše neuvěřitelná pohádka:-). Morelův akční styl mám však rád. Lehce nadhodnotím; mezi 3/4 hvězdy.

• 6.7.2020  22:10

Nečekaně opravdu dobrá oddechová akční komedie. Scott Adkins a Louis Mandylor jsou skvělá dvojka a především díky nim je toto dílo režiséra J. V. Johnsona v nadprůměrných vodách. Ukázka toho, že profese vymahače není zrovna jednoduchá :-).

• 17.6.2020  10:46
    Britannia - Série 2 (série) (2019)

Druhá série seriálu Britannia je opravdu ulta guilty pleasure! Tohle nesedne každému, neboť oproti první sérii se autoři ještě více utrhli ze řetězu a již sledujeme drama s komediálními vsuvkami v historickém hávu ještě ke všemu doplněnou o současný hudební doprovod. Zní to sice šíleně, ale je to fakt zábavné!:)) Navíc David Morrissey je ďábel a Mackenzie Crook je Lucifer!:o)) PS: Souhlas s komentářem uživatele Helo.

• 2.6.2020  16:10
    Chicago: Zákon ulice (TV seriál) (2011)

Nedoceněná netradiční kriminálka z překrásného Chicaga.

• 23.5.2020  22:00
    The City and the City (TV seriál) (2018)

Kniha mě bavila a minisérie Toma Shanklanda též. Je však znát malý rozpočet, ale na druhou stránu to zachránili herci a atmosféra vytvořených "měst", takže celkový výsledek je nadprůměrný, přestože došlo k určitým změnám oproti předloze. Kvituji, že autor předlohy působil alespoň na pozici konzultanta :-)). Dobré 4 hvězdy.

• 18.5.2020  21:09

Tahle oddechová akční jednohubka mi opravdu sedla. Od začátku do konce jsem se nedokázal nudit, neboť Mark Wahlberg se na obdobné postavy prostě hodí. Film obsahuje hodně dobrých dialogů (zejména komediálního charakteru) a i velmi slušné akční scény. Pátá spolupráce Berga a Wahlberga je za pět!:-) Kdo má rád klasické akční snímky, nebude zklamán. To nízké hodnocení nechápu...

• 18.5.2020  17:57
    Kafka Band: Grab / Hrob (hudební videoklip) (2014)

Překrásná animace, atmosférický klip a velmi pěkná česko-německá píseň. Za mě tedy plný počet!

• 10.5.2020  23:13
    Pomsta (2019)

Opravdu hodně zábavné akční béčko. Pokud Vám stačí u akčního žánru solidní souboje, ucházející hlavní postava a scénář, který není tolik proti logice, tak s tímto snímkem nemůžete šlápnout vedle. Možná nejlepší "bezzubá" role Scotta Adkinse :-). Režisér a scénárista Jesse V. Johnson se překonal!:o)) Solidní 4 akční hvězdy.

• 23.4.2020  13:20

Tohle si pořádně užijí fanoušci seriálu Hra o trůny. Coldplay tolik nemusím, ale tohle se jim opravdu povedlo, dokonce některé písně by se daly i poslouchat!:)) Navíc se jedná o podporu charitativní akce = 90 %.

• 30.3.2020  22:36

Nostalgie, která byla opravdu dobře uchopena. Cameo Michaela Baye sice potěší, ale kdyby se ujal akčních scén, tak to mohlo snad i být za plnou palbu. Celkově přesto dobré 4 hvězdy a na úrovni předchozích dílů! Milé překvapení roku 2020. Mizerové stále baví!

• 21.3.2020  16:20
    Hombre (1967)

Poměrně pomalý realistický western, kterých se nikdy tolik netočilo, ani nyní nenatáčí. Postava Johna Russela je naprosto stylová a Paul Newman ji ztvárnil přesně! Slabších 5 hvězd.

• 17.3.2020  12:11
    Ambicja (2014)

Příjemný krátký snímek s naprosto úžasným vizuálem okořeným Aidanem Gillenem. Režisér Tomek Bagiński je opravdu šikovný a jsem zvědav na jeho další projekty.

• 17.3.2020  11:57
    Dark (TV seriál) (2017)

Velice dobře zpracovaný německý seriál, který sice začíná mysteriózně, ale později jde především o cestování časem, takže se z toho stává klasické Sci-Fi. Atmosféra i hudební doprovod je na jedničku. Scénář u první i druhé série občas hapruje, ale na druhou stranu seriál vůbec nenudí a člověk nadšeně očekává, kolik mu toho autoři zodpoví ve třetí sérii... Druhá série je naprostý mindfuck (časové osy - zejména linka z budoucnosti); možná právě proto mě baví ještě o něco více než ta první:-)). Hodně silné 4 hvězdy (i po třetí sérii). Němci umí překvapit!

• 1.2.2020  09:28
    Robin Hood (2018)

Moderní variace na klasickou legendu o Robinu Hoodovi, která se opravdu moc nepovedla. Ať už jde o hroznou středověkou stylizaci, špatný scénář či velmi slabou režii. Často v komentářích zmiňovaný film Král Artuš od Guye Ritchieho je ale opravdu minimálně o třídu větší filmařský zážitek. Fakt škoda dobrých herců v tomto snímku. Celkové hodnocení tak mezi 2/3 hvězdami.

• 30.1.2020  22:58
    Gentlemani (2019)

Grandiózní oddychová mafiánka se skvělou hereckou sestavou. Ritchie znovu ve veliké formě! Zábavných 5 hvězd.

• 15.12.2019  00:55
    Ad Astra (2019)

Filozofující sci-fi událost roku 2019. Perfektní herecký koncert Brada Pitta. 5 hvězd! Tohle si nezaslouží být v modrém pásu!:o(

• 23.11.2019  23:53
    Le Mans '66 (2019)

Film s velkým F a přitom ani nemusíte mít rádi motoristické závody. Režisér James Mangold se znovu vytáhnul, i když je pravda, že scénář, herci a hudba jsou ještě o úroveň výš. Bale a Damon jsou opravdu dobrá dvojice, přesto se musí dodat, že Christian Bale má nakročeno k zlaté sošce více než jeho kolega :-). Film roku 2019.

• 22.11.2019  00:16
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Tohle se opravdu povedlo! Neil Gaiman sepsal perfektní fantasy minisérii. Celé to však táhne ústřední dvojice (Tennant a Sheen), která se dopňuje naprosto dokonale. Takhle zábavný Armageddon se jen tak nevidí :-) = 5 hvězd. O těch dvou padlých andělech by to chtělo něco dalšího...

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38