Chvění (1990)

Nechápu zdejší vysoké hodnocení ostatních uživatelů, dívali jsme se vůbec na stejnou věc? U tohodle maglaisu jsem se ani nebál, ani nesmál, pouze nudil.

I Like Bike (2011) (pořad)

Z ukázek jsem se na tento seriál, ač jsem sám motorkářem příliš netěšil. Redaktoři a hlavně „Sršeň“ mi připadali až moc "frajerští" a "cool" což zrovna nevyhledávám. Dlouho mi trvalo, než jsem se podíval na jeden z dílů a nakonec jsem zjistil, že to není vůbec špatnej pořad a jeho kvalita stále stoupá. Recenze mašin jsou výborné a když jsem viděl, co Pepa Šiler alias "Sršeň" s mašinou doopravdy dokáže, tak jsem musel uznat, že tenhle člověk si přízvisko frajer opravdu zaslouží. Také ostatní redaktoři jsou ve svém oboru opravdovými znalci a ikdyž na mě stále trochu dýchá taková jakoby uměle vytvořená atmoféra "hustýho" pořadu s "cool" hláškami, dívám se na pořád moc rád. Redaktoři se nebojí rozdávat rady a osobní, někdy i bolavě nabyté zkušenosti, čehož si nesmírně cením. Myslím si, že Prima Cool vytvořila výbornej pořad s výbornými osobnostmi ze světa motocyklů, který se možná dopracuje až do kvalit britského Top Gearu. Moderátoři Harry a Speedy mě ze začátku nesmírně štvali, ale už si na ně začínám zvykat a musím uznat, že do tohoto prostředí tihle maňásci opravdu patří!

Most do země Terabithia (2007)

Ukápla mi slza.... moc smutný :( . Jínak od příběhu jsem čekal možná i trochu víc, vlastně celý to bylo naprosto jiný, než jsem myslel, že bude.

Bastardi (2010)

Film není úplně špatný, ikdyž je teda hodně přitažený za vlasy. Je fakt, že některé dětičky jsou dneska neskutečné svině (bohužel většinou ty z nefungujících rodin), ale přece jen dialogy a hlášky co zazněly během filmu byly opravdu umělé a i na pohledu těch dětí bylo vidět, že se kolikrát do kamery stydí, a nejsou to prostě oni (není jim to až tak vlastní). Některé hlášky typu "pane učiteli, co já mám namr...., to vy nemáte ani načůráno" pak působí už naprosto mimo realitu a pochybuji, že by mozek individua v páté třídě s IQ hodně pod 100 dokázal něco takového vyplodit. V některých pasážích jsem měl pocit, že se film snaží kopírovat "Slavíky v kleci". Mafián Šťastný mě nepřesvědčil, ta role byla hrána na sílu, naproti tomu Rytmus zahrát vypatlanýho dementa naprosto dokonale! to jsem mu opravdu sežral :). Film ve mě zanechal to, co zřejmě tvůrci chtěli. Nikdy nedopustím, aby z mých dětí vyrostlo tohle.

Mezi námi přáteli (2006)

Točeno úchylákama pro úchyláky... Nicméně jsem se kolikrát i docala dobře zasmál. Ať už si to muži přiznáme nebo ne, tak některé myšlenky hlavního představitele se nám kolikrát proženou hlavou taky :-). Jinak mě film nikterak nezasáhl, hlavně ty umělé dialogy a nepřesvědčivé herecké výkony.

Auta (2006)

Tak tohleto jsem opravdu nečekal. Pro mě asi zatím letos největší filmové překvapení! Je až neuvěřitelný, jak dokázali animátoři vtisknout "autům" duši. Mimika karosérií, pohledy očí a pohyby očních víček byly prostě senzační. Z těch aut přímo sršely emoce a charisma. Každé auto mělo dobře napsaný a ještě lépe "zahraný" charakter a klidně bych mohl (samosebou trochu nadnešeně - vždyť to byly auta a ještě k tomu animovaný) použít frázi, že jsme viděli jen samé "perfektní herecké výkony" :-). Příběh je sice malinko předvídatelný, ale zároveň velmi citlivě a inteligentně zpracovaný, také poučný a trochu i nostalgický. Především ale vtipný (a mám na mysli inteligentní vtip, žádné laciné žvásty nebo přisprostlé hlášky), opravdu jsem se kolikrát popadal za břicho a do teď popadám! Pořád mi to nejde do hlavy, byly to přece jen auta, ne? Pýcha, lítost, stud, přátelství, porozumění, smutek, zamilovanost. To všechno tam bylo a do diváka pronikalo. Gratuluji tvůrcům, neboť tohle dílo se opravdu povedlo!

Pop Session (2009) (seriál)

Velice zdařilý dokument! Potěšení pro srdce každého kytaristy :-) (shlédnut zatím první díl)

Lovecká sezóna (2010) (TV film)

Tenhle dokument mě docela bavil. Ne, že bych se přiučil nějakému životnímu moudru, ale některé příběhové linie byly tak absurdní, že jsem je prostě musel dokoukat až do konce (mám na mysli hlavně školení na lovení holek). Z jiných příběhů se mi vyloženě dělalo špatně nad povrchností a jednoduchostí hlavních aktérů, jiné mě ale i zaujaly. Bylo zajímavé nakouknout třeba do světa odstřelovačů, nebo podivínů - preparátorů zvěře. Způsob jakým byl dokument točen byl zajímavý, a myslím si, že střih a návaznost jednotlivých scén se zdařil. Něčemu jsem se přece jen přiučil, když picnu v lese kance, tak ho nestačí jen vykuchat, ale je třeba jej ještě zaopatřit proti zapaření! :-)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Pozor uvedu malinko spoilery. Nadčení i zklamání zároveň... Nečetl jsem knižní předlohu, takže nejsem nijak zatížen a Harryho si užívám se vším všudy tak, jak je mi naservírován přímo z plátna. Na druhou půlku sedmičky jsem se šíleně a dlouho těšil. Některé scény byly prostě perfektní, efekty na špičce, jiné mě vyloženě zklamaly, ale celkově mi tam něco prostě chybělo. Napětí mě nějak pořád obcházelo, emoce jsem nepocítil a to ani při smrti oblíbených postav (to šlo všechno jakoby nějak mimo celý film a málem jsem ani jejich konec nezaznamenal). Bitva mohla být také propracovanější, tolik jsem se těšil, jak se budou kamenní ochránci hradu rvát, a oni tam spíše jen tak pochodovali. Pozor, spoileruji! ... líbilo se mi "bíle nádraží s Brumbálem" a kdyby to tak skončilo vůbec by mi to nevadilo. Znovuzrození mě neoslovilo (spíše mi to přišlo jako už takové klišé dětských pohádek) a konec toho ,o kom se nemluví, mohl být teda daleko daleko předaleko dramatičtější a brutálnější (možná se kvůli předloze víc dělat nedalo). O epilogu ani nemluvě, ten tam vůbec neměl být. Totálně mi zkazil konec a spíše jsem to bral jako nějakou parodii než příběh a i ve tvářích herců jsem vnímal stejné pocity (je mi jasný, že to dost dobře udělat prostě nešlo, ale jak jsem psal, raději bych to tam vůbec nedal). Abych ale jen nekritizoval, vše ostatní bylo naprosto na jedničku a převládá ve mě dobrý pocit. Možná za čas změním hodnocení na 5 hvězd :-). Viděno 2D s titulky.

Escape to River Cottage (1999) (seriál)

Velmi chytlavý dokumentární seriál, který vás okamžitě vtáhne. Kdo z nás by někdy nechtěl prostě utéct pryč od velkoměsta někam na chalupu v blízkosti moře a začít žít naprosto jiný život? Pěstovat rostliny, chovat zvířata, chodit na ryby, vypustit z hlavy starosti ze zaměstnání a usínat s čistou hlavou. Je to sice útěk od reality, ale zato krásnej :). Já tyhle typy seriálů miluju, perfektně si u nich odpočinu, načerpám síly a navnadím své myšlenky na alternativní zítřky (vždy po shlédnutí mám chuť začít farmařit někde ve Skotsku).