Queendom

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 14.11.2015  12:40

Rozmazlená současnou úrovní kinematografie a filmy o mafii jsem se u Valachiho chvílema nudila a někdy se i pousmála. Chápu, že není fér to porovnávat, ale prostě si nemůžu pomoct.

• 9.11.2015  15:58
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Velká podobnost s Lost se opravdu nedá přehlídnout. Ale to mě trochu štvalo až v druhý řadě. V první mi prostě tak nějak z principu vadí, když někomu v ději občas jebne, protože to považuju za nejsnažší autorovu berličku - když nevim, jak to zdůvodnit logicky, nebo kvalitně navázat, hodim holt hlavnímu hrdinovi na krk občasný pomatení mysli a jsem v suchu. Co mě teda vůbec nebavilo, byla celá ta linka o synovi Kevina. Třeba se ale v druhý sérii úkáže nějakej vyšší smysl (to ale už neuvidim). Ale co mě štvalo úplně nejvíc, bylo všechno kolem těch bílejch, němejch, kouřících magorů, protože jsem celej ten kult nepochopila, bylo mi to děsně protivný a vlastně mi to i přišlo hrozně nezajímavý. Dá se říct, že i když mi téma seriálu připadalo zajímavý, zhruba každej druhej díl mi něco vadilo.

• 9.11.2015  15:21

Tak teda v první řadě mě moje těhotenská demence opět překvapila, protože způsobila, že jsem si celou dobu říkala, jak je vtipný už podruhý obsadit Jeffa Bridgese aka Big Lebowskiho do westernu a ke všemu jak výbornej v tom je. No. Takže se v duchu omlouvám Kurtovi Russelovi, páč nejen že jsem ho úplně zazdila, ale ke všemu jsem naprosto netušila, jak dobrej herec to je. A teď k dojmům. Skvěle obsazený, dokonale zahraný, atmosféra by se místy dala krájet, nechybělo ani pár vtipnejch momentů. Jediný, co je trochu na pováženou, jsou některý nelogičnosti ve finální fázi. Tam jde hrdinům scénář na lopatu trochu víc, než by bylo zdrávo a působí to až komicky.

• 9.11.2015  14:01
    Stopy (2013)

Kvůli dobře nastříhanýmu traileru jsem čekala trochu víc akce a dobrodružnejch situací, ale nakonec vlastně jejich absencí celý vyprávění vyznělo mnohem autentičněji. Myslim, že málokdo se při sledování putování Robyn nepřistihne, jak si sám sebe představuje aspoň na chvilku na jejím místě a přemejšlí, jak by se mu dařilo. A machruje, že líp. Haha. U závěrečnejch titulků jsem si už tradičně pořvala.

• 8.10.2015  19:03

Že mě parta Peaky Blinders nechytla až tak za srdce jsem poznala ve chvíli, kdy jsem po dokoukání první série stáhla i druhou a tu už prostě doteď neměla chuť si pustit. Nemůžu říct, že by něco konkrétního bylo špatně, spíš mě nebaví tahle doba, možná ani to téma. Ale Cillian Murphy vypad z prdele Oldovi Kaiserovi!

• 8.10.2015  18:53
    Ray Donovan (TV seriál) (2013)

Po řekněme ne úplně dokonalý první sérii je třeba zvednout hodnocení na 99% za obě další série. Ray Donovan mě prostě baví.

• 8.10.2015  18:25
    The Gambler (2014)

Pro Marka Walhberga mám slabost, i když mívá trochu herecký výkyvy. Film od filmu se nám ale chlapec zlepšuje. Nicméně narovinu - role profesora? Na tu se hodí asi jako na roli baleťáka. To, že monology v přednáškový aule zvládnul pomalu jak Shakespeara na divadle jako dobrý, ale přislo mi to úplně mimo celej kontext děje. Stejně jako jeho podivnej vztah s poněkud hysterickou matkou a ještě podivnější s tou blond studentkou se špatnou pletí, co vypadala jako Yvetta Kornová, než začla smažit. Celej film je tak divně poskládanej, jako kdyby pořád nevěděl, kterým jde směrem, jak chce servírovat pointu a co je pro vyprávění příběhu opravdu důležitá informace. Ke konci sice nabere na obrátkách, ale ten úplnej závěr vás zas zaručeně naštve.

• 8.10.2015  18:00
    Olive Kitteridgeová (TV seriál) (2014)

Olive Kittridge jsem se rozhodla stáhnout po tom, co jsem díky nově nabytý kabelovce měla možnost vidět předávání Emmy. Tam totiž nasbírala hromadu nominací a většinu i proměnila. A co byla docela prča - nevim, zda to byl záměr, nebo Frances McDormand prostě je složitá povaha jako Olive Kittridge, ale při přebírání ceny za hereckej výkon jako by jí vypadla z voka nejen vizuálně, ale i tim zvláštním neurotickým odstupem. Olive Kittridge je sice jen laskavě vyprávěnej obyčejnej příběh o obyčejných lidech z vidličkova, ale při tom, co dneska producenti chrlí za překombinovaný trháky, je to příjemná změna.

• 8.10.2015  17:45
    Birdman (2014)

Jsem zmatená. Tohle existenciální drama se Iñárritu vůbec nepodobá. Ne, že by to bylo špatný, ale je to úplně jinde, než jsem u něj zvyklá. Iñárritu je skvělej vypravěč, ale tady se prostě naladil na jinej vesmír a obsahově je jeho Birdman vlastně tak nějak o ničem. Herci úžasný, ale nominaci nechápu.

• 15.9.2015  21:41

Jak smutný, že zrovna tenhle film byl Gandolfiniho poslední.

• 10.9.2015  21:30

Francouzská Bridget Jones v podání obtloustlejší Jennifer Grey. Originality pomálu, ale jako zábavná romantika na večer pro holky je to akorát.

• 14.8.2015  22:35
    2Bobule (2009)

Odříkaného největší krajíc. Z principu nesleduju českou filmovou produkci a nesnášim pouštění televize jako kulisy k čemukoliv. Dneska jsem obojí porušila a pravda - nesledovala jsem film pozorně, ale možná díky tomu jsem byla lehce tolerantnější a vcelku příjemně překvapená.

• 10.8.2015  16:29

Neskutečná slátanina, kde je těžký říct, jestli je horší scénář, střih, režie, anebo ultraděsná Elle Fanning.

• 10.8.2015  11:53

Těšili jsme se. Moc. A ze začátku to vypadalo fakt dobře. Ale od půlky už jsme se zas nudili. Až do konce. Moc. Matthew Vaughn prostě není moje krevní skupina. Akorát Samuel L. Jackson si to u mě docela slušně vyžehlil.

• 10.8.2015  11:51
    Somers Town (2008)

Vždycky jsem měla za to, že čb film má bejt právě tou nebarevností zajímavější, nebo se tak aspoň snaží tvářit. Jenže na mě to vůbec nefunguje. Je to jako kdyby mi někdo sebral jeden rozměr. Všechno je najednou takový placatý a míň to ve mně zanechá. Kluci sice hrajou dobře, kvůli Turgoosovi jsem si to nakonec i pustila a Londýn miluju, ale ani ten příběh nebyl ničím extra a vlastně si myslim, že si na to za tejden ani nevzpomenu.

• 8.8.2015  20:56

I přes to příšerný a ubíjející letní inferno se mi chce jít ven, řvát a tančit radostí, že se zas po tak dlouhý době našlo něco, co mě beze zbytku bavilo! Jedna povídka lepší než druhá, ba co víc, co do kvality a originality jsou si povídky skoro rovny. Jasnej trhák!

• 5.8.2015  14:26
    Druhá míza (2015)

Danny Collins je naprostá ztráta času. Pokud teda zrovna nemilujete průměrněj příběh, patos a klišé.

• 19.5.2015  13:48
    Shameless (TV seriál) (2011)

William H. Macy v roli bezkonkurenčně nejzábavnějšího a nejneschopnějšího kreténa v dějinách seriálu - Franka Gallaghera, otce (přiznaných) šesti dětí věkovýho rozpětí od dvaceti do jednoho roku, z nichž každé má svojí nezastupitelnou úlohu přispivatele do chatrnýho rodinného rozpočtu a to jakýmkoliv legálním, anebo spíš nelegálním způsobem. Originální téma, spousta zábavnejch i absurdních situací, téměř výlučně výborný herecký výkony.

• 4.5.2015  14:08

Tři naše nejkozatější herečky v hlavních rolích, k tomu jedna protivná slovena s děsným přízvukem a několik pánských herců, co pro změnu spojuje záliba ve zneužívání návykových látek! Zajímavá skvadra, hrajou dost na plný koule, skoro až moc teatrálně. Bohužel je to ale jako celek děsná blbost. Dobře mi tak, na český filmy ze zásady nekoukám. A vim proč.

• 4.5.2015  13:45
    Hlava rodiny (1991)

Tahle komedie je fajn ze dvou důvodů: ten první je určitě Steve Martin, ten druhej to, že nedodržuje klasický schéma, kdy se nařehtáte jen první část filmu a ve druhý zbyde jen trapná rodinná limonáda. I když to chvíli vypadá, že se k cukrový vatě schyluje, zklamání se nekoná a jízda pokračuje. Bezva!

• 2.4.2015  17:06
    Banshee (TV seriál) (2013)

Lucas Hood se umí prát líp než Kung-fu panda a ženský ze širokýho vidličkova mu doslova skáčou do postele, čili by jeden řek, že je to v podstatě velkej klikař. Ale on má díky jedný svojí historický prácičce smůlu jako trám a kde se objeví, tam by si pohřební služba nahrabala majlant. Ale má kolem sebe docela povedený kamarády a taky rovnou dva docela silný a malinko šílený nepřátele a tak je o zábavu vcelku postaráno. A abych nezapomněla, je tu ještě jedna jeho bejvalá láska, která ho straší nejen ve spaní. Takže pokud vám nevadí, že si tenhle seriál občas, nebo vlastně hodně často malinko zapřehání, jděte do toho.

• 24.2.2015  22:32

BOJLER: no ty vole! Tak já celou dobu čekám, jak se Vaculík z tý šlamastiky dostane, a von si klidně natáhne brka.

• 20.2.2015  22:27
    Zralé víno (1981)

Prázdná, odporná, socialistická propaganda v čele s nejlepšími herci té doby. Fakt nechápu. Jediný, co stálo za řeč, byly scény se Sovákem.

• 26.1.2015  22:52
    Pride (2014)

Kdybych líp znala historii, nebo mi o tomhle někdo vyprávěl, tak bych ho bez váhání poslala směr chytrovna. Kombinace gayů a lesbiček s horníkama z Walesu je skutečně vražedná, někdy vtipná, někdy míň a někdy je to dost smutný. Radostný na tom ale vlastně je, že se to nějak podobně stalo. Život je prostě nepředvídatelnej.

• 26.1.2015  22:47

Příběh mrzutýho ochlasty, kterej se náhodou a tak trochu nechtěně spřátelí s malým otloukánkem od sousedů je možná lehce předvídatelnej, ale Bill Murray je pan herec a má štěstí a čich na role, ve kterejch prostě z každýho průměrnýho filmu udělá klenot. Vincentův příběh vám vykouzlí rohlík přes celej ksicht a dost možná vám vydrží celej den. I přes ten nepochopitelně debilní překlad.

• 26.1.2015  22:37
    Marco Polo (TV seriál) (2014)

Blbý je, že kdyby byla vynechaná postava Marco Pola, byl by to pětihvězdičkovej seriál.

• 26.1.2015  22:35

Prestože poslední dvě minuty filmu mě mrazilo v zádech a měla jsem slzy v očích, musim použít klasický klišé o nevyužitým potenciálu. Film jako celek ve mně zanechal jen prchavej dojem, že jsem sledovala příjemnou kombinaci Mikulášových patálií s nádechem Amélie. A to pro tak silný téma prostě není dost. Plus bych ocenila, kdyby se přestal šířit ten příšernej zlozvyk, že se režiséři obsazujou do hlavních rolí vlastních filmů.

• 26.1.2015  22:20
    Spása (2014)

Rozjezd byl originální, ale pak už to šlo do kytek. Nesed mi ani ten westernovsky úspornej hereckej styl Mikkelsena, nějak mi to k němu nejde. U Evy Green se tím spíš potvrdilo, že když jí připravíte o jazyk, zbyde jen průměrná herečka. Na druhou stranu ale třeba takový obsazení Erica Cantony fakt pobavilo.

• 25.1.2015  18:56

Když mně je z těhle poetickejch filmů hrozně úzko...

• 8.1.2015  12:00
    Šťastné údolí (TV seriál) (2014)

Dokonalý spojení nápaditýho scénáře, skvělejch herců, napětí i tempa vyprávění! Nic nechybí, nic nepřebejvá a tak to má bejt.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12