Quendi

Quendi

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 25.4.2012  00:39

Zcela zbytečný film, řekla bych. Prázdná zápletka, dlouhé a významné pohledy očí, které neslouží ničemu a mnohdy jen matou, protože ani není jasné, co mají reflektovat, průměrné až podprůměrné herecké výkony, emocionálně zcela ploché. V závěru jsou k tomu všemu násilně nalepeny repliky z pohádky o Karkulce, aby to ospravedlnilo název. Bod za Amandu Seyfried, která se snaží hrát, i když není co, druhý bod za "cool" červený plášť(a jeho užití ve výtvarně komponovaných záběrech)

• 26.3.2012  23:28

Odkapává z toho přesně ten typ amerikanismu, který není ani heroický, ani ikonický, ani cool, ale lehce směšný, což je víc než ironické u filmu s názvem Kapitán Amerika. Efektní skoky na pozadí vybuchujících tanků, pořádný francouzák před posledním bojem, červené rtěnky, tužebné pohledy, hrdina rozdává facky nalevo napravo a všechno je podbvareno hudbou, jak z náboru do americké armády. Teda vážně, zrovna u Kapitána Ameriky bych čekala, že si konkrétně na přepálené tuctové motivy dají pozor. Ale ne, ono je to naopak třistakrát znásobeno. Alespoň závěrečná scéna je trochu normální a Hugo je jako hlavní nemesis celkem delikatesní. Smutné je, že kdyby film začínal tam, co končí, mohl být o dost zajímavější. No co, budu si muset počkat na Avengers:)

• 27.12.2011  20:18

Asi mi chybí nějaká potřebná perspektiva, ale ten film mě teda absolutně otravoval, lehce ekl prostředím a zejména dějem, který byl tak předvídatelný, že se mi chtělo brečet :/

• 8.11.2011  16:23

Do půlky je to docela zajímavé a od půlky je to blbost. Každopádně je celkem komické sledovat SWAT tým, který první hodinu tráví pilováním svých super schopností a omíláním všemožných pouček, jak se v druhé části filmu neřídí ani jednou a nechává se masakrovat jako ty nejamatérštější ovce v ohradě :-D Jo a děj nedává smysl, jen tak mimochodem. Ne, že by mě to překvapilo.

• 8.11.2011  16:14

S Narnií mám vždycky jeden problém. Je to celkem slušná, místy i zajímavá zábava, ale ve výsledku na ní nikdy není nic pamětihodného. Možná to souvisí s téměř absolutní absencí nějakého charakterového rozvoje. V základních tazích je tu načrtnuto něco jako hlubší pozadí každé postavy, ale pak už se s tím nijak dál nepracuje, jde se směrem lehkého, ničím nezatíženého dobrodružství. Čtvrtou hvězdičku jsem přidala za nadmíru krásné efekty, které jsou asi to jediné, co tu vyčnívá nad průměr.

• 4.11.2011  17:13
    Lovci myšlenek (2004)

Vydržela jsem asi třicet minut, pak mi začalo být hrozně líto mých mozkových buňek. Takže jestli se ve zbytku filmu stalo něco, co by rapidně vylepšilo kvalitu, přičtěte si tři hvězdičky.

• 14.10.2011  16:17

No já nevím, na Matta Damona se vždycky ráda podívám, ale tohle mě moc za srdce nevzalo. Navzdory zajímavé zápletce, mi to přišlo zoufale nezajímavé.

• 12.10.2011  22:15

Herecky dobré, celkem zábavné, na můj vkus zbytečně přímočaré. Jen nemůžu pochopit, proč by Adam dal přednost takové krávě jako je Emma, když se okolo něj točí tak milá Lucy. No co, každému podle svého;)

• 11.10.2011  22:41

Filmoví Transformers se zkrátka zvrhli v nijak extra zábavnou, logiku postrádající a dětsky trapnou záležitost, která má vražedné dvě hodiny a kde takřka nonstop něco lítá vzduchem a exploduje. A přesto je to nuda. Without any sense of epicness whatsoever.

• 12.9.2011  22:54
    Thor (2011)

Tak strašně uspěchané, že ani milostná zápletka, ani ta akční nemohly mít hlubšího dopadu. Každopádně si dovedu představit, že jestli je na cestě druhý díl a nebude se muset zabývat tím zhuštěným úvodem do prostředí Thora a SKUTEČNĚ využije potenciál, okolo kterého tento film spíš tancoval, tak by to teprve mohlo být zajímavé. Takhle je to pro mě sice trošku zklamání, ale pořád slušná zábava na večer.

• 30.7.2011  13:00
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Přiznávám rovnou, že moje hodnocení není nejobjektivnější, ale Heroes jsou prostě mojí hlubokou srdeční záležitostí. Co je pro zanícené lostaře Lost, tím jsou pro mě Heroes. I když objektivně vzato je pětihvězdičková jen první série, druhá už je slabší, třetí je příšerná kravina a čtvrtá se vrací někam mezi první a druhou. Je jen fér varovat všechny diváky, že tvůrci to třetí sérií neuvěřitelně pohřbili a je smutným faktem, že se jim to podařilo tak dokonale, že povedená čtvrtá už zrušení seriálu neodvrátila.

• 16.7.2011  08:03

U filmů s Adamem Sandlerem člověk vždycky čeká, kdy to začne být oplzlé nebo trapné. Naštěstí jsem se dočkala asi jen dvakrát. Zbytek byl mile civilní, dokonce i vtipný. Děj byl sice až zbytečně křečovitý a praštěný a ústřední dvojice nijak zvlášť nejiskřila, ale až na pár momentů tahle romantika určitě neurazí. Záměrně přehrávající Bailee Madison byla přímo dokonalá a "normální" Adam Sandler je menším(a velmi příjemným) zázrakem.

• 2.7.2011  01:49

Dobré téma, dobří herci, ale provedení je neosobní, nic vás nestrhuje, některé části jsou až překvapivě patetické a především je to úmorně dlouhý film, který naivně hlásá, že ke sjednocení země stačí rugby.

• 21.6.2011  17:33

I přes vleklý konec je to zajímavý film, na němž asi to nejlepší představují herecké výkony a božský Djimon Hounsou.

• 13.6.2011  00:22

Všechna čest Mattu Damonovi, ale bože, ten film byl příšerná nuda!

• 18.5.2011  09:14
    Spirit (2008)

Až příliš rozevlátý styl vyprávění se příliš nehodí k výrazné grafické stylizaci. Filmu by naopak prospěla pevnější ruka a větší zaměření na příběh a postavy. Neznám komiks, takže si nejsem jistá, zda groteskně pojaté souboje a Octopus byly výtvorem předlohy nebo režiséra. Samuel L. Jackson každopádně vypadal, že se docela baví.

• 26.4.2011  14:42

To je tak, když máte zajímavý potenciál pro film a záměrně se rozhodnete ho nevyužít, ale udělat z něj jen vedlejší detail a jít cestou "dramatu o lidech". Akorát, že na drama o lidech je to příliš povrchní a blboučké. Takže nakonec je z toho jedna velká, hodinu a půl dlouhá, ucouraná nuda o ničem.

• 7.3.2011  18:23

Je to chladné a neosobní a přestože to ukazuje velký potenciál být "cool", tak tomu schází potřebné nadšení. Příběh je sice jednoduchý, ale nedotažený a nedovysvětlený. Na druhou stranu to není vyloženě blbé, je to celkem originální a vizuálně příjemné. A prim tu hraje překvapivě Jeff Bridges(ten skutečný).

• 3.3.2011  09:30

Děj je sice praštěný od začátku do konce, ale mě to prostě přišlo vtipné a řekla bych, že Eddie tady výjimečně exceluje, ne šaškuje.

• 1.3.2011  18:39
    Na vlásku (2010)

Nádherná pohádka. Vtipná, vkusná a milá, jak pro děti, tak pro dospělé diváky. A musím říct, excelentní grafika. Jak textury, tak pohyby, tak výrazy tváří jsou tu snad nejlepší, jaké jsem zatím v animovaných filmech viděla. Osobně bych si asi odpustila ty zpívané vsuvky, ty nejsou mým oblíbeným jídlem ani v hraných filmech. Ale ty stejně nemají sílu mi ten film nějak zkazit.

• 19.2.2011  19:46
    Legie (2010)

V podstatě je to celkem obyčejný horor se zajímavějším obsazením. Jediným pravým důvodem, proč se na to kouknout je asi Paul Bettany(pro fandy).

• 9.2.2011  22:05

I když to ke konci trochu sklouzává do patosu, zbytek doby si to drží nezvykle vysokou úroveň a výborný je tu dokonce i Tom Cruise, a to ho nemám zrovna v lásce. I přes dvouhodinovou stopáž to ubíhá svižně a zábavně. Oproti očekávání byl pro mě tenhle film opravdu příjemným překvapením.

• 7.2.2011  14:55

Mám ráda jak Sarah Michelle Gellar tak Seana Patricka Flaneryho, ale scenář musel psát někdo na tripu, protože dialogy nedávaly vůbec žádný smysl.

• 6.2.2011  12:14

Pokud je silná vizuální stránka dobře zvládnutá, může pozvednout film na vyšší úroveň a zakrýt jeho jiné nedostatky. Pokud je přemrštěná, tak přestává plnit svou funkci a odhalí průměrné herecké výkony a celkem praštěný scénář.

• 6.2.2011  11:52

Pokud přistoupíte na to, že Steve Martin jako Clouseau je příšerná volba a že ten film vůbec není vtipný, pak si možná užijete alespoň Jean Rena, který je zlatíčko:) V opačném případě odečtěte od hodnocení dvě hvězdičky.

• 5.2.2011  12:46

I když všechno odsýpá v jakž takž akčním tempu, tak mi tu narozdíl od podobné Zelené zóny chybí trochu osobnější rovina. Ať se totiž na plátně dělo cokoliv, tak mi hlavní hrdina byl vcelku ukradenej a spíš než za jeho přežití jsem se modlila, aby to nebylo moc nechutný. Mám-li říct zásadní rozdíl mezi Mattem Damonem a Zelenou zónou nebo Leonardem DiCapriem a Labyrintem lží, tak je to ten, že na Labyrint se už nikdy nepodívám.

• 2.2.2011  19:39

Ne zrovna uspokojivý konec, ale chvíli to vypadalo, že to bude i horší. Jako celek mi Conqueror of Shamballa ale přišel poněkud zmatený a určitě ne tak návykový jako seriál. Staří známí se objevují málo a jakoby byli jen stíny svých seriálových já.

• 2.2.2011  13:43
    Psychopat z Green River (TV seriál) (2008)

Z plánovaných čtyř hvězdiček jsem nakonec dala tři, protože za prvé, pokud to sledujete vcelku, tak je to opravdu roztáhlé a za druhé, oproti dobře budovanému začátku i středu, konec je slabý a tak trochu to zabíjí.

• 27.1.2011  20:42

Celkem příjemný film, který kazí přepálené a dlouhé finále plné crazy crazy over the top guláše.

• 24.1.2011  18:10

Paradoxně mi to připadalo lehce záživnější než jednička. Ale ne o moc...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8