MaMitti

MaMitti

Martina Mitti

okres České Budějovice
...


16 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Zapadákov (TV seriál) (1990)

  Zapadákov je přesně to místo, kde bych chtěla žít. Jsou to přesně ti lidé, kterými bych tam chtěla být oblkopena. Zapadákov je prostě jedna velká pohoda, harmonie, slunce v duši. Nic podobného jsem od Zapadákova neviděla, těžko kdy ho pro mne co překoná, ze seriálů číslo 1.

 • poster

  Království (TV seriál) (1994)

 • poster

  Pohled do zrcadla (TV seriál) (1985)

  Na tohle nikdy nezapomenu...

 • poster

  Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

  Zázrak - tady můžu (za sebe) napsat - kam se hrabe knižní předloha na české seriálové zpracování! Naprosto geniální, nepřekonatelné, perfektní! Koncert Horníčka se Sovákem a spoustou dalších hereckých es (velmi zdařilá a mnou oblíbená postava faráře v podání Hrzána) si nechávám čas od času ráda rozehrávat a vždycky se bavím královsky.

 • poster

  Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

  Jeden z mála malinka výborných filmových provedení knižní předlohy, opravdu neuvěřitelně kouzelné a půvabné převedení Poláčkova textu na plátno. Pokaždé, když dávají tenhle miniseriál, musím se dívat a pokaždé mě dostane svou čistotou a laskavostí. Dětem nelze než závidět tu skvělou partičku a spoustu dobrodružství, které podobné znám z vyprávění táty ... Herecké obsazení nemá jedinou chybu, všichni hrají jako by ani nehráli, všem to moc sluší a jsou naprosto odzbrojující. Má srdeční záležitost :-)

 • poster

  Mistr a Markétka (TV seriál) (2005)

  Román jsem nečetla, takže mám pochopení pro ty, kteří četli a seriálové zpracování se jim nezdá. Nicméně, přečtu si ho hned, jak to bude možné. Na tomto seriálu miluju hudbu, líbí se mi herci (nevadí mi typické ruské obličeje a nemám oproti čtenářům knihy žádné představy, jak by kdo měl vypadat...), líbí se mi prolínání barevnosti s nebarevností, nevadil mi rozvleklý (někdo píše nudný, tak jsem to nevnímala) začátek a podobně i konec…S magickým realismem „na plátně“ jsem se zatím nesetkala, asi ani není příliš příležitostí. Seriál mě velmi oslovil, mezi ostatními seriály výjemčný, a nemůžu se dočkat, až se ponořím do magicky reálných písmenek... Tak už se stalo a jsem nadšená i z knihy, magický realismus je úžasný.... Kniha je kniha, nutno podotknout, že je (samozřejmě krom všeho jiného) hodně vtipná, což v seriálu úplně znát není. Seriál i nadále zůstává pro mé filmové oko vyjímečným (tak, že se mi dostal do topky :-) ) a těším se, že se na něj časem znova podívám.

 • poster

  Dekalog (TV seriál) (1988)

 • poster

  Zahrada (TV seriál) (1974)

  Můj nejoblíbenější seriál, když mi bylo pět a chodili jsme na něj se školkou na promítání...byl tak jinej, tajemnej, kouzelnej, dětskej...Bylo to přesně to, co jsem jako dítě chtěla prožívat a co jsem si v duchu s klukama užívala. S dojemnou radostí v srdci zjišťuji, že Zahrada neztratila nic ze své tajemnosti a laskavé dobroty ani dnes a že i dnešní děti (ve smršti nejrůznějších animovaných pseudopohádek) stále tak silně oslovuje jako kdysi mne....ne kdysi, oprava, mne doteď...:-)

 • poster

  Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

 • poster

  Černobyl (TV seriál) (2019)

  "Proč se trápit něčím, co se nikdy nemůže stát."..........Právě proto...že NIKDY....pojďme si vyprávět nějakou další hezkou pohádku o něčem podobně bezpečném a ekologickém.