Candid

Candid

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.7.2019  21:41

Na můj vkus zatím moc omáčky okolo. Chybí vzrušení jako u předchozích řad. Ani konec to nevytrhl, už jsem byla v útlumu a dívala se na hodinky. Snad se to v příštím díle trochu víc rozjede.

• 5.9.2018  10:27

Irenka musí být vskutku vymaštěná, když si nepamatuje jméno pacienta, který je bratrem její kamarádky, která se podle všeho, že Irenku doktor vyhodil, dozvěděla dokonce jako první. Ta by zasloužila vyhodit hned. Jestli má být vtipné, že se místní lidé chovají povětšinou jako idioti... No, nevím, nevím... Tohle není úplně šálek mé kávy.

• 15.8.2018  21:02

Spoiler... Nechápu proč by ji hned takhle po první schůze "odstřelil", když bylo očividné, že ona má opravdový zájem. Takže na sex by nejspíš časem opravdu došlo. To by bylo lepší než být za úplné hovado, ne? Jediné, co by mi jeho chování vysvětlovalo, by bylo, že by se z něj vyklubal gay.

• 20.6.2018  20:30
    Všetečkovi (TV seriál) (2015)

Je to trochu ujetý, ale devatenáctiměsíční syn to miluje a je to aspoň edukační a ne úplná vymývárna.

• 1.2.2015  09:33
    Elysium (2013)

Spoiler... Utopický, černobílý film. Hlavní "hrdina" je ubožák, který jen náhodou splnil, co slíbil a ještě při tom zachránil svět nebo tak něco. Já bych na jeho místě při tom umírání raději držela ústa. A ten kiks s tričkem pod železnou kostrou... trochu moc jednoduchý svět a řešení problémů, které ani vizuální líbivost nezachrání.

• 18.1.2015  21:16
    Kmotr (1972)

Kniha 5*, film 4*. Musím přiznat, že Brandův kmotrovský hlas, který tady hodně lidí vychvaluje, mi naopak přišel dost slabý. Ve scéně, kde se setkají všechny rodiny, aby dojednaly mír a Don představuje jednotlivé členy (on mimo záběr), jsem si nejdřív říkala, co to tam mluví (s prominutím) za retarda... ale jinak to bylo fajn. P.S. Pro mě zatím nejlepší adaptaci knihy, kterou jsem viděla, byl Pahorek, ale tam tomu asi nahrával nižší počet stran.

• 24.10.2014  22:10

Stejné pocity jako napoprvé, možná ještě horší... Nestává se mi často, že bych měla chuť po televizi něčím hodit, tady se sotva držím. Všichni do jednoho se chovají jako dementi. Nesmyslné, zbytečné, IRITUJÍCÍ...

• 24.6.2014  09:25
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Viděna pouze první série. Není to špatné, ale třeba ta bitva na pláži, to byl dobrý trapas...

• 24.6.2014  07:35

I když inspirováno Kohoutovou knihou a příběhu se drží, je to úplně jiné. Film je surový s velice zvláštní a temnou atmosférou industriálního města s bizarními obyvateli, kteří jsou silně demoralizovaní. Na rozdíl od knihy bych to vůbec nenazvala komedií. Film je ke konci trochu slabší, ale působivý stejně jako před lety, kdy jsem ho viděla poprvé.

• 16.6.2014  10:20

Krásné, poetické, nádherné animace... Líbilo se mi to moc!

• 9.6.2014  07:58
    Motýlek (1973)

Motýlka jsem viděla kdysi a líbil se mi hodně, ale zapomněla jsem... Teď jsem si přečetla knížku a bez delší prodlevy ho shlédla znovu a jako žádná velká sláva mi to už nepřišlo. V knížce je postava Motýlka přehnaná a ve filmu je Motýlek naopak úplně nezajímavý. Steve McQueen, kterého zde většina adoruje, mi přišel chvílemi až směšný. Jak už zde někdo napsal (komentář nemohu najít), také jsem čekala silného mladého muže, a ne bělovlasého starce nad hrobem, který vypadá, že trpí demencí. Ať už byla knížka přepracována jak chtěla, tu sílu zdravého mladého muže s jasnou myslí, mu tvůrci měli nechat. Z předlohy se dalo rozhodně vytěžit víc. P.S. Komentář ke knize v deníčku a na databázi knih.

• 18.4.2014  16:45

Nevím, no… sám Klusák na mě působí jako pokrytec. Stupidními otázkami o revoluci a vytváření hodnot se nám snaží dokázat, že on je dobro a oni jsou zlo? Myslí si, že se v nich snad hne svědomí a přejdou na druhou stranu? Blbost… o nic takového mu nejde a taky je to totální nesmysl. Hraje si na něco stejně jako ta éterická holčina s kytkou ve vlasech – na něco lepšího. Novotnému, který podle mě rozhodně není žádný idiot, akorát udělal další reklamu, která začíná už textem distributora. Je to smutné, ale lidi tohle chtějí a když to nebude dělat on, bude to dělat jiný prasák a na tom se nic nezmění. Stejně jako lidi budou stále závidět (nepřát) sousedovi, že je na tom líp, tak si rádi přečtou, že ti „nahoře“, mají život na hovno. Nelíbí se mi bulvár a přijde mi totálně ujetý ten jejich svět celebrit. Může mě štvát, že to zajímá tolik lidí, ale je to jen jejich volba, stejně jako je Novotného volba dělat to, co dělá. Je pravda, že třeba Bartošové je mi vyloženě líto, ale jediné, co pro to můžu udělat já, je se o to nezajímat a neklikat. Zajímavé komentáře: Šakal, Mikei, Oktavianus

• 6.4.2014  13:00
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Obsahuje spoilery! Na začátku mě seriál bavil hodně, přišel mi originální a vtipný, jenže pak to bylo stále dokola, dokola, dokola a dokola a sledovala jsem ho už jen ze setrvačnosti, s minimální nadějí, že se někdy dozvím, kdo je to ta matka. Pak přišlo x dílů, kde se Marshall s Lilly snaží o dítě, nejde to, stále to řeší, bla, bla, bla- vtipné mi to nepřišlo ani kdysi v Přátelích. Poslední kapka pro mě byla smrt Marhallova táty- po tomhle díle jsem HIMYM přestala sledovat úplně. Mám ráda komediální seriály, klidně můžou být nasáklé romantikou, ale koukám na ně, abych si u nich odpočinula, odreagovala se a ne, abych se cítila pod psa. Takže jsem si řekla, že tohle už nikdy... Nakonec se ale i ke mně doneslo, že matka už je na světě a seriál konečně skončil. Matku jsem si hned vygooglila- typově dost podobná Lilly, takže žádná sláva. Rozhodla jsem se ale kouknout na poslední sérii- tu jsem nakonec nezvládla, protože to opět byly samé srdceryvné scény a vtip nula nula nic, takže jen závěrečný dvojitý díl- a tam se mi matka líbila- hezká, pozitivní holka, co v sobě vážně něco má. Ale jinak ten konec? Opět citová vydíračka, Lilly furt řve, vtip nikde a matka zemře (!), aby se konečně spojil páreček Ted a Robin... ach jo, mít to tři až čtyři série a skončit s grácií, tak o.k., ale takhle? Bída s nouzí... 45%

• 31.3.2014  05:34

Ať to budu brát jako životopisný snímek, komedii nebo třeba všechno dohromady, jsou tři hodiny vážně přepálený. Mám ráda komedie, sprosťárny mi nevadí a nebudu pokrytec- někteří podvodníci ve filmech podle skutečnosti jsou mi sympatičtí (Chyť mě, když to dokážeš)... tady jsem se sice párkrát zasmála, ale když to vezmu jako celek, neshledávám na tom vtipného nic a ponaučení nebo nějakou hlubší myšlenku tady člověk vůbec nenajde. K čemu to tedy je? Film pro mě bez významu. Vlk z Wall Street jsou vtipně natočení Šmejdi v megalomanském Holywoodském stylu, u kterých se baví celý svět (stejně tak by to mohlo být třeba o politicích)- film o totálně pokřivených lidech, kteří nevidí dál než na špičku svého nosu.

• 16.2.2014  20:05

Povídka, atmosféra, závěr- všechno supr... ale ta afektovaná šlechtična s neustálými projevy hysterie, to na mě bylo moc.

• 16.2.2014  19:37
    Enderova hra (2013)

Pěkně udělané, v pohodě herci, ale je to prostě takový těžko uvěřitelný čajíček pro děti. P.S.: Knížku jsem nečetla.

• 28.1.2014  15:07

1. série- 75% Slušný rozjezd, i když hned na začátku jsem se trochu zalekla, že to bude na můj vkus moc velké maso (dvojčata ve sklepě), ale bylo to v pohodě. I když sama večer bych na to asi nekoukala ;o) Chytlavý děj, originální myšlenka, příjemné herecké výkony, ke konci s odkrýváním jednotlivých postav ztrácí bohužel na strašidelnosti, ale dobrá pointa nakonec. 2. série- 85% Skvělá atmosféra v prostředí psychiatrické léčebny, napínavé od začátku do konce, opět skvěle vykreslené postavy a výborné herecké výkony. Trochu ujetější než jednička. Jessica Lange je úžasná! 3. Série- 75% Slabší začátek, dobrý vývoj, slabší konec. Herci opět výborní. Oproti předešlým sériím vůbec ne strašidelné, o něco víc krvavé a nechutné, ale zároveň vtipné, celkově hodně ženské, oživováním lehce překombinované, ale stejně jako předešlé série vyvolávající závislost :o) Těším se na další série!

• 15.1.2014  10:28
    Návrat Sherlocka Holmese (TV seriál) (1986)

Od nynějška je Jeremy Brett můj pravý Sherlock Holmes- jsem jím úplně unešená! V Šesti napoleonech mě dostal svým výkonem vyloženě do kolen. V minulém roce mě strhnul nový Sherlock, ale po shlédnutí tohoto seriálu už mě jeho nové díly ani nelákají a v porovnání s Brettem mi přijde až lehce směšný, což mě trochu mrzí… Tady si člověk uvědomí, že není vůbec potřeba z Sherlocka Holmese dělat něco jiného než je, protože největší kouzlo a vtip je právě v původních příbězích.

• 13.1.2014  22:35
    Skins (TV seriál) (2007)

Viděna pouze první řada...

• 6.1.2014  09:27
    Stmívání (2008)

Nedokoukala… ze začátku jsem si říkala, že to není tak špatné, jenže se tam vůbec nic nedělo a mě už nebavilo čekat, co se (a jestli vůbec něco) stane. Každopádně jsem si díky tomuhle filmu po dlouhé době vzpomněla na Le Tigre a za to dík http://www.youtube.com/watch?v=FP2hd0xS4SE - pobavila mě scéna, v které se skoro na jeden nádech dozvíme, že hlavní hrdince nevadí, že ten její upír (nepamatuji si jméno), zabil několik lidí a taky se jí líbí, jak se krásně leskne :oD Takže prostě a jednoduše: "...all that glitters isn't gold when inside it's dead…"

• 23.12.2013  08:51

Bohužel můj problém je, že nedokážu knihu a film od sebe oddělit. Hobit je navíc moje srdcová záležitost... Když jsme byli malí a chodili s tátou na výlety do skal, vyprávěl nám o Bilbovi a jeho putování a celé to mělo pohádkové kouzlo. Stejně tak, když jsem si pak knížku poprvé přečetla. Původně jsem se na film vůbec dívat nechtěla, abych si nezkazila tyhle vzpomínky, ale zvědavost byla silnější. První díl jsem vstřebala hodně dobře a líbil se mi, druhý už byl ale na můj vkus opravdu moc megalomanský a málo kouzelný. Chyběla mi tam prostě ta Tolkienovská atmosféra.

• 6.4.2013  20:19
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Tady se nedá fandit ani jedné straně- je to tak strašně absurdní, že lidská tvrdohlavost, sobectví, blbost a hajzlovství, může dvě rodiny zahnat až tak daleko- naprosto příšerné. Stojí to ale rozhodně za to!

• 27.12.2012  10:08

Kde je nějaké ponaučení?? Chudáka holku tam div neutrápí, její milý nemá žádné koule a zlo zůstává dál zlem…

• 4.8.2011  14:02

Osment byl bez pochyby nadaným dítětem, Jude Law v tomto případě dobrým robotem a budoucnost vypadala zajímavě... přesto mi otázka "Proč?" vytanula na mysli až nesnesitelně mockrát. No a ten příšerný konec tomu teprve nasadil korunu! Mimochodem by mě opravdu zajímalo, jak byli roboti napájeni.

• 18.7.2011  08:47

A to ještě nadržuji! Kvůli Gyllenhaalovi a Veře jsem přimhouřila očko, ono to totiž spíš než dobré, bylo dostatečné.

• 7.7.2011  10:35

Drahá maminko působí trošku moc extrémně, silně pochybuji, že by vše bylo tak černobílé, jak se nám snaží film naservírovat, pravdu se ale těžko někdy dozvíme. Jinak nevím, jestli je to tím, že jsem film viděla s dabingem, ale herecký výkon Faye Dunaway se mi nijak extra oslňující nezdál, vybuchnutí nad kovovým ramínkem mi přišlo (pravděpodobně na rozdíl od většiny) spíš směšné. Často mi připadá, že jakékoli (a to jakékoli podtrhuji) ztvárnění hysterie a vzteku se bere téměř vždy jako bůhví jaký výkon. Malinu ale taky nechápu, na legendy se asi nesmí šahat ;)

• 4.7.2011  18:34

Nevím, jestli je to zhýčkaností z IMAXu, nebo filmem samotným ale v Letňanech jsem měla pocit, že by 2D bylo u tohohle filmu snad lepší. Mimoto se z toho vyklubala doslova zívačka - před závěrečnými deseti minutami jsem si na půl hoďky dáchla a v podstatě o nic důležitého nepřišla. 154 minut, uf... Ještě teď mě mrzí, že místo na X-menech, které dávali všude v blbou dobu, jsme skončili na téhle ztrátě času. Abych to zbytečně neprotahovala- klidně bych se mohla podepsat pod komentář KevSpa.

• 14.6.2011  21:23
    4teens (TV seriál) (2011)

No jo, tady má zas většina lidí obavy, že by mohla přijít o svůj status filmového snoba, kdyby dala podobnému seriálu jen trošku dobré hodnocení. Osobně mám tedy o odpadu naprosto odlišné představy. Co na tom, že se normálně v jedné třídě nesejde tolik talentů a rozličných osobností? Bylo by lepší, kdyby to bylo o ničem? Mimo realitu to ale není ani omylem. Nepokrytě přiznávám, že kdybych ještě byla v pubertě, hodnotila bych jako většina tady, byla by to ale jen póza. Normálně bych dala za tři, ale přidávám ještě jednu hvězdičku, protože tak nízké celkové hodnocení si tenhle seriál určitě nezaslouží.

• 4.4.2011  18:45

Z mého pohledu těžko hodnotit... příběh na mě zapůsobil docela silným dojmem (až aspoň trošku zapomenu na film, určitě si přečtu knížku), celou dobu mi ale film kazily výkony herců. Například Kristýna Lišková je vážně krásná ženská, ale hrát opravdu moc neumí, stejně tak i hlavní klučičí postavy mě zrovna dvakrát nenadchly, výlev bratra, který se vrátil z vojny nebyl vůbec uvěřitelný a tyhle pocity mě provázely celým filmem... na druhou stranu těžko trávím dlouhé filmy, ale tady mi to uteklo jako nic. Mám hodně rozporuplné dojmy. Dvě, tři nebo čtyři hvězdičky? Asi ani jedno...

• 4.4.2011  18:12

Příjemný film na líné víkendové dopoledne. Co kazí dojem z filmu, je Jandákův ksicht, který nemůžu vystát. Charakternost mu vážně nikdy žrát nebudu...

<< předchozí 1 2 3 4