Aluska88

"There was an Idea..."

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 27.5.2018  14:03
    Lovesong (2016)

Nádherný snímek o jednom (více než) přátelství mezi dvěma kamarádkami. Jena Malone je jako princezna indie snímků. Mám ji ráda a s každým zhlédnutým snímkem nechápu, proč tato talentovaná, zajímavá dívka nestojí vedle těch největších Hollywoodských hvězd. Možná právě proto, že ona nepotřebuje být jednou z nich. Drží se jakoby bokem od toho pozlátka a objevuje se ve snímcích, které nestojí na velkých rozpočtech a velkých jménech, ale dokážou oslovit stejně. Riley Keough se mi začíná velmi líbit. Po American Honey zde předvedla zcela jinou roli a zaujala mě:)

• 27.5.2018  13:52

Barevný Marvelovský koktejl, který jede na podobně bláznivě vlně jako třeba Thor: Ragnarok. Strážci galaxie jsou vydařeným příspěvkem do subžánru "Marvel on Drugs." Já osobně mám radši vážnější Marvel, ale občas se podívat na nějaký podobný úlet není na škodu. Například po Infinity War to člověku rozhodně zvedne náladu:) Navíc retro soundtrack a výskyt walkmana v blockbusteru to je pro mě jak dělané. Zalíbil se mi Rocket Raccoon, i když jsem nečekala, že tak miloučký mýval bude takový výbušný drsný sprosťák. A samozřejmě Peter Quill je elitní týpek :D "Parta pitomců, co stojej v kroužku.", "Víte, já věřím, že nikdo není stoprocentní pičus."

• 27.5.2018  13:44
    Dárek (2015)

Joel Edgerton je velmi všestranný chlapík. Dárek přináší velmi zneklidňující portrét o tom, že žádné manželství není nikdy tak dokonalé, jak se může zdát. Stačí, aby se v životě až dosud spokojeně žijícího manželského páru objevil dávný spolužák a události naberou zcela nečekaný spád. Líbilo se mi, že postava Gorda nebyla zpracována jako typický psychopat, který je chce všechny odkráglovat. Jeho motivy se projevovaly z počátku nenápadně, postupem času už však začaly být podivné a zneklidňující. Člověk možná čekal, kdy přijde ten okamžik zlomu, kdy Gordo úplně zmagoří a dojde na brutální scény boje o přežití. Jenže karty se začnou obracet zcela jiným směrem a ukáže se, že to není možná vůbec Gordo, kdo je nějak "narušený." Tím hajzlem totiž může být někdo úplně jiný. Jeho motivy jsou hnány pouhou touhou o odplatě a vyrovnání účtů, oko za oko. A není to plán jen tak ledajaký. Závěrečná pointa je opravdu hodně drsná. Na druhou stranu s ním člověk soucítí, protože ten druhý si to zasloužil. Podobný příběh v realitě by jistě vytáhl nějaké ty kostlivce ze skříní ve spoustě manželstvích, že?

• 27.5.2018  13:31

Výborný nezávislý filmeček se sympatickým obsazením. Elizabeth Olsen ukazuje, že jí to herecky jde, ani při tom nemusí využívat svých schopností coby Scarlet Witch:) Diskuze mezi ní a Joshem Radnorem o Stmívání stojí za to. Zac Efron coby věčně zhulený hippísák se svými proslovy o světě, existenci a lidech je fakt terno:D Za zmínku stojí také postava duševně nemocného kluka v podání Johna Magaro, ten se mi moc líbil. Jenom jsem si říkala, ať neudělá nějakou blbost. Ideální oddechový snímek pro všechny, co milují hudbu, kulturu a knihy.

• 27.5.2018  13:24
    Lesní duch (1980)

The Watcher in the Woods je spíše více fantasy dobrodružstvím, než děsivým hororem. Snímek má spád a rychle uteče. Divák čeká, jak se jednotlivé události budou vyvíjet a co se vlastně tehdy stalo. A co se děje teď. Kamera POV dává okatě najevo inspiraci Evil Dead. Závěr jsem však vůbec nepochopila. Kdo že to tedy vlastně měl na svědomí všechny ty nadpřirozené jevy, silný vítr, průlety lesem a okolím? Nějaká ta entita, která chtěla vnímavou dívku kontaktovat, aby zachránila dívenku, která je už desítky let uvězněna v nějakém paralelním světě? A co měl vlastně znamenat ten rituál, jehož se skupina dětí před lety dopustila? Na konci filmu mě napadalo až příliš mnoho otázek. Ale ani to mi však nemohlo narušit zážitek ze sledování.

• 27.5.2018  13:03

Vizuálně působivá, retro-stylová špionážní výprava do období studené války. Charlize Theron je dokonalá kráska a v této roli je stejně chladná a krásná, jako nebezpečná a smrtící. Její erotické scény se Soufií Boutellou jsou potěšením pro oko. James McAvoy tradičně výborný. A když vidím Tobyho Jonese, pořád v něm prostě vidím Dr. Arnima Zolu:) Výborně zvolený soundtrack do snímku skvěle zapadá.

• 27.5.2018  12:12

"There was an Idea..." Pro fanoušky MCU zcela monumentální a orgasmické završení desetileté éry, která by nejspíš nevznikla, nebýt kmotra toho všeho, Roberta Downeyho. Předání režisérských otěží "Russo Brothers" byla zlatá investice. Svoji schopnost pracovat s postavami, psychologií i akcí prokázali už s Captainem Americou. I navzdory obrovskému množství postav, které se do IW povedlo vměstnat, snímek působí ukočírovaně a režijně zvládnutý levou zadní. Děj není zmatený, neskáče se zběsile sem a tam, každý hrdina má v příběhu své pevné místo. Nic nepůsobí chaoticky či přemrštěně. Russoovi dokázali to, nad čím by si jiní režiséři dost možná lámali hlavu. Nejvíc prostoru zde dostává Thanos. Nejméně využitý mi přijde Cap. Chris Evans tady vypadá ku*evsky sexy, s těma fousama a sestřihem:) Škoda, že nebyl více využitý. Ale zase má svoje sólovky, v nichž se předvedl, takže člověk už ví, do dokáže. Dokonalá interakce nastává mezi Tony Starkem a Stephenem Strangem. Chemie funguje na plné obrátky a člověka možná jen lehce zamrzí, že nedošlo na "No, Shit, Sherlock." Při setkání Buckyho a Steva a při jejich společném objetí, které jsem dle traileru ani v nejmenším nečekala, jsem nedokázala potlačit svou radost a na celé kino jsem vykřikla: "Jooo!" Nejvíc to u mě herecky vyhrál Chris Hemsworth. Zde dokázal, že kromě vzhledu australského playboye umí i výborně hrát. Jeho Thor v průběhu vlastních filmů dospěl, a nepůsobí zde už jako jenom nějaký nezajímavý Bůh hromu, který se jen umí ohánět kladivem. Scéna "What more could I lose?" mluví za vše. O humornou stránku se v této globální bitvě postarali Strážci galaxie. Neměla jsem je nijak v oblibě, ale mé první setkání s nimi v tomto snímku mě přimělo změnit názor. Humorná scéna následuje vážnou, vzájemně se prolínají a člověk tak v jednu chvíli neví, jestli brečí smutkem, nebo smíchy. Infinity War fanoušky zlomilo a zničilo. V životě jsem v kině neměla takový stav, kdy jsem čekala, jestli začnu hystericky křičet, kopat kolem sebe, nebo se prostě hned zblázním :D Očividně zbytek narvaného kina na tom nebyl o moc líp. Stačila mi jenom scéna, kdy jsem viděla, jak Bucky odlétává v prach, to už jsem cítila, jak se mi sevřelo srdce, jako by mi ho někdo vyrval a pak už jsem upadla do jakési apatie. A scéna, kdy Peter padne Tonymu do náruče, je naprosto devastating. To už jsem skoro nevnímala. Při závěrečných titulkách bylo téměř úplné ticho a na "after credits scene" zůstala většina osazenstva kina. Nejvíc lidí, co jsem kdy na Marvelovských filmech zažila. Člověk čekal, že prostě někdo skončí, ale nakonec vše bylo zcela jinak a způsobem, jaký nikdo asi nečekal. Hlavně, že "Behind the scene" videa ukazují, jak se všichni během natáčení dobře bavili, že? :D Avengers: Infinity War zakončuje velkolepou éru, která přinesla na plátna neskutečné množství jedinečných charakterů, které ztvárnili do té doby ne příliš známí herci, z nichž se staly světové modly. Vznikl jeden z největších fandomů na světě a pojem MCU se stal téměř drogou. Lidé jsou totiž závislí, nebo ne? :) Chemie herců "on and off screen" a charaktery, jimž dali svoji tvář a osobnost jsou jedny z nejdůležitějších věcí, co dělají z Marvelovského impéria v současnosti nedosažitelný Everest filmového světa. "Mr. Stark, I don't feel so good. I don't wanna go. Please, I don't wanna go..."😭

• 27.5.2018  12:00
    Konkurenti (1992)

Mistrovským způsobem natočená "konverzačka" plná hereckých es. Al Pacino válí a jeho psychologické schopnosti, jak jednat s klienty jsou opravdu ohromující. Na momentík zaskočí i Alec Baldwin, aby zbytku osazenstva kanceláře ukázal, jak funguje "vrcholový management." Prostě, já jsem kretén, kdo je víc? Hodně mu ta role sedla. Docela by mě zajímalo, jak dlouho se museli herci učit celý scénář:)

• 27.5.2018  11:52
    Cop Car (2015)

Jo, když se sere...:) Cop Car je dokonalou filmovou ukázkou "dominového efektu." Kevin Bacon si opět střihl jednoho ze svých perfektních záporáků a role drsného šerifa v uniformě mu skvěle pasuje. Snímek však především stojí na dvojce hlavních dětských hrdinů, jež ztvárnili James Freedson-Jackson a Harrison Hays Wellford. Chlapci se činí s lehkostí protřelých hereckých es a je radost jejich výkony sledovat. Závěrečná zhruba půlhodinka se opravdu začne ku*vit v největší možné míře a člověk si jen říká, že hoši zažívají opravdu dost špatný den. Závěr přece jen možná nechává nějakou malinkou naději. Cop Car je vydařeným malým snímečkem, u něhož budete jen zírat, jak se události můžou zcela nepředvídatelně vyvíjet. Nakonec člověku přijde nějaký jeho mizerný den jako limonádka oproti tomu, co museli zažívat chlapci. Alespoň ho v rámci možností přežije:)

• 15.4.2018  15:40

Marco Berger je svým způsobem génius. Do svých filmů dokáže posbírat ty nejvíc sexy, hezké a zajímavé Argentinské týpky, kteří umí i výborně hrát a prostě jim řekne, ať se tak nějak nenápadně osahávají:) I v tomto případě je to silně homoerotické, nasáklé sexuálním napětím a se záběry kamery, která se detailně zaměřuje na mužské rozkroky a přirození. Segment Ari: Mladý klučina se zakouká do tatéra a spolu s pravidelnými návštěvami u něj se začíná probouzet i jeho fantazie. Ten tam musel teda nechat majlant:) Segment El primo: Jeden z nejlepších příběhů. Téměř beze slov, ale všeříkající. Scéna s prohlížením fotek je geniální. Get horny?:) Segment El otro: Není nad kamarádskou výpomoc. Rychlokurz předstíraného sexuálního aktu stál opravdu za to. Get horny again?:) Segment Los brazos rotos: Týpka po těžkém úrazu navštíví ošetřovatel, který mu věnuje profesní péči. Blízký kontakt s druhou osobou patří mezi jeho běžnou činnost, v tomto případě se však z jeho obličeje dá vyčíst něco jiného... Segment Amor: Mladý páreček se ubytuje v malém hotýlku a společnost jim dělá fešný pracovník. Segment Entrenamiento: Dva nabouchaní borci spolu trénují a později skončí focením jeden druhého. V posteli mají i koťátko, how cute:) Fotky posílají nějakým kočkám a jeden z nich chce pořizovat stále další fotky. Tento příběh mi přišel jak vystřižený z nějakého porna. Týpci tak i vypadali:D Jeden z nich měl i tričko Marvel, tak jako v Taekwondu. To fandu potěší:) Tensión sexual, Volumen 1: Volátil je jako Pýcha a předsudek gay žánru. K ničemu tu prostě nedojde. Mezi nikým. Nenaštvalo by Vás to?:) Tolik chemie, erotického napětí ve vzduchu, ale všechny příběhy mají otevřený konec. Berger to měl natočit tak, že každý by nakonec podlehl svým opravdovým touhám. Dokáže skvěle pracovat s mužskými těly, přitažlivostí, náznaky, detaily, letmými doteky, ale tady to prostě utnul v nejlepším.

• 15.4.2018  14:54

CMBYN se stalo kultem ještě předtím, než se vůbec dostalo na plátna. Zásadní snímek pro svou dekádu. Filmové umění a cit pro vyprávění a detail ve své plné kráse. Slunná Itálie, krása umění a památek, prostředí, uličky a domy, z něhož historie dýchá na každém kroku, knihy, hudba, stromy šumící ve větru, kvetoucí příroda. Není snad ideálnější doby a místa pro zasazení milostného příběhu. Timothée Chalamet je zářící mladý talent nádherné tváře s posmutnělýma očima. Jeho charisma se více přibližuje evropským hercům, jako by snad ani nepatřil do Ameriky. Armie Hammer zase ztělesňuje jakéhosi antického bohéma dokonalé krásy. Chemie mezi nimi, Charmie, as you know:), je dokonalá. Jejich společné scény jsou nádherné a nezapomenutelné. Touching, sensual, tender. Herecky jasně vítězí Timothée, vidět ho zcela zlomeného po odjezdu Olivera, je heartbreaking. A závěrečná scéna u krbu je devastující. Ten kluk má dar, kterým nedisponuje zase tak moc herců. Když pláče, tak to není nějaký, "standardní, Hollywoodský" pláč na povel. Vy mu to prostě věříte. Působí to tak skutečně. Přenese se to na Vás a trpíte s ním. Když si ještě sami vzpomenete na nějaké své dávné, (ne)naplněné lásky a na ty pocity prázdnoty a dusivé bolesti, když "ten" člověk odejde a Vy víte, že už ho možná nikdy neuvidíte, je dopad této scény ještě o to silnější. Z ostatních herců stojí za zmínku rodiče v podání Michaela Stuhlbarga a Amiry Casar. Takové rodiče by si přál snad každý teenager, který prožívá zrovna možná něco podobného. Amiru jsem zatím viděla v jediném snímku, Anatomie pekla, kde do toho bušila se sexuální mašinou, Roccem Siffredim. Pamatuji si, že tady mě, navzdory pochybným kvalitám snímku, zaujala. A u Esther Garrel je jasná podoba s bratrem Louisem:) Call Me by Your Name je jako umělecký kousek nedocenitelných kvalit. Člověk má chuť se sbalit a vypadnout pryč z města, od všeho stresu, lidí a starostí. Odjet daleko, na místo, kde se zastavil čas, kde se můžete vykoupat v ledové a křišťálově čisté vodě z hor, naslouchat zvukům přírody, a kde Oliver a Elio prožívali svoji lásku. Soundtrack je srdcovka. Chci Oliverovy tenisky:) Later. Because I wanted you to know. You're making things very difficult for me. I wish everyone was as sick as you. Can you come get me, mom? I remember everything...

• 15.4.2018  14:03
    Red Dog (2011)

Red Dog se v Austrálii stal legendou a má v Dampieru dokonce i sochu. Dostal pejsek Koko Oscara za svou roli?:) Perfektní casting, od sympaťáka Joshe Lucase, přes krásnou Rachael Taylor, až po místní chlápky a osadníky. Humorné scény následují jedna za druhou a člověk si přeje, aby ta idylka vydržela pořád. Po oné tragické události, jsem si vzpomněla na Hačika, který taky čekal. Pořád. You cry now? Putování Red Doga přes Austrálii, přes oceán a zase zpátky je hodně silné. A závěr snímku dokáže zvládnout bez slz a hlubokého dojetí snad jen naprostý cold-blooded bastard:)

• 15.4.2018  13:52

Red Dog: True Blue je krásným snímkem o výjimečném psíkovi a jeho silném poutu s malým chlapcem. Levi Miller je krásný kluk, který mi trochu připomíná Shiu LaBeoufa. Snímek nabídne množství humorných scének, stejně jako těch dojemných. Vyprahlá australská krajina, slunce, uzavřená komunita lidí... člověka popadne během sledování touha sbalit se a odjet někam daleko, tam, kde se svět řídí úplně jiným řádem, mimo konzumní, vystresovanou společnost. Konečně taky jeden snímek s hlavním zvířecím hrdinou, který nekončí smutně, ani tragicky.

• 15.4.2018  13:45
    I Think I Do (1997)

Jedna z těch povedených gay komedií/romancí, která se veze po nenásilné a příjemné vlně humoru. Christian Maelen je většině diváků nejspíš zcela neznámý, já měla po celou dobu sledování pocit, jako bych se dívala na mladého DeNira v Kmotrovi:) Ta podoba je neskutečná. Hlavně v pohledu, očích, i úsměvu. I Think I Do je vydařeným devadesátkovým "vorazem", který zároveň ví, kdy nahodit i tu vážnější notu.

• 15.4.2018  13:39

Nápaditý snímek s úžasným hereckým duem v hlavní roli. Kevin Azaïs má krásnou tvář i výrazné rysy a Adèle Haenel je zase hezká holka od rány. Ve světe průměrnosti, stereotypu a zažitých konvencí, nic nepůsobí tak očišťujícím způsobem jako podivnost, odlišnost a výjimečnost jednotlivce. Dva rozdílné charaktery, které působí jako oheň a voda, si začnou postupem času padat do noty a vzájemná přitažlivost je tak očividná:) V závěru snímku má člověk i pocit, jakoby sledoval nějaký ten survival. Nádherná příroda a lokace. Ještě, že máme Google Maps. To je jeden z největších darů moderní doby filmovým fanouškům:)

• 15.4.2018  13:32
    SLC Punk! (1998)

Jjestli jste někdy měli ten dojem, že neexistují ukecanější filmy, než ty od Woodyho Allena, SLC Punk! Vás velmi rychle vyvede z omylu. Hodně dlouho jsem neviděla snímek, v němž by se téměř od začátku, až do samotného konce pořád jen kecalo. And again. And again. And again:) Měla jsem však dojem, že možná až zbytečně moc dialogů vznikalo na úkor samotného děje. Punková rebelie, anarchie, výtržnosti, hudba a na závěr i nějaké to ponaučení, moudrost a vyspělost.

• 15.4.2018  13:26

Ze začátku obsahově docela průměrný snímek, který s postupem času začne nabývat na důležitosti ve druhé polovině filmu, kdy se začnou rozvíjet rodinné vztahy Kellyho a jeho láska ke krásce v podání Amy Smart. Shia je pro mě jeden z nejosobitějších herců a Bitvu o Shaker Heights jsem zhlédla v době, kdy poprvé promluvil o svém dětství. Dočetla jsem se, že jeho otec byl násilnický alkoholik a že mu před jeho očima nějaký parchant znásilnil matku. Nejzásadnější okamžiky jeho dětství v něm tak stále zůstávají a i to je nejspíš jeden z hlavních důvodů jeho mnohdy rebelského chování a podivných výtržností. Tato zpráva mě docela dostala, protože vím, jak emotivní a silné výkony dokáže podávat, ale netušila jsem, že za tím může být něco takového. Jeho vztah s otcem v podání Williama Sadlera tak vyzní o to bolestněji. Na Youtube je pak k zhlédnutí hodně silná scéna z nemocnice, která se nakonec ve filmu ani neobjevila. Na druhou stranu zde Shia prokázal i komediální talent. Hodně vtipných scének a trapasů vysolil z rukávu :)

• 15.4.2018  13:05
    Spisovatelé (2012)

Krásně a citlivě zpracovaný film s dokonalým castingem, mistrovským scénářem a dialogy. Jennifer Connelly je krásná dáma a od dcerky Phila Collinse bych nečekala, že dokáže tak dobře hrát. A krom toho je nádherná. Liana Liberato se mi líbí čím dál víc, stejně jako Nat Wolff. A Greg Kinnear je prostě správný sympaťák a představitel obyčejných chlapíků. Skvěle napsány a zahrány rozdílné charaktery jednotlivých postav. Lilly Collins a Liana Liberato si mě získaly. Stuck in Love mě zasáhlo. Tolik pravdivých myšlenek, dojmů a názorů. Snímek si získá nejen milovníky literatury, slov a Stephena Kinga. Ten tu má mimochodem v závěru snímku výraznou roli "po telefonu." Zajímalo by mě, kolik mu za ten jeho telefonát zaplatili. Nedivila bych se, kdyby to vzal klidně zadarmo:) Stejně jak mu hlavní hrdina říkal, ani já nedokážu vypovědět, co pro mě jeho knihy znamenají... Ve filmu se také několikrát objeví jeho mistrovské dílo TO. Zavolat on mně, tak bych mu řekla: "Ano, Stephene, hned jedu, ihned vyrážím!" :D

• 31.3.2018  16:48

Plážoví flákači v podstatě stojí na obsazení hlavního hrdiny v podání Harrise Dickinsona. Jeho osobě, činům a motivacím je věnována převážná část snímku. Vadilo mi však, že příběh se za celou dobu vlastně nikam příliš neposunul. Chyběla mi zde nějaká interakce s ostatními postavami. Zejména s kámoši z jeho party by to mohlo být docela zajímavé, kdyby se Eliza Hittman rozhodla zpracovat jeho vztah s kamarády. Mohl si něco začít s Nickem, jehož ztvárnil Frank Hakaj:) Ten potetovaný týpek byl fakt luxusní. I like him. Ale snímek je brán vlastně jako pohled do stereotypního života mladého kluka, jehož všední dny jsou vyplněny rutinou. Flákání po pláži, hulení s kamarády, párty a jednorázovky kdesi v parku s chlápkama z internetu. Pořád dokola. Nic se nezměnilo. Proto se Beach Rats ani nezabývaly nějakým hloubkovým rozborem postav z jeho party. Vše, co prožívají, je povrchní a vyprázdněné. Film je zpracován tak, aby ukázal, jak se takový člověk, který žije podobný život, může vyrovnávat se svou sexualitou. Tady nebyl prostor pro opravdové city, šlo zde jen o ukojení sexuálních potřeb. A Madeline Weinstein je rajcovní pusinka:)

• 31.3.2018  16:37

Nevím, jestli bych Pochod ve stínu nazvala výhradně komedií. Ze začátku filmu poměrně uhádané konverzace mezi oběma hrdiny mi tak trošku vadily. Postupem času se však dokázaly rozprostřít na prostor celé stopáže. Pokud přináší tento snímek nějaký druh humoru, tak je to spíše ten vážnější a ostřejší, než ten bláznivý francouzský humor s odzbrojujícími gagy. Scénář a dialogy jsou výborně napsané a hudební talent Gérarda Lanvina nezpochybnitelný:) Docela mi zde připomínal Gaela Garciu Bernala. A opravdu bych nečekala, že ve francouzském filmu z 80tých let uvidím Margot Robbie:) Sophie Duez je jí tady neskutečně podobná. Ta podoba je vskutku zarážející.

• 31.3.2018  16:27

"Je to už 84 let a já pořád cítím ten čerstvý nátěr..." :) Je to už 20 let od doby, kdy Kate Winslet mrzla v ledových vodách Atlantiku. A po 20-ti letech mrzne zase. Tentokrát se tak však děje v mrazivých kanadských horách a není u toho tehdejší lamač dívčích srdcí Leo DiCaprio. Spousta uživatelů zde zmiňuje, že jim vadí, že se nejedná o poctivý survival. Romantické příběhy se odehrávají kdekoliv, tak proč by se nemohly přihodit i takto? Divák je však zvyklý na drsné survivaly Přežít, Everest a jiné, a podobný styl příběhu očekává i zde. Mně to naopak nevadilo vůbec. Kate Winslet je paní herečka a Idris Elba má šarm a charisma. Chemie mezi nimi funguje výborně a vytváří tak základ pro dobře fungující romantickou linii. Během času se dvojice začne sbližovat a jak postupně sestupují do nížin, boj o přežití se odsouvá do pozadí a nastává prostor pro vyvíjející se vztah mezi Alex a Benem. Závěr filmu, kde se ti dva po čase setkají, je hodně silný. Alespoň tu závěrečnou společnou scénu mohli nechat celou:) Člověk tak zůstává odkázán na Youtube a videa z natáčení. Je krásné vidět, jak vypadá poctivá filmařina. Příroda, hory, sníh, mráz. Žádné zelené plátno. "Půjdu se podívat kolem. Chcete přinést kafe?", "Na té hoře jsme byli sami dva. Svět je ale větší. A srdce je jenom sval. Nebo ne?" - "Kterej blbec tohle řekl?"

• 31.3.2018  16:10

Příjemný snímek o přátelství, první lásce a zodpovědnosti s excelující dvojkou Sean Penn & Nicolas Cage. Jací strašně mladí:) Taková ucha ještě. Sean tu vypadá tak na sedmnáct let. Během sledování jsem si několikrát vzpomněla na Steva a Buckyho:) Ty však čekal zcela jiný osud... Velmi mě potěšilo, když jsem spatřila Michaela Madsena v malé roličce raněného vojáka.

• 31.3.2018  15:47

Stylový kousek natřískaný luxusními tanečními songy, který Vás přivede do světa elektronické hudby L.A. Výborné obsazení party mladých kluků, kteří žijí nočním životem, nekonečnými párty a poflakováním se po prosluněném městě snů. Zac Efron je krásný, to ví(dí) snad všichni, herecky se hodně posunul, i když co se týká jeho projevu zde, oproti ostatním mi přišel svým výkonem docela pozadu. Nejvíc si mě svým výkonem získal Jonny Weston coby Mason a Alex Shaffer coby Squirrel. Jona Bernthala jsem poznala, jen co promluvil:) Ten jeho výrazný hlas jsem prvně poznala ve válečném nářezu Fury a nyní ho již nelze zapomenout. Emily Ratajkowski je kočka s luxusními rty. Film se mi moc líbil. Co takhle natočit podobný z 90tých let?:) Taneční hudbu miluju, zejména eurodance, trance, 90's a early 00's. Moderní doba však přináší také výborné pecky. Z We Are Your Friends rozhodně stojí za zmínku následující: We Are Your Friends, Desire (Gryffin Remix), Cole's Memories.

• 31.3.2018  15:24

Velmi zajímavý snímek s dobře fungující nosnou myšlenkou. Sci-fi horory odehrávající se v mrazivé, zasněžené pustině, v nichž tým vědců bojuje proti neznámému nepříteli v podobě smrtícího viru jsou subžánrem samy o sobě. Ať už se jedná o hrůzu nahánějící Věc, nedávnou Black Mountain Side či rakouský Blutgetscher, vždy tyto snímky disponují tísnivou atmosférou a strachem z neznámého. Taková je i Last Winter. Má v sobě podnětný námět, který by dost dobře mohl fungovat i ve skutečnosti. Pokud by se někdy příroda obrátila proti lidstvu a začala se bránit všemi možnostmi které matka příroda nabízí, we are seriously fucked up. A proč by to nemohlo vypadat zrovna tak, jak ukazuje tento snímek? Závěr filmu dává tušit nadcházející zkázu. Celá planeta umírá pod náporem lidí, jejich konzumního způsobu života, devastace a pustošení přírody, že si docela dobře dokážu představit, kdyby si v sobě vyvinula nějaké obranné mechanismy, které by zaútočily na nás. Na lidstvo. A nemusely by to být ani stroje, kdo by se vydal do boje proti nepříteli, jak předeslal James Cameron. "Cítím ve větru zuřivost, jakou jsem nikdy před tím necítil. Něco bylo osvobozeno z topícího se permafrostu. Proč opovrhujeme světem, který nám dal život? Proč se chováme jako vetřelci? Proč by se k nám Zem nechovala jak každý organizmus bojující s virem?"

• 31.3.2018  15:03
    Borg/McEnroe (2017)

Dva tenisoví giganti a legendy se spolu utkávají pod režijní taktovkou Januse Metze. Brilantně obsazený i natočený snímek zpracovává osobnosti obou tenistů i jejich zápasy. Nejvíce pozornosti je zaměřeno na postavu Borga v decentním podání Sverrira Gudnasona. Björn Borg působí se svým chladným projevem, jakoby snad ani nebyl schopen jakýchkoliv emocí a citů. On je má však pevně pod kontrolou a v jeho očích a mimice lze v jemných náznacích číst, co se asi odehrává uvnitř. John McEnroe je oproti němu drzý bouřlivák a rebel výbušné povahy, který pro urážku a sprosté slovo nejde daleko. Oni věděli, proč do této role obsadit Shiu:) Ten zde exceluje a je velká škoda, že mu nebylo dopřáno stejné pozornosti jako severskému blonďákovi. Snímek disponuje výbornou hudební stránkou a retro vizuálem. Třeba někdy bude natočen i životopisný film s názvem Roger vs. Rafa:) "Buď jako papiňák a nic nevypusť ven. Všechen ten vztek, strach a paniku dej do každého úderu."

• 3.3.2018  18:53

Výborná komedie s originálním námětem a krásnou Lídou Baarovou v hlavní roli. Role komtesy Blanky z Blankenburgu Lídě sedla jako ušitá. Ta její staročeština je perfektní. Taky tak začnu na lidi mluvit:) Odhalení pointy pro mě bylo překvapivé, říkala jsem si, proč najednou mluví tak normálně. Zároveň to vysvětlovalo ten obraz, který vypadal, že v něm komtesa skutečně stojí. Chvíli mi však nedocházelo, že všechno, co se až do onoho odhalení dělo, bylo vlastně dokonale sehrané divadlo. Scény z krejčovství a při telefonátu vedle Blanky patří k nejlepším gagům snímku. Nádherná lehkost komediálních kinematografických skvostů doby české dávno pominuvší, zdá se býti již nenávratně pryč:) "Já bych potřeboval šaty." - "Ach, lituji, my nevedeme pánské zboží.", "Má to být pro starší dámu, že ano?" - "Ne, ne, spíš pro mladší."- "Na kolik let asi?" - "Asi na 318." :D

• 3.3.2018  17:48

No to byl teda úlet :D Thor: Ragnarok je zatím asi nejbláznivějším filmem z MCU. Je to jako nějaká barevná, ulítlá mega party, kde každý přijde v praštěném kostýmu, kde se podávají drinky všech barev a účinků a tečou všemi proudy, a o níž by se Vám mohlo leda tak zdát:) Když jsem v kině viděla trailer na Ragnarok, nemyslela jsem si, že pecka od Zeppelinů, Immigrant Song, která v něm zazněla, bude přenesena i do samotného filmu. Vrcholná bitva za doprovodu této písničky je epická, stylová a cool as f*ck. Co se týká Marvelovských filmů, dávám přednost vážnější notě, s přímým, ale umírněným humorem. Toto pokračování Thora mi přišlo místy až příliš přeplácané a uvalené, zbytečně až křečovitě komediální. Což je trochu škoda, protože jakmile došlo na nějaké vážnější scény, dokázaly být důležité a zásadní, jak to Marvel umí. Zejména mezi Thorem a Lokim. Ragnarok beru jako bláznivý barevný trip před tím, než se MCU začne hroutit a rozpadat a ty nejlepší postavy, jaké kdy kdo vymyslel a ztvárnil, budou čekat tragické osudy. Thor přišel o kladivo, o oko a nakonec i o vlasy, které mu mimochodem ostříhal Stan Lee. Kdo by to byl řekl, že jednou bude pravidelné Stanovo cameo tak zásadní:) Hemswortha zde v jedné scéně uvidíme half naked, takže muži i ženy mohou jen tiše obdivovat a vzdychat:) After credits scene dává tušit, že už se to blíží... Bůh ochraňuj všechny postavy MCU.

• 3.3.2018  17:29
    Palo Alto (2013)

*** a půl. Tak nějak mě Palo Alto asi zasáhlo. Zvláště v závěru. Snímek přináší stylový a o vytříbený synthwave soundtrack doplněný Coming of age story. Výborné obsazení mladých herců, z nichž vyniká Emma Roberts, Nat Wolff a Jack Kilmer. Synek Vala dobře válí:) Každý dospívající má jiný charakter a zejména postava Freda, již ztvárnil Nat Wolff mě v závěru dostala. Od začátku se projevoval trochu jako střelený cvok a kretén, ale i přes jeho chování jsem jakoby cítila, že je v něm ještě něco jiného. Něco schovaného, možná zlomeného. A právě proto mě dostala scéna v závěru snímku, s ním, Teddym a týpkem, kterému říkali Skull. Palo Alto je snímkem, v němž teenageři dospívají, prožívají, cítí a trpí. Tiše, skrytě, o samotě. Jiní hlasitě a bláznivě. Je to o mladých lidech, kteří hledají lásku, pochopení, klid v duši. Navenek je vše jinak. Co je schováno a zamčeno hluboko v nás se však pak může dostat ven s nebývalou intenzitou.

• 3.3.2018  17:04

Moc hezký film o setkání dvou rozdílných žen, které našly lásku ve vyprahlé Nevadské krajině. Helen Shaver coby emancipovaná a distingovaná žena je dokonalým protikladem nespoutané Patricii Charbonneau, která zde působí jako Bette Porter of the 50's :) Pouštní srdce vůbec netlačí na pilu, nejedná se o drsné drama s hlubokými rozbory rozporuplných charakterů, vše je nám přednášeno přirozenou a nenásilnou formou. A tak by to myslím, v horkém prostředí mělo i být. Drsné příběhy trpících postav ať se odehrávají v nehostinných prostředích:)

• 3.3.2018  16:44

Black Panther je v podstatě rasistický film:) Hrají v něm pouze dva bílí herci. Zato však duo Serkis & Freeman patří k tomu nejlepšímu, co další superhrdinský epos ze stáje MCU nabízí. A scény, v nichž se objeví, ať jednotlivě, či společně, jsou dokonalé. Z jejich strany tady dochází k tomu, čemu se říká "Steal the Scene." Scéna ve výslechové místnosti, do níž Everett Ross přichází, zatímco Ulysses Klaue pěje "Baby don't hurt me, no more..." je ikonická. Chadwick Boseman disponuje patřičnou dávkou charismatu a Black Pantherovi tak dokázal propůjčit auru tajemna. Michael B. Jordan si zase střihl parádního záporáka, jehož vnitřní pohnutky a skutky jsou hnány obyčejnou lidskou pomstou. Pohltila ho pomsta, jak říkal T’Challa v Civil War Zemovi. Lupita Nyong'o je kráska, Letitia Wright coby Shuri je boží a Forest Whitaker mi v tomto filmu, jež se odehrává na africkém kontinentě, připomněl svého krutého diktátora Idi Aminiho. Black Panther přináší do MCU zcela jiný typ snímku. Jiná kultura, prostředí, lidé. Scénáristicky má spíše blíže k Doctoru Strangeovi. Časté šustění papíru je zde přítomno:) Spousta diskuzí a proslovů o hrdinství, pomstě, chybách a podobně. Ale nijak mi to zde nevadilo. K prostředí to vlastně patří. Film jsem zhlédla v kině s dabingem a jediný zádrhel přinášelo obsazení mě neznámého a dle dabingfóra nezkušeného dabéra, který namluvil Michaela B. Jordana. Docela mi jeho hlasový projev připomínal ten, kterým v dabingu disponoval Hayden Christensen ve Star Wars. Hodně slabý, spíše jakoby amatérský výkon. Jen s tím rozdílem, že Haydenův mizerný výkon tak nějak souzněl s jeho dabingem. Naproti tomu B. Jordan ukázal, že herecky rozhodně umí. Opět nás čekají dvě "after credits scene." Srdce mi tlouklo, když jsem si v diskuzích přečetla, že se na konci end credits má obejvit i Bucky...:) A vidět před samotným promítáním na plátně pouhý trailer na Infinity War, mi přineslo mrazení po celém těle.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70