Aluska88

Aluska88

Alča P.

okres Zlín
"I'm with you till the end of the line, pal.."

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 30.4.2017  17:31

Take Me to the River je dokonalou ukázkou z kategorie nezávislých amerických snímků "ono to vypadá, že se vlastně nic neděje, ale přitom se děje." Logan Miller mě prvně zaujal ve Skautově průvodci zombie apokalypsou. Šikovný to kluk. Ovšem výkony mladé Ursuly Parker si zaslouží potlesk. Říkala jsem si, že až dospěje, bude z ní fakt kočka. Naprosto dokonale a zcela přirozeně ztvárnila malou Lolitku, až jsem byla z jejího výkonu trochu na rozpacích. Zejména scéna s Ryderem při koupání v řece, když jsem si pak uvědomila, co že to vlastně dělá, když ji drží na zádech, pomyslela jsem si: "Páni, tak to je hodně odvážné." Závěrečná scéna při večeři s nečekaným objasněním jednoho dávného tajemství, je docela síla. Když jsem si pak vše uvědomila, pospojovala si souvislosti, člověk tak dokonale uvidí, že "takové" záležitosti se přenáší dál a dál. Nezmizí, jsou v lidech. Navždy. Snímek má krásnou přírodu, atmosféru letního venkova, a na závěr bonus v podobě songu Under Pressure.

• 30.4.2017  17:21
    Moucha (1958)

Musím říct, že tato originální Moucha je pro mě stravitelnější více, než Cronenbergův remake. Jeho Moucha je pro mě jednou z nejodpornějších věcí, jaké se kdy dostaly na filmové plátno a proměna Jeffa Goldbluma z ambiciózního vědce na hrůzu nahánějící, disgusting creature je pro mě jedna z nejdokonalejších ukázek praktických efektů. Proto jsem byla ráda, když vývoj Mouchy v tomto snímku probíhal poněkud odlišně. Zatímco Seth Brundle se v Mouchu mění postupem času, vědec André Delombre se jí stane během jednoho experimentu. A také si na rozdíl od Setha zachovává nějaké to lidství a rozum. Alespoň na nějaký čas. Jeho podoba zůstává ukryta pod pokrývkou a člověk tak může zatím dumat, jak asi vypadá. Když mu jeho žena po onom nezdařeném experimentu přinesla jídlo a já uslyšela to "chlemtání" ucítila jsem na okamžik záchvěv hrůzy... A velmi by mě zajímalo, kam se poděla ta kočka:) The Fly má skvělý scénář, postupné budování napětí a přítomnost Vincenta Price.

• 30.4.2017  17:02

Low Budget Sci-fi se zajímavým námětem a osobitým zpracováním. Evan Rachel Wood je moje krásná princezna, ale její charakter mi zde nebyl moc sympatický. Postupem času se přestala chovat arogantně a sebestředně a ukázala, že není vůbec taková kráva:) Zato Ellen Page ukázala, co v ní je. Ta holka je fakt zatraceně dobrá. Už je to dlouho, co jsem ji v nějakém filmu viděla, nebo se mi tam nelíbila tolik, jako zde. Uprostřed nádherných lesů, daleko od civilizace se nachází dokonale moderní baráček, který si bude muset poradit s jedním z nejkrutějších a nejmocnějších nepřítelů. Časem. Člověk si nakonec řekne, že ten jejich dům vlastně moc dlouho nevydržel:) Zatímco svět se pomalu řítí vstříc svému konci a zkáze, který mu výpadek elektřiny způsobí, veškerý děj, který sledujeme, se odehrává převážně v prostorech lesa a domu. Bylo by docela zajímavé sledovat projevy "post-apo downfall" i v jiných částech světa. Scéna porodu v závěru filmu mi přivodila i slzy v očích. Into the Forest může někoho nudit, jiný bude nadšen. Toto není žádný letní blockbuster s dokonalými efekty a vysokým rozpočtem. Pokud však máte náladu na spíše minimalisticky zpracovaný snímek, který se soustředí na charaktery postav a využívá při tom minimum prostoru, tato Chata v lesích by mohla být přesně pro Vás.

• 30.4.2017  16:41
    Delta (2008)

What a really weird and rare movie. Delta je opravdu velmi netradiční a podivný, stejně jako nesmírně originální a osobitý snímek. Izolace prostředí před okolním světem a styl života, téměř jak někde před staletími, vytváří nezaměnitelnou atmosféru. Kamerové zpracování se jakoby odcizuje od toho, co se na plátně děje, ale zároveň nám vše zprostředkovává přímo před zraky. Jakákoliv intimní, či důvěrná scéna mezi sourozenci probíhá mimo kameru a divák se tak orientuje pouze podle stínu, či obrysů. V celém filmu je zhruba asi 400 dialogů. V Deltě se totiž skoro vůbec nemluví. Říkala jsem si, jestli je vůbec možné, aby někde existovala podobná (pošahaná?) komunita, jako zde, a i kdyby, není přece možné, aby lidi spolu prostě vůbec nemluvili. Všichni furt jenom zírají:) Očekávaný závěr přichází a jsem ráda, že alespoň ta želvička má naději na lepší zítřky:)

• 30.4.2017  16:29

Výborná dánská Road movie s naprosto úžasným obsazením čtveřice mladých dívek. Mně zaujal zejména charakter introvertní, tiché Barbary v prodání Malou Reymann. Připomínala mi něco mezi Kristen Stewart a Ally Sheedy ve Snídaňovém klubu. Dokonalý protiklad oproti sebevědomé, životem protřelé Charlotte, jíž ztvárnila Stephanie Leon. Stejně jsem si říkala, že by se mezi těma dvěma mohlo něco stát, protože takové to nenápadné jiskření tam mezi nimi probíhalo:) Když se pak ukázalo, že můj "sense" byl správný, byla jsem ráda:) Závěr je velmi silný, i když mi přišlo, že na to, jakou měla vůli se se vším poprat, to všechno skončila moc brzo. Se min kjole je po všech stránkách v podstatě bezchybný snímek.

• 30.4.2017  16:16

Netradiční, s typickým britským humorem zpracovaný příběh o dvou dávných přátelích, z nichž jeden prodělal změnu pohlaví. Herecká dvojka v podání Rupert Graves a Steven Mackintosh táhnou společně celý příběh a chemie mezi nimi je perfektní. Rupert byl ve svých mladých letech sakra sexy:) Většina mužských představitelů, kteří ztvárnili ženské (nejen) trans role, jsou coby ženy velmi atraktivní. Byl to už Dustin Hoffman v Tootsie, nebo Lee Pace v dramatu Vojákova dívka. A Steven mezi tyto krasavce také patří.

• 30.4.2017  16:08

Bohové Egypta v sobě kombinují Mumii, Pána prstenů, Avengers, snad i Spartaka a nevím, co ještě. Navzdory vizuálnímu zpracování a neomezeným možnostem "barevných omalovánek" CGI mi příběh přišel nevyužitý a postupem času mi začal připadat nezáživný. Vydržela jsem sledovat asi tak hodinu, ale pak mě monotónnost děje začala pomalu uspávat. "Leading Ladies" slouží vyloženě jako nastrčené sexy postavičky, kde jsou jejich kvality úměrné kvalitám hlubokého výstřihu a kyprého poprsí. Prsa ven a jde se na to:) Možná, kdyby byla stopáž o něco kratší, příběh by se nějak rovnoměrně rozprostřel, výsledek by byl o něco lepší. Ale co, nešlo o nic jiného, než o jednoduchou, nenáročnou, blockbusterovou podívanou. Ale i tak jsem od Gods of Egypt čekala přece jen něco o trochu více.

• 30.4.2017  15:51

Krásné retro. Beztak tady Emmerich hledal inspiraci pro svou gigantickou Godzillu:) Vlastně by se i dalo říct, že (s)prostě vykrádal. Zejména scéna z putování tvora New Yorkem a palebná síla národní gardy. Výborný scénář, poctivá Stop Motion Animation prehistorického Rhedosaura a strhující ohnivý závěr. "Už se vidím, jak žádám o povolení k pátrání po prehistorickém monstru. Svěrací kazajka s výložkami není předpisová uniforma."

• 2.4.2017  16:30

Myslím, že zařazení snímku do žánru "Sci-Fi" by bylo na místě. Blutgletscher má skvělou, postupně budovanou tísnivou atmosféru Alpských hor, v nichž se začalo probouzet zlo. Neznámého, organického původu. Člověk tak nějak očekává průběh událostí po vzoru Věci, ty se však mají docela jinak. Zhruba v polovině filmu se až dosud výzkumná a informativní stránka příběhu během chvíle přehoupne do druhé části a začíná boj o přežití. Boj o přežití s organickými mutanty, kteří jako by vypadli z nějakého laciného Monster Hororu z 80. let:) Působí tak trochu směšně (zelená svítící očička:) a v podstatě je ani moc neuvidíme, pokud útočí. Zároveň mě však potěšilo, že obviously nešlo o CGI, ale Rakušani si s tím aspoň dali prácu. A to se cení v době, kdy je CGI snad i barák naproti:) Chudák chlap, kterého hryzl ten komár, nebo co to bylo, Mosquito Man. A postarší babča byla dost ostrá. Někteří ti tvorové mi přišli jako z Darabontovy The Mist. Snímek má výborný námět, který by klidně mohl mít i reálné základy a je slušně propracován. A proč musí pořád do podobných filmů dávat psy? Je jasné, že když je v něčem takovém nejlepší přítel člověka, že to odskáče jako první. Říkala jsem si, že pokud bude mít štěstí, umře co nejdřív, než ho to dostane. Ústřední hudební melodie zní, jako bych v tom slyšela Psycho:) Závěr snímku je natolik zvláštní a podivný, a zároveň však dává docela i smysl. Ne vždycky musí z genetické mutace vzejít mutant. Charles Xavier by asi hleděl:)

• 2.4.2017  16:02

LOL, tak toto byl vážně úlet:) Člověk si myslí, že už v "Zombie" žánru viděl všechno, ale vždycky se najde nějaký snímek, který hranice posunuje ještě o kus dál. Zombie jelen? Jasné. Zombie Kočky? Určitě. Scouts vs. Zombies nabídnou také pravděpodobně tu nejkurióznější a nejšílenější coververzi Baby One More Time, jakou jste kdy slyšeli:) Tye Sheridan, Logan Miller a Joey Morgan vytvořili partičku skautíků, kteří budou mít opravdu plné ruce práce, aby si zachránili (nejen) svoje zadečky:) Mně se nejvíc líbil Logan Miller, sice byl občas na ránu, ale nakonec měl kuráž:) A Sarah Dumont je luxusní kočka. Nečekala bych, že v podobném snímku bude ženská postava jejího vzhledu, která bude mít dokonce i nějaký charakter. Je vidět, že tvůrci se nechtěli spokojit s tradiční, tuctovou sexy blondýnkou, která však coby postava nestojí za nic. Množství humorných scén i dialogů, které se pohybují po většinu času mimo směšně-trapné americké šablony. Jasně, pro někoho to možná bude "American Bullshit", mně se však Skautův průvodce zombie apokalypsou moc líbil. Pokud budete mít náladu na odlehčený Zombie úlet, sáhněte po tomto. "Jelen je fuč. Kam zmizel?" - "Ser na jelena.", "Nepouštěj to péro, Bene!" 😂

• 2.4.2017  15:45
    Hello Herman (2012)

Hello Herman je snímkem, který tak nějak balancuje na hraně mezi výborným dramatem o tom, že násilí plodí jen další násilí a dokumentem s místy lehce amatérským zpracováním. Normana Reeduse mám ráda, i když zde mě nijak extra neohromil. Zato mě svým výkonem upoutal Garrett Backstrom. Nějak nechápu ty negativní odezvy na jeho výkon od zdejších uživatelů. Občas mi sice taky přišel na facku, ale myslím, že roli Hermana zvládl výborně. Rozhodně nemůžu říct, že by mi jeho výkon přišel jako "špatně zahraný". Rozhovory mezi ním a Laxem jsou podnětné a zajímavé. Stejně jako zcela opačné názory na trest smrti nezletilého blonďaté ministryně a toho muže, který byl zastánce lidského života. Samotný příběh ze současnosti se prolíná s Laxovou minulostí, která ho stále pronásleduje ve snech (American History X?) A Martha Higareda je fakt kočka:) Snímek má své kvality a přináší slušný příspěvek do žánru "School Shooting."

• 2.4.2017  15:27

Velmi povedený snímek, v němž hlavní roli hraje hudba, nelehké období dospívání, touha někam zapadnout, něco dokázat a první lásky. Sanni Kurkisuo coby Pike a Maria Ylipää coby Kara jsou fakt kočky a Mikko Neuvonen je nakonec hezký i bez těch vlasů:) Výborný příběh a dobová atmosféra, příjemné dialogy a dost dobré písničky. Závěrečný tragický zvrat jsem tak nějak čekala, to nic nemění na faktu, že je to dost kruté a touto scénou se poukazuje na to, že člověk by neměl s ničím čekat na později, až bude mít odvahu, až bude vhodnější doba, nebo to prostě jen nechá být. Protože pak už může být pozdě a všechny šance budou zmařeny.

• 2.4.2017  15:17

Logan: Wolverine Final Tribute. James Mangold natočil snímek, který vzdává tu nejlepší možnou poctu jednomu z nejdrsnějších a nejlepších Marvelovských filmových superhrdinů. Výborné obsazení, jemuž kromě borce Jackmana vévodí nemluvná Dafne Keen, či v roli sexy záporáka Boyd Holbrook. Naprosto precizně a dokonale propracované akční scény a car chases. Konvoje vozidel v prašné a vyprahlé krajině mi připomínaly scény z nového Mad Maxe. Scénář a dialogy občas možná zavání lehkým patosem a žánrovým klišé, není jich však zase tolik a dají se lehce přehlédnout či snad prominout, protože tohle je přece sakra Wolverine!:) Mezi vrcholy filmu rozhodně patří Kick-Ass souboj Wolverine X:) Wolverine, znovunabytí regeneračních schopností za pomocí séra a kolosální závěrečný souboj v lese. A možná dojde i na Weapon X. Závěrečná scéna, kdy Laura vezme kříž a... jsem si říkala, co to jako s tím křížem dělá a pak to přišlo 😭 Jo, tekla mi slza:) A myslím, že jsem v kině nebyla sama. Překvapivě to bylo nejvíc lidí, co jsem kdy na Marvel Movies zažila, co zůstali až do konce, jestli nebude nějaká "after credits scene." A písnička Hurt od Johnnyho Cashe dostává s tímto filmem zcela nový význam. Thank You, Mr. Jackman, že jsi vytvořil Wolverina, věnoval mu 17 let a že jsi nám přinesl osm filmů, ve kterých jsi stále dokazoval, že Wolverine ve tvém podání byl, je a bude ten nejlepší. ALWAYS.

• 2.4.2017  14:12
    Moonwalkers (2015)

Tak takhle se to tedy stalo:) Rupert Grint válí, stejně jako jeho věčně sjetý kámoš Robert Sheehan. Ron Perlman coby nájemný zabiják klidné povahy a kamenného ksichtu je také výborný. A Stephen Campbell Moore aspiruje na kandidáta na cenu "Movie Laugh Of The Year." Ten jeho smích je božský. Moonwalkers je zábavná, lehce ulítlá jednohubka, která si pohrává s Kubrickem, přistáním na Měsíci i samotným divákem, kterému servírují absurdní přehlídku humorných gagů a situací, které vedly k tomu, že se málem (ne)uskutečnilo přistání na Měsíci: D

• 2.4.2017  14:02
    V sedmnácti (2016)

V sedmnácti přináší klasický námět teenagerského coming outu a s klidem by se mohl zařadit mezi spoustu podobných nenáročných, letních snímků. Jenže právě onen mladistvý coming out je snad to jediné, co zde zapadá do "klasické" šablony. Zpracováním se snímek liší. A to hodně. Myslím, že podobný film jsem ještě neviděla. V sedmnácti staví na skvělých výkonech Kacey Motteta Kleina a Corentina Fily. Chemie mezi nimi je dokonalá, že člověk téměř od začátku film čeká, kdy se mezi nimi to postupně houstnoucí dusno a přehrada ukrývaných emocí protrhne. A až ta scéna přišla, byla "very hot":) Tak reálná a vášnivá, jak to umí snad jen Francouzi:) Sandrine Kiberlain v roli Damienovy matky je rovněž výborná. Člověk tak nějak tuší, jaký zvrat v ději asi nastane. Nádherné lokace a příroda jsou už jen třešinkou na dortu.

• 2.4.2017  13:05
    Man Down (2015)

Shia mě dostal. Again. A já jsem si hned říkala, že ten post-apo svět vypadá jako hodně laciné CGI:) Příběh se odehrává v několika časových rovinách. Člověk přemítá, co se vlastně stalo, což není nic proti tomu jaké následky to zanechalo na Gabrielu Drummerovi. Pointa, která je odhalena zhruba někdy 20 minut ke konci filmu mě docela šokovala a rozhodila. Až do onoho momentu bylo pár scén, kde jsem díky Shiovi měla slzy v očích a po onom WTF, které mě tak trochu semlelo, až do závěrečného showdownu se mi chtělo brečet. Sezení s Gary Oldmanem patří ke stěžejním pasážím snímku. Nejlepším hereckým Shiovým spoluhráčem se pro mě ukázal být malý Charlie Shotwell. Ten kluk byl zatraceně dobrý. Hudba Clinta Mansella decentně, avšak výrazně, dodává filmu lehce depresivní atmosféru. Man Down možná nepatří k nejlepším válečným snímkům, jenže k vytvoření potřebného dojmu a výpovědní hodnoty není vždy třeba, aby byl film "nej." Nemusí být velkolepý a s obrovským rozpočtem. Stačí výborní herci a dobře vystavěný příběh. Takové "malé velké" filmy dokáží zasáhnout stejně jako Hollywoodské bijáky. Man Down ukazuje, že válka nepřináší vítěze. Zanechává jen mrtvé a oběti. Jaký je mezi tím rozdíl...?

• 2.4.2017  12:39

Love this:) Dokonale sehraná herecká dvojka v podání Dylana O'Briena a Britt Robertson ve výborném snímku, který jednoduše, bez příkras a s jemným, nevtíravým humorem mapuje vznik jednoho vztahu. Skvělý scénář a dialogy, a herecké výkony, zejména Britt je úžasná. Dylan a Britt mají perfektně fungující chemii, která graduje až do prvního společného milostného momentu. Páni, že mi ale při té scéně bylo horko:) Jeden z těch "malých velkých" "good feeling" romantických komedií, které se obejdou bez hvězdných jmen a dokáží navodit příjemné pocity a úsměv na tváři.

• 2.4.2017  12:31

Hynek Čermák je coby Káčko výborný, role mu pasuje na míru. Jakoby jednoho z nejznámějších českých bossů podsvětí a gangsterů ani nehrál, on prostě JE Radim Kraviec:) Zároveň však po herecké stránce již nemá čím překvapit. Herecky mě zde nejvíce zaujal Filip Čapka, jehož jsem dosud znala coby dabingový hlas. Ztvárnil přesně takový ten typ policisty, který je pro spravedlnost ochoten obětovat vše, na čem mu záleží. Pak však jeho volby přinesou kruté následky. Všichni ostatní herci jsou také skvělí. Vlastina Svátková mě překvapila, že kromě toho, že je to žena krásné tváře, dokáže i hrát. Obsahově však snímek trochu strádá. Zhruba od poloviny se příběh jakoby zastaví na místě a nemá se už kam vyvíjet. Spousta scén se pořád opakuje dokola, jako rutina. Vážně Krejčíř obchodoval s toaleťákem?:) "Když dítě ukradne v obchodě žvýkačku, kdo za to může? Káčko. Když feťák ukradne autorádio, zase ho poslal Káčko. Kdyby to tady teď celý třeba vyletělo do vzduchu, tak kdo za to může? Zase já." :)

• 5.3.2017  16:21

Scott Derrickson, tvůrce pro mě jedněch z nejlepších hororů posledních let, přináší na plátna adaptaci Marvelovského komiksu. It works, obviously:) Ben Cumberbatch coby Stephen Strange má ego a slabost pro rychlá auta jako Tony Stark, lékařské schopnosti Dr. House a břitký jazyk, dedukce a styl humoru a mluvy jako jeho nejslavnější postava, Sherlock. Obsazení špička. V jednom filmu tak máte možnost vidět Sherlocka Holmese, Hannibala Lectera a Irene Adler:) Stan Lee si opět střihne své povinné cameo, coby muž v autobuse a nakonec se objeví i Thor. Scénář zcela jiný, než jsem zvyklá třeba z Avengers, či Kapitána Ameriky. Tam, kde tyto filmy vynikají scénářem, který nezná výrazy jako "šustit papírem či "hrdinský patos" a dialogy superhrdinských postav jsou zasazeny do reálné mluvy, tam má Doktor Strange docela opačný postup. Spousta filozofických a moudrých promluv o životě, smrti, pomíjivosti času a jiných světech je jako vystřižená z učebnice žánrových hrdinských mouder:) Vlastně tak odpovídá zpracování příběhu. Doctor Strange přináší vizuálně zcela úchvatnou a odzbrojující podívanou, v níž tu nejúžasnější část tvoří ohýbaná a převrácená realita měst ála Inception.

• 5.3.2017  15:51
    Under sandet (2015)

Pořád přemýšlím nad tím, kde berou Němci tolik talentovaných, mladých herců, kteří dokážou tak dokonale ztvárnit náročné role. Louis Hofmann to dokázal již v silném Freistatt a zde září opět. Under Sandet přináší hodně drsný, autentický a silně zpracovaný příběh, se dvěma scénami, které mě zasáhly přímo do srdce. V ten okamžik jsem cítila, jak se mi úplně sevřelo. Alespoň, že závěr nechává nějakou naději pro část hlavních hrdinů. Kudos to the Boys.

• 5.3.2017  15:41
    Deadpool (2016)

Totálně Marvelovský úlet. Tam, kde mají některé filmy z MCU utažené opasky, líbivou uhlazenost, eleganci, ukázněnost a příjemný humor, tam Deadpoolovi padají gatě až dolů a ukazuje nevybíravě a velmi drze koule celému světu:) Ryana Reynoldse jsem nikdy moc nemusela, přišel mi tuctový, nebyl mi ani sympatický, ale role Wadea Wilsona mu sedí jako ušitá na míru. Deadpool si bere na paškál celé Marvelovské univerzum, které spadá pod 20th Century Fox a diváka tak potěší množství narážek a odkazů na X-Meny či Wolverina. Celý snímek je prošpikován drsným humorem hlavního hrdiny a jeho hláškami a popkulturními odkazy. Ed Skrein září jako dokonalý (britský:) záporák, "Big Boss" projektu Weapon X a Morena Baccarin zase jako krásná a tak trochu střelená Wadeova milá.

• 5.3.2017  15:20

James Wan pokračováním "Based on real cases of Ed & Lorraine Warren" dokazuje, že si stále drží svou pozici hororového mastera současnosti. Conjuring 2 přináší osvědčenou hereckou dvojici z prvního dílu. Vera Farmiga a Patrick Wilson do postav Eda a Lorraine Warrenových sedí skvěle. Precizně budovaná atmosféra začíná s přibývajícími paranormálními jevy houstnout a děsivé události postupně gradují na síle. Úvodní díl měl Bathshebu. Tady je totálně "creepy" The Nun. A příběh "Old Ghost Billa" není tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát. Následuje nečekaná pointa, která má jistou podobnost s Nezvratným osudem, stejně jako luxusní a děsivá scéna souboje Lorraine s (ti, co viděli, Vy-víte-s-kým:) v závěru filmu. Hudební stránku má na svědomí dvorní Wanův skladatel Joseph Bishara a opět prokazuje svůj talent. Hudba zde možná není tak výrazná a originální jako v Insidious, spíše zaujme nenápadnými, jakoby minimalistickými tóny. "The Nun Theme" scary as f*ck:) A taky jste někdo měli dojem, když jste uviděli Sterling Jerins coby dcerku Warrenových, Judy, že je neskutečně podobná mladinké Jennifer Connelly?:)

• 5.3.2017  14:59

Zvláštní ruská road movie s netradičním námětem, v závěru šmrncnutá lehkým nádechem fantasy. Lázně, chlastání "po rusku" a osobitá atmosféra. Docela by mě zajímalo, jestli ta dívka opravdu pobíhala po mrazivé krajině nahá a jestli to byl opravdu sníh:) Existuje tedy Zvonice štěstí? Závěr snímku ukáže, že i kdyby ano, nic není zadarmo a hledání štěstí si může vybrat svou daň.

• 4.2.2017  19:48
    Iron Man 2 (2010)

Sexy Robert Downey si podruhé oblékl kovové brnění coby Iron Man, pustil AC/DC a k tomu si přizval bouchače Mickeyho Rourka, který tu ještě vypadá zatraceně dobře, než se mu ještě víc povedlo z*urvit se plastikama. Whiplash mohla být perfektní postava, stejně jako Justin Hammer (sakra, měli jste Sama Rockwella!!:), jenže Iron Man 2 se nese více v duchu komedie. A to je také možná hlavní důvod, proč oba dva nejvýraznější charaktery budí spíše rozpaky a úsměv na rtech, než aby si člověk pomyslel, jak jsou drsní. Dramatických scén je zde sice také mnoho a fungují výborně, ale celkově je příběh namočen do humorné limonády:) Then again... už se tady začíná rozjíždět to monumentální MCU, máme tu Nicka Furyho, poznali jsme Natashu Romanoff a jsme opět rádi, že vidíme i agenta Coulsona:)

• 4.2.2017  19:36
    Golfový sen (2005)

Sakra, Shio, dej se dohromady, chlape!:) Ať se Shia chová jakkoliv výstředně a mnozí ho považují za sebestředného "douchebaga", jeho herecký talent, temperament a charisma jsou nesporné. Než se z něj stala hvězda díky Transformers a Hollywoodský tlak ze všech stran z něj skoro vymáčkl duši a vzal mu pevnou půdu pod nohama, fenomenálně ztvárnil skutečnou postavu Francise Quimeta. Amatérský golfista, který to všem pořádně natřel a dokázal zvítězit na US Open. Snímek má výborně vystavěný příběh a krásnou hudbu. Perfektní obsazení všech rolí, vévodí zejména malý nosič, rozumbrada Eddie a Harry Vardon, ten chlap je fakt charakter:) Snímek pod taktovkou Disneyho a v režii Billa Paxtona dokázal přinést příběh plný emocí a úžasných scén. And... Oh my God! Shiovy oči, to je neskutečný, co s nimi dokáže... Golf pro mě vždycky byl jen nudná, snobská hra, ale můžu říct, že žádný golf mě nebavil tolik jako tato The Greatest Game Ever Played. "Ještě jsem tě při golfu neviděl kouřit." - "Měl jsem začít o čtyři jamky dřív." :)

• 4.2.2017  19:20
    Cellular (2004)

Velmi slušný, dynamický thriller s výborným obsazením. Evansova fyzická (běžecká:) přípravka na jeho zlomovou roli, která z něj učinila světovou hvězdu. Jason Statham ještě v době, než se z něj stala protřelá akční star, zaškatulkovaná v rolích drsných borců s bouchačkou v zástupech akčních snímků.

• 4.2.2017  19:04

Temný přístav přináší zajímavě vystavěný milostný trojúhelník, na jehož pozadí se odehrává nejasný, komorně laděný příběh. Historického filmového okamžiku se zde dočkají (nejen) fanynky Normana Reeduse a Alana Rickmana. Nikde jinde totiž neuvidíte Daryla Dixona vášnivě líbat profesora Snapea:) Norman je zřejmě jediný chlap, který měl štěstí líbat Alana Rickmana.

• 4.2.2017  18:54
    Sid a Nancy (1986)

Božský Gary Oldman v roli jednoho z nejznámějších feťáků punk-rockové hudební scény. Coby Sid Vicious je tak dokonalý, že mi až přišlo, že mě jeho výkon neohromil tak moc, jak jsem čekala, právě proto, že jsem měla pocit, jako bych sledovala opravdového feťáka, který nic nehraje. Gary je tak bezprostřední a přirozený, že on prostě "byl" Sid Vicious. A jejich vzájemná podoba je až zarážející. Takže mi pořád nějak uniká důvod, proč tento chlap ještě nemá Oscara:) Zase na druhou stranu, někteří (často právě britští) herci jsou prostě mnohem lepší, než ten pozlacený maník na podstavci:) Tato soška jich není hodna:)

• 21.1.2017  18:31

Reichenbach feels. Heartbreaking emotional breakdown. Gatissův a Moffatův scénáristický Everest všech sérií. Zlomová a osudová epizoda, která nás "left torn to pieces." Nina Simone a Sinnerman. Staying Alive, so boring, isn't it? The Fall Music. Consulting criminal vs. Consulting detective. Richard Brook, Mr. Sex, The Man with the Key, Jim Moriarty. One of the greatest villain of all time. Get Sherlock. I. O. U. Grimm's Fairy Tales. No Rush. Not our Division. CSI Baker Street. Rooftop Showdown. We feel ashamed, if we started to doubt, just for one second, about Sherlock being Fraud. Broken John. "Every fairy tale needs a good old-fashioned villain.", "I may be on the side of the angels, but don't think for one second, that I am one of them.", "You look sad. When you think he can't see you.", "And then, even the king began to wonder.", "Alone is what I have. Alone protects me." - "No. Friends protect people.", "Nobody could be that clever." - "You could.", "You told me once that you weren't a hero. There were times I didn't even think you were human, but let me tell you this, you were, the best man and the most human... human being that I've ever known, and no one will ever convince me that you told me a lie.", "Oh, please, there's just one more thing. ONE MORE MIRACLE, Sherlock, for me..." 😭

• 21.1.2017  18:04

The Hounds of Baskerville. Legenda, nebo něco ještě mnohem děsivějšího? Sherlock being mysterious with his cheekbones, and turning coat collar up, so he does look cool. Sherlock not knowing Lestrade's real name. Again:) Sherlock and "emotions." Gigantic Hound. Bluebell. I don't have friends, I've just got one. I need to go to my mind palace.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64