Aluska88

Aluska88

Alča P.

okres Zlín
"I'm with you till the end of the line, pal.."

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 18.11.2017  19:20

Když se spojí dohromady metal a horor, fandové obou musí zažívat žně 🎸 😈. The Devil's Candy přináší originálně zpracovaný horor, který excelentně funguje převážně v artové a hudební rovině. Snímek je natřískaný metalovýma peckama od Metallicy či Cavalera Conspiracy (objevila jsem Killing Inside, děkuji:) a přináší temné vizuální pleasure. Morbidní a děsivé obrazy, které Ethan Embry coby tatík maloval, mi připomněly Lovecraftovu Pickman's Muse. Napadlo mě, že takto nějak mohly ty temné a hrůzné výjevy klidně vypadat. Máme tady Pruitta Taylora Vince v teplákovce, který to má v hlavě trochu zpřeházené. Nějaké hlasy v hlavě mu pořád kecají do toho, co má dělat. Unáší a vraždí tedy na jejich příkazy teenagery. Šeptající Mordorové hlasy ála Ash nazg durbatulûk, děsivé obrazy a metalový kick-ass vytváří velmi silně fungující atmosféru tohoto malého horůrku. Nejsou zde žádné lekačky, přízraky, creepy creatures, nebo podobné hororové prvky, co by Vám přivodily srdeční arytmie, vytřeštěné oči hrůzou, mrazení po těle, či kompletní ochromení strachem. The Devil's Candy totiž dobře funguje i bez toho. Příjemná hororová oddychovka pro metalové fandy. Aneb nemusíte se pořád jen bát :)

• 18.11.2017  18:51
    Dear Eleanor (2016)

Příjemná, oddechová road movie s excelující dvojkou talentovaných krásek Liany Liberato a Isabelle Fuhrman. Isabelle už dávno není jen tím psychopatickým dítkem z Orphanu. Zde ztvárnila roli velmi energické, až lehce trhlé Max the Wax. Také se objeví Josh Lucas coby Frank Morris, který právě uprchl z Alcatrazu (já věděla, že to přece jen ten člověk dokázal:), Jessica Alba dokonce i umí hrát a Arnieho synek na tom herecky také není bídně:) Výborná atmosféra dávných let. Ti veteránci...:)

• 18.11.2017  18:43

Tak tohle byla docela síla. Sexualitou a žhavými scénami nabitý snímek, v němž to vypadá, že si ho tam furt někdo jenom honí :) Very hot, though. Výborné obsazení plné herecky velmi schopných a pohledných australských hošanů a jedné krásné dívky. Miklós a Dan jsou nejlepší kámoši, z nichž právě Miklós cítí něco víc. Jediná scéna je nám svědky, jak Miklós poměrně kuriózně a nepřímo zaviní tragickou událost, při níž přijde o svého bratra (watching him jerk off, wait... what?). Tato nehoda zapříčiní postupný sled událostí s následky, které mohou mít nezvratný dopad na život i vztah obou kamarádů. Scéna, při níž dojde k doslovnému "fuck buddy rape" hodně silná. Awards for actors, please. Snímek mi připomínal australský Drown, kde bylo také některé scény hodně nepříjemné sledovat. Teenage Kicks je natočeno podle krátkého filmu, kde jednu z rolí ztvárnil Xavier Samuel.

• 18.11.2017  18:24

Dánská dramata mají svou specifickou atmosféru a styl. Nejinak je tomu i v případě Čistých srdcí. Anders Matthesen a Morten Suurballe vytvořili netypickou dvojku kamarádů, kteří uprchnou z psychiatrické léčebny, aby našli vysněnou dívku ze starého, černobílého filmu. Pro Krisse je postava Lindy, která se musí prát s útrapami života, můzou a snad tou jedinou věcí, která dává jeho životu nějaký smysl. Jeho oddaný přítel Willy za ním stojí, ať se děje cokoliv. Morten Suurballe mi připomínal Borise Karloffa coby legendárního Frankensteina. Ta tvář, ty jakoby těžkopádné pohyby... Závěrečná pointa je překvapivá a potěší. A úplný závěr filmu nechává pro Krisse naději, tak jako tomu bylo u jeho milované Lindy.

• 18.11.2017  18:03

Canadian Hands Cutter Challenge :) Black Mountain Side funguje spíše na principu psychologického hororu, než na viditelném stylu ála "Vetřelci a Věci se nám rozutekly po baráku." Minimalisticky natočený snímek klade důraz na tísnivou atmosféru "stucked in the middle of nowhere." Zasněžená, mrazivá krajina, nález starobylého artefaktu spustí lavinu podivných změn v chování místních osadníků. Byla skutečně probuzena nějaká pradávná, mocná síla, nebo jde jen o ponorkovou nemoc? U všech se dostavují různé vize, halucinace, paranoia stoupá úměrně s napětím, které vzrůstá mezi skupinou. Snímek nabídne pár velice gore scén, zbytek děje se odehrává pod psychologickým tlakem, kdy postavy ani divák nevědí, jestli to, co se děje, je vlastně skutečné. Podstata jelena mi připomínala "Stag Mana", coby Willovu imaginaci Nemesis z Hannibala.

• 18.11.2017  17:41
    City Island (2009)

City Island je opravdu scénáristickým skvostem :) Plejáda slavných hereckých jmen se sešla na jednom prostoru a vyšel z toho výborný snímek s propracovaným příběhem, v němž má každý haluz a smůlu v jednu chvíli. Andy Garcia to dopracoval tak daleko, že zaujal castingovou porotu a možná se dostane do Scorseseho filmu, Steven Strait je zase sexy s těma fousama, Ezra Miller je jako Paul Dano, ti kluci mají obličej, se kterým prostě nemůžou zahrát "normální" roli :) Tady má slabost pro MILF a Emily Mortimer je jako spásný anděl. Vrcholem snímku je scéna velkého odhalení všech zúčastněných na silnici. Jako by člověk sledoval řeckou, rodinnou tragédii :D To tedy byla po(d)vedená famílie :)

• 18.11.2017  17:32
    Trip, The (2002)

The Trip přináší romantickou komedii s "not happy end this time" závěrem. Steve Braun i Larry Sullivan jsou hezcí muži a chemie mezi nimi od začátku funguje velmi dobře. Spousta humorných scén (přistiženi rodiči a společný rozhovor u kávy, rodinná večeře a následná hádka). Mně se snímek moc líbil a navzdory smutnému závěru jsem nebrečela. Not this time :)

• 18.11.2017  17:24
    Hrdina ulice (2010)

Výborný snímek o tom, jak se věci můžou pohnout správným směrem, když člověk vezme spravedlnost do svých rukou. Caleb Steinmeyer je v roli chlapce prahnoucího po pomstě velmi přesvědčivý. Docela mi zde připomínal Joela Edgertona. Závěrečný spoiler byl pro mě nečekaný, ale zároveň tímto odkrytím pravdy do sebe všechno zapadlo. Jo, kdyby tak na jeden večer mohl vzít člověk spravedlnost do svých rukou, to by byla krásná Očista... Jak čistá by byla naše města, zase by měl člověk pocit, že dýchá čerstvý vzduch. Všechna špína, bahno a krysy by byly odplaveny. Po ulicích by chodili normální, poctiví, pracující občané. Žádné smažky, ochlastové, vyžírky sociálních dávek, nemakačenkové, hajzlové, všechny ty odporné, omezené, tupé, vymaštěné existence by byly pryč. That would be beautiful... I am sorry, jen jsem se podívala na naše město a cítila potřebu vše napsat :)

• 18.11.2017  17:10

Výborný gotický horor nesoucí v sobě odkazy na kultovní Psycho. Pohledná blondýna se sama v autě vydává na cestu, na jejímž konci bude opuštěné městečko, obestřené tajemstvím, které jí může stát život. Atmosféra "města duchů" je dokonalá. Středověké městečko zahalené v mlze, rozpadající se domy, hřbitov, všude kříže, sborové zpěvy ozývající se z podzemních kobek, podivní obyvatelé. Patricia Jessel coby "The Witch", Elizabeth Selwyn je perfektní. Christopher Lee dává tušit, že jeho postava Alana Driscolla možná něco skrývá. Spousta působivých scén, cizinec stojící v mlze u silnice nastupující do auta a neustále pozorující obyvatelé jsou docela zneklidňujícím prvkem :)

• 18.11.2017  16:47

Lidská, bolestná a zároveň hřejivá Irská road movie s vynikající Evannou Lynch v hlavní roli. Postava Emily připomíná svým outsiderstvím a "podivností" její nezapomenutelný charakter, Lenku Láskorádovou. Evanna se svou jemnou a čistou tváří panenky působí tak, jako by roli ani nemusela hrát. Skvělý je rovněž Michael Smiley v roli tatínka a George Webster coby kamarád Arden. My Name Is Emily je snímek o zranitelnosti lidské duše, druhých šancích a možnostech napravit to, o co přicházíme, dokud je ještě čas a síla. Film nabízí nádhernou, panenskou přírodu s úžasnými scenériemi a silné scény. Mně se líbila ta, kdy Emily ve třídě přednáší svůj názor na rozbor literárního díla. Emilyn pohled na dané dílo je mimořádný. Její proslov bolí, protože má v sobě pravdivé myšlenky a ukazuje její citlivost. Ve scéně, kdy si Emily přičichne ke knize, jako bych viděla sebe. Dělám přesně to stejné s knihami i časopisy :) Moc se mi líbilo to staré, malé autíčko, ve kterém se hrály "goldies oldies" a které si to "uhánělo" napříč "country."

• 15.10.2017  15:50

Knihu jsem nečetla, takže nemohu srovnávat. Což je možná dobře:) Výborné obsazení dvou hlavních hrdinů, nádherná příroda. Příjemně a s humorem podaný příběh o dospívání a osidlech slávy. Snad jediné, co mě mrzelo, byl poměrně nevyužitý potenciál obou chlapců. Se skvěle načrtnutými charaktery jejich postav se dalo dobře pracovat, ale přišlo mi, že tvůrci nešli více do hloubky. A to je velká škoda. Několik scén bylo výborně naznačených, čekala jsem, co se stane, dalo se s daným momentem více pracovat, a zrovna tam se to stoplo a šlo se na další scénu. Spousta pasáží, v nichž jsou oba kluci, se jakoby soustředí na vše ostatní, jen ne na jejich společné momenty. A zrovna ten "childhood french kiss" byl tak krásný, že jsem tak nějak doufala, že by i v dospívání mezi nimi mohlo "něco" být. Ono to "friendship/love" mezi nimi funguje dost dobře, ale na rozvedení jejich přátelství se pak už moc nedostane. Stejně tak není vysvětleno, co se vlastně stalo s Niilou. Když jsem na jejich prvním koncertě uslyšela instrumentální verzi "Born To Be Wild", byla jsem potěšena:) Andreas af Enehielm coby Niila se mi moc líbil.

• 15.10.2017  15:26
    Terče (1968)

Boris Karloff je borec. Zde ztvárnil v podstatě sám sebe. Stárnoucí hororovou legendu, která cítí, že nadešel její čas. Má pocit, že v tomto světě už není koho vyděsit. Diváci se stávají otrlejší, společnost sama o sobě děsí nejvíce. Paralelně s příběhem Byrona Orloka se odvíjí příběh jakéhosi Bobbyho. Bobby očividně nemá žádné existenční, ani finanční potíže. Má ženu, rodinu, hezký byteček. Ale něco mu přece jen chybí. Empatie, soucit, svědomí. Bobby chladnokrevně a bez mrknutí oka vyvraždí celou svou rodinu. Vše probíhá bez nějakého strachu, paniky či výčitek. Prostě si jen tak vezmu pušku a začnu likvidovat rodinku. Normálka. Co máme dál? Jasně, dálnice. Scéna s odstřelováním lidí v jedoucích autech mi připomínala pasáž z Kingova Nadaného žáka, kdy hlavní (anti)hrdina Todd Bowden stejným způsobem masakroval posádky aut na dálnici. Zajímavá je kamera, která celé jeho počínání sleduje téměř krok po kroku, aniž by se přitom v některých scénách odehrávalo něco zásadního. Nic moc se v nich vlastně neděje, to pouze divák má zůstat napjatý a pozorný, má vytušit, co se Bobbymu honí hlavou a co nastane. Ten zdánlivý (ne)klid před bouří je velmi nepříjemný. Vše vrcholí v okamžiku, kdy se má Byron zúčastnit promítání svého filmu v autokině. Bude to konec hororové legendy, nebo dokáže šíleného střelce zastavit? Více než důstojný odchod jedné legendy, která stála u zrodu jedné z nejzásadnějších hororových ér. Scéna, kdy se Boris zahlédne v zrcadle mě pobavila:)

• 15.10.2017  15:07

Božská komedie:) Vynikající scénář, který sype jeden dokonalý a poutavý dialog za druhým. Rozhovory a jemné slovní přestřelky mezi Veronicou Lake a Joelem McCreou jsou famózní. Velmi se mi líbil Veroničin charakter. Žádná tuctová krásná blonďatá dívka. Chytrá, důvtipná, s lehkým ironickým humorem, noblesní, ale přitom nohama na zemi. Líbila se mi. Komu ne?:)

• 15.10.2017  14:58
    Get Thrashed (2006)

Fenomenální dokument o vzniku jednoho z nejnářezovějších metalových žánrů. Spousta zajímavých informací o vzniku dnes již legendárních kapel, o tehdejší metalové scéně v různých koutech USA, o postojích hudebních vydavatelství. Díky rozhovorům s přímými aktéry tehdejších událostí se člověk dozví, co všechno vznik něčeho takového tehdy znamenal a co způsobil. V tehdejší době to muselo být pro společnost něco jako zjevení. Pro někoho pekelné, pro jiné zrod božstev. Thrash Metal připravil úrodnou půdu pro spoustu kapel, co přišly potom. Tady se psaly hudební dějiny. Vznikalo něco zcela nového, drsného a krásného. Jedna z posledních vět ke konci dokumentu byla, že sami hudebníci vlastně v té době snad ani nemohli tušit, co právě vytvářejí. Že zakládají nový žánr a že se stanou modlou pro miliony lidí.

• 15.10.2017  14:46
    Pokušitel (2016)

Profesor Moriarty opět na scéně:) Výborně obsazený snímek, který s humorem, Britům a Irům sobě vlastním, zpracovává zásadní témata dospívání. Přátelství, hledání vlastního místa ve společnosti a světě, nalézaní vlastní identity a nějaká ta tajemství. Postava profesora angličtiny, Dana Sherryho je výborně napsaná i ztvárněná, už jen díky Andrewovi. Příjemný snímek, který přidává dávku vážnosti tam, kde je to třeba a přidává lehký humor tam, kde jiné snímky vytváří bolestná dramata. Není té bolesti z dospívání, světa, citů a lásky už tak dost? Handsome Devil přidává naději, radost a vítězství nad sebou samým tam, kde jiní hrdinové stojí nad propastí.

• 15.10.2017  14:36
    Moebius (1996)

Velmi zajímavé dílo. O tom, že existuje nějaká "Moebiova páska", jsem se díky snímku dozvěděla poprvé. Ne že bych díky její definici byla schopna plně porozumět tomu, co se tam ve spletitém systému metra událo:) Poutavě natočený příběh s výbornou hudbou a osobitou atmosférou (nekonečna). Příjemně jsem byla potěšena přítomností dvou herců, které si už vždy budu pamatovat jako postavy mafiána Doménica Rizza a dedečka Sergia Costy z Divokého anděla:) Scéna setkání hlavní postavy s profesorem v metru, které se nikdy nezastaví, velmi působivá, s myšlenkou, která člověka podnítí k zamyšlení:)

• 15.10.2017  14:23

Jestli správně počítám, tak Hitchovi bylo 28 let, když natočil tento snímek? Jasně, šak proč ne:) Vynikající dílo z rané tvorby mistra napětí. Všimla jsem si několika prvků, které Hitchcock později využil ve svém mistrovském díle, Psychu. Jen pouhý záběr na schody a zábradlí, ohraničující sestup do sklepa, ve mně vyvolával neklidné pocity. Ve scéně, kdy se June Tripp koupe, jsem měla dojem, že podobný hudební motiv byl pak použit coby "ta" slavná melodie ve Vertigu. Skvěle budovaná porce napětí a dramatické scény, kombinující v sobě jemný humor. Dokonalá hudba, v níž je prostor na pár romantických scének, v nichž zazní něco jako jemný popík z rádia:) Ale to se nejspíš liší dle verzí. Ivor Novello je skvělý, stejně jako June Tripp. Člověk od začátku přemýšlí nad tím, jestli je záhadný podnájemník skutečně nechvalně proslulý Jack Rozparovač. Ale to by bylo moc jednoduché, ne? Od Hitchcocka člověk čeká nějakou důmyslnou, nečekanou pointu. Ta nakonec nastane a je vcelku překvapivá, i když asi zcela jinak, než očekáváte. Na konci filmu jsem i tak do poslední minuty čekala, jestli přijde ještě nějaké rozuzlení. V zajímavostech se pak člověk dozví, jak měl snímek původně dopadnout.

• 23.9.2017  15:17
    Historie hororu (TV film) (1998)

Skvělý dokument mapující slavnou éru hororových filmů v období 20. - 30. let. Ukázky z legendárních filmů a spousta zajímavých informací z natáčení, i rozhovory s osobnostmi, které byly součástí této zlaté éry. Většinu faktů jsem slyšela prvně, zaujal mě například způsob, jakým se dělaly zvláštní efekty u snímků The Invisible Man či Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Každý fanda si najde to svoje. Narrated by Kenneth Branagh. KARLOFFORNIA pobavila:)

• 23.9.2017  14:22
    To (2017)

Nečekala bych, že to vůbec řeknu, ale... zasáhlo mě TO. A to jakože hodně. Jít na to do kina, to byl fakt blbej nápad:D Člověk přijde do GA Cinema ve Zlíně a přemýšlí, jestli náhodou není rok 1997 a oni nepromítají Titanic. Davy lidí, řady lidí, všichni na To. Film začal zhruba o 15 minut později, protože se muselo čekat na všechny ty, co se teprve krátce před osmou postavili do řady na občerstvení. Takže se to tam s tím popcornem trousilo nějaký ten čas. Již úvodní scéna s lodičkou a first introducing of Pennywise mi přivodila silné mrazení a jako bych někde hodně vzadu cítila i slzy. Casting "Losers" je dokonalý. Herecky vévodí zejména Jaeden Lieberher coby Bill Denbrough, Jack Dylan Grazer coby Eddie Kaspbrak a Sophia Lillis je úžasná a nádherná jako Beverly Marsh. A Nicholas Hamilton jako Henry Bowers je perfektní záporák. Typově na něho dokonale sedí. Až je sakra škoda, pokud se tato úžasná dětská herecká sestava objevila jen v této první části. Vizuálně ohromující. Lekačky, které na mě v traileru působily jako tradiční, tuctové jump scares nabyly v kině na maximální intenzitě a v celé scéně vyzněly neskutečně děsivě a působivě. Scéna s projektorem, bezhlavý chodec, dáma s flétnou, nebo děsivý dům na Neibolt Street. Závěrečné zúčtování v kanálech velmi silné. Emocionálně mě to dostalo. Georgie v pláštěnce, s urvanou rukou a zcela zlomený Bill, finální rozloučení.😢 Jo, měla jsem slzy v očích. A nejenom v této scéně... Spousta momentů mě jakoby bolela. Znovu se mi vybavily pasáže z knihy a tak nějak to do sebe celé dokonale zapadlo. Není to jen souboj s démonickou entitou, jsou to především i charaktery Smolařů a jejich rodinné zázemí, co dělají z To silné dílo. And IT hurts. Oproti verzi z roku 1990, Muschiettiho To je více osudové, zásadní, dospělejší a more evil. Bill Skarsgard je skvělý a jeho Pennywise je více démoničtější, zlověstný a zákeřný, i co se týče vizuálu. Oproti němu působí kreace Tima Curryho jako neškodné cirkusové pobavení. Still like him more, though:) Dokáže více ublížit, a nejen fyzicky. Více prostoru tu dostane zvrácený Beverlyin fotřík, objeví se hrůzný a odpudivý Eddieho malomocný (jak se na plátně objevila ta ruka u domu na Neibolt Street, hned jsem věděla, že je to ten hnusák:) či "oni se tu vznášejí." V několika scénách, při nichž mě zrovna zabolelo u srdéčka, se lidé smáli a to ani nemluvím o tom bordelu z popcornu, co zůstal po promítání. Zase se ale po skončení filmu ozval aplaus, to mě překvapilo. Pak mě napadlo, že jsem si před začátkem promítání měla stoupnout a na téměř vyprodané kino zakřičet: "Kdo z vás zná Stephena Kinga, kdo z Vás vůbec četl knihu a kdo z vás viděl TV film z roku 1990?" Nebo to vlastně asi raději ani nechci vědět:) Ale chápu, teenageři možná šli prostě do kina na "nějaký" horor, pak tomu odpovídalo i chování spousty z nich. Nakonec to dopadlo docela dobře a já nemusela opouštět kino s očima v slzách:) Brečet po hororu, chápete to?:D Byla jsem natolik konsternována, "out of reality", rovnala si v hlavě své dojmy a emoce. Z To jsem měla dojem jakoby proběhlo něco osudového, všechno se to propojilo dohromady, ta atmosféra byla nepopsatelná. Následující den bylo zataženo, pošmourno a pak začalo vydatně pršet. Vyhlížela jsem z okna, jestli se někde neobjeví chlapec ve žluté pláštěnce s lodičkou...

• 23.9.2017  14:01
    Metallica - koncert v Nimes (koncert) (2009)

Dokonalost? Definitely. Miluju metalovou hudbu, ale zatím z toho, co znám, a co jsem viděla, jen málo kapel má tak dokonalé koncerty, jako Metallica. Desítky let, co se z nich vytvářela hudební legenda a pojem, co všechno za koncerty odehráli, jakými obdobími si prošli, tato kapela zůstává stále na výsluní. Jakoby stále prožívala to nejlepší období, tu nejlepší éru. V jakémkoliv období. Jejich nové písničky v sobě mají pořád ten luxusní drive a našlapanost, jako staré pecky. Hlas Jamese Hetfielda je pro mě jeden z nejvýraznějších v metalovém žánru. Spolu s Michaelem Kiskem (GOD!), Jaredem Letem a poslední dobou Coreym Taylorem. Kirk Hammett je boss, a o Larsovi ať si říká, kdo chce co chce, mlátit do toho takhle třicet let, mě by asi museli nasadit metalové paže:) A samozřejmě jejich písničky, to je jedna pecka vedle druhé. Nikdo nemá tak dokonalá, působivá a propracovaná sóla jako Metallica. Out of this world solos I say:) The Day That Never Comes a Master Of Puppets masterpiece! Jen mi trochu chybělo pár mých oblíbených songů. Ale co:)

• 23.9.2017  13:46

Sci-fi z 50.- 60. let mám moc ráda. It Came from Outer Space se drží výborného scénáře, kde hrdinové jednají uváženě a promyšleně a dámy jsou noblesní a pohotové. Na dobu vzniku mě překvapila nevšední kamera z pohledu návštěvníka z vesmíru. Jak originální:) Několik scén bylo velmi působivých, a lehce strašidelných. Novátorské téma, kde neproběhne žádná násilná invaze jako ve Válce světů, mimozemšťani ztroskotali náhodou na Zemi a pouze hledají suroviny na opravu své kosmické lodi. Aby se dostali mezi lidi a získali tak materiál na opravy, je zapotřebí vypadat jako oni, jinak by vypukla panika. Vzhled ufounků ani příliš neuvidíme, ale i z toho mála se mi dokázal vytvořit úsměv nartech nad tou krásnou dobou, kdy se triky dělaly rukama nohama, jen na na PC. Člověka jistě napadne srovnání s Invazí zlodějů těl. Podobnosti tu sice jsou, záměry Návštěvy z vesmíru jsou však čisté. Žádná anarchie, ani plány na obsazení Země či lidstva:)

• 23.9.2017  13:25

Velmi zajímavý a působivý snímek, v němž exceluje mladinká Charlotte Gainsbourg. Jakoby již touto rolí dokazovala, že s účastí v podobně zvláštních, silných snímcích nebude mít žádný problém:) Betonová zahrada se odehrává na periferii blíže neurčeného místa. Lokace jsou dokonalé, dům na samotě, zcela odstřižený od ruchu města. Na tomto místě, v úkrytu, stranou od všeho, se odehrávají skutečnosti, které jsou tak podivné až bizarní, stejně jako zároveň až bolestně pravdivé. Snímek zpracovává zásadní téma, aniž by působil přehnaně. Je decentní a křehký. Tak jako hlavní hrdinové.

• 23.9.2017  13:12
    Baby Blues (2008)

Country Shining Massacre. Hodně drsný horůrek. Matka sama doma se čtyřma děckama na krku uprostřed zapadákova, tatík furt na cestách. Jednoho dne mamince přeskočí a začne masakrovat svoje potomstvo. Colleen Porch je skvělá, mě však více zaujal malý Holden Thomas Maynard jako Jimmy. Rozdávají se nějaké ceny pro "The Best Child Performance"?:) Coby nejstarší se všech sourozenců si zřejmě vypěstoval ten nejsilnější instinkt pro přežití, jehož je dítě schopné. Se svou máti svede brutální boj o přežití a já jen zírala, jak mu to pálí. Jeho odvaha, bystrost a vyrovnanost je obdivuhodná. Fandila jsem mu a vůbec jsem nějak hluboce neuvažovala nad tím, nakolik jeho počínání a schopnosti odpovídají pravděpodobnosti v realitě. Pokud však nějaké děti musí podobné hrůzy zažívat, ať nad nimi stojí všichni svatí... Snímek v jedné scéně doslova kopíruje slavnou scénu Nicholsona se sekyrou v Osvícení. Přemýšlím, že jestli existuje ještě něco horšího, než co si ten chlapec zažil, pak je to závěr filmu. Jimmymu doporučuji nohy na ramena a zdrhat tak daleko, co to jde. A vylízaný otec ať si spokojeně žije se svou pošahanou ženou až do smrti:)

• 13.8.2017  18:30

Příjemná a nápaditá komedie se skvělým obsazením. Robert Downey coby ředitel školy je na míle vzdálen charakteru sebevědomého a egoistického Tonyho Starka, kterým si později získal davy fanoušků a světovou popularitu. Při pohledu na Antona Yelchina hodně zabolí, když si člověk uvědomí, že už prostě není... Kat Dennings je krásná. Z ostatních postav mě zaujal Mark Rendall coby introvertní Kip. Škoda, že nedostal alespoň nějaký prostor ten metalista oblečený v černém kabátu ála Matrix. Asi dvakrát jsem ho ve snímku zahlédla, ale nedostal žádný "screen time". Zrovna ten by mě zajímal:) Postavy si člověka získají tím, jak jsou lidské, chybují, trápí se, mají vlastní obavy. Kdyby byl na nějaké škole takový Charlie Bartlett, určitě bych k němu zašla. Sice nejsem student, ale třeba by vzal i externí zájemce:)

• 13.8.2017  18:17

Megan Gordon je dívka se vzhledem Lisbeth Salander smíšené s Boy Georgem, charakterem outsiderky Carrie a sklonem k brutálním praktikám a černé magii další outsiderky May. Když pak tato dívka získá schopnosti hodné sester Halliwellových, nedá se už nadvláda zla zastavit. Rainbow Harvest je skvělá, škoda, že upadla v zapomnění. Snímek se rozjíždí pomalu a nějakou tu dobu si počkáte, než se naplno rozjede Nezvratný osud. A je to pořádný gore. Nepřátelé Megan začínají pomalu odpadávat jako mouchy a jejich muka jsou fakt masakr. Zajímavý závěr. Prokleté zrcadlo z pokladnice zapomenutých a neznámých hororů rozhodně patří k těm, které stojí za zhlédnutí.

• 13.8.2017  18:00

Spider-Mana s Tobeym miluju. Byl to vůbec můj první oblíbený superhrdina. Doba se nám však bleskovým tempem posunula do digitální doby a tak tu máme nového Spideyho se všema super vychytávkama. Tom Holland dokázal, že na roli Petera Parkera pasuje skvěle. Nemá smysl srovnávat, protože tento Spidey je úplně jiný. Více věrný komiksu. Naspeedovaný, ukecaný teenager, kterému tak trochu narostl hřebínek. Jeho věrným kámošem je zde Jacob Batalon. Myslela jsem, že ztvární přesně ten typ "otravného, nesympatického, tlustého, rádobyvtipného kluka." Nakonec mi vlastně vůbec nevadil. Laura Harrier v roli Peterova "Love Interest" mi nepřišla nijak extra, zato mě zaujala Zendaya. Ten její charakter se mi moc líbil. Taková ta odměřená, flegmatická dívka s cynickým smyslem pro humor. Co řekla, to perla:) Micahel Keaton má pořád formu a coby Vulture je perfektní. Nakonec se ukáže, že to vlastně není žádný šílený záporák, který bezcílně páchá anarchii a násilí, ale normální chlap, jehož motivy jsou vlastně docela opodstatněné. Máme tu také překvapivou pointu, kde si člověk řekne WTF? Oh Shit! On to prostě musel vědět od samého začátku. Scéna, v níž veze v tom parádním bouráku Petera a Liz na maturitní večírek, mě dostala. V kině jsem měla úplnou husinu. Ta hudba. Ta konverzace mezi nimi... Oh God!:) A díky Tony Starkovi má Peter ten vymakaný oblek. Chemie mezi nimi fungovala dokonale již v Civil War. Zde tomu není jinak. Vztah otec-syn pokračuje i nadále:) Nový Spidey je úplně jiný, moderní, opatřený nutným CGI nátěrem a digitálními vychytávkami. Je vidět, že Spider-Man: Homecoming se snaží trefovat do cílové skupiny pro dětské až dospívající publikum, zároveň však chce zaujmout i skalní, oddané Marvelovské fandy, kteří dávají přednost dospělejším a zásadnějším kouskům z MCU. Stylem mi film přišel podobný Deadpoolovi. Stejně se musí někdy potkat:) "I'm nothing without the suit!" - "If you're nothing without the suit, then you shouldn't have it."

• 13.8.2017  17:26

Ani zdaleka ne tak provokativní, jak jsem podle komentářů čekala. Vztah prezentovaný mezi hlavními postavami je na Francii ztvárněn poměrně decentně. Nijak zvrácené, nebo šokující mi to nepřišlo. Viděla jsem větší nářezy:) Sám příběh nemá příliš co nabídnout. Jane Birkin měla skutečně nádhernou tvář a klučičí postavu. Jako Twiggy. Alespoň jsem ráda, když vidím, že nemám nejmenší prsa na světě:) V jedné z menších rolí potěší nadržený a šáhlý mladý Depardieu:)

• 13.8.2017  17:19
    Takoví jsme (2016)

Velmi silné drama s jedinečnou atmosférou 90. let. Výborné herecké obsazení, mě zaujal zejména talentovaný Charlie Heaton. Vzhledem mi připomínal něco mezi mladým Leem Dicapriem a Riverem Phoenixem (ty rysy a hlavně vlasy). Dospívání hlavních hrdinů a jejich vznikající přátelství je skvěle vystavěno. Jenže city a vztahy mezi mladistvými jsou ještě příliš křehké na to, aby se dokázaly chránit před okolním světem. A příliš křehké a nezkušené na to, aby mohli poznat, že některé činy mají nezvratné následky. Prostřednictvím výslechů s jednotlivými aktéry si můžeme jen domýšlet, co se vlastně stalo. Člověka tak nějak zabolí u srdce, když se hlavní postavy z rádia dozví tu tragickou událost, která 5. dubna 1994 otřásla světem. Toho dne svět přišel o hudební legendu, která má svou osobností a stylem zásadní vliv i na dnešní generaci a inspiruje dodnes. Závěr mezi kluky hodně silný. As You Are dokáže zasáhnout na "správných" místech.

• 13.8.2017  16:47
    Saša (2010)

Sascha v sobě mísí lehký, příjemný humor s dobře vystavěným dramatem, aniž by přitom sklouzával k patosu. Predrag Bjelac je borec a Sasa Kekez mi připomínal něco mezi mladým Dustinem Hoffmanem, Al Pacinem a Demetri Martinem. Moc hezký to muž:) Filmy s gay tématikou mají Němci zmáknuté, tento byl o to příjemnější, že dokázal i pobavit.

• 27.7.2017  19:02

Artový horor budující slibnou atmosféru přímořského, vylidněného městečka, v němž se odehrává cosi podivného. Možná více, než samotné řádění jakéhosi pošahaného kanibalského kultu, na mě zapůsobily dekorace, kulisy a malby, jimiž byl vyzdoben ústřední byt. To mi zároveň přišlo jako snad ta jediná věc, která dokázala vzbuzovat něco jako strach. Až na pár strašidelných scén (moment v kině je pretty scary) Messiah of Evil jako celek nedokáže ani tak pořádně vyděsit, jako spíš navodit zvláštní atmosféru se znepokojivými výjevy. Film mi hodně připomínal francouzský zapomenutý hororový klenot La nuit de la mort (1980), který jsem viděla dříve. Podobné téma.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68