Divergence (2014) odpad!

Blbina pro malá děcka. Trapná napodobenina Hunger Games s nesympatickou hlavní pipkou.

Duna (2000) (seriál)

Excelentní. Úžasné, co všechno dokázali vykouzlit na Barrandově. Je z toho cítit monumentálnost, prostor, velkolepost. Triky dle mého názoru nejsou žádná ojebávka, ale naprosto sednou k celkovému stylu. Čech musí dnes holt mít nad sebou Amíka, aby ve filmovém průmyslu něco předvedl. Dle mého názoru je tato verze DUNE ta pravá. Lepší, než Lynch!

Sousedi (2014) odpad!

Už nikdy více Seth Rogen. Vždycky mi to nedá a jdu na jeho nový film ale pokaždé totální TRASH. Uf. Zasmál jsem se jen tak koutkem snad 2x. Totální amatérská hovadina.

The Saratov Approach (2013)

Krásnej malej velkej film. Perfektní hudba, zvuk. Určitě ho sledovat v originále, né dabing. Nejsem příznivcem nějakých náboženských žvástů a vymývaček ale fakticky tento film o tom není. Je o lidství, obecně. Smekám.

Na hraně zítřka (2014)

Obrovské zklamání. A ta slangová britská angličtina? Zlatí Amíci.

Aftershock (2012) odpad!

Ze začátku přesně jak to mám rád, skupinka turistů .... posléze naprosto nekoukatelný nudný amatérismus. Uf.

Blachman (2013) (pořad)

Originální.

Robocop (2014) odpad!

Sterilní nuda, bez emocí. Nemělo si to vůbec brát do huby jméno "RoboCop", ani variovat na původní hudbu a mohlo to být v mých očích béčko hodné dvou hvězdiček. Originální RoboCop s Wellerem je dokonalý ucelený příběh, který funguje na všech rovinách. Tento nový film je jen sterilní béčkové sci-fi, nic víc. Originální RoboCop je brutální přesto humornou karikaturou Americké společnosti, film šlape i dnes, kdežto nový RoboCop je plytký, není v něm absolutně nic hlubšího. V předloze boduje jak scénář, tak hlavní herec, robooblek, záporáci, gradace příběhu, pointa, v originálu fandíte, prožíváte, ztotožníte se s hrdinou v boji se zlem, kdežto jediné "pozitivum" nového zpracování vidím v tom, že novinka je vhodná i pro malé děti. Hmmm, "tleskám".

Alvin a Chipmunkové (2007) odpad!

Ubohost. A ty robotické hlasy, kdy je to namluveno dospělými lidmi a pak na počítači zrychleno, to je obludnost. Jakoby to nemohli namluvit dětmi aby to bylo poslouchatelné. Takovým zrychleným hlasem bylo kdysi nazpíváno hudební CD Šmoulové, taky katastrofa.