Ecthelion

Ecthelion

• 1.6.2015  11:28
    Jan Hus (TV film) (2015)

Film na dnešní dobu nadprůměrný, osobně se mi velice líbil. Bohužel dojem z filmu kazila naprosto, ale opravdu naprosto tragická hudba. Kocáb neskutečně zprznil potenciálně kvalitní dílo. Řekl bych, že právě ta tragická hudba tak nějak bránila vžít se do středověku. Paní režisérka měla najít někoho, kdo by tomu dal dobovou hudbu, atmosféře by to velice pomohlo. Hudba - odpad, zbytek - 80%.

• 7.3.2015  21:30
    Interview (2014)

Taková propagandistická sračka. Cpát do komedie propagandu a ještě tak stupidním způsobem, to jsem fakt nečekal. Čekal jsem zábavu, dostal jsem propagandu, která z filmu přímo srší. Politika do komedie nepatří a když už ano, tak třeba stylem, jakým byla podána v seriálu M.A.S.H. Seth Rogen stále upadá do podprůměru, Goldberg je takový neumětel, kterého bych přirovnal k našemu Troškovi. Hvězdu dávám aspoň za rozhovor Eminemem, to byla taková světlá zábavná výjimka ve filmu.

• 6.9.2014  21:38
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Vydržel jsem 10 minut, pak už tu pseudomoravštinu moje uši nezvládly dál poslouchat. Opravdu tragické. To je takový problém si zaplatit nějakého poradce na moravská nářečí ? Ať jdou do pr...e !

• 30.8.2013  11:32
    Babovřesky (2013)

Párkrát jsem se zasmál, ale po většinu filmu jsem se nudil a od 3/4 filmu jsem se už těšil na konec. Troška už zřejmě není schopen natočit film, který by dokázal opravdu zaujmout. Princezna ze mlýna ještě ušla, Kameňák 1 se taky relativně dal, i Nejkrásnější hádanka se dala zvládnout, ale zbytek je již jen mlácení prázdné slámy. Babovřesky se dají definovat jednoduše: Nuda, nuda, nuda.

• 27.7.2013  02:43

1 * za kostýmy a některé efekty. Jinak i přesto, že jsem fanda RPG a DrD, musím říct, že jsem měl sto chutí to vypnout po pár minutách, nakonec jsem vydržel tu hrůzu do konce. Ale uvedu jeden příklad za vše: ve vesnici kouzelnice zabije jednoho z bojovníků tím, že mu prostě strčí meč do podpaží (vzdálenější od kamery). V jednom okamžiku to jde nádherně vidět. Co k tomu dodat ?

• 22.8.2012  23:46

1 * z nostalgie. Jinak odpad. Příběh, dialogy, herecké výkony.....katastrofa.

• 18.6.2012  21:37

Běžný fantasy film, žádná sláva. Kdyby se film netýkal řecké mytologie a postavy se jmenovaly jinak, možná bych dal i lepší hodnocení. Ale vzhledem k tomu, že tvůrci filmu totálně zprznili zápletku této legendy z řecké mytologie, jsou 2 * možná i moc. Uvedu pár příkladů: Matka Persea Danaé nebyla manželkou Akrisia, ale jeho dcerou. Danaé v truhle (podle legendy v sudu) nezemřela, ale byla také zachráněna rybářem a převezena na ostrov Serifos. Perseus si vzal za manželku Andromedu, v tomto filmu odešel s Íó.

• 12.2.2012  01:08

Tato komedie mě vždy vrátí do dětských let. Je to paráda v podání Buda a Terence.....

• 28.11.2011  01:52
    Barbar Conan (2011)

2* za Jasona Momou, Rona Perlmana, oba hlavní záporáky a zpracování prostředí a kostýmy. Scénář, kamera, režie, střih - odpad. Hudba a zvuk - nijak mě neoslovil v porovnání třeba s Pánem Prstenů, Piráty z Karibiku apod. Jason Momoa je skvělý herec, což dokázal SG:Atlantis a zejména v Game of Thrones. Bohužel ani toto nepomůže, když to ostatní ve filmu jaksi nefunguje. Chyběla mi nějaká atmosféra, docela dost jsem se nudil. Napsal bych toho víc, ale nevím jaksi co, protože mě to nijak neoslovilo....

• 8.11.2011  01:39
    Čas hrdinů (2011)

Směšné dialogy, předvídatelný děj, nedotažený konec, efekt výbuchu věže (kdejaký obyčejný grafik by to zvládl lépe) atd. Dalo by se najít mnoho mínusů. Naopak najít plus je docela problém, snad jen Sean Bean, téma. Dál už asi nic. Víc než 2 hvězdy nedám, dal bych 1,5, ale nejde to škoda. 30%

• 6.11.2011  08:39

Docela dobrý film, ikdyž jsem vůbec nepochopil nelogické a netaktické chování amerických vojáků při napadení tábora, kdy všichni nabíhají do zcela nekrytých míst a jdou tak vlastně na porážku. Šlo z tohoto tématu (zejména z napadení tábora) vyždímat mnohem, ale opravdu mnohem více. Nicméně je to snad poprvé, co mě Uwe Boll překvapil.

• 6.11.2011  08:34

Pobavil jsem, oddechl si u toho. Pro mě jako dospělého diváka to účel splnilo.

• 30.8.2011  12:46
    Pošta pro tebe (TV pořad) (2005)

Ta 1 * je za Pavla Lišku, který se v tomto pořadu mihnul.... ;-)

• 30.8.2011  12:44
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Terry Pratchett. Co k tomu více dodat ? Výborné zpracování geniálního příběhu napsaného perem geniálního humoristy. Skvělá fantasy komedie, ve které zahlédneme Davida Sucheta alias Hercula Poirota či Charlese Dance alias Tywina Lannistera. Příběh nás zavede do Ankh-Morporku, kde na hlavního hrdinu čeká nesnadný úkol – obnovit Poštovní úřad. Výkony herců i zpracování samotného příběhu je na velmi vysoké úrovni a věřte tomu, že zpracovat příběhy Terryho Pratchetta tak, aby pokud možno neztratily své kouzlo, není zrovna jednoduché. Film zaručuje zábavu a návratnost k opětovnému shlédnutí snímku je skoro jistá. ;-) 100%.

• 30.8.2011  12:42
    Radio (2003)

Pro někoho možná patetický film a laciný útok na city diváka, pro mě jeden ze skvostů filmové produkce současnosti. Tenhle film je třeba sledovat jako přepis skutečného příběhu na filmové plátno. Cílem filmu není diváka držet v napětí a udržovat jeho pozornost dynamickými změnami scén, ale naopak v dnešní uspěchané konzumní době nutí člověka zastavit se a zamyslet se, jak zbytečně nás někdy malichernosti této doby ovlivňují. Výborný výkon podávají jednoznačně Cuba Gooding Jr. a Ed Harris.. 100%.

• 30.8.2011  12:40

Jako fanda série SG jsem se nesmírně těšil na SGU. Prvotní šok, jakým způsobem byl seriál zpracován, byl vystřídán nadšením. Často je tento seriál srovnáván s BSC, ovšem atmosféra v SGU mi přijde mnohem více ponurá a vývoj nepředvídatelný, což je ku prospěchu. Každopádně je třeba říct, že seriál a zejména antická loď Destiny měla obrovský potenciál, který zatím nebyl využit a je otázkou, zda se tak vůbec někdy stane, neboť v současné době byly práce na seriálu ukončeny. Výborný výkon podává zejména Robert Carlyle v roli Dr. Rushe. 90%.

• 30.8.2011  12:39
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Seriál jsem začal sledovat díky výbornému hodnocení na zdejším webu. Dlouho jsem zvažoval, zda tento seriál komentovat a činím tak po relativně dlouhé době. První dvě série mě doslova nadchly a to i přesto, že jsem zaznamenal některé nelogičnosti, které nemá smysl v komentáři k seriálu rozebírat. Následující série mě však naopak velmi zklamaly, po extatickém začátku přišlo plácání prázdné slámy. Výkony herců je velmi těžké hodnotit, nikdo z nich mě nějak zvlášť neoslovil, nikdo nepředvedl nijak výjimečný výkon. Bohužel musím říct, že pro mě je to seriál typu „jednou a dost“. 60%.

• 30.8.2011  12:36
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Jako neznalec této ságy jsem byl tímto světem okouzlen. Po prvním díle jsem očekával monumentální bitvy ve stylu Pána Prstenů či Statečného srdce, ale toto se nekonalo. Kupodivu však musím říct, že to vůbec nebylo na škodu. Výkony herců jsou na velmi vysoké úrovni a to mám na mysli i dětské role, zejména Eddard Stark v podání Seana Beana a Tyrion Lannister v podání Petera Dinklageho jsou skvostem seriálu. Šok přichází v závěru 1. série – smrt dosud hlavní postavy. Seriál musím hodnotit jednoznačně 100% - ty a nezbývá mi, než se těšit na pokračování. Jen dodám, že na základě tohoto seriálu vážně uvažuji o koupi knih. Při sledování tohoto seriálu mě napadá, jak by asi vypadalo filmové zpracování Tolkienova Silmarillionu. ;-)