RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 16.7.2015  14:19
    Bostonské tornádo (TV film) (2013)

"Tahle bouře trvá nanejvýš minutu, dvě." Vražedná tornáda jsou zpět, a jsou větší, krvelačnější a velkolepější. Plymouth Rock to utrhlo i se základy a rozdrtilo jím budoucí nadějnou hvězdu juniorské NBA (škoda, že jsme neviděli, kam dopadla ta starostlivá průvodkyně). Edukačním videem a faktografickou smrští naprosto o(u)věřitelných dat akčně nabitý počátek. Pokud se do filmu vžijete a ponoříte se do něj se vší vervou, zápalem a tvrdohlavostí, tak vám kanadský režisér podobných pseudokatastrofických scénářů globálního oteplování na objednávku Ala Gorea přinese nebeskou do nebe volající zábavu. Bývalý profesor na Harvardu a expert na bouřky spolu se svým spolužákem, mužským TV rosničkou (rosňákem) a policejní seržantkou se pustí do nebezpečné záchrany bostonského přístavu a posléze i celého města v boji s arogancí všech úřadů, včetně hydrometeorologického ústavu a Federal Oceanic Agency (což je vlastně agentura NOAA). Kromě bambardujících balvanů a blíže neidentifikovatelných nestálých ledových kulí (počítačových střel a polysteryrenových replik) se nevyhneme ani lidským emotivním zážitkům z prostředí rodičovství, partnerství a jiných sociálně laděných dramat. Odtud pochází i originální název filmu, se kterým přišel rosňák - Stonados - ve filmu přeloženo jako tzv. střelnádo. Trochu mi to připomínalo vybíjenou, resp. zabíjenou. Celkem sympatičtí herci a prima hlášky. Škoda, že chyběla nějaká vyšinutá postava s excentrickým chováním, jednáním a vystupováním, případně vyloženě hloupá postava. Nakonec se prokoušeme až k vymyšlení záchranného plánu s dramatickým nasazením vlastního života, rodinné objetí a splněná záchrana svých bližních i vzdálených a radostný konec apokalyptické regionální přírodní katastrofy! Muck. Doporučuju shlédnout jen znalcem a fanouškem podobných kategorií odvážných filmů nebo alespoň po týdenní abstinenci jakýchkoliv o třídu lepších filmů.

• 18.6.2015  15:57
    Král Joe (1999)

Čtrnáctiletý Joseph Henry vyrůstá spolu se svým o rok starším bratrem v sociálně disfunkční rodině otce alkoholika, flákače a notorickýho dlužníka (Val Kilmer) a kromě zanedbávání školy (kde se setkává s výchovným poradcem Ethanem Hawkem) si přivydělává jako pomocná síla v místní kantýně. Kromě drobných krádeží potravin a především díky své měkkosrdcatosti se nakonec dostává za krádež peněz do nápravného zařízení. --- Jako sociální drama film funguje, spíše takový průměrný film s občas lepšími a občas slabšími momenty. K dokreslení atmosféry chudinské periférie a její sociální atmosféry v 70. let v USA dostačující na pokoukání do kulturního prostředí mladistvích pubescentů, delikventů.

• 29.3.2015  15:10
    Setrvačník (TV film) (2003)

Krásně dojemný příběh založený na víře hodný následování a přání, aby alespoň většina lidí byla jako Jay Austin. Inspirující film, který pobízí k altruismu a oddanosti a bezpodmínečné lásky k Bohu. České titulky zde http://uloz.to/xNA413bD/flywheel-cz-titulky-by-retroman-srt

• 12.1.2015  14:04

Tahle lehká oddychová noir detektivka o záměně sledovaného objektu a nasazení jednoho soukromého očka na druhého měla dobré herecké obsazení, prostředí a podmanivé jazzové melodie, ale na mě tolik nezapůsobila. Takové dvě a půl hvězdy.

• 29.11.2014  15:07
    Not Cool (2014)

Když jsem přežil prvních pět minut, říkal jsem si, na jakou blbost se to zase budu dívat. Nakonec se z toho vyklubala příjemná "romantická" komedie plná *fuck*shit*ass*tits* slovních výronů, která mi připoměla filmy Kevina Smithe nebo filmy se Sethem Rogerem a spol. Je to po delší době zase taková moderní verze sladkobolných pokusů, náznaků a nevyřčených vět, jejichž tématy jsou láska, přátelství a sex. Shodou náhod shlédnuto dva dny po Dni díkůvzdání.

• 3.11.2014  07:57
    Smrtící lekce (TV film) (2004)

Přímočarý, dějově jednoduchý, předvídatelný a lehce napínový thriller kanadské televizní produkce vysílaný v hlavním nedělním čase na TV Barrandov. Pokud se chcete nastartovat na nový pracovní týden, je to neškodné jako teplé mléko před spaním. Na film jsem se podíval hlavně kvůli Erice, která po letech nabrala větší objem, jinak mi jí bylo líto, že zrovna hraje takovou mrchu. Až na několik příběhových lapsů se to dalo zhlédnout až do konce, což u některých podobných filmů vysílaných toutéž stanicí v témže čase nejde. Líbí se mi, když hlavní záporná postava se správně chová jako psychopat, když jí sekunduje prostředí a nahrávají okolní postavy. Volare, oh oh oh, cantare, oh oh oh, voláme, oh oh oh, kurare, oh oh oh, je fatale, oh oh oh.

• 24.10.2014  06:57

Určitě nejde o komerční komedii k popukání, ale spíš o film o přátelství, hledání (ne)naplněné lásky, touze po majetku a penězích, který nabízí i námět k zamyšlení nad konzumním a alternativním způsobem života. Těšil jsem se na Melissu Rauch, ale její štěk v roli prostitutky mě hodně zklamal, potažmo by mě zajímalo, kdyby se ujala hlavní ženské role místo Laury Ramsey. Zach s často zhuleným Owenem nezklamali, zejména Zackovo chování bylo jako vždy výstřední. Co mě zklamalo, byla role Laury jako Benovy macechy, který jsem od začátku věřil, že chlapům předvede jiný způsob života, podobný místním amišům, ale ze který se fakt vyklubala pěkná parazitující mrcha.

• 11.8.2014  14:01
    Dark Tourist (2012)

Film bych rád doporučil všem těm, kteří stejně jako já, mají zalíbení v životech ztroskotanců, looserů, vyděděnců a samotářů, a mají zároveň zvláštní zálibu v psychopatických zločincích. Po 12 letech jsem viděl Melánii v dalším filmu, co naplat, s věkem a vzhledem se blíží konec její kariéry, pokud nějaká ovšem existovala (ani se Toníkovi nedivím, že jí pustil k vodě). Mě film překvapil, včetně pro mě neznámé tváře Michaela Cudlitze v hlavní roli a Pruitt Taylor Vince patří k mým oblíbeným hercům, neboť jeho role v těchle filmech pasuje jako prd3l na hrnec.

• 1.4.2014  09:45

Filmy z amišského prostředí mám velmi rád a oslovují mě, ale v tomto filmu jsem marně čekal na příchod spásy nebo záchrany. Co mi nejvíce na filmu vadilo, bylo jeho schéma. Zejména kontrast mezi životem a disciplinovaností amišských dětí ve srovnání s prostředím Portlandské střední školy a Sářina luxusního bytu. Také závěr a celkové vyznění filmu na mě působilo až příliš chladně.

• 24.3.2014  11:50
    Miami Blues (1990)

Podřadná krimi komedie z roku 1990, kterých vzniklo v tomto období značné množství. Příběh o zlodějíčkovi a jeho pretty woman, kterého pronásleduje bezzubý policista. Stejně tak bezzubě film na mě působil. Krimi není krimi a komedie není komedie ("To kyselo je moc kyselý. Ten bramborák je moc bramborovej"). Nejzajímavější moment byla asi amputace prstů Aleca Baldwina a nahé scény s JJ Leigh, která stejně není můj typ.

• 25.1.2014  07:42

Možná, že ve své době VHS to byla bomba, ale já jsem viděl jiné bomby. Tohle je film, ve kterým jsou dobrý souboje, bohužel hongkongský humor a pohádkový příběh s dětským hrdinou mě totálně odradily :(

• 24.1.2014  04:53

"Třetí" pokračování filmu mě roztrpčilo ještě víc než druhý díl. A to zejména z toho důvodu, že Alex vypráví svůj šampiónský příběh svému synovi (což je hezké na rodinný film, ale když se neobjevuje žádná jeho žena a ve druhém díle z jednoho závěrečného polibku čáp nebo nějaký jiný pták nepřiletí --- já teda kroutím hlavou). A druhou, ještě horší skutečností, je začátek filmu, který mi připoměl x-té pokračování BEST OF THE BEST, ve kterých hlavní hrdina nakope prdel všem na potkání. Neměl by být přínos bojových umění ve filmu i v tom, že ukazuje cestu nekonfrontace a bojové scény nechávat jen na přesných a dobře načasovaných místech, jakým je např. turnaj? Jinak mě taky pobavil ten výcvik u Sunova bratra - práce na rodinné farmě s buvoly, tanec s kobrou, chytání šípů naslepo, 10 kliků a 5 shybů (některé záběry se zopakovaly), rozštěp anebo odmítnutí thajské masérky :) A hlavní záporák, Zvíře, mohl být taky lepší.

• 24.1.2014  04:41

Asi právě proto, že je sensei Bernhardt velmi fyzikálně nápodoben jedné akční star ze země ovocných piv, dostal nabídku účinkovat v pokračování legendárního filmu, který se odehrával jako tajný závod v Hongkongu. Zápletka a takřka většina bojových scén je identická, jen na odchylku v hlavním hrdinovi. Hlavní hrdina není důstojný voják, ale nedůstojný intrikánský obchodník s uměním, který se dostane do thajskýho krimu za krádež meče, která je hlavní trofejí, světe div se, právě v připravovaném Kumite. Ve vězení potkává nejvyššího mistra "metalového údu", bojová aréna leží v Bangkoku a Chong Liho nehraje výborný Bolo Yeung, ale Ong Soo Han jako Démon (vedlejší zato výborná role v Králi kickboxerů), který, zase světe div se, je dozorcem ve výše zmíněném krimu. Tak po tomto počátku jsem byl zklamán a posléze i nasrán, když jsem viděl, že se managerem Kumite (ten název mě sral už tehdy) je pivař Ray Jackson (Donald Gibb). No a pak už to bylo lepší, alespoň na ty souboje se dalo dívat. Bojová choreografie: Philip Tan.

• 21.1.2014  19:42
    Dny teroru (1986)

Jediné, co stojí za zhlédnutí, jsou výborné hongkongské mlátičky z doby RED FORCE. Měla to být jakási obdoba, protože výrazy Yes, Madam a Duty (In the Line of Duty) zde zazněly několikrát. Jinak aušlus. Viděl jsem s titulkama, který byli prachbídný, ještě že trochu zvládám po anglicku, takže doporučuji klidně bez nich, protože na filmu jsou nejlepší jen souboje.

• 21.1.2014  19:36

Co dodat. Phillip Rhee se nechal unést svou režijní schopností a donátorstvím jeho mecenášů a fanouškou, a tak vdechl život dalšímu mírně podprůměrnému akčnímu B-filmu, jakých devadesátá léta porodila, tu s větší, tu s menší slávou několik set. Doufám, že se z toho kluk poučí a přestane s tím. Alea iacta est. A to BEZ VAROVÁNÍ.

• 19.1.2014  18:16

Hle, jak jednoduché je v USA natočil film. Na tsunami vyvolané zvýšenou nabídkou po mlátičkových béčkách, Seagalovým Patriotismem a Walkerovým rangerstvím se Phillip Rhee ujal režie (na co něco takovýho studovat) svého akčního spektáklu, ve kterém odsoudil ty špatné chlapce s holými lebkami a zálibou v armádních výprodejích, vyburcoval a přesvědčil všechny rednecky vůkol. K tomu mu dopomáhej Bůh! Amen.

• 18.1.2014  16:06

Naprosto zbytečný pokračování původního filmu, hloupý scénář s ilegálními zápasy a ještě hloupější scénky, ve kterých se střídají rodinné momentky s rádoby dramatickými akcemi. Založit film jenom na tom, že Tommy Lee umí bojová umění (a v první části se všem líbil a lidi to zkrátka chtěj) a v závěrečných soubojích ho nechat špatně natočeného, špatně sestříhaného (myslím záběry, ne vlasy) s průměrnou bojovou choreografií, s německým kulturistou, vychováván indiánskou babičkou --- to nemůže dopadnout dobře. Ano, pro Erica Robertse je to standardní filmová škatulka, ke které patří. Souhlasím s Tommym: "Koloseum se zavírá!". Hurrrá, ale proč jsou ještě další díly?

• 18.1.2014  15:50

Nejde o klasický akční bitkařský film, z americkýho pohledu jde o film ze sportovního prostředí se skrytým odkazem na rodinný hodnoty (dítě v nemocnici, trénink malých karatistů). Samozřejmě, že jsem fandil Korejcům. Jsou disciplinovanější, mají skvělý tréninky a neunavujou je ženský, protože věděj, kde mají doma svoje místo. Proč fandit Amíkům v tomhle složení? Vyžranej Chris Penn musel nasrat všechny fanoušky bojových umění a i ty malý špunty ve škole Tommyho Lee s barevnejma páskama, kteří se ještě šťouraj v nose. Buddhista by dostal přes držku i od Sally Kirland (které to mimochodem docela slušelo, což je co říct, protože jak vypadá dneska, no hrůza), která vmetla do filmu trochu toho spirituality a ženskosti. Italoameričana Sonnyho (tvl, to je jméno pro Itala) jsem si užil v Policejní akademii. Pro Erica Robertse je role Alexe snad jeho nejlepší v životě (díky, zasloužíš si to). Nejvyšší ocenění si zaslouží Phillip Rhee se svým bráchou, protože alespoň předvedli, že se něco ve svém životě z taekwonda naučili. Dvě dojemné scény. Jedna menší, se zmrzlinou, a druhá velká, předání vítězných medailí poraženým ;-)

• 18.1.2014  11:59

Vlastně průměrný akční martial art film obohacený o xicht (mo)mentálně narušenýho Billyho "Tae-Bo" Blankse a vynikajícího Keithe Cooka v roli mistra Pranga. Ve své době jedno z nejlepších bojových vystoupení v kleci. Dublérů ubylo a tak výborně sestříhané akční souboje se vidí málokdy. Film, kde je důležitá akce a žádný zbytečný žvatlání (např. s Molly). Mimochodem i zajímavý námět ohledně natáčení snuff filmů. Takže ÜBUNG MACHT DEN MEISTER - výborná věc. Proto musím dát za 4*. P.S. Jen těch některých nesmyslných triků bylo škoda (jen tak pro zasmání).

• 17.1.2014  16:06

Nezapomenutelná klasika s pořadovým číslem 1 v mé sbírce. Jeden z nejlepších instruktážních video-filmů v oblasti martial arts. Podívejte se na Van Damma, když byl hladový a před svou kariérou. A dnes? Moc se mi líbila proměna hlavního hrdiny z roztěkaného poseroutky v sebevědomého a vyrovnaného muže.

• 17.1.2014  15:50

Projíždím své staré filmy. Opět milá vzpomínka na show Lorena Avedona a hlavně záporáka Riona Huntera a jejich závěrečný boj dva na dva v hangáru. Pamatuji, když jsem viděl několikrát před 15 lety, že jsem na pirátských kopiích z německé televize neměl ty děsivé a brutální vystřižené scény, takže konečně nesestříhaná verze. A Portorikánka Wanda Acuna byla rajcovní, neřku-li až kulervoucí :). Jinak velký hold patří kaskadérům a dublérům, čili produkci Ng See-Yuen.

• 17.1.2014  15:45

Rád jsem si po mnoha letech pustil jeden ze svých nejoblíbenějších akčních martial art filmů s tehdejšími hvězdami. Po těch letech, kdy jsem znal celé bojové sekvence zpaměti, jsem se pobavil nad zběsilostí a levnou atrakcí jak výbušných tak i bojových scén. Ve své době a pro fanoušky MUST SEE video. Dnes po 30 letech milá vzpomínka. Mnoho dublérů, příběh neokouzlující, zato však oku lahodící Cynthia a svalnatý Matthias - na to se nezapomíná. No a taky mě sere ta série s názvem KARATE TIGER.

• 13.1.2014  07:24

S vypětím všech sil jsem dokoukal tento skvost a těšil se hlavně na přítomnost Armanda a Erica. Pan režisér a jeho první větší filmařský počin, opřený o jím napsanou knihu. Dále jsou koproducenty pořadu jeho manželka a sám velký herec Casper. Jinak co se týče dvou výše zmíněných postav, tak Armand vystupuje ve filmu třikrát asi tak na 2-3 minuty. A Eric v roli zahradníka se objeví taky třikrát, ale vždy jen na 5 vteřin. Herečka v hlavní roli Barbie Castro zde na ČSFD není ani uvedena, ale je těžce pracující žena a producentka, jak jsem zjistil na IMDb. Jinak obě herecká esa Casper a Eric mě začínají zajímat, protože v případě Erica účinkovat v několika filmech ročně je fakt záhul. Zatímco Casper stihne jen 3-6 filmů ročně, tak Eric např. v roce 2013 stihl účinkovat v 36 filmech a dvou seriálech.

• 1.1.2014  14:58
    Fallo! (2003)

Ještě, že Mistr použil v tomto filmu povídkový rámec, neboť koukat na některé jeho filmy od začátku do konce, bez rychloposuvu by bylo opravdu úmorné. Takže já bych film nehodnotil nějak zle, jako povídkový je koukatelný. Výběr héreček je věc jiná, pro někoho nejvyšší slast, pro někoho jiného balast. V subžánru erotických pohledů a průniků je film průměrný, ocení ho spíše Tintovi příznivci. Nevím, zda-li na základě právě zhlédnutého se pustím do dvou titulků k jeho filmům, co jsem si plánoval.

• 11.11.2013  18:30

Ve stylu Spielbergova Poltergeista a módní vlně paranenormálních utilit další zlý dům na samotě (všechny strašidelný domy vypadaj stejně) u lesa. Za to, že jsem se několikrát lekl, může hlavně nadstandardní vybavení postprodukční dílny a hlasité děsuplné zvuky, které jsem vždycky ale očekával, ale nevěděl jsem, které to budou. Závěr byl vynikající (proto zvedám na 3 a 1/2). Tři důvody, proč film není třeba vidět aneb závěrečné poučení z filmu: 1) Nikdy nehrajte hru na slepou bábu s tleskáním v novém domě, který ještě neznáte. 2) Pár metrů čtverečních sklepních prostor navíc není důvodem k radosti, jak jsme dostali banku s prodejem domu do kolen. 3) Už mě nebaví, jak si malý děti najdou svoje imaginární duchařské kamarády a hrajou si s nimi.

• 9.11.2013  16:05
    Zakázaná tajemství (TV film) (2005)

V rámci kanadských televizních thrillerů pro mě představuje FORBIDDEN SECRETS spíše podprůměr. Průměrný film obsahuje nejen jednodušší zápletku ať už s očekávaným koncem nebo bez něj, ale hlavně se mi vždy líbí atraktivita prostředí, fyzický vzhled hlavních i vedlejších aktérů a zajímavost, která mě vtáhne do filmu. Tento snímek, u kterého nic, co by mě přitahovalo, neobsahuje a s častými flashbacky mezi ty průměrné nepatří.

• 4.8.2013  08:14
    Scalps (1983)

Ačkoli žádná pecka to není, když jsem dělal titulky, tak mě to vážně pobavilo. http://uloz.to/xCXA3wNf/scalps-1983-cz-titulky-by-retroman-srt

• 29.7.2013  06:07
    Pravidla lásky (TV film) (2004)

Slabší tři, které někdy nemají daleko ke dvou *. Protože jsem pesimista, co se týče partnerských vztahů, tak jsem se rád podíval na zpackanou přípravu svatby a dodržování nepsaných pravidel. Bohužel to skončilo happy-endem, jak se na americký film sluší a patří. Dokonce se i pár rozvádějících opět vrátil k sobě. Pokud nemyslím na realističnost a slabší televizní výkony a máte slabost k opačnému pohlaví, rozcházíte se nebo si rozmýšlíte svatbu, tak směle do toho.

• 21.7.2013  05:23
    Metropolitan (1990)

Čas kolem Vánoc pro zlatou mládež z vyšší střední třídy NY smetánky. Čekal jsem na přicházející moudra z pera scénáristova a jeho přečtených knih, ale z úst mládenců vypadávala jen klišé a prázdné fráze. Takže hlavním středobodem nonšalantních večírků se stávají milostné avantýry, ve kterých dominuje outsider Tommy, který miluje frivolní Serenu. Do Tommyho se zamiluje upjatá Audrey a vše se odehrává a nahrává borcovi Rickovi. Alespoň jedno moudro: O manželství se přemýšlí až ve třiceti.

• 4.4.2013  17:58

3,5 * Dlouho jsem otálel pustit si tento film, protože nejsem fanouškem 1. předlouhých filmových vyprávění a 2. historických, kostýmních a válečných výprav s puškami a bodáky. Po úporném začátku, kdy jsem shlédl právě všechny tyto hlavní nepohody jsem se vžil do mladičké a krásné Lucy a jejího vztahu ke kapitánovi tak vroucně, že jsem nevěřil sám sobě. Poutavý, jemný příběh, který vyvažuje chvíle štěstí s chvílemi rodinných neštěstí napsal život sám a Diane Lane mohu poděkovat za příjemně ztrávených 170 minut.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10