RetroMan

Twitter: RetroMan

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 12.3.2010  20:26
    20 cigaret (2007)

Překvapivě dobrý ruský film ze současnosti, ve kterém se stále něco děje. Spíše jde o drama, ve kterém se před hlavního geroje příběhu během jednoho dne, kdy mu rodí žena a musí učinit důležité pracovní rozhodnutí, staví překážky a volby. Líbilo se mi i prostředí, nejde o ruské omlácené paneláky ani luxusní prostředí, ale o komerční centrum Moskvy. Jako humornou stránku filmu lze brát 4 vsunuté reklamy do filmu a zajímavý efekt odpočítávání cigaret na krabičce (což by mohl být skvělý marketingový nápad). Hlavní hrdina je sympaticky vypadající třicátník, kterému jsem první třetinu držel palce, ale všechny jeho následující volby se ukázaly jako špatné, postupně jsem mu dával palce dolů. Přemýšlel jsem nad poselstvím filmu, ve kterém zvítězil kariérismus a klesala hodnota založení rodiny. Dobrá hudba a ne jen ruský matrjoškový songy na garmošku.

• 9.3.2012  16:54

Čekal jsem víc. Film je konceptualistický od začátku do konce. Je to konceptualistický film o konceptualistických mladých lidech žijících své krátkodobé konceptualistické životy určen fanouškům konceptualismu, z nichž nejkonceptualistištější je Mr. X a jeho každodenní proměny. Postmoderní, avantgardní film o volné lásce, svobodné (resp. falešné) identitě, drogách a Carpe Diem. Někdy mi to připomínalo Trierovy Idioty. http://www.mezipatra.cz/2007/aktuality/konceptualisticky-zivot-az-do-dna.html

• 9.7.2011  22:02
    Abeceda (studentský film) (1969)

Čekal jsem víc, asi jsem to nepochopil :(

• 16.3.2010  21:14
    Air Force 2 (2006)

Pokud vám nevadí, že letadlo je jen model, že výbuchy jsou jen světelné záblesky a počítačová animace, že střely dopadají na zem v jiném úhlu, že závěr filmu není na moři, ale na jezeře a že Mariel Hemingway je chlap, pak se to dá docela dobře zkouknout. Televizní film odehrávající se v džungli s minimalistickou "predátorskou" hudbou, obrovskými chybami na straně partyzánů a neskutečně makabrózního US viceprezidenta a jeho přítelkyně z tajný služby, která si počíná jak MacGyver. Někdy nevím, jestli má koule viceprezident nebo jeho ochránkyně.

• 21.10.2012  15:28
    Alien Dead (1980)

Po úvodní scénce, ve které není takřka nic vidět se film rozjede v sytějších barvách, což však trvá nejvýše 20minut, během kterých jsem se dobře bavil nad amatérismem produkce, ze které sálalo "ed woodovské" nadšení u všech zřejmě začínajících filmotvůrců. Bohužel však po těchto 20 minutách pravé a nefalšované grindhouseové zábavy přechází zbytek stopáže ve výrazně podprůměrný až odpadní štyk. Převažující statická kamera, dialogy na úrovni dvanácti (možná jedenácti)-letých, střih v ještě probíhajícím rozhovoru, vynikající jižanský country střídající se se syntezátorovými zvuky typických cormanovek. Masky a zombie celkem ušly. Fanouškům této zábavy bych celé nedoporučil, možná jen těch 20 minut, ve kterých se snaží zástupce šerifa vypadat drsně.

• 8.8.2012  08:13

Mimořádně hloupý film. Jednu hvězdičku jsem dal za ženské obsazení, které je po většinu času filmu nahé. Dá se to dokoukat, i když jsem si kolikrát klepal na čelo. Už první záběry, jak polonahé Amazonky jedou na koních po francouzském lese, který má jako představovat džungli s naprosto nevhodným hudebním doprovodem, leccos prozrazují. Další záběry nejsou o nic lepší. Liana (jak hezké jméno pro děvče z džungle) dovádí s lvíčetem, jezdí na slonech a jako kámoše má šimpanze. Do toho ty záběry zeber a hrocha z dokumentárního filmu. Tento ekologický thriller umocňuje oděv Liany, který se skládá z kožešin jejich kamarádů zvířátek (skvělé botky z gepardí kůže a pro zakrytí poprsí ocásky lišek nebo jiných podobných šelmiček). Liana mi připomněla film Sheena, královna pralesa nebo Smaragdový les. Vyniknou i dekorace zlata a samotný chrám Amazonek. Ještě, že se procházejí polonahé. O skupině indiánského kmene složeného s černochů a opálených bělochů, protože se tolik černochů prostě nesehnalo, ani nemluvě. Hloupé chování všech zúčastněných korunuje indiánský šaman Kuku, tak toho bych fakt zabil. O Amazonkách se říká, že představují hlavně feminismus. Zde je ještě okořeněn ekoterorismem.

• 17.3.2010  21:19
    Ambulance (TV film) (2005)

Pěkný napínavý film z dánské produkce, téměř bych přirovnal k některým dílům Kobra 11. Dva bratři, jeden je opakem druhého. Svízelná situace se sháněním peněz na léčbu matky, jejíž manžel zahynul při dopravní nehodě, risk se záchranou života muže v ambulanci, sblížení mladšího z bratrů se zdravotní sestřičkou, dělá z nevydařené loupeže film, který se nese v duchu lidské pomoci a rozpoznávání hodnot.

• 13.10.2012  13:41
    Amoklauf (1994)

Z počátku výborné, pak nudné s několikerým osvěžením v podobě otcovraždy, onanie a závěrečného vyhlazení. Ty zpomalované, zdlouhavé záběry podpořené klasickou hudbou snímku taky moc nepřidaly. Našel jsem zde hodně popkulturních odkazů, ale jako jeden z mála postmoderních filmů o odcizení stojí za vidění.

• 2.10.2010  18:44

Mladý italský architekt přijíždí na krásný tropický ostrov. Brzy je však sveden přitažlivou Janine (24-letou Laurou Gemser). O nic jiném film není. Tak jako v každém filmu s Laurou se střídají záběry krásné přírody a Laury. Zajímavostí je jen, že je to Lauřin první film. Film má mnoho společných rysů s ostatními jejími filmy ze série Černá Emmanuelle. Vlastně tento je podobný třetímu dílu - La Spiaggia del desiderio. Rozdíly jsou jen v tempu vyprávění, nižším rozpočtu a ve faktu, že Emmanuelle se jmenuje Janine. Ačkoli název filmu může naznačovat, že je v něm hodně sexu, opak je pravdou. Dokonce i scény jsou kratší, než by se dalo očekávat. Proto tento film je podle dnešních měřítek docela nudný. Ještě jedna zajímavost je ve filmu: střet katolictví a voodoo s místními rituálními tanci domorodců. Takže jediným důvodem, proč jsem si tento film pustil je, že jsem chtěl vidět první film Laury Gemser.

• 17.3.2010  21:29
    Anakonda (2008)

Ač zajímavý námět, pak by se v lepší produkci mohl stát shlédnutelným. Proč Anakonda? Těžko říct. Tento snímek jsem v polovině hrací doby začal brát jako parodii, protože snad není myšlen vážně. Dialogy nestojí za nic. Něco mi unikalo, ale asi nejsem sám. Když už je pomsta uvalena na skupinu, proč to odnáší i někdo jiný? A o samotném závěru jen pomlčet - asi došla škvára. Jedna* za námět a parodii. DMX se totálně ztrapnil.

• 20.2.2012  17:36

Těžko popsat a hodnotit tento film. Film o sobě je odpad, ale to, proč bych ho měl někomu doporučit, jsou ty nádherný ženský v něm. Nejdříve k záporům: vše je točeno jednou kamerou, děj prakticky neexistuje, herci nejsou herci. Teď ke kladům: erektabilní děvčata (ničeho jiného jsem si ve filmu nevšiml). O čem to je? V jednom striptýzovém pornoklubu majitelka vykládá třem mládencům o planetě Andromina, kde žijí jen ženy. Lusknutím prstů se tam rázem ocitají a pak už si jen užívají (a já jim záviděl).

• 21.9.2012  15:14

České titulky zde http://uloz.to/xMqofj7/ms-45-cz-titulky-by-retroman-srt. Heslo : retroman.

• 12.7.2010  08:36

Zpracování ucházející. Když jsem poznal, že se budu dívat na hrdinu v podání soudruha poručíka, jeho odvahu a jeho boj proti příkoří, těšil jsem se, že nebude nuda. Pak ale mé nadšení opadlo, když soudruh poručík uteče ze zajetí, kosí Němce a na 3 dny se opevní spolu se dvěma věrnými druhy ve skalní pevnosti. Jen se divím, že by je pak Němci nepopravili. Ale zrovna potřebovali na zprovoznění nového ruského děla odborníka a soudruh poručík této možnosti využil, aby spolu s kamarády znovu utekli a znovu se dali do boje.

• 16.2.2012  08:28

Nevinná Christina Lindberg (ve filmu 23-letá) hraje mladičkou nymfomanku, která si to neváhá rozdat s kýmkoli a kdekoli. V rodině fungoval klasický švédský model výchovy, že děti si dělají, co chtějí. Protože se mi Christina líbí, v několika okamžicích jsem jí nesnášel a tiše záviděl. Ačkoli k muži neprojevila žádné city, použila jen své tělo k jeho uspokojení. Konec happy, ale kde že je ta profesionální etika, to nevím. Také by mě zajímalo, zda-li se kompulzivní chování dá odstranit? Myslím, že ne.

• 20.2.2012  17:21
    Arena, The (1974)

Až moc jsem se těšil, čekal jsem toho víc. Musím, říct, že by to byl brak, až na některé scény. Díky Pam Grier stoupl počet hvězdiček (a nejen jich) o jednu úroveň. Škoda, že se Pam neodhalovala více a častěji. Závěr stál za zlámanou grešli, to už byl lepší ten začátek.

• 28.2.2012  15:07

Film připomíná Řecké fíky, taková ta lechtivá letní romantika o dovádění a užívání si nezávazné erotiky. Občas se najdou i humorné scénky (hlášky vedoucího komunity Nazariota, výslech policejního komisaře), najdou se i zajímavé anarchisticko-liberální názory (TV štáb na natáčení v komunitě). Dalo se na to koukat. Ten film by měl především varovat před nezávazným životem a nestydatou provokací. Očekával jsem tedy ten konec a bylo mu učiněno zadost.

• 19.3.2010  07:56
    Až na dno (2008)

Zelená prý uklidňuje, tak co provádí s lidskou psychikou khaki? Tenhle film mi připomněl některé díly JAGu nebo Námořní vyšetřovací služby. Vražedná a podezřívavá psychóza se vrací i z války v poušti domů, do rodiny. Film odkazuje na skutečnou událost, kterých se stalo několik po návratu z války. Nejde o akční válečný film, ale film odehrávající se v a v okolí vojenské základny. Vojenská šikana jako výcvik a společné pitky vojáků na jedné straně, na druhé odhodlání a odvaha.

• 14.2.2012  16:00

Nejvtipnější na celém filmu je jeho začátek s varováním, při kterých scénách uslyšíte určité zvuky. To je ještě stmívačka. Pak se ale rozsvítí a vy se těšíte alespoň na sexy kozičky na vesmírné lodi. Pak je střih. Film je o natáčení filmu. Jak může někdo sehnat peníze a v Hollywoodu vyrobit takhle debilní film? Je pravda, že jsem viděl i horší...

• 21.12.2012  15:50

Francesca "Kitten" Natividad (http://cowsinartclass72.tumblr.com/post/22529900778/kitten-natividad) v hlavní roli posledního Meyerova filmu ze série "vixens". Neukojitelná a posedlá sexem vyhledává mužské partnery a není příliš spokojená se svým mužem. Moc uječené, samozřejmě lehce humorné (a la německá série o třech Švédkách), eroticky nabité. Jenže mi přišlo, že už se Meyer ve svých filmech často opakuje (opakuje několikrát nejen své záběry, ale používá záběry i ze svých předchozích filmů). Kromě prsaté Kitten ve filmu vystupují i černoška June Mack (http://www.rottentomatoes.com/celebrity/june_mack/), která se mi nelíbila. Naopak krásná byla Sharon Ceccatti (http://www.bwlewis.info/tag/sharon-ceccatti-lesbian/) v roli sestřičky.

• 16.12.2012  13:20

Tenhle svět mi nic neříká. Nemám rád hippies a komunitu psychointelektuálů, kteří se svými potrhlými výstřelky stávají uznávanými art-celebritami. Jedna velká nuda a až závěrečných 20 minut mne trochu probralo. Celkově je film zbytečně dlouhý. Hudba zdařilá ve své době, ale vkládat ji do každých scén, zejména rvaček, je ošidné. No a na konci se dozvíme hlavní ponaučení pro každou postavu zvlášť. Sex, drogy & rock'n'roll.

• 13.7.2010  07:53
    Bez rozkazu (2004)

Novodobý ruský válečný akční film o tom, jak Kozáci (jako chrabrý národ odporující i samotnému Stalinovi) likvidují ustupující Němce v západních Čechách (ačkoli se točilo všude možně). A tak sledujeme skupinku kozáckého bratrstva, jejich hrdinství a udatnost, jak postupně po lesích snižují počty Němců i sebe samotných až do bodu Omega.

• 6.2.2012  16:02

Další z mnoha WIP exploitation filmů, u kterých je kvalita vyšší než u některých jeho napodobenin. Zde jde o akčnější a erotičtější podívanou a postava hlavní ošetřovatelky je rozhodně nekonvenční a bezprostřední kočka. V mnoha podobných filmech se pak nic nedovídáme o jeho aktérkách. V tomto však ano, ačkoli je jejich závěr na můj vkus moc rychlý (ne-li nemožný).

• 19.12.2012  15:15
    Black Snake (1973)

Příběh o vzpouře černošských otroků na jednom z karibských ostrovů se vymyká tvorbě Russe Meyera. Ne že by chybělo násilí, ale celý film je jedna velká nuda, a to bez nahotinek, a s pro mě neznámým hereckým ansámblem nemeyerovského trademarku. Navíc jsem film viděl v původním znění. Mluví se v něm nejen anglicky, ale i francouzsky. Black snake ve filmu představuje černý bič, který uměla použít paní Suzy Walker, jakožto správcová plantáže. Žánrově film patří mezi dramata s rasistickým tématem. Kdyby to natočil někdo jiný, třeba Jess Franco, možná by to dopadlo líp.

• 3.11.2010  17:33

Papaya začíná film jednou z nejlepších scén, kdy hlavní představitelka ukousne jednomu z geologů jeho nejdůležitější nástroj. Celkem se ve filmu objeví dvě kanibalské scény. Tou druhou je rituální obřad místních domorodců. Zbytek filmu je postaven na ukazování tropického bohatství Dominikánské republiky, nahoty a divného spiknutí místních domorodců proti firmě, která chce na ostrově postavit jaderný reaktor. Proto Papaya svádí a zabíjí geology, kteří přijedou na ostrov. Kromě rituálního křepčení jsou k vidění pouze dvě odlišné dívky - míšenka Melissa a blonďatá Skandinávka Sirpa Lane.

• 23.3.2010  16:00

Výborný film, který by podle mého názoru mohl být promítán pro školy. Neboť se v blízkovýchodních konfliktech téměř nikdo nevyzná (možná ani původní obyvatelé), tak tento film přináší ucelené informace bez házení viny z Židů na Palestince a obráceně. Výbuchy jsou samozřejmě laciné, ale o ně nejde, jde o historicko-dokumentární roli. Vztah mezi dvěma přáteli na obou stranách barikád přesně ukázal, jak tento spor může skončit. Zajímavý je postoj členských států OSN k vyhlášení Izraele, kdy každý hlasující stát si přihřívá polívčičku a aby nezklamal své chlebodárce, volí jako oni. Potažmo pak intervence USA a SSSR při vyjednávání o příměří. Vzhledem k tomu, že vztah mezi Izraelem a USA není jako vztah matky a syna, ale spíše jako učitele a žáka, tak se mi jednání a činy Židů nezdály tak košer. Ve filmu mi připadalo, že činy Židů jsou vždy oprávněné, ale co když to tak úplně není pravda? Možná to pramení díky obavám z militantních muslimů.

• 16.7.2015  14:19
    Bostonské tornádo (TV film) (2013)

"Tahle bouře trvá nanejvýš minutu, dvě." Vražedná tornáda jsou zpět, a jsou větší, krvelačnější a velkolepější. Plymouth Rock to utrhlo i se základy a rozdrtilo jím budoucí nadějnou hvězdu juniorské NBA (škoda, že jsme neviděli, kam dopadla ta starostlivá průvodkyně). Edukačním videem a faktografickou smrští naprosto o(u)věřitelných dat akčně nabitý počátek. Pokud se do filmu vžijete a ponoříte se do něj se vší vervou, zápalem a tvrdohlavostí, tak vám kanadský režisér podobných pseudokatastrofických scénářů globálního oteplování na objednávku Ala Gorea přinese nebeskou do nebe volající zábavu. Bývalý profesor na Harvardu a expert na bouřky spolu se svým spolužákem, mužským TV rosničkou (rosňákem) a policejní seržantkou se pustí do nebezpečné záchrany bostonského přístavu a posléze i celého města v boji s arogancí všech úřadů, včetně hydrometeorologického ústavu a Federal Oceanic Agency (což je vlastně agentura NOAA). Kromě bambardujících balvanů a blíže neidentifikovatelných nestálých ledových kulí (počítačových střel a polysteryrenových replik) se nevyhneme ani lidským emotivním zážitkům z prostředí rodičovství, partnerství a jiných sociálně laděných dramat. Odtud pochází i originální název filmu, se kterým přišel rosňák - Stonados - ve filmu přeloženo jako tzv. střelnádo. Trochu mi to připomínalo vybíjenou, resp. zabíjenou. Celkem sympatičtí herci a prima hlášky. Škoda, že chyběla nějaká vyšinutá postava s excentrickým chováním, jednáním a vystupováním, případně vyloženě hloupá postava. Nakonec se prokoušeme až k vymyšlení záchranného plánu s dramatickým nasazením vlastního života, rodinné objetí a splněná záchrana svých bližních i vzdálených a radostný konec apokalyptické regionální přírodní katastrofy! Muck. Doporučuju shlédnout jen znalcem a fanouškem podobných kategorií odvážných filmů nebo alespoň po týdenní abstinenci jakýchkoliv o třídu lepších filmů.

• 23.3.2010  16:11
    Bouře (2005)

Tenhle film je pro mě překvapením. Film plný napětí, akce a fantasy. Morální ponaučení: Nepůsobit jiným lidem utrpení.

• 25.3.2010  17:09
    Britannic (TV film) (2000)

Příjemný napínavý film, i když s dopředu tušeným dějem. Zklamala mě spíše zde napsaná hodnocení. Viděl jsem různý kraviny, ale čas u tohohle filmu mi příjemně utekl.

• 6.2.2012  15:55

Podle mého názoru asi nejlepší film WIP subžánru. V první řadě nejde režisér prvoplánově po obnažování ženských vnadidel (tak jako jiní jeho kolegové), ale zachází dál ve vykreslování rozličných charakterů vězenkyň, dozorčích a ředitelky. Na kvalitu nejlepších filmů z mužského vězeňského prostředí snímek nemá, proto dávám jen 3*, ve srovnání s ostatními exploitation filmy rozhodně nadprůměr.

• 22.8.2012  16:44

Bruno Mattei se nechal okouzlit orgiemi starověkého Říma v podání Tinto Brasse a natočil svou verzi s dodatkem o Messalině. Některé scény jakoby z oka vypadly svému konkurentovi. První polovina filmu je o šíleném Caligulovy (včetně prohlášení jeho koně senátorem), druhá polovina je o Messalině, která využívá svého těla ke stále rostoucímu vlivu. Otázkou je, kdo byl vyšinutější. Mimochodem, Caligula si vybral svou Messalinu jako gladiátorku). Dá se na to dívat, i kulisy jsou celkem zajímavé a erotiky více než dost, ale nebýt kopie jiného díla, mohlo by to být za ***. Viděno v anglickém znění, včetně výpadků anglického dabingu, který se asi třikrát změnil v německý.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10