RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 9.4.2010  16:34

Alan Cumming podal strhující výkon, se kterým by si z divadelních prken odnesl kdejakou cenu. Anne Heche to ve filmu sluší víc, než kde jinde. Spíš než o horor/komedie se jedná o psychothriller.

• 23.2.2012  18:50

Mě to docela překvapilo. Ve stejný den jsem viděl i Amazon Jail a tento film mi připadal lepší. Žánrově klasické schéma, ale víc mi sedlo obsazení. V Amazon Jail bylo hodně hloupostí, neříkám, že v tomhle nejsou, ale dalo se to snést. Psychopatický sadistický ředitel věznice a jeho pomocníci, ať již Serafino Profumo nebo Anna Maria Panaro. Ale pro mě bylo nejlepší sledovat nádhernou Cintii Lodetti. Ten doktor-zachránce mě zpočátku iritoval svým chlastáním, ale pomocná ruka se od něj dala čekat. Hlavně pozor na hady.

• 3.9.2012  06:41

Zpočátku jednoduchý příběh o ztroskotání vztahu mezi fotomodelkou Francoise a zhýralým Carlem (George Eastman), který přivede Francoise k sebevraždě na kolejích. Při identifikaci těla našla policie dopis na rozloučenou s popisem romantických, ale i mučivých scén, které ji Carlo přichystával. S tím se její sestra Emanuelle nehodlá smířit a Carlovi se pomstí. Emanuelle Carla najde, svede, zdroguje a uvězněného drží v tajné místnosti jejího bytu, odkud může pozorovat, jaký má Emanuelle bohatý sexuální život. Nejlepší scéna filmu: Carlova kanibalistický halucinace doplněná o zajímavé orgie. Výborně nasnímáno i zahráno. Hudba obstojná. Ve druhé polovině filmu začíná násilí a mučení gradovat až na hranici filmů giallo. Závěrečný pokus o únik byl také vynikající. Škoda jen, že ty ženštiny nebyly podle mého vkusu. Zpočátku jen lehké náznaky erotiky, které se ve druhé polovině mění v poměrně častou nahotu. Scénář: Joe a Bruno, kamera: Joe, režie: Joe.

• 6.2.2012  16:33

V jejím prvním filmu se černá Emanuelle uměla pěkně odvázat a myslím, že v ostatních filmech už neposkytla tolik zadost svým choutkám jako v tomto prvním díle. Pokud uvidíte original uncut verzi, budete příjemně překvapeni (samozřejmě, že v uričtých pasážích filmu byla Laura zastupována dablérkou). Při tomto natáčení se 25-letá Laura seznámila se svým o 18 let starším manželem Gabrielem Tintim.

• 4.8.2012  07:45

Dvě a půl. Nebylo to nakonec tak špatný, ačkoli nejsem moc příznivcem futuristických post-apokalyptických nářezů. Ale pro fanoušky MAD MAXe nutné k vidění. Joe se docela vytáhl, protože v tomto filmu použil i masky na mutanty (sice trochu podoba z Planety opic), odvážné krkolomné kaskadérské výstupy, dokonce pyrotechnické efekty a na závěr přiletěla skutečná helikoptéra. Přestřelky, rvačky různých stylů (zabijácký ninja byl super, spencerovky), hybridní auta. Co mě dostalo nejvíc byla ta telepatie mezi Laurou a Shannonem a hlavně telekineze v podání toho malého chlapce. Jde o takový mix všeho možného, objeví se i nahota. Několik scén je opravdu zajímavých. Takhle by nějak mohl dopadnout Running Man s rozpočtem kolem 5.000 dolarů.

• 25.7.2011  07:44
    Escalofrío (1978)

Divil jsem se, jak dokáže oldsc(h)oolový trash se 70. let přitáhnout mou pozornost, zejména v době současných triků a gore efektů. Sice se s Pánem Temnot ve filmu nesetkáme, za to máme však jako na talíři přehledné návody na černou mši i s kvalitními erotickými scénami. Ačkoli Italové i Španělé jsou "poctiví" katolíci, dokáží vytvořit obraz satanismu působivěji než Američané. Film nedoporučuji vegetariánům a milovníkům psů. Cesta Boží i cesta Satana je odlišná, ale má stejný cíl. A tím je poznání. Tak kterou si vybrat?

• 23.2.2012  10:47
    Eugenie (1970)

Ještěže Marie Lijledahl je pěkná holka - jedna *. Druhá * za krásné prostředí, ke třetí * mi něco chybělo. Nejvíce napětí jsem zažil, když Eugenie nevěděla, zda-li se ty orgie a SM praktiky odehrávají ve skutečnosti nebo ve snu. Ráno, když se probudila, neměla ani šrám. Atmosféra na hranici snu a reality byla dobře zinscenovaná. Škoda, že hlavních postav bylo málo na tak velký dům, ale pak na sabat se vynořilo několik pirátů, ani nevím odkud se vzali. Černošský sluha Augustin mi tou svou hrou na kytaru lezl na nervy a čekal jsem víc od němé služky (doufal jsem, že všechno bude řídit ona :).

• 28.2.2012  14:38

Rozhodně lepší počin než předchozí Francova verze z r. 1970. Obzvláště když Eugenie vytvoří se svým otčímem Albertem mileneckou dvojici. Po nádherných vraždách fotomodelky a stopařky se bohužel Eugenie zamiluje do své další oběti, a z toho jsem už předpokládal, jak film skončí. Mimochodem jsem si všiml, že Tanner (Franco) má ve své kanceláři na stěně mapu Československa.

• 9.2.2012  09:19
    Eva nera (1976)

Celkově by se dalo říci, že film je až na několik pasáží nudný. Erotické scény brzy končí nebo ani nezačnou. Ještě, že Eva má větší zájem o děvčata, než o muže. K nejlepším erotickým scénám patří scéna ve sprše se svou pohlednou kamarádkou a show dvou Číňanek v ženském klubu. Nechápu, proč americký titul láká diváky na Emanuellu v Japonsku, když hlavní postava se jmenuje Eva, příběh se odehrává v Hongkongu a na konci filmu Evu uštkne mamba, čímž by celá série o černé Emanuelle skončila. Ke kladům filmu patří herpetologicky zanícený Jack Palance a jeho lehce vyšinutý filmový bratr Gabriele Tinti (manžel Laury Gemser). Mezi zápory bych vyjmenoval zejména hudbu, zvuk a uspávající ženský vokál, který spolu s nízkou kvalitou filmového materiálu na celkovém dojmu nepřidává.

• 2.12.2012  15:16

Vzhledem k tomu, že The Immoral Mr. Teas je sympaťák, tak v porovnání s panem opravářem jasně vede. Typ pana opraváře je určen pro jiný typ filmů, ve kterých by mohl sklidit více úsměvu. Absence nahoty také na atraktivitě filmu nepřidá. Prakticky se jedná o stejný film, jako výše zmíněný. Vypravěčem je tentokrát žena a není to ani tak vtipné.

• 12.4.2010  11:49

Jako pohádka to byl hezký kouzelný příběh. Občas byla i sranda, zvláště majitel pohřebního ústavu mě dostával svými morbidními hláškami. Jako zaměstnankyni keramické dílny bych maminku rodinky nechtěl, protože je roztomile "mimo".

• 1.1.2014  14:58
    Fallo! (2003)

Ještě, že Mistr použil v tomto filmu povídkový rámec, neboť koukat na některé jeho filmy od začátku do konce, bez rychloposuvu by bylo opravdu úmorné. Takže já bych film nehodnotil nějak zle, jako povídkový je koukatelný. Výběr héreček je věc jiná, pro někoho nejvyšší slast, pro někoho jiného balast. V subžánru erotických pohledů a průniků je film průměrný, ocení ho spíše Tintovi příznivci. Nevím, zda-li na základě právě zhlédnutého se pustím do dvou titulků k jeho filmům, co jsem si plánoval.

• 3.3.2012  10:10
    Fantom kiler (1998)

Playboy Late Night v ostřejším polském vydání. Pokud nebudu přemýšlet nad sériovým vrahem, který nosí takovou masku, přes kterou nemůže vidět, odpustím kvalitu digitální kamery, nebudu počítat efekty jako je např. prolínání obrazů, odmyslím si aranžmá hudebních videoklipů, tak mi nezbývá, než si pamatovat ta pohledná polská děvčata. To je totiž to jediné, co stojí za vidění. I přesto, že mají plasticky upravené poprsí. Nedoporučuji.

• 4.2.2012  08:12
    Fascination (1979)

Anémie (chudokrevnost) byla vždy typickou nemocí lidí, kteří museli popíjet alespoň zvířecí krev kvůli své léčbě. Chuť zvířecí krve přestává stačit a tak se zrodil vampirismus (viz podobně Alžběta Bathory). Tento snímek však není ani příliš krvavý, ani zajímavý. Jedinou perlou filmu je krásná Brigitte Lahaie.

• 2.7.2012  09:14
    Fidel (TV film) (2002)

Životopisný film o vzestupu Fidela Castra a jeho bratra k moci. Svým odvážným útokem na kasárna v Santiagu de Cuba s malým počtem svých stoupenců započala éra jednoho z nejkontroverznějších diktátorů na světě. Po svém propuštění z vězení uspořádal výcvik své guerilly v Mexiku za pomoci svého nového věrného přítele Ernesta "Che" Guevary a jeho věrné spolupracovnice Celie. Přemýšlel jsem, co pomohlo Fidelovi k moci. Určitě to byla jeho inteligence a do nekonečna opakující se fráze o získávání svobody, lepším řádu, podpoře školství a zdravotnictví. Jako zanícený fanatik se rozhodl do džungle Sierra Maestra povolat nejznámějšího amerického novináře, kterému lhal o skutečném počtu jeho armády. Tak jako za vlády pro Američany loajálního generála Battisty, se stejně tak soudruh Castro obrátil na Sovětský svaz se žádostí o pomoc. Vzhledem k tomu, že řada latinskoamerických zemí byla a je fakticky pod nadvládou americké CIA, která v tomto regionu rozhoduje o vládě, juntě či pučích, je těžké vydobýt pro zemi svobodu, vybudovat demokracii a zajistit samozásobitelské hospodaření. Revoluce požírá své děti a nejinak je tomu na Cuba Libre. Viva la Revolution.

• 15.12.2012  13:57

Meyerova snaha o zápletku vychází naprázdno. Některé scény jsou zajímavé, např. dovádění ve vodě, úvodní titulky, ostré rvačky. V tomhle filmu se však žádné prsatice nenacházejí, a i když už je rok 1968, tak scény odhalených ženských vnad už nejsou tak sestříhané, jako v Meyerových předešlých filmech. Klasické B-movie, na které do týdne zapomenete.

• 12.2.2012  19:20

Dobrý film plný kacířských myšlenek a středověkých reálií. Některé drastické scény bych asi vystřihl, protože odvádějí pozornost od ústředního tématu filmu, kterým jsou katolická dogmata (např. první Adamova žena Lilith, proč církev řídí jen muži apod.). Změnu, kterou prochází Flavia při své cestě za pomstou a svobodou, je cítit v každém záběru. Jedna část mi zde vadila nejvíce. Totiž, když Flavia nechá brutálně pozabíjet všechny, kteří se provinili, ať už vůči ní nebo někomu jinému.

• 4.1.2013  16:37
    Ford: Muž a stroj (TV film) (1987)

Životopisné filmy mám moc rád, i patřičnou délku snímku (přes 3 hodiny) chápu jako potřebnou. Film pro zájemce o charismatickou osobnost Henryho Forda, kterou on bezesporu je, je však příliš dlouhý. Televizní zpracování mu trochu ubírá na kráse a atraktivnosti, ale pozorovat průbojnost a zatvrzelost Henryho Forda je lahůdkou, ze které by si měli brát ponaučení hlavně vrazi na Wall Streetu a vedení všech strojírenských korporací, hlavně Škodovka (ti by měli film vidět povinně jednou týdně, a to v neděli, po pracovní sobotě).

• 8.9.2012  15:03

Vzhledem k tomu, že se takřka celý film odehrává v nočních hodinách nebo v temných zákoutích s přihlédnutím ke stáří filmového materiálu činí film hůře sledovatelný. Přesto role frankensteinovského monstra "Mozaiky" byla zajímavá a zabíjení mladých žen poměrně morbidní. Ve filmu se prolínají prvky giallo s hororovým žánrem. Spíše pro fanoušky. Volně na youtube.

• 10.8.2012  08:13

Z žánru WIP jeden z těch horších filmů. Ačkoli jsou celkem 4 dívky po většinu filmu nahé (za to *), ostatní složky filmu jsou trapné, až k ničemu. Za pozornost stojí blonďatá Karine Gambier a 18-letá Susan Hemingway. Schéma filmu je typické pro všechny filmy WIP. Skupina dívek je kdesi v džungli Latinské Ameriky zastavena velitelkou věznice, o které nikdo nemá ani potuchy. Kromě velitelky věznice je dalším postrachem dívek dr. Milton (Howard Vernon), který se svými sadistickými výslechy snaží získat další informace o rebelech, žijících ve městě. Útěk je neoriginální, cesta nahých dívek džunglí scestná a závěr není happyend.

• 5.2.2012  08:35

Klasické WIP béčko s jasným cílem ukázat nějaké to násilí, nahotu, sexuální scény, vydírání a ponižování, vzpouru a útěk. Na film jsem se vydržel dívat celou dobu, protože bylo na co. Jen jednu věc nepochopím. Proč si El Capitano vybral Angelu (chtěl zkušenou a zralou), když ostatní byly atraktivnější.

• 6.8.2012  18:02

Jesus Franco opět představuje to, co má nejraději - nahá ženská těla a jejich vášně. Na krátko ostříhané Lině to tolik nesluší, ale to vynahrazují ostatní dívky na klinice, které se oddávají svým vášní a pudům. První část je dějově nudnější, protože divák neví, co se vlastně stalo. Ve druhé polovině už ději porozumí. Zápletka s diamanty mi přišla moc vykonstruovaná, ale pro něco se vraždit musí. Některé dějové zvraty jsou celkem ucházející.

• 11.8.2012  15:44

Lina Romay zase hraje Marii, zase je vězení, zase se na ní sápe Franco :). Ten chlapák si to teda vždycky umí užít. Bohužel slabota se táhne celým filmem jako lano, po kterém nakonec utečou tři uvězněné nevinné slečny. Lina je moc líná a všechno zachraňuje krásná Martine Stedil. Některý postavy byly fakt hrozný, např. ta bláznivá rusovláska Rosa. Zase to má špatnej konec a díky neustálé nahotě se to dá vcelku dobře vydržet. Podobné jako např. Sadomanía. Viděl jsem verzi o délce 81min v anglickém znění.

• 17.3.2012  08:08
    Freeze Me (2000)

Nemohu si pomoci, ale mě se film moc líbil. Co už je v Japonsku obvyklé, děj se neodehrává na mnoha místech. Překvapila mě krásná Harumi Inoue s nádherným tělem (už jsem myslel, že Japonky vypadají všechny stejně). Znásilnění, vydírání, rozchod s přítelem, japonští drsňáci, nekonečná pracovní doba, tropické Tokio, výborné scénky zabití, občas i komické vsuvky, ale hlavně krásná Harumi.

• 15.2.2012  08:07

Jednoznačně nejlepší je výtvarná stránka díla a přesvědčivě dobře zachycené pohnutky několika postav. Slečna "O" bez úsměvu a její trávení času v nevěstinci. Klaus Kinski se svou milenkou pozoruje svou nevěstku při práci. Čínskému mladíkovi, který se zamiluje do slečny "O", se konečně splní jeho očekávání. Nejvíc mi vadí, že Číňany hrají Japonci.

• 20.2.2012  18:10

Výborně pojatý epizodický film, kterých v Německu vzniklo poměrně dost. Reportáže o prvních intimních chvílích mládeže a adolescentů. Nepůsobí mravokárně, ale spíše s nadhledem a humorem sledují první krůčky jedinců k blaženosti. Kdybychom tyto filmy mohli vidět v době dospívání, nemuseli bychom být tolik deprivováni. Některé epizody jsou skutečně jako ze života, bez příkras, se souhrami náhod, jako by se staly (možná je někdo tak skutečně zažil).

• 7.4.2012  15:49

Ne úplně tak špatný film, docela se mi líbil. Už jsem si zvykl na létající ninjy, mizející ninjy, ale tady se objevují i nové triky. Líbilo se mi i prostředí a vizuální stránka filmu. Nelíbil se mi však někdy střih, zpomalené, ale jakoby rozmazané záběry. I na zvukovou složku akčních šarvátkových filmů jsem si zvykl, ale co mi do uší bylo, že se kolikrát ani meče nesetkaly, ale řinčelo to jako ve slévárně druhotných kovů. Dvě a půl.

• 25.2.2012  15:46

Film odehrávající se v jednom domě plný sexuálních scén. Příběh sexem posedlého manželského páru, kde každý se miluje s každým. Z mileneckého lesbicko-heterosexuálního čtyřúhelníku (1 muž a 3 ženy) likvidují dvě samice alfa postupně ostatní členy, až přežije jen nový pár. O děj tady moc nejde, neboť celý film je postaven na tom, ukazovat nahá ženská těla stále dokola, až i toto omrzí.

• 10.3.2010  15:06
    Gladiator Cop (1995)

Ty bojové scény, což mělo být asi největší lákadlo tohoto díla, mohly být lepší. V těchto filmech moc o děj nejde, ale alespoň ta bojová choreografie! Lorenzo Lamas je policista s nočními můrami, navíc je reinkarnací Alexandra Velikého, se kterým má několik staletí nevyřešený konflikt jeho protivník v podání stařičkého Jamese Honga. K tomu nás Odpadlík seznamuje se svou schopností po doteku těla vcítit se do posledních okamžiků zavražděného. Jako policista se zúčastnil nelegálního vražedného souboje (hlavně že předtím svému kolegovi, který vyhodil kelímek z okna auta řekl: Víš, že to je nelegální). Říká se, že záleží na střihu. Opravdu některé scény, kde se vzaly, tu se vzaly a sám velký Lorenzo po jedné scéně sdělil divákům: Museli mi něco dát do pití, proto jsem se probudil ráno v autě. Jo a šerm mu fakt moc nejde. Nejhorší je ta skutečnost, že film THE SWORDSMAN z roku 1993 obsahuje stejné scény a je vlastně o tom samém.

• 14.12.2012  17:25

Jedna a půl. Takové volné pokračování nadržené Lorny v barevném provedení. Lehký humor, velké výstřihy. Úplný začátek a úplný konec mi přišel nejhezčí.