RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 21.4.2010  15:57
    Kruh temnoty (TV film) (2004)

Nemusím se moc dívat na klučičí kapely. Když jsem vydržel i tohle, myslel jsem si, že alespoň budou k vidění nějaký scény satanistických rituálů, obřadů černé mše a kanibalistických hodokvasů. Kromě olizování si prstů ve filmu nic neuvidíte. Film obsahuje podprůměrný klučičí videoklip a to je asi tak všechno. Jedno ponaučení mi z toho plyne: Showbusinness je svinstvo.

• 26.4.2010  17:18
    Krutá zkouška (2009)

Na levných filmech je zajímavé sledovat jak pár herců se vůbec nepotkává ani nejsou v kontaktu s jinými lidmi. Romantická večeře ve dvou v restauraci, Leslee dostala cenu Fotografka roku a vůbec nic nebylo vidět, ani žádní kompars. Střih špatný, námět romantický.

• 22.4.2010  22:27
    Krvavá Mary (2006)

Námět zajímavý, efekty na úrovni (konečně nebyly jen sestříhaný náznaky), herci průměrní, ale alespoň děvčata pohledná. Kdo se chce podívat na horror nižší úrovně, tak to stojí za vidění. Napětí po celou dobu filmu. Prostředí psychiatrické léčebny mě tolik nedeprimovalo, ale naopak dobře vykreslilo atmosféru.

• 24.1.2014  04:53

"Třetí" pokračování filmu mě roztrpčilo ještě víc než druhý díl. A to zejména z toho důvodu, že Alex vypráví svůj šampiónský příběh svému synovi (což je hezké na rodinný film, ale když se neobjevuje žádná jeho žena a ve druhém díle z jednoho závěrečného polibku čáp nebo nějaký jiný pták nepřiletí --- já teda kroutím hlavou). A druhou, ještě horší skutečností, je začátek filmu, který mi připoměl x-té pokračování BEST OF THE BEST, ve kterých hlavní hrdina nakope prdel všem na potkání. Neměl by být přínos bojových umění ve filmu i v tom, že ukazuje cestu nekonfrontace a bojové scény nechávat jen na přesných a dobře načasovaných místech, jakým je např. turnaj? Jinak mě taky pobavil ten výcvik u Sunova bratra - práce na rodinné farmě s buvoly, tanec s kobrou, chytání šípů naslepo, 10 kliků a 5 shybů (některé záběry se zopakovaly), rozštěp anebo odmítnutí thajské masérky :) A hlavní záporák, Zvíře, mohl být taky lepší.

• 24.1.2014  04:41

Asi právě proto, že je sensei Bernhardt velmi fyzikálně nápodoben jedné akční star ze země ovocných piv, dostal nabídku účinkovat v pokračování legendárního filmu, který se odehrával jako tajný závod v Hongkongu. Zápletka a takřka většina bojových scén je identická, jen na odchylku v hlavním hrdinovi. Hlavní hrdina není důstojný voják, ale nedůstojný intrikánský obchodník s uměním, který se dostane do thajskýho krimu za krádež meče, která je hlavní trofejí, světe div se, právě v připravovaném Kumite. Ve vězení potkává nejvyššího mistra "metalového údu", bojová aréna leží v Bangkoku a Chong Liho nehraje výborný Bolo Yeung, ale Ong Soo Han jako Démon (vedlejší zato výborná role v Králi kickboxerů), který, zase světe div se, je dozorcem ve výše zmíněném krimu. Tak po tomto počátku jsem byl zklamán a posléze i nasrán, když jsem viděl, že se managerem Kumite (ten název mě sral už tehdy) je pivař Ray Jackson (Donald Gibb). No a pak už to bylo lepší, alespoň na ty souboje se dalo dívat. Bojová choreografie: Philip Tan.

• 18.6.2015  15:57
    Král Joe (1999)

Čtrnáctiletý Joseph Henry vyrůstá spolu se svým o rok starším bratrem v sociálně disfunkční rodině otce alkoholika, flákače a notorickýho dlužníka (Val Kilmer) a kromě zanedbávání školy (kde se setkává s výchovným poradcem Ethanem Hawkem) si přivydělává jako pomocná síla v místní kantýně. Kromě drobných krádeží potravin a především díky své měkkosrdcatosti se nakonec dostává za krádež peněz do nápravného zařízení. --- Jako sociální drama film funguje, spíše takový průměrný film s občas lepšími a občas slabšími momenty. K dokreslení atmosféry chudinské periférie a její sociální atmosféry v 70. let v USA dostačující na pokoukání do kulturního prostředí mladistvích pubescentů, delikventů.

• 21.4.2010  15:47

Do poloviny snímku by to byla (až na drastické vraždy) hezká pohádka, ale od druhé poloviny hodně věcí postrádalo logiku. Např. když Estella přesekne popravčí sekyrou řetěz, používá dýmovnice ze směsi bylin, nebo když netvor má víc síly než obávaný troll. Ze všech herců se mi líbily záporné postavy knížete a čarodějnice. Těm to nejvíc slušelo, na rozdíl od rtu Estelly. A je fakt, že dívat se na jednu chatrč ve vesnici skoro celý film, je už opravdu moc. Někteří z komparzistů se mohli alespoň líp tvářit, beztak šlo o kamarády z produkce, příbuzné a známé.

• 26.4.2010  17:29
    Kult (2007)

Ve filmu všichni umírají stejně, což ubírá na zajímavosti a přitažlivosti. Děj je zajímavý, ale odehrává se v takových střizích, že to ubírá snímku na kvalitě.

• 12.8.2012  14:57

Jedna a půl. Další film Jesuse Franca na motivy hraběte Draculy. Hrábě Dracula odpočívá stále ve své rakvi a jeho výraz mi lezl na nervy. To už je lepší jiný Francův film Hrabě Dracula, ve kterém sice působí Ed Woodovské triky vtipně, ale žánrové obrázky jsou jako lusk + vyníkající hudba Bruna Nicolaie (kdeže se vzal ten hudební motiv, použitý i v novém Sherlocku Holmesovi?). Tento film však vypráví trochu jiný příběh. Jak je z názvu patrno, o dceři hraběte Draculy. Kromě známých a jinde viděných drákulovských variací je zde samozřejmě dost nahoty a lesbické erotiky, ale ne zas tak moc. Kromě atmosféry, ne však děsivé, ale žánrové, stojí za vidění krásná Britt Nichols v roli Luisy Karlsteinové. A propos upírský rod pochází z Karlštejnu!

• 4.8.2012  07:25

Opět se černá Emanuelle zúčastňuje vyšetřování organizované kriminální činnosti v podobě obchodu s mladými dívkami. Gang obvykle dívky unese (není nikdy vidět), v aukci je nabízí klientům, a pak už je vidíme, jak je klienti využívají ke svým choutkám. První část filmu odehrávající se v Keni mi přišla jako bezva dovolená celého štábu, fotografování a natáčení do rodinného alba. Docela si štáb užíval skvělé safari a let balónem, asi si to zasloužil, včetně pana režiséra. Druhá část filmu se odehrává v New Yorku. Když pominu krásnou přírodu a scénář, který jsem viděl už několikrát v různém podání, tak za pozornost stojí pouze nahá těla aktérek. Joe si také vypůjčil jednu scénu projížďky New Yorkem k jinému filmu, jak bývá jeho zvykem. Za pomoci kombinace a použití různých záběrů (např. z National Geographic či jiných dokumentů) znamená rozšíření filmu a v mém případě snížení autenticity a kvality. Jedna z nejhorších písní v úvodních a závěrečných titulcích (asi zpívaná tím transvestitou).

• 30.9.2012  08:20

Velmi dobrý western a jsem rád, že se Fulcimu takhle vyvedl. Jeden z mála westernů, který mne zaujal. Klasická westernová zápletka: městečko ohrožuje banda desperátů pana Scotta, kterému vše patří. Psychopatická postava Juniora (s bičem to byla paráda), tequilou stále opilý Jeff (přesto silný rváč a výborný střelec) a Thomasova odvaha spolu s přestřelkami a rvačkami patří k základním indiciím tohoto westernu. Pomsta je nabíledni, ale co až teprve Thomas zjistí pravdu o svém otci. Díky za titulky KUBASO.

• 2.3.2012  09:18

Dekadentní bakchanálie, při kterých nevadí živá zvířata, roztírání jídla po těle a vylévání pití. Na zámek přijíždí mladík, který chce přemluvit svou milou, aby opustila doupě neřesti. Dobré kostýmy, masky a make-up, který zakrývá zbytečně moc z těch nahých ženských těl. Mladík se nestačí divit, co všichni návštěvníci zámku nevymyslí za perverzity. Bohužel jsem se o filosofii ložnice moc nedověděl, jejich angličtina byla až moc dobrá. Závěr: Nějaké to bičování ke konci. Dokonce bych řekl, že pohledů na bimbáska je snad více než na ženský klín. V hlavní roli mladík, který je snad až tak krásný, že to musí být gay. Jedna vražda. Spousta přemlouvání. Procházky v lese. Hudba vlezlá.

• 15.9.2012  11:04
    Les Démons (1973)

Scénář, režie, hudba: Jess Franco. Další překvapení z dílny mistra Franca. Ošemetná je délka filmu, ale zato prostředí a pohledné představitelky stojí za vidění, obzvláště krásná Britt Nichols. Francova odpověď na Ďábly Kena Russella (1971). Margareth a Kathleen jsou dcery ženy usvědčené z čarodějnictví, a tak aby nenásledovaly odkazu své matky musí vstoupit do kláštera, kde nakonec stejně Ďáblově chtíči podlehnou. Nunsexploitation s mnoha odhalenými scénami a tortury. Řekl bych, že tento film byl pro mě lepší než Love Letters of a Portuguese Nun. Zatímco jsou v mnoha filmech čarodějnice jen nepohodlné báby, svůdkyně, věštkyně a léčitelky, zde se konečně setkáváme i s čarodějnickým kouskem v podobě "polibku smrti".

• 16.5.2010  16:43
    Letuška (2007)

Film o 35-leté letušce, která potká chlápka, který je závislý na svém dítěti, ale nechce se k ní moc vázat (žádné důvody ve filmu nezazní, což by mě zajímalo). Některé scény mohly být víc rozvedené a nebo zajít trochu do psychothrilleru. Takhle z toho není ani komedie ani romantický film.

• 1.7.2012  17:40

V čem je rozdíl mezi 40 LET PANIC a tímto filmem? Filmy o samotářských čtyřicátnících jsou jednoduché, zábavné, půvabné a milé, ale v tomto jedna drobná lež, či spíše podvod, způsobí nečekané komplikace. Na rozdíl od pánů režisérů Kevina Smithe (CLERKS) a Judda Appatowa (40 LET PANIC) si Edoardo Ponti nedokázal účelně pohrát s ústředním tématem. Také zde chyběly momenty velkých pravd, tak jak to umí právě výše zmínění režiséři. Zda-li se měl Ponti věnovat problematice úspěšných i pohledných mužů a jejich trablům s navazováním a udržením vztahu nebo vyzdvižení postavení handicapovaného jedince ve společnosti a jejich odvahy v boji se sebou samým i proti většinové společnosti, těžko říci.

• 13.4.2012  16:57

Pro mě další z těžko hodnotitelných filmů. Zvrácený Max (z animáku Mary a Max) hraje jednu z nejodpudivějších rolí, jaké jsem kdy viděl a asi si to pěkně užívá. Tolik násilí, zabití, mučení a perverzního tvoření jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl. Po SALÓ, SRPSKI FILMU a SCRAPBOOKU přichází HUMAN CENTIPEDE II a já se zájmem i znechucením napjatě sledoval.

• 18.2.2012  11:19

Jeden z těch lépe natočených Francových děl. Jedná se o typický nunsexploited s řadou ukázek mučení a erotických scén. Kromě odhalených žen při satanských rituálech je snímek natočen v hezkých interiérech kláštera. Až na ten konec, kdy se nic nedovíme o budoucích osudech hlavních aktérů, pro zájemce stojí za vidění.

• 17.2.2012  14:40
    Little Girls (1966)

Bohužel jsem se začal po půl hodině filmu tak nudit, že jsem to musel vypnout. Vůbec jsem nepochopil, o čem film pojednává a dívat se na to, jen kvůli těm pár nahých holek, nemá cenu. Vždyť jsou to Francouzky.

• 2.3.2012  08:46
    Living Death (2006)

Výborný thriller, který ačkoli natočen televizním stylem (jako povídka z CreepShow) je napínavý od začátku do konce. Zajímavé téma, asi nereálné, ale všechny atributy napětí a očekávání u mě fungovaly.

• 2.12.2012  15:28
    Lorna (1964)

Celý film drží jen velikost poprsí Lorny Maitland, ale i přes jejich velikost zážitek z děje upadá v zapomnění. Už nechci černoblbý filmy ani vidět.

• 3.3.2012  16:47

Viděl jsem ve stejný den s Beautiful Teacher in Torture Hell, který se mi líbil a zaujal více. Těžko se mi hodnotí, asi nejsem na japonský sexploitation ještě připraven a vyzrálý. Některé části filmu bych klidně zkrátil a některé příjemně rozvinul.

• 25.2.2012  16:25

V tomto filmu je všechno špatně. Jediné, na co se dá koukat, jsou nahé ženy (americká produkce dovolovala v té době vidět pouze tits and butts, nic víc). Skupina amatérských neherců zde ukazuje v levných kulisách jednoho koutu studia, jak se vyrábí film. Ačkoli film je o životě dvou Angličanek v tuniském harému, název a lokace je turecká. Američanům je to stejně asi jedno, když si pletou Česko a Čečensko.

• 16.5.2010  16:29

Erotický film to není, spíš film s hvězdičkou. Nezávidím chlapům, co si vezmou ženskou závislou na sexu. Hodně špatný dabing postavy sex-terapeutky!

• 17.5.2010  16:08

Prvních dvacet minut začíná jako slabší komedie a připravuje se na zajímavou zápletku. Co se ale se zápletkou stane, to jsem fakt netušil. Maminka se svou zhrzenou dcerou, které dostala od oltáře košem, odjedou na ostrov do Karibiku, což měla být líbánková cesta novomanželů. Hned ten večer skončí snoubenka v náruči jiného a maminka nechce zůstat pozadu. Sejde se přímo s majitelem části ostrova (bývalým kosmonautem) a chce s ním potajmu natočit rozhovor, se kterým kosmo-podnikatel nesouhlasí. Po velké omluvě si padnou kolem krku. Do toho přijede rozmyšlený snoubenec. No a ještě tam na ostrově najde holka svého otce. Mohl by z toho být dobrý seriál.

• 11.8.2012  15:28

Zvláštní film, který se odehrává na pomezí snu a skutečnosti, typický pro Franca. V tomto dominuje opět Lina Romay, které to mimochodem snad sluší ze všech filmů nejvíc, a Ajita Wilson. Opět jde o sex, opět jde o touhu a vášeň, které všichni podléhají. Zajímavý konec, zajímavá lokace, ale už jsem těmito filmy nějak přesycen. Některé scény jsou na hranici mezi softcore a hardcore.

• 3.3.2013  14:21

Silné 3* a půl. Kdysi jsem viděl na VHS, dnes po dvaceti letech znovu. Alexander Lou přišel i se svým kámošem a kámoškou po Super Ninjovi do dalšího podobného filmu, kde se to hemží rychlými scénami plnými super bojových kreací a choreografií. Ačkoli ty zvukové efekty při každém pohybu už ke konci fakt obtěžují, splňují účel, protože si pamatuju, jak jsem si před dvaceti lety právě o těch efektech s kamarádama neustále vyprávěl (praskání kloubů, rozdmýchávání ohně apod). Ten tchajwanský styl mi možná přijde i o něco lepší než ten hongkongský, protože nepostrádá super non-stop akci doplněnou komickými vložkami a nadpřirozenými úkazy.

• 8.12.2010  21:43
    Mafiánský synek (1994)

Všechno špatně. Byl by to ale zřejmě nejlepší díl Joeyho seriálu Dny našeho života.

• 25.1.2014  07:42

Možná, že ve své době VHS to byla bomba, ale já jsem viděl jiné bomby. Tohle je film, ve kterým jsou dobrý souboje, bohužel hongkongský humor a pohádkový příběh s dětským hrdinou mě totálně odradily :(

• 26.2.2012  17:01

Film neoplývá ničím výjimečným, jen krásným tělem a nevinným obličejem hlavní představitelky. Inga přijede do města za svou sestrou a se svým nevinným, naivním výrazem sbírá své první milostné zkušenosti. Samozřejmě, že i s milým své sestry. I když má Christina někdy výraz jako Nastěnka z Mrazíka, dokáže se chovat jako pěkná mrcha. Hudební doprovod byl ucházející, Christininy naivní rozhovory a pohledy na podlahu - kdo by si nepřál takovouhle holku.

• 22.12.2012  15:40

Nevkusné, ale přesně zapadající do mých představ o akčních B-filmech, ve kterých zní superhlášky, hraje pohodová hudba, míhají se playmates a do toho se párkrát vystřelí a vše se přitom odehrává ve skvělých prostředích. Kdyby tak existovalo více podobných filmů.