RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 29.3.2015  15:10
    Setrvačník (TV film) (2003)

Krásně dojemný příběh založený na víře hodný následování a přání, aby alespoň většina lidí byla jako Jay Austin. Inspirující film, který pobízí k altruismu a oddanosti a bezpodmínečné lásky k Bohu. České titulky zde http://uloz.to/xNA413bD/flywheel-cz-titulky-by-retroman-srt

• 18.1.2014  11:59

Vlastně průměrný akční martial art film obohacený o xicht (mo)mentálně narušenýho Billyho "Tae-Bo" Blankse a vynikajícího Keithe Cooka v roli mistra Pranga. Ve své době jedno z nejlepších bojových vystoupení v kleci. Dublérů ubylo a tak výborně sestříhané akční souboje se vidí málokdy. Film, kde je důležitá akce a žádný zbytečný žvatlání (např. s Molly). Mimochodem i zajímavý námět ohledně natáčení snuff filmů. Takže ÜBUNG MACHT DEN MEISTER - výborná věc. Proto musím dát za 4*. P.S. Jen těch některých nesmyslných triků bylo škoda (jen tak pro zasmání).

• 17.1.2014  16:06

Nezapomenutelná klasika s pořadovým číslem 1 v mé sbírce. Jeden z nejlepších instruktážních video-filmů v oblasti martial arts. Podívejte se na Van Damma, když byl hladový a před svou kariérou. A dnes? Moc se mi líbila proměna hlavního hrdiny z roztěkaného poseroutky v sebevědomého a vyrovnaného muže.

• 3.3.2013  14:10

Velmi slušná porce soubojů z ranku kung-fu filmů osmdesátých let, která ovšem ve srovnání s ostatní produkcí tamější éry a tamějšího regionu nezapadá do marasu šaolinských gigantů a pozvedá úroveň blíže k ninjutsu. Film zároveň funguje jako instruktáž o nadpřirozených schopností, záškodných akcí a taktikách ninjů. Nebýt mistrů ve sportovní gymnastice a jejich trampolín a zpětnému snímání skoků, tak mi ani nevadilo interiérové pojetí akčních scén. Stejně tak, jak se hlavní hrdina vrátí ke svému mistru Yangovi, který shodou okolností už má další své tři žáky, přičemž každý z nich by se mohl směle rovnat obrovské přesile ninjů byť i jen jednoho elementu a závěrečný souboj čtyř bratrů proti Mistru Kembuchimu korunuje dílo. Jo a je tam vlastně ještě kunoichi.

• 22.12.2012  15:06

Dekadentně sugestivní obraz schizofrenní ženské duše podaný tím nejoriginálnějším a přitom nejzvrácenějším způsobem, jaký jsem kdy viděl. Za některé vizuální scény bych předal Oskara. Velmi nečekaný snímek.

• 9.12.2012  08:09

Výborný film, který je zaměřen na rozplétání důvodů a provedení útoků z 11. září 2001. Již nesledujeme výkony charakterních a odvážných hasičů nebo mužů na palubě uneseného Boeingu, ale jednoho odvážného židovského novináře a jeho investigativní práci. Bylo skvělý vidět, jak americká mašinérie si za svůj problém může vlastně sama svou neokoloniální politikou, nečistými obchody a touhou po světovém míru. Při bližším pohledu na islámský teror také brzy zjistíte, že muslimský Džihád je podobný tomu americkému. Film také ukazuje, že Usáma s kalašnikovem v pákistánské jeskyni jen stěží mohl zorganizovat tak masivní operaci, a že tak za celou akcí stojí někdo jiný. Tak jako Waqar Islam. I běžný pěšák může nosit jméno svého padlého vůdce a tak dál šířit jeho misii. Muslimské celosvětové bratrstvo roste a kapitalismus se hroutí.

• 19.11.2012  17:46

Po tomhle skvělým filmu plnýho napětí, akce a humoru přidávám Jima Wynorskiho mezi své oblíbené (a taky jsem mu sem sehnal obrázek). Tohle má koule a je to zároveň k popukání.

• 21.9.2012  15:14

České titulky zde http://uloz.to/xMqofj7/ms-45-cz-titulky-by-retroman-srt. Heslo : retroman.

• 15.7.2012  09:07

Torrente je úžasně zvrhlej (ex)polda v celé sérii. Po prvním shlédnutí jsem moc nechápal, ale ty gagy a hlášky mi nedaly spát. Musel jsem to vidět ještě jednou a dal jsem si záležet. Stálo to za to. V každém díle má za partnera ještě většího blba, než je on sám, na kterým se ma(so)chisticky vyřádí. Politicky nekorektní smršť oplzlých hlášek nemá chybu. Ačkoli v každém díle hlavní část filmu ztrácí svou sílu, tak Santiago Segura v každém svém dalším výstupu všechno dožene. Skvělé úvodní titulky a závěrečná akademie. Milé překvapení. Kdyby neměl Sacha Baron Cohen dostatek peněz a žil ve Španělsku, kdo ví?

• 2.7.2012  09:14
    Fidel (TV film) (2002)

Životopisný film o vzestupu Fidela Castra a jeho bratra k moci. Svým odvážným útokem na kasárna v Santiagu de Cuba s malým počtem svých stoupenců započala éra jednoho z nejkontroverznějších diktátorů na světě. Po svém propuštění z vězení uspořádal výcvik své guerilly v Mexiku za pomoci svého nového věrného přítele Ernesta "Che" Guevary a jeho věrné spolupracovnice Celie. Přemýšlel jsem, co pomohlo Fidelovi k moci. Určitě to byla jeho inteligence a do nekonečna opakující se fráze o získávání svobody, lepším řádu, podpoře školství a zdravotnictví. Jako zanícený fanatik se rozhodl do džungle Sierra Maestra povolat nejznámějšího amerického novináře, kterému lhal o skutečném počtu jeho armády. Tak jako za vlády pro Američany loajálního generála Battisty, se stejně tak soudruh Castro obrátil na Sovětský svaz se žádostí o pomoc. Vzhledem k tomu, že řada latinskoamerických zemí byla a je fakticky pod nadvládou americké CIA, která v tomto regionu rozhoduje o vládě, juntě či pučích, je těžké vydobýt pro zemi svobodu, vybudovat demokracii a zajistit samozásobitelské hospodaření. Revoluce požírá své děti a nejinak je tomu na Cuba Libre. Viva la Revolution.

• 13.6.2012  06:59
    Klauni (TV film) (1996)

Příjemná a milá konverzační komedie dvou pánů, kterých si moc vážím, i když každého pro něco jiného, což spolupůsobí o to více zajímavěji. Smíchy jsem se sice nepotrhal, ale počet vtipů a arogantních narážek převyšuje stopáž celého filmu. Film mám s titulky, proto zde ještě více působí komika a účinek slovních obratů a hříček.

• 11.5.2012  16:12

Tenhle výborný akční krimi thriller mi kdysi na VHS cenzorovali rodiče. Rád jsem se na něj podíval, pro moje rodiče to musel být před 20lety brutální nářez. Začátek výborný, konec výborný, jen ten prostředek byl trochu nudnější. Přesto pozorovat při práci tohohle psychopata, který loví mladé dívky celý nahý, je unikát. Vynikající slasher, který stojí za vidění.

• 7.4.2012  10:03

Vedle NINJA COMMANDO nejlepší film s ninjutsu, který jsem kdy viděl. Naprosto skvělé kung-fu souboje, výborné techniky a triky ninjů, výbuchy, přestřelky. Příběh vypráví o Johnovi, asijském policistovi, který spolu se svým černošským kolegou Spencerem, vyšetřují obchod s drogami. Po jednom incidentu je však John uvězněn a usvědčen z držení drog. Ve vězení se nevzdává, uprchne a zatočí jak s policisty, drogovým gangem, tak hlavně se skupinou ninjů. Nezapomenutelná klasika. Na VHS s rychlodabingem se film jmenoval Ninja Force.

• 17.3.2012  08:08
    Freeze Me (2000)

Nemohu si pomoci, ale mě se film moc líbil. Co už je v Japonsku obvyklé, děj se neodehrává na mnoha místech. Překvapila mě krásná Harumi Inoue s nádherným tělem (už jsem myslel, že Japonky vypadají všechny stejně). Znásilnění, vydírání, rozchod s přítelem, japonští drsňáci, nekonečná pracovní doba, tropické Tokio, výborné scénky zabití, občas i komické vsuvky, ale hlavně krásná Harumi.

• 10.3.2012  16:41

Je krásná, je mladá, je sexy, je gothic, je cool a umí to s parapletem. Krásná Rina Akiyama alias Yuki na cestě pomsty za smrt své matky a zmrzačení svého otce. Fantastické bojové souboje a choreografie, skvělá hudba, spousta krvavých efektů, krví zbrocená kamera, řinčení katan. Yuki chce vyřídit pět lidí, kteří se podíleli na smrti její matky. Nejlepší souboj: na střeše s komandem Kamikadze. Nejujetější scéna: terč č. 4 Lady Elle. Poslední souboj s Masatem mě sice tak nenadchnul, zato vyústil v konec, který jsem rozhodně nečekal.

• 2.3.2012  08:46
    Living Death (2006)

Výborný thriller, který ačkoli natočen televizním stylem (jako povídka z CreepShow) je napínavý od začátku do konce. Zajímavé téma, asi nereálné, ale všechny atributy napětí a očekávání u mě fungovaly.

• 4.2.2012  14:29
    Sadisticum (2008)

Explicitně natočený snímek o vzniku sadistických choutek i v těch nejobyčejnějších lidech. Hlavní hrdina asi ve 20 letech znásilní a poté i rozřeže tělo dívky. Po několika letech praxe se jeho sadistické chování znásobuje a nabízí podobně zaměřeným lidem jakousi show, při které oběť mučí a zabije (většinou rozseká nebo rozřeže). Mezi přihlížejícími je však i jeden policista... Tento film mi připomněl snímek Angst a pokud máte rádi sérii Saw a čekali jste na ještě vyhrocenější scény, nenechte si Sadisticum ujít. Bohužel jsem film viděl v původním znění v němčině, které nerozumím tolik jako angličtině, tak mi zřejmě uniklo několik motivů a závěrů.

• 4.2.2012  14:19
    Gwendoline (1984)

Pro mě velmi milé překvapení. Při sledování jsem si vzpomněl, že jsem i tento kus viděl kdysi na VHS s rychlodabingem. Napínavé dobrodružství plné vtipu a komických situací ve stylu Honba za diamantem a podobných filmů, kdy sličná děva spolu se svou komornou je doprovázena na výpravě za nalezením svého otce (sběrače motýlů) krásným mužem s velkýma modrýma očima a silnými jemnými pažemi. Vždy jsem si představoval, že uvidím hlavní představitelky nahé, a v tomto filmu se tak stane.

• 1.8.2011  20:32

"Lekce 24: Po vodě se musí běžet hodně rychle!" Ačkoli jsem film viděl naposledy asi před 15 lety, měl jsem obavu, jak na mě zapůsobí po těch letech (protože jisté zklamání s odstupem let jsem doznal u filmu Fantóm Amsterdamu). Mě tenhle film opět pobavil. Jde sice o průměrně natočený film, ale ty scény a hlášky si pamatuju dodnes. Chiun i Remo jsou skvělá dvojka. Škoda jen, že film má podtitulek Dobrodužství začíná a tímto filmem asi i končí. Nejlepší film s Fredem Wardem.

• 28.12.2010  07:59

Také jsem si krásně zavzpomínal na tuto komediální perlu. Na hlavní dějovou linii jsem z dětství už zapomněl, ale ty gagy a hlášky si pamatuju dodnes, proto tak vysoké hodnocení. Ač jde o průměrnou bláznivou komedii, tak musím napsat, že zase budu na ní rád vzpomínat.

• 31.5.2010  10:43

Když jsem poprvé zahlédl tvář mladého Andersena, tak jsem měl obavy, že se na jeho obličej budu muset koukat až do konce. A to se stalo. Jeho uplakaný obličej mě doprovázel po celý film a navazoval ve mně úzkostlivé stavy. Andersen má podle mého opravdu svou kapku šílenosti v krvi po svých předcích, protože s těmi jeho ranými verši by se nezavděčil ani dětem v mateřské školce. Ale musím říct, že kdyby neměl jeho mecenáš (ředitel divadla) dobré srdce, tak by se těžko z Hanse stala výrazná osobnost a Bůh ví, zda-li by to bylo dobře nebo ne. Tak jako tak, tento film se hodí pro promítání ve školách, kdy se z chudého negramotného dítěte stane Hans Christian Andersen. Alespoň ta školní docházka je znázorněna tvrdým herbartovským stylem, za což jsem byl vděčný.

• 18.4.2010  19:55
    Kazatel (2004)

Mě se film líbil a bavil až do konce. Díky ději od druhé poloviny 70. let to byla koukatelná záležitost. Zase film, kde nikdo nemá mobilní telefon a notebooky, vždycky je spolehnutí na Rusy a není spolehnutí na Jugoslávce. Nakonec se to všechno vyřeší vraždou, protože kdo nezabije jako první už nezabije nikdy. Ale hlavně nikomu nevěř !!!

• 23.3.2010  16:00

Výborný film, který by podle mého názoru mohl být promítán pro školy. Neboť se v blízkovýchodních konfliktech téměř nikdo nevyzná (možná ani původní obyvatelé), tak tento film přináší ucelené informace bez házení viny z Židů na Palestince a obráceně. Výbuchy jsou samozřejmě laciné, ale o ně nejde, jde o historicko-dokumentární roli. Vztah mezi dvěma přáteli na obou stranách barikád přesně ukázal, jak tento spor může skončit. Zajímavý je postoj členských států OSN k vyhlášení Izraele, kdy každý hlasující stát si přihřívá polívčičku a aby nezklamal své chlebodárce, volí jako oni. Potažmo pak intervence USA a SSSR při vyjednávání o příměří. Vzhledem k tomu, že vztah mezi Izraelem a USA není jako vztah matky a syna, ale spíše jako učitele a žáka, tak se mi jednání a činy Židů nezdály tak košer. Ve filmu mi připadalo, že činy Židů jsou vždy oprávněné, ale co když to tak úplně není pravda? Možná to pramení díky obavám z militantních muslimů.

• 26.12.2019  16:10
    Rabid (2019)

Ve srovnání s Cronenbergovým filmem z roku 1977, ze kterého sálala ponurá atmosféra a beznaděj, je Rabid (2019) jeho moderní verzí a musím přiznat, že mě zaujal snad i více než originál. Zvláště umístění hlavní hrdinky do světa módy a proměna jejích vlastností byla konfrontována s unylostí její původní herecké představitelky. Původní film se zaměřil zejména na šíření epidemie, ale tento remake se tak více přibližuje současnému vnímání konzumní společnosti zaměřené na egoismus, hamižnost a dokonalost.

• 29.11.2014  15:07
    Not Cool (2014)

Když jsem přežil prvních pět minut, říkal jsem si, na jakou blbost se to zase budu dívat. Nakonec se z toho vyklubala příjemná "romantická" komedie plná *fuck*shit*ass*tits* slovních výronů, která mi připoměla filmy Kevina Smithe nebo filmy se Sethem Rogerem a spol. Je to po delší době zase taková moderní verze sladkobolných pokusů, náznaků a nevyřčených vět, jejichž tématy jsou láska, přátelství a sex. Shodou náhod shlédnuto dva dny po Dni díkůvzdání.

• 24.10.2014  06:57

Určitě nejde o komerční komedii k popukání, ale spíš o film o přátelství, hledání (ne)naplněné lásky, touze po majetku a penězích, který nabízí i námět k zamyšlení nad konzumním a alternativním způsobem života. Těšil jsem se na Melissu Rauch, ale její štěk v roli prostitutky mě hodně zklamal, potažmo by mě zajímalo, kdyby se ujala hlavní ženské role místo Laury Ramsey. Zach s často zhuleným Owenem nezklamali, zejména Zackovo chování bylo jako vždy výstřední. Co mě zklamalo, byla role Laury jako Benovy macechy, který jsem od začátku věřil, že chlapům předvede jiný způsob života, podobný místním amišům, ale ze který se fakt vyklubala pěkná parazitující mrcha.

• 11.8.2014  14:01
    Dark Tourist (2012)

Film bych rád doporučil všem těm, kteří stejně jako já, mají zalíbení v životech ztroskotanců, looserů, vyděděnců a samotářů, a mají zároveň zvláštní zálibu v psychopatických zločincích. Po 12 letech jsem viděl Melánii v dalším filmu, co naplat, s věkem a vzhledem se blíží konec její kariéry, pokud nějaká ovšem existovala (ani se Toníkovi nedivím, že jí pustil k vodě). Mě film překvapil, včetně pro mě neznámé tváře Michaela Cudlitze v hlavní roli a Pruitt Taylor Vince patří k mým oblíbeným hercům, neboť jeho role v těchle filmech pasuje jako prd3l na hrnec.

• 1.4.2014  09:45

Filmy z amišského prostředí mám velmi rád a oslovují mě, ale v tomto filmu jsem marně čekal na příchod spásy nebo záchrany. Co mi nejvíce na filmu vadilo, bylo jeho schéma. Zejména kontrast mezi životem a disciplinovaností amišských dětí ve srovnání s prostředím Portlandské střední školy a Sářina luxusního bytu. Také závěr a celkové vyznění filmu na mě působilo až příliš chladně.

• 21.1.2014  19:42
    Dny teroru (1986)

Jediné, co stojí za zhlédnutí, jsou výborné hongkongské mlátičky z doby RED FORCE. Měla to být jakási obdoba, protože výrazy Yes, Madam a Duty (In the Line of Duty) zde zazněly několikrát. Jinak aušlus. Viděl jsem s titulkama, který byli prachbídný, ještě že trochu zvládám po anglicku, takže doporučuji klidně bez nich, protože na filmu jsou nejlepší jen souboje.

• 18.1.2014  15:50

Nejde o klasický akční bitkařský film, z americkýho pohledu jde o film ze sportovního prostředí se skrytým odkazem na rodinný hodnoty (dítě v nemocnici, trénink malých karatistů). Samozřejmě, že jsem fandil Korejcům. Jsou disciplinovanější, mají skvělý tréninky a neunavujou je ženský, protože věděj, kde mají doma svoje místo. Proč fandit Amíkům v tomhle složení? Vyžranej Chris Penn musel nasrat všechny fanoušky bojových umění a i ty malý špunty ve škole Tommyho Lee s barevnejma páskama, kteří se ještě šťouraj v nose. Buddhista by dostal přes držku i od Sally Kirland (které to mimochodem docela slušelo, což je co říct, protože jak vypadá dneska, no hrůza), která vmetla do filmu trochu toho spirituality a ženskosti. Italoameričana Sonnyho (tvl, to je jméno pro Itala) jsem si užil v Policejní akademii. Pro Erica Robertse je role Alexe snad jeho nejlepší v životě (díky, zasloužíš si to). Nejvyšší ocenění si zaslouží Phillip Rhee se svým bráchou, protože alespoň předvedli, že se něco ve svém životě z taekwonda naučili. Dvě dojemné scény. Jedna menší, se zmrzlinou, a druhá velká, předání vítězných medailí poraženým ;-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10