RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 17.1.2014  15:50

Projíždím své staré filmy. Opět milá vzpomínka na show Lorena Avedona a hlavně záporáka Riona Huntera a jejich závěrečný boj dva na dva v hangáru. Pamatuji, když jsem viděl několikrát před 15 lety, že jsem na pirátských kopiích z německé televize neměl ty děsivé a brutální vystřižené scény, takže konečně nesestříhaná verze. A Portorikánka Wanda Acuna byla rajcovní, neřku-li až kulervoucí :). Jinak velký hold patří kaskadérům a dublérům, čili produkci Ng See-Yuen.

• 17.1.2014  15:45

Rád jsem si po mnoha letech pustil jeden ze svých nejoblíbenějších akčních martial art filmů s tehdejšími hvězdami. Po těch letech, kdy jsem znal celé bojové sekvence zpaměti, jsem se pobavil nad zběsilostí a levnou atrakcí jak výbušných tak i bojových scén. Ve své době a pro fanoušky MUST SEE video. Dnes po 30 letech milá vzpomínka. Mnoho dublérů, příběh neokouzlující, zato však oku lahodící Cynthia a svalnatý Matthias - na to se nezapomíná. No a taky mě sere ta série s názvem KARATE TIGER.

• 11.11.2013  18:30

Ve stylu Spielbergova Poltergeista a módní vlně paranenormálních utilit další zlý dům na samotě (všechny strašidelný domy vypadaj stejně) u lesa. Za to, že jsem se několikrát lekl, může hlavně nadstandardní vybavení postprodukční dílny a hlasité děsuplné zvuky, které jsem vždycky ale očekával, ale nevěděl jsem, které to budou. Závěr byl vynikající (proto zvedám na 3 a 1/2). Tři důvody, proč film není třeba vidět aneb závěrečné poučení z filmu: 1) Nikdy nehrajte hru na slepou bábu s tleskáním v novém domě, který ještě neznáte. 2) Pár metrů čtverečních sklepních prostor navíc není důvodem k radosti, jak jsme dostali banku s prodejem domu do kolen. 3) Už mě nebaví, jak si malý děti najdou svoje imaginární duchařské kamarády a hrajou si s nimi.

• 29.7.2013  06:07
    Pravidla lásky (TV film) (2004)

Slabší tři, které někdy nemají daleko ke dvou *. Protože jsem pesimista, co se týče partnerských vztahů, tak jsem se rád podíval na zpackanou přípravu svatby a dodržování nepsaných pravidel. Bohužel to skončilo happy-endem, jak se na americký film sluší a patří. Dokonce se i pár rozvádějících opět vrátil k sobě. Pokud nemyslím na realističnost a slabší televizní výkony a máte slabost k opačnému pohlaví, rozcházíte se nebo si rozmýšlíte svatbu, tak směle do toho.

• 21.7.2013  05:23
    Metropolitan (1990)

Čas kolem Vánoc pro zlatou mládež z vyšší střední třídy NY smetánky. Čekal jsem na přicházející moudra z pera scénáristova a jeho přečtených knih, ale z úst mládenců vypadávala jen klišé a prázdné fráze. Takže hlavním středobodem nonšalantních večírků se stávají milostné avantýry, ve kterých dominuje outsider Tommy, který miluje frivolní Serenu. Do Tommyho se zamiluje upjatá Audrey a vše se odehrává a nahrává borcovi Rickovi. Alespoň jedno moudro: O manželství se přemýšlí až ve třiceti.

• 4.4.2013  17:58

3,5 * Dlouho jsem otálel pustit si tento film, protože nejsem fanouškem 1. předlouhých filmových vyprávění a 2. historických, kostýmních a válečných výprav s puškami a bodáky. Po úporném začátku, kdy jsem shlédl právě všechny tyto hlavní nepohody jsem se vžil do mladičké a krásné Lucy a jejího vztahu ke kapitánovi tak vroucně, že jsem nevěřil sám sobě. Poutavý, jemný příběh, který vyvažuje chvíle štěstí s chvílemi rodinných neštěstí napsal život sám a Diane Lane mohu poděkovat za příjemně ztrávených 170 minut.

• 16.3.2013  16:23
    Kdo je Clark Rockefeller? (TV film) (2010)

Po nikterak zajímavém startu i finále ve stylu kanadských thrillerů vysílaných v nedělním prime timu na TV Barrandov, se film slibněji vyvíjí ve flashbekových vzpomínkách a dává nahlédnout do plánů zosnovaných mistrem přetvářky a převleků, tak jako jsem měl možnost vidět v lepších snímcích, jako jsou CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ nebo I LOVE YOU, PHILLIP MORRIS. Mínusem je kvalita televizního zpracování, ale plusem je výkon Erica McCormacka, i když nijak oslnivý, ale alespoň vás nutí sledovat děj do konce. Pro dokreslení skutečného příběhu jen dodávám, že Christian Gerhartsreiter byl navíc v březnu 2011 zatčen a v říjnu 2012 obžalován za dvojnásobnou vraždu manželů Sohusových. http://www.reflex.cz/clanek/lajk/44286/nejvetsi-podvodnik-vsech-dob-vydaval-se-za-rockefellera-a-zil-z-penez-od-bohatych-zen.html

• 3.3.2013  14:21

Silné 3* a půl. Kdysi jsem viděl na VHS, dnes po dvaceti letech znovu. Alexander Lou přišel i se svým kámošem a kámoškou po Super Ninjovi do dalšího podobného filmu, kde se to hemží rychlými scénami plnými super bojových kreací a choreografií. Ačkoli ty zvukové efekty při každém pohybu už ke konci fakt obtěžují, splňují účel, protože si pamatuju, jak jsem si před dvaceti lety právě o těch efektech s kamarádama neustále vyprávěl (praskání kloubů, rozdmýchávání ohně apod). Ten tchajwanský styl mi možná přijde i o něco lepší než ten hongkongský, protože nepostrádá super non-stop akci doplněnou komickými vložkami a nadpřirozenými úkazy.

• 4.1.2013  16:37
    Ford: Muž a stroj (TV film) (1987)

Životopisné filmy mám moc rád, i patřičnou délku snímku (přes 3 hodiny) chápu jako potřebnou. Film pro zájemce o charismatickou osobnost Henryho Forda, kterou on bezesporu je, je však příliš dlouhý. Televizní zpracování mu trochu ubírá na kráse a atraktivnosti, ale pozorovat průbojnost a zatvrzelost Henryho Forda je lahůdkou, ze které by si měli brát ponaučení hlavně vrazi na Wall Streetu a vedení všech strojírenských korporací, hlavně Škodovka (ti by měli film vidět povinně jednou týdně, a to v neděli, po pracovní sobotě).

• 22.12.2012  15:40

Nevkusné, ale přesně zapadající do mých představ o akčních B-filmech, ve kterých zní superhlášky, hraje pohodová hudba, míhají se playmates a do toho se párkrát vystřelí a vše se přitom odehrává ve skvělých prostředích. Kdyby tak existovalo více podobných filmů.

• 21.12.2012  15:32
    Up! (1976)

Nejlepší film Russe Meyera. Více než 1000 slov: černoška Elaine Collins http://juicysistas.tumblr.com/post/1533703697/retrozone-elaine-collins-aka-georgia-jackson, mladá Candy Samples http://cowsinartclass72.tumblr.com/post/22537624625/candy-samples, Foxy Lae http://www.vegasretro.com/burlesque/6_foxy_lae_1.html a hlavně nejlepší a v hlavní roli Raven De La Croix http://cultqueens.tumblr.com/post/26957648103/raven-de-la-croix

• 5.12.2012  17:38

Tři a půl. Pro mě velmi milé překvapení, nečekal jsem tak dobrý film. Slušně natočené, akční děj, po celou dobu napětí. Být to v lepší produkci a se známějšími herci, tak by to mohlo být za 4*. Stephen Baldwin byl výborný.

• 2.12.2012  08:26

Opět výborné herecké obsazení, neustálá akce nebo napětí, občas skvělý vtípky, povedená taškařice s CGI pavoučky. Jim se po nepříliš vydařených filmech opět vrací k tomu, co se naučil od svého mentora Rogera Cormana, a předvádí nám svůj svět zmutovaných zvířat a boj lidí s nimi o holé životy. Plastové zbraně (herci museli se samopaly hezky rumplovat, protože až poté se přidávaly na počítači záblesky výstřelů, u samopolů ještě pochopím, ale u pistole?), cákance lidské i pavoučí (???) krve. Víc bych se pobavil, kdyby pavoučci byly loutky, kdyby neexistovalo modré plátno a počítačové efekty. Ale jinak skvělé, budu se snažit udělat titulky.

• 18.11.2012  07:03
    Demolice (1996)

Myslel jsem si, že Bruce Willis v Nakatomi byl příklad nejodvážnější hrdiny-drsňáka se skvělými hláškami. To jsem ale ještě neviděl Demolition High s Corey Haimem. Corey trochu přibral (hrál sedmnáctiletého ve svých 25) a přebral štafetu po Willisovi. Film je plný skvělých hlášek a nesmyslných akcí do takové míry, že mě fakt pobavil. Melissa Brasselle je kus. Nejlepší scéna: ve školní a keramické dílně, a i ten výbuch modelu školy byl povedenej. Hlavním mottem filmu je, že aby americká střední škola mohla úspěšně čelit teroristům, musí se snažit získat alespoň jednoho ozbrojeného žáka, gaunera z Bronxu, vtipného mazaného drsňáka. Ponaučení: Pero je silnější zbraň než meč.

• 26.10.2012  13:37
    Pistolník (1997)

Ačkoli nejsem příznivcem westernů, tento se mi líbil. Podle mě má všechny hlavní znaky dobrodružného filmu: málomluvný hrdina, muž činu, který napravuje příkoří a trestá hříšníky. Michael Dudikoff jako bývalý válečný hrdina, který při útěku ze zajetí připraví o život 14 vojáků se setká s patnáctým v saloonu a k tomu v městečku Kinston, kterému vládne železnou pěstí banda Krantsových lidí.

• 26.10.2012  08:38

Milé překvapení v podobě erotického thrilleru s kapkou horor/mystery. Pokud jste fanoušci Shannon Tweed a jejích erotických thrillerů, přijdete si na své, ačkoli přichází na scénu později. Ve srovnání se Sandahl Bergman, která má akorát tak hezké nohy a zadek, vítězí Shannon na plné čáře (na total-gymu to umí). Filmem se míhají známé postavy, jako např. vymahač dluhů a výpalného Chad McQueen (syn Stevea) a jeho šéf, zlý muž Henry Silva. Jen ten hnus v tý sklenici mohl být hezčí, zmutované embryo jakéhosi člověka-zvířete bylo dost nechutný. A nakonec se všichni postřílej a filmu je konec.

• 13.10.2012  13:41
    Amoklauf (1994)

Z počátku výborné, pak nudné s několikerým osvěžením v podobě otcovraždy, onanie a závěrečného vyhlazení. Ty zpomalované, zdlouhavé záběry podpořené klasickou hudbou snímku taky moc nepřidaly. Našel jsem zde hodně popkulturních odkazů, ale jako jeden z mála postmoderních filmů o odcizení stojí za vidění.

• 10.10.2012  15:40
    Posedlost (TV film) (2011)

Mně se tyhle televizní dramatické story docela líbí. Pokud se odehrávají v hezkém prostředí se sympatickými herci, příběh má hlavu a patu a je alespoň trochu realistický.

• 30.9.2012  08:20

Velmi dobrý western a jsem rád, že se Fulcimu takhle vyvedl. Jeden z mála westernů, který mne zaujal. Klasická westernová zápletka: městečko ohrožuje banda desperátů pana Scotta, kterému vše patří. Psychopatická postava Juniora (s bičem to byla paráda), tequilou stále opilý Jeff (přesto silný rváč a výborný střelec) a Thomasova odvaha spolu s přestřelkami a rvačkami patří k základním indiciím tohoto westernu. Pomsta je nabíledni, ale co až teprve Thomas zjistí pravdu o svém otci. Díky za titulky KUBASO.

• 30.9.2012  07:54

Na to, že moc westernům neholduju, milé překvapení. Hezounek Stubby, černošskej blázen Butt, ochlasta Clem a šlapka Bunny se setkávají na cestě po americkém středozápadě s mnoha ojedinělými situacemi. Nejdříve švýcarští pionýři, poté desperát Chaco, liduprázdné deštivé město duchů a na závěr zasněžené město mužů. Nesourodá čtveřice se nakonec tak sourodí, že Stubby se zamiluje do Bunny, avšak Bunny už některý ze zákazníků stihnul otěhotnět. Situace kolem porodu ve městě mužů byla asi nejsilnější scéna filmu. A ten Chaco, to byl teda parchant a jak mu to střílelo. Díky za výborné titulky KUBASO.

• 15.9.2012  11:04
    Les Démons (1973)

Scénář, režie, hudba: Jess Franco. Další překvapení z dílny mistra Franca. Ošemetná je délka filmu, ale zato prostředí a pohledné představitelky stojí za vidění, obzvláště krásná Britt Nichols. Francova odpověď na Ďábly Kena Russella (1971). Margareth a Kathleen jsou dcery ženy usvědčené z čarodějnictví, a tak aby nenásledovaly odkazu své matky musí vstoupit do kláštera, kde nakonec stejně Ďáblově chtíči podlehnou. Nunsexploitation s mnoha odhalenými scénami a tortury. Řekl bych, že tento film byl pro mě lepší než Love Letters of a Portuguese Nun. Zatímco jsou v mnoha filmech čarodějnice jen nepohodlné báby, svůdkyně, věštkyně a léčitelky, zde se konečně setkáváme i s čarodějnickým kouskem v podobě "polibku smrti".

• 15.9.2012  10:42

Asi by mě nenapadlo, že se Jesus Franco odhodlal natočil slasher. Překvapil mě zejména originálními krvavými vraždami a la Fulci a naopak nepřekvapil výběrem pohledných slečen. To mu šlo vždycky.

• 14.9.2012  18:01

Byl by to vynikající film, kdyby ho nedokončoval Franco. Snad nejlepší výběr obou hlavních představitelů, jaký jsem kdy viděl. Přesně podle knihy. Rytíř smutné postavy jako vyšitý. Komu se líbila kniha (mě moc) a hlavně její donkichotský námět (mě ještě víc), neudělá chybu, když si film pustí. Bohužel sestříhaný materiál a dál zpracovaný Francem přibíjí vady na kráse.

• 3.9.2012  06:41

Zpočátku jednoduchý příběh o ztroskotání vztahu mezi fotomodelkou Francoise a zhýralým Carlem (George Eastman), který přivede Francoise k sebevraždě na kolejích. Při identifikaci těla našla policie dopis na rozloučenou s popisem romantických, ale i mučivých scén, které ji Carlo přichystával. S tím se její sestra Emanuelle nehodlá smířit a Carlovi se pomstí. Emanuelle Carla najde, svede, zdroguje a uvězněného drží v tajné místnosti jejího bytu, odkud může pozorovat, jaký má Emanuelle bohatý sexuální život. Nejlepší scéna filmu: Carlova kanibalistický halucinace doplněná o zajímavé orgie. Výborně nasnímáno i zahráno. Hudba obstojná. Ve druhé polovině filmu začíná násilí a mučení gradovat až na hranici filmů giallo. Závěrečný pokus o únik byl také vynikající. Škoda jen, že ty ženštiny nebyly podle mého vkusu. Zpočátku jen lehké náznaky erotiky, které se ve druhé polovině mění v poměrně častou nahotu. Scénář: Joe a Bruno, kamera: Joe, režie: Joe.

• 1.9.2012  15:39

Pokračování příběhů statečného, nebojácného a inteligentního vlka (vlčáka) Bílého tesáka, obětavé sestry Evangeliny, zastánců spravedlnosti spisovatele Jasona Scotta (Franco Nero) a jeho přítele důlního inspektora Kurta proti vychytralému plánu Krasavce Smithe alias Charlese Fortha na využívání zlatokopecké horečky pro svoji lačnou kapsu. V pozadí kanadské scenérie a uplakánek Bill, kterému nakonec spadne jeden dosud nevlastněný důl do klína. Není nouze o napětí, akci, humor (i když scéna při rvačce v saloonu a při partičce pokeru je hodně suchopárná), romanci a dobrodružství, ve které nakonec zvítězí dobro nad zlem. Orel se nažral a vlčák zůstal celej.

• 25.8.2012  07:41

Napínavá krimi s drsnými gore efekty, dvěma lžícemi černého humoru, schizofrenní zápletkou. S kanibalskou lačností nám postava sociopata Lestera Parsona předvádí, jak sehnat peníze na koníčky a partičku pokeru. S tím, že ve městě záhadně ubývá počet bohatých vdov, čemuž se ostatně nelze divit vzhledem k jejich naivní důvěřivosti, je policie stejně zmatená jako sám vrah.

• 15.8.2012  18:11
    Skalpy (1987)

Překvapivě dobrý western o pomstě, plný skalpování hlav. Hlavní dvojici, krásné a odvážné Yuri a drsnýmu Mattovi, jsem fandil už od začátku. Po odvážném útěku ze zajetí se Yuri ocitá na farmě u Matta, kterému zabili Indiáni ženu. Nebylo mi jasné, proč jí pomáhá vyléčit zraněné oko, ale Matt má dobré srdce. Společně pak utíkají před svými pronásledovateli. Alespoň teď vím, proč se skalpuje hlava. Je to proto, že Indiáni věří, že ve vlasech je skrytá duše člověka a skalpem Indián odebere duši zabitého člověka. Nevím, co na to Yul Brynner.

• 6.8.2012  07:24

Obstojně natočený detektivní příběh, který nepostrádá humor (zejména postava fotoreportéra a slovní přestřelky mezi detektivem a jeho týmem). Horst Tappert je v nezvyklé roli padoucha, který je zapleten do výroby drog. Výhodou jsou české titulky.

• 6.8.2012  07:13

Taková snová fantazie s pseudopsychointelektuálnimi hrami mezi mužem a jeho sukubou. Pojem succubus označuje ženského démona, v podstatě upíra, který muže během jejich spánku okrádá o jejich sílu. Modelka Janine Reynaud zde jednu takovou hraje jako Lorna, striptérka a herečka v S&M nočním klubu, ze které se vyklube psychopatický zabiják. Její činy a celkové nasnímání filmu je však snové, fantazijní. Film podkresluje většinou jazz nebo piáno, k vidění jsou zajímavé a netradiční scény, slovní hry, poezie, drogy, erotika, např. mezi plastovými manekýnami. Film jsem viděl v anglickém znění s ruským rychlodabingem. Za pozornost stojí, že hlavním výtvarníkem filmu byl Karl Lagerfeld. České titulky zde http://uloz.to/xHs2xpT/succubus-necronomicon-dreamt-sin-1968-cz-titulky-by-retroman-srt

• 5.8.2012  07:52
    Osudný flirt (TV film) (2007)

Mně se film velmi líbil, přičemž největší zásluhu na koukatelnosti má prostředí snobské bohaté smetánky, ve kterém se děj tohoto thrilleru odehrává. Pohledná Janine Turner hraje manželku Jean bohatého producenta Chase a sama se trápí tím, že už 6let nenapsala žádnou další knihu. A tak každý den vstává do nicnedělání, jezdí po nákupech na bezednou platební kartu a dvakrát do týdne navštěvuje terapeutku. Manželství, ve kterém je "uvězněna" už 20let jí nepřináší patřičnou dávku vzrušení a tak se jednoho dne zaregistruje na internetové seznamce secondchance.com. Zde najde bohatého vdovce, architekta Travise, a smluví si s ním rande. Jakmile přijede k jeho domu, nalézá ho mrtvého. Aby se o tom manžel nedozvěděl, nic nenahlásí policii a tím se roztáčí kolo lží a podvodů, přičemž vrah je někde nablízku. Hlavní zápletkou je problém odcizení v životě v přepychu. Velmi mě potěšil i představitel Jeanina manžela Costas Mandylor (vynikající v sérii SAW 3-7). Úsměvné a slabé mi přišlo jen policejní vyšetřování. Nu což, film potřebuje vypravěče.