RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 5.8.2012  07:17

Voodoo Passion je přesně ten film Jesse Franca, který diváky ničím nepřekvapí, ale fanoušky tvůrce nadchne. Film je plný nahoty. Platinová blondýnka Olga (Karine Gambier) je nymfomanka a i Susan (Ada Tauler) se pohybuje ve filmu stále nahá. Nejhezčí mi přišla jejich hospodyně Inés (Muriel Montossé, zde jako Nanda van Bergen), která má ve filmu na Haiti kořeny a tak chodí křepčit se skupinou místních domorodců. Film se skutečně odehrává v tropickém Haiti a je doprovázen místní hypnotickou hudbou. Viděl jsem v německém znění s anglickými titulky. České titulky k filmu zde http://uloz.to/xnYKzFG/voodoo-passion-cz-titulky-by-retroman-srt.

• 17.5.2012  07:18

Tento snímek jsem ještě neznal, ani by mě nenapadlo, že Walker bude bojovat proti nesmrtelnému zabijákovi. Čili v dalším díle svých neuvěřitelných eskapád se texaský ranger Walker (zde však jako šerif Stevens) setkává s brutálním psychopatickým zabijákem, kterého nejdříve při zatýkání za dvojnásobnou vraždu zastřelí, aby ho v rámci tajného experimentu trojice Nobelových cen chtivých lékařů oživila a učinila z psychopata psychopata ještě dokonalejšího. Až na několik vyloženě debilních scének film nabízí několik zajímavých vražd, několik dívek nahoře bez a finální meganářez Chucka vs. Monstrum.

• 12.5.2012  15:45

"Killion, save the Mama"! Ostřílený Bronson s mladičkou milenkou Charlie a svou skupinou bodyguardů ochraňuje "Mámu" před tátou. Politický akční thriller s komplotem plného spiknutí. Trochu nemastné, neslané. Manželé Bronsonovi si užívají svůj poslední společný film v závodní motokáře, ve vlaku, na člunu, na motorkách, při přestřelkách, výbuších a hlavně při slovním hašteření. Jmenovat se jako bodyguard Killion, to je taky dobrý :).

• 9.3.2012  16:54

Čekal jsem víc. Film je konceptualistický od začátku do konce. Je to konceptualistický film o konceptualistických mladých lidech žijících své krátkodobé konceptualistické životy určen fanouškům konceptualismu, z nichž nejkonceptualistištější je Mr. X a jeho každodenní proměny. Postmoderní, avantgardní film o volné lásce, svobodné (resp. falešné) identitě, drogách a Carpe Diem. Někdy mi to připomínalo Trierovy Idioty. http://www.mezipatra.cz/2007/aktuality/konceptualisticky-zivot-az-do-dna.html

• 9.3.2012  16:42

Viděl jsem v původním znění s anglickými titulky. Pravda, titulky jsem ve filmu moc nepotřeboval, protože se v něm převážně baví o práci. Navíc francouzštinu nenávidím, Francouze jak by smet. Většina filmu se odehrává v intimním chvílích hlavní hrdinky, která nejen, že je posedlá vlastní obsesí, ale v civilu musí být exhibicionistka, protože bych pochopil, kdyby režisér chtěl po herečce, aby ve filmu vystupovala nahá. Ale jak se sama herečka-režisérka donutila svléknout, to už moc nechápu (navíc taková paráda to zase nebyla, nejvíc mi náladu kazil její zažloutlý předkus). Dobrá je scéna při pracovní večeři, ale jinak si myslím, že večeři bych si k tomuto filmu ani nedával.

• 4.3.2012  20:08

Ačkoli bojová choreografie dívčích soubojů nepředstavovala žádnou výtečnou podívanou (stejně tak přestřelky a jiné akce), díky své vychytralosti a odvaze však hlavní představitelka učinila zadost své pomstě a zvítězila hned nad dvěma znepřátelenými klany Jakuzy. Výborně hrál svou roli šéf klanu Oba s jeho klidným samurajským vzhledem a drsným japonským hlasem.

• 4.3.2012  19:40

Výborný nadčasový film, i když s mnoha úlety. Škoda pro mě, že jsem film neviděl v době svého vzniku (tedy filmu samozřejmě). Čekal bych, že by mě mohl ovlivnit více, než je tomu nyní. Je to vynikající fikce vzestupu pseudofašistické, rasistické a na prodeji drog založené skupiny, která ovládá celé město a všichni z ní mají strach. Je dobře ukázáno, jak mocná hrstka prodává drogy dětem, aby je tak do budoucna sterilizovala (paralelou je, jak dnešní vláda podléhá tabákovým a alkoholovým lobbystům ve snaze prodávat a vydělávat peníze, které jsou i pro stát velmi důležité). Příběh dvou infiltrovaných mladých lidí do této skupiny (Haim a Arquette) ukazuje na problémy se získáním a udržením svobody a loajalitou na straně druhé. Haim už měl své zkušenosti s drogami a proto jsem ho nikdy nebral jako hvězdu. V několika ohledech mi film připomínal Mechanický pomeranč. Tři a půl *.

• 3.3.2012  16:47

Viděl jsem ve stejný den s Beautiful Teacher in Torture Hell, který se mi líbil a zaujal více. Těžko se mi hodnotí, asi nejsem na japonský sexploitation ještě připraven a vyzrálý. Některé části filmu bych klidně zkrátil a některé příjemně rozvinul.

• 3.3.2012  16:11

Výborný film s krásnou Japonkou Ran Masaki (což je někdy těžké zajistit, i když je Japonců hodně) v hlavní roli. Zahrála si i vedlejší roli ve filmu KVĚTINA A HAD. Kromě toho se mi i líbila její odvaha a statečnost, kterou pochytila ve výcviku kendo. Napínavý příběh s několika důležitými zvraty.

• 1.3.2012  14:52

Tenhle thajský nářez se skvělou hudbou, lacinými triky, vtipnými gore efekty a dobrými hláškami u mě vyhrává o dost více než Wild Zero. Podle názvu jsem nejdříve tipoval nějakou parodii na Stars Wars, ale jde o virus SARS, který dělá z mrtvých lidí krvelačné zombie. Hrdina Khun Krabi je vyslán otcem unesené dívky do mrakodrapu, kde ji drží gangsteři. Gang se skládá ze samých přitroublých blbů v čele se svým šéfem, který za výkony svých svěřenců rozhodně nezaostává. Khun je ve všem nejlepší, gentleman každým coulem, čistý a neposkvrněný. Jeho mistr je jeho protikladem a tuto dokonalou dvojici doplňuje unesená dívka Liu a dr. Diana, která chce vyzkoušet svá antiséra. V mrakodrapu je však časovaná bomba. I když skvělou zbraní je laserový meč Jediho, takový dálkový ovladač taky není k zahození :).

• 28.2.2012  15:07

Film připomíná Řecké fíky, taková ta lechtivá letní romantika o dovádění a užívání si nezávazné erotiky. Občas se najdou i humorné scénky (hlášky vedoucího komunity Nazariota, výslech policejního komisaře), najdou se i zajímavé anarchisticko-liberální názory (TV štáb na natáčení v komunitě). Dalo se na to koukat. Ten film by měl především varovat před nezávazným životem a nestydatou provokací. Očekával jsem tedy ten konec a bylo mu učiněno zadost.

• 28.2.2012  14:38

Rozhodně lepší počin než předchozí Francova verze z r. 1970. Obzvláště když Eugenie vytvoří se svým otčímem Albertem mileneckou dvojici. Po nádherných vraždách fotomodelky a stopařky se bohužel Eugenie zamiluje do své další oběti, a z toho jsem už předpokládal, jak film skončí. Mimochodem jsem si všiml, že Tanner (Franco) má ve své kanceláři na stěně mapu Československa.

• 28.2.2012  06:44

Kdyby byla druhá polovina filmu stejně napínavá a akční jako první, dal bych 4*. Ve druhé půli jsem se ztratil a unikal mi děj. Ačkoli některé bojové scény byly natočeny dvojníky a nad některými technikami mi zůstal rozum stát, celkově to ušlo (zlomenina v lokti na začátku, probodnutí břicha rukou v závěru). Překvapil mě výkon Stana Shawa, který vypadal nejvíc cool. Nezapomenu na souboj s nahou Jeannie Bell ve zhasínaném pokoji (černá není ve tmě vidět).

• 20.2.2012  18:10

Výborně pojatý epizodický film, kterých v Německu vzniklo poměrně dost. Reportáže o prvních intimních chvílích mládeže a adolescentů. Nepůsobí mravokárně, ale spíše s nadhledem a humorem sledují první krůčky jedinců k blaženosti. Kdybychom tyto filmy mohli vidět v době dospívání, nemuseli bychom být tolik deprivováni. Některé epizody jsou skutečně jako ze života, bez příkras, se souhrami náhod, jako by se staly (možná je někdo tak skutečně zažil).

• 20.2.2012  17:36

Těžko popsat a hodnotit tento film. Film o sobě je odpad, ale to, proč bych ho měl někomu doporučit, jsou ty nádherný ženský v něm. Nejdříve k záporům: vše je točeno jednou kamerou, děj prakticky neexistuje, herci nejsou herci. Teď ke kladům: erektabilní děvčata (ničeho jiného jsem si ve filmu nevšiml). O čem to je? V jednom striptýzovém pornoklubu majitelka vykládá třem mládencům o planetě Andromina, kde žijí jen ženy. Lusknutím prstů se tam rázem ocitají a pak už si jen užívají (a já jim záviděl).

• 20.2.2012  17:21
    Arena, The (1974)

Až moc jsem se těšil, čekal jsem toho víc. Musím, říct, že by to byl brak, až na některé scény. Díky Pam Grier stoupl počet hvězdiček (a nejen jich) o jednu úroveň. Škoda, že se Pam neodhalovala více a častěji. Závěr stál za zlámanou grešli, to už byl lepší ten začátek.

• 18.2.2012  11:19

Jeden z těch lépe natočených Francových děl. Jedná se o typický nunsexploited s řadou ukázek mučení a erotických scén. Kromě odhalených žen při satanských rituálech je snímek natočen v hezkých interiérech kláštera. Až na ten konec, kdy se nic nedovíme o budoucích osudech hlavních aktérů, pro zájemce stojí za vidění.

• 12.2.2012  19:39
    Inquisición (1976)

První část filmu pro toho, kdo viděl Kladivo na čarodějnice, byla celkem předvídatelná. Obrat nastal ve druhé části, ve které můžeme vidět i obřady černé mše a samotného Vládce temnot. Všiml jsem si jednoho paradoxu, a to toho, že ihned v prvním záběru na Paula Naschy se mi vybavil Tomáš Halík. Zajímalo by mě, zda-li představitelé církve zhlédli tento a jim podobné snímky? Ono i současný papež Benedikt XIV. byl prefektem Kongregace pro nauku víry, což je organizace, která byla následnicí římské inkvizice.

• 12.2.2012  19:20

Dobrý film plný kacířských myšlenek a středověkých reálií. Některé drastické scény bych asi vystřihl, protože odvádějí pozornost od ústředního tématu filmu, kterým jsou katolická dogmata (např. první Adamova žena Lilith, proč církev řídí jen muži apod.). Změnu, kterou prochází Flavia při své cestě za pomstou a svobodou, je cítit v každém záběru. Jedna část mi zde vadila nejvíce. Totiž, když Flavia nechá brutálně pozabíjet všechny, kteří se provinili, ať už vůči ní nebo někomu jinému.

• 8.2.2012  13:03
    Justine (1977)

Začátek filmu může připomínat filmy s tématikou nunsploitation. Ale pak se děj filmu přesouvá z kláštera do skutečného světa, bahna reality. Pařížský nevěstinec a jeho návštěvníci, bandité žijící po svém a nakonec i ten dobře vypadající rytíř na bílém koni se mění v noční můry plné děsu. Důležitější ale bylo zachování smyslu původní předlohy a ještě důležitější byl výběr hlavní hrdinky, která sama o sobě je symbolem nevinnosti. A na ten konec se těžko zapomíná. Není to výborný film, ale stojí za vidění.

• 6.2.2012  16:02

Další z mnoha WIP exploitation filmů, u kterých je kvalita vyšší než u některých jeho napodobenin. Zde jde o akčnější a erotičtější podívanou a postava hlavní ošetřovatelky je rozhodně nekonvenční a bezprostřední kočka. V mnoha podobných filmech se pak nic nedovídáme o jeho aktérkách. V tomto však ano, ačkoli je jejich závěr na můj vkus moc rychlý (ne-li nemožný).

• 6.2.2012  15:55
    Caged Heat (1974)

Podle mého názoru asi nejlepší film WIP subžánru. V první řadě nejde režisér prvoplánově po obnažování ženských vnadidel (tak jako jiní jeho kolegové), ale zachází dál ve vykreslování rozličných charakterů vězenkyň, dozorčích a ředitelky. Na kvalitu nejlepších filmů z mužského vězeňského prostředí snímek nemá, proto dávám jen 3*, ve srovnání s ostatními exploitation filmy rozhodně nadprůměr.

• 5.2.2012  08:35

Klasické WIP béčko s jasným cílem ukázat nějaké to násilí, nahotu, sexuální scény, vydírání a ponižování, vzpouru a útěk. Na film jsem se vydržel dívat celou dobu, protože bylo na co. Jen jednu věc nepochopím. Proč si El Capitano vybral Angelu (chtěl zkušenou a zralou), když ostatní byly atraktivnější.

• 25.7.2011  07:44
    Escalofrío (1978)

Divil jsem se, jak dokáže oldsc(h)oolový trash se 70. let přitáhnout mou pozornost, zejména v době současných triků a gore efektů. Sice se s Pánem Temnot ve filmu nesetkáme, za to máme však jako na talíři přehledné návody na černou mši i s kvalitními erotickými scénami. Ačkoli Italové i Španělé jsou "poctiví" katolíci, dokáží vytvořit obraz satanismu působivěji než Američané. Film nedoporučuji vegetariánům a milovníkům psů. Cesta Boží i cesta Satana je odlišná, ale má stejný cíl. A tím je poznání. Tak kterou si vybrat?

• 8.2.2011  16:13
    Windsorský protokol (TV film) (1996)

Tento film, kdyby byl natočen ve větší produkci, by stál za to. Napínavý příběh, i když s nedotaženými zkratkami, které by film jinak mohl nabídnout. Je třeba se zamyslet nad tím, že nacističtí pohlaváři opustili Německo a v zahraničí pod jinými jmény se schovávají ve státní správě, ve vládě, ve finančních institucích, ve kterých se podílejí na uzurpátorství moci, o kterou přišli. I Oskar Schindler nebyl žádný mírotvůrce a tak není divu, že všichni přeživší držitelé moci chtějí učinit svému egu za dost.

• 12.9.2010  07:58
    Svatební horečka (TV film) (2008)

Film je sice průměrný, ale odpočinkový a vtáhne vás do děje. Když čekáte romantiku (nemyslím romantiku za každou cenu), dostanete romantiku. Trochu mě mrzí, že distributoři filmu chybně napíší obsah filmu. Zatímco se její spolužačky vdávají jedna za druhou, tak knižní editorka Gwen zatím nenašla toho pravého. Dostane však možnost pracovat pro známou, úspěšnou spisovatelku romantických trháků Dahlii a být jí tak po boku při psaní jejích pamětí. Dahlia byla už šestkrát vdaná a tak udílí rady Gwen a její kamarádce, jak dostat svého vysněného do šesti měsíců před oltář. Gwen však potká dva muže, nerozhodného prodavače knih a rozhodného, movitého právníka. Zvítězí rozum nebo srdce?

• 25.8.2010  08:58

Ačkoli se mi nelíbí evangelická kazatelská show a její komercionalizace, tak ukázka několika zfanatizovaných švédských bigotních věřících mé přesvědčení jen potvrdila. Hlavní představitelka, daňová expertka Rebecka, se vrací do své rodné Kiruny v době sluneční záře, aby utěšila svou sestřenici Sannu, která našla svého bratra Viktora mrtvého v kostele místní náboženské komunity s uřezanýma rukama. Automaticky se postaví na stranu její obhajoby, ale Sanna je přesto ihned zatčena a uvězněna. Rebecka tak potkává ve svém rodném městě několik postav, se kterými ji pojí společné zážitky. Od těch špatných prožitků Rebecka z Kiruny před sedmi lety utekla. Nyní se vše vrací jako bumerang. Sic jsem se místy ztrácel v přehlednosti postav, nečekaný závěr, mrazivá Kiruna i chladná atmosféra činí film shlédnutelným.

• 15.7.2010  14:47

Začátek mi rozhodně neučaroval, hudba, vzpomínky na snoubenku, která odešla od oltáře bez žádných dialogů. Později film nabírá kurs směrem k rozhodnutí mezi srdcem a rozumem (zde padnou první náznaky morálního ponaučení), ale film s dopředu netušenými anděly dává filmu gradaci a napětí. Jestliže věříte na anděly, pak budete film sledovat se zatajeným dechem.

• 13.7.2010  07:53
    Bez rozkazu (2004)

Novodobý ruský válečný akční film o tom, jak Kozáci (jako chrabrý národ odporující i samotnému Stalinovi) likvidují ustupující Němce v západních Čechách (ačkoli se točilo všude možně). A tak sledujeme skupinku kozáckého bratrstva, jejich hrdinství a udatnost, jak postupně po lesích snižují počty Němců i sebe samotných až do bodu Omega.

• 12.7.2010  08:45
    Pokoj 205 (2007)

Nápad s duchem za zrcadlem není nový, stejně tak jako mrazivé zjevování ducha se skřípavými zvuky a střihem. Na to, že dánská kinematografie předvedla takový výkon, bod k dobru. Děj filmu se odehrává v několika pokojích a na chodbě, což působí klaustrofobicky a mrazivě. Hlavní představitelka se mi docela líbila a tak jsem jí fandil, ať to se svým spolužákem Rolfem (divnej typ, mě se nelíbil) zvládne, ale nikdo jí ani nepřišel poděkovat. Málo postav, předvídatelný děj, lekačky a divnej konec.