RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 12.7.2010  08:36

Zpracování ucházející. Když jsem poznal, že se budu dívat na hrdinu v podání soudruha poručíka, jeho odvahu a jeho boj proti příkoří, těšil jsem se, že nebude nuda. Pak ale mé nadšení opadlo, když soudruh poručík uteče ze zajetí, kosí Němce a na 3 dny se opevní spolu se dvěma věrnými druhy ve skalní pevnosti. Jen se divím, že by je pak Němci nepopravili. Ale zrovna potřebovali na zprovoznění nového ruského děla odborníka a soudruh poručík této možnosti využil, aby spolu s kamarády znovu utekli a znovu se dali do boje.

• 9.7.2010  15:11

Moc pěkný mrazivý thriller o snaze zakomplexovaného mladíka obstát ve svém prvním vážném vztahu. Zřejmě se každý mladík snaží udržet si své děvče "za každou cenu". Leila Arcieri je moc krásná, a tak mi ji přišlo o to víc líto. Bylo mi ale dopředu jasný, jak to asi dopadne, protože Johnova labilita z něj úplně crčela. Myslím, že to je i dobré ponaučení pro děvčata - perfekcionismus je svinstvo.

• 7.7.2010  08:36

Pěkný thriller. Je vidět, že i za málo peněz lze udělat napínavý film od začátku do konce. Já jsem byl spokojen.

• 5.7.2010  16:12

Mě tahle věcička přišla fakt povedená a svižně ubíhající, pro letní čas jako dělaná. Skvělé retro prostředí, skvělá hudba a humor na úrovni. Mohl by to být skvělý muzikál na Broadwayi pro teenagery.

• 5.7.2010  07:46

Tento film je plný napětí, místy i humoru a až na ten happyend dobře koukatelný. Oficiální text distributora je mírně zmatečný, tak tedy. Celý film se odehrává v domě rodiny, kterou obsadí teroristé, aby odsud plánovali svůj útok na amerického ministra zahraničí, kterou touto místní dánskou vesničkou projíždí. K tomu jsou nablízku i spolužáci Frederika, se kterým společně přemohou komando zabijáků. Rodiče nejsou uneseni, jsou stále doma, akorát tatínek stále spí. Prostě dobře stravitelná krimi pro děti. Alespoň se děti naučí, kde mohou vyhledávat informace a k čemu je morseovka.

• 6.6.2010  17:13

Tento film je průměrný. Obsah je předvídatelný, ale mě film bavil od začátku do konce. Akorát bych hlavního hrdinu vyměnil rovnou za Armanda a mohlo to být lepší.

• 30.5.2010  08:09
    Miluj mě (2000)

Letní milostná romance s mnoha krizemi ve vztazích a v rodinných poutech. Tento film získal ocenění Nejlepší film a Nejlepší režie na Mezinárodním filmové festivalu v LA a i na jiných. Jde o příběh, jak vesnický playboy se nakonec opravdu zamiluje do nevýrazného káčátka a tak alespoň jeho bratrovi režisér dohodil náhradu za jeho dřinu a plachost. Film je natočen podle románu, což by mohlo být zajímavé čtení na letní prázdniny. A jestli ještě žijí, určitě jsou šťastní ...

• 17.4.2010  08:06
    Harlanská válka (TV film) (2000)

Odborářské drama z hornické kolonie z let 1973-74, kdy 13 měsíců trvala stávka horníků a za ten silnější konec tahaly jejich manželky. Holly Hunter není můj typ, Stellan byl naopak kliďas hájící zájmy utlačovaných a překvapil mě výkon Teda Levina, kterého znám z jiných rolí. Tady si zahrál samohonkou popoháněného burana. Odborová smlouva ne a ne se zrodit, a až vražda donutí uhlobarony z Washingtonu teprve k činu. Alespoň jsem zjistil, kdo je to stávkokaz.

• 12.4.2010  11:49

Jako pohádka to byl hezký kouzelný příběh. Občas byla i sranda, zvláště majitel pohřebního ústavu mě dostával svými morbidními hláškami. Jako zaměstnankyni keramické dílny bych maminku rodinky nechtěl, protože je roztomile "mimo".

• 25.3.2010  17:09
    Britannic (TV film) (2000)

Příjemný napínavý film, i když s dopředu tušeným dějem. Zklamala mě spíše zde napsaná hodnocení. Viděl jsem různý kraviny, ale čas u tohohle filmu mi příjemně utekl.

• 23.3.2010  16:11
    Bouře (2005)

Tenhle film je pro mě překvapením. Film plný napětí, akce a fantasy. Morální ponaučení: Nepůsobit jiným lidem utrpení.

• 17.3.2010  21:19
    Ambulance (TV film) (2005)

Pěkný napínavý film z dánské produkce, téměř bych přirovnal k některým dílům Kobra 11. Dva bratři, jeden je opakem druhého. Svízelná situace se sháněním peněz na léčbu matky, jejíž manžel zahynul při dopravní nehodě, risk se záchranou života muže v ambulanci, sblížení mladšího z bratrů se zdravotní sestřičkou, dělá z nevydařené loupeže film, který se nese v duchu lidské pomoci a rozpoznávání hodnot.

• 16.3.2010  21:00

K tomuhle filmu by měla napsat komentář nějaká holčina, protože je to film o holkách a pro holky. Jako chlapeček jsem se něco dozvěděl o holčičkách, alespoň ve filmu. Film, který je k vidění v televizi v různých variacích o dámský partě. 6 points je název bodový diety (tu holky asi znají, prostě za jeden den můžete sníst maximálně 12 bodů, přičemž klobása a pivo je asi tak za 15). K filmu: holky si vyrážej, nezadaná alkoholička Michelle balí jednoho za druhým, přitom si to zkusí i s Patrikem, snoubencem její kamarádky Aničky. Michelle to prozradí Petře, Petra to neřekne Aničce. Přitom se mají všichni rádi. Petra otěhotní se svým přítelem Izákem, který je bez práce, a tak přemýšlí o budoucnosti. Aničku její přítel Patrik tak dlouho mlátí, až ji jednoho dne požádá o ruku. Témata stará jako film sám, ale dalo se to vidět. Prostě holčičí odpovědi na holčičí otázky současné doby: Alkoholismus ano - ne, promiskuita ano - ne, dítě ano - ne, nechat se mlátit a ponižovat ano - ne.

• 12.3.2010  20:26
    20 cigaret (2007)

Překvapivě dobrý ruský film ze současnosti, ve kterém se stále něco děje. Spíše jde o drama, ve kterém se před hlavního geroje příběhu během jednoho dne, kdy mu rodí žena a musí učinit důležité pracovní rozhodnutí, staví překážky a volby. Líbilo se mi i prostředí, nejde o ruské omlácené paneláky ani luxusní prostředí, ale o komerční centrum Moskvy. Jako humornou stránku filmu lze brát 4 vsunuté reklamy do filmu a zajímavý efekt odpočítávání cigaret na krabičce (což by mohl být skvělý marketingový nápad). Hlavní hrdina je sympaticky vypadající třicátník, kterému jsem první třetinu držel palce, ale všechny jeho následující volby se ukázaly jako špatné, postupně jsem mu dával palce dolů. Přemýšlel jsem nad poselstvím filmu, ve kterém zvítězil kariérismus a klesala hodnota založení rodiny. Dobrá hudba a ne jen ruský matrjoškový songy na garmošku.

• 3.11.2019  20:55

No už jsem dlouho nic nenapsal. Tak ju. Oh, Kanada, největší ze všech Kanad. Takový povedený díl Červeného trpaslíka i se všemi charaktery jeho postav. Myšlenka panspermie je rozhodně dobrá, ale Věci to ubralo dost horrorový potenciál. V televizní režii v devadesátkách s kanadským nadhledem a schopnostmi se mohlo zrodit něco obrazobornějšího až ikonoklasmičtějšího, ale Cronenberg měl také svoje Mouchy.

• 16.7.2015  14:19
    Bostonské tornádo (TV film) (2013)

"Tahle bouře trvá nanejvýš minutu, dvě." Vražedná tornáda jsou zpět, a jsou větší, krvelačnější a velkolepější. Plymouth Rock to utrhlo i se základy a rozdrtilo jím budoucí nadějnou hvězdu juniorské NBA (škoda, že jsme neviděli, kam dopadla ta starostlivá průvodkyně). Edukačním videem a faktografickou smrští naprosto o(u)věřitelných dat akčně nabitý počátek. Pokud se do filmu vžijete a ponoříte se do něj se vší vervou, zápalem a tvrdohlavostí, tak vám kanadský režisér podobných pseudokatastrofických scénářů globálního oteplování na objednávku Ala Gorea přinese nebeskou do nebe volající zábavu. Bývalý profesor na Harvardu a expert na bouřky spolu se svým spolužákem, mužským TV rosničkou (rosňákem) a policejní seržantkou se pustí do nebezpečné záchrany bostonského přístavu a posléze i celého města v boji s arogancí všech úřadů, včetně hydrometeorologického ústavu a Federal Oceanic Agency (což je vlastně agentura NOAA). Kromě bambardujících balvanů a blíže neidentifikovatelných nestálých ledových kulí (počítačových střel a polysteryrenových replik) se nevyhneme ani lidským emotivním zážitkům z prostředí rodičovství, partnerství a jiných sociálně laděných dramat. Odtud pochází i originální název filmu, se kterým přišel rosňák - Stonados - ve filmu přeloženo jako tzv. střelnádo. Trochu mi to připomínalo vybíjenou, resp. zabíjenou. Celkem sympatičtí herci a prima hlášky. Škoda, že chyběla nějaká vyšinutá postava s excentrickým chováním, jednáním a vystupováním, případně vyloženě hloupá postava. Nakonec se prokoušeme až k vymyšlení záchranného plánu s dramatickým nasazením vlastního života, rodinné objetí a splněná záchrana svých bližních i vzdálených a radostný konec apokalyptické regionální přírodní katastrofy! Muck. Doporučuju shlédnout jen znalcem a fanouškem podobných kategorií odvážných filmů nebo alespoň po týdenní abstinenci jakýchkoliv o třídu lepších filmů.

• 18.6.2015  15:57
    Král Joe (1999)

Čtrnáctiletý Joseph Henry vyrůstá spolu se svým o rok starším bratrem v sociálně disfunkční rodině otce alkoholika, flákače a notorickýho dlužníka (Val Kilmer) a kromě zanedbávání školy (kde se setkává s výchovným poradcem Ethanem Hawkem) si přivydělává jako pomocná síla v místní kantýně. Kromě drobných krádeží potravin a především díky své měkkosrdcatosti se nakonec dostává za krádež peněz do nápravného zařízení. --- Jako sociální drama film funguje, spíše takový průměrný film s občas lepšími a občas slabšími momenty. K dokreslení atmosféry chudinské periférie a její sociální atmosféry v 70. let v USA dostačující na pokoukání do kulturního prostředí mladistvích pubescentů, delikventů.

• 12.1.2015  14:04

Tahle lehká oddychová noir detektivka o záměně sledovaného objektu a nasazení jednoho soukromého očka na druhého měla dobré herecké obsazení, prostředí a podmanivé jazzové melodie, ale na mě tolik nezapůsobila. Takové dvě a půl hvězdy.

• 3.11.2014  07:57
    Smrtící lekce (TV film) (2004)

Přímočarý, dějově jednoduchý, předvídatelný a lehce napínový thriller kanadské televizní produkce vysílaný v hlavním nedělním čase na TV Barrandov. Pokud se chcete nastartovat na nový pracovní týden, je to neškodné jako teplé mléko před spaním. Na film jsem se podíval hlavně kvůli Erice, která po letech nabrala větší objem, jinak mi jí bylo líto, že zrovna hraje takovou mrchu. Až na několik příběhových lapsů se to dalo zhlédnout až do konce, což u některých podobných filmů vysílaných toutéž stanicí v témže čase nejde. Líbí se mi, když hlavní záporná postava se správně chová jako psychopat, když jí sekunduje prostředí a nahrávají okolní postavy. Volare, oh oh oh, cantare, oh oh oh, voláme, oh oh oh, kurare, oh oh oh, je fatale, oh oh oh.

• 24.3.2014  11:50
    Miami Blues (1990)

Podřadná krimi komedie z roku 1990, kterých vzniklo v tomto období značné množství. Příběh o zlodějíčkovi a jeho pretty woman, kterého pronásleduje bezzubý policista. Stejně tak bezzubě film na mě působil. Krimi není krimi a komedie není komedie ("To kyselo je moc kyselý. Ten bramborák je moc bramborovej"). Nejzajímavější moment byla asi amputace prstů Aleca Baldwina a nahé scény s JJ Leigh, která stejně není můj typ.

• 25.1.2014  07:42

Možná, že ve své době VHS to byla bomba, ale já jsem viděl jiné bomby. Tohle je film, ve kterým jsou dobrý souboje, bohužel hongkongský humor a pohádkový příběh s dětským hrdinou mě totálně odradily :(

• 24.1.2014  04:41

Asi právě proto, že je sensei Bernhardt velmi fyzikálně nápodoben jedné akční star ze země ovocných piv, dostal nabídku účinkovat v pokračování legendárního filmu, který se odehrával jako tajný závod v Hongkongu. Zápletka a takřka většina bojových scén je identická, jen na odchylku v hlavním hrdinovi. Hlavní hrdina není důstojný voják, ale nedůstojný intrikánský obchodník s uměním, který se dostane do thajskýho krimu za krádež meče, která je hlavní trofejí, světe div se, právě v připravovaném Kumite. Ve vězení potkává nejvyššího mistra "metalového údu", bojová aréna leží v Bangkoku a Chong Liho nehraje výborný Bolo Yeung, ale Ong Soo Han jako Démon (vedlejší zato výborná role v Králi kickboxerů), který, zase světe div se, je dozorcem ve výše zmíněném krimu. Tak po tomto počátku jsem byl zklamán a posléze i nasrán, když jsem viděl, že se managerem Kumite (ten název mě sral už tehdy) je pivař Ray Jackson (Donald Gibb). No a pak už to bylo lepší, alespoň na ty souboje se dalo dívat. Bojová choreografie: Philip Tan.

• 21.1.2014  19:36

Co dodat. Phillip Rhee se nechal unést svou režijní schopností a donátorstvím jeho mecenášů a fanouškou, a tak vdechl život dalšímu mírně podprůměrnému akčnímu B-filmu, jakých devadesátá léta porodila, tu s větší, tu s menší slávou několik set. Doufám, že se z toho kluk poučí a přestane s tím. Alea iacta est. A to BEZ VAROVÁNÍ.

• 19.1.2014  18:16

Hle, jak jednoduché je v USA natočil film. Na tsunami vyvolané zvýšenou nabídkou po mlátičkových béčkách, Seagalovým Patriotismem a Walkerovým rangerstvím se Phillip Rhee ujal režie (na co něco takovýho studovat) svého akčního spektáklu, ve kterém odsoudil ty špatné chlapce s holými lebkami a zálibou v armádních výprodejích, vyburcoval a přesvědčil všechny rednecky vůkol. K tomu mu dopomáhej Bůh! Amen.

• 18.1.2014  16:06

Naprosto zbytečný pokračování původního filmu, hloupý scénář s ilegálními zápasy a ještě hloupější scénky, ve kterých se střídají rodinné momentky s rádoby dramatickými akcemi. Založit film jenom na tom, že Tommy Lee umí bojová umění (a v první části se všem líbil a lidi to zkrátka chtěj) a v závěrečných soubojích ho nechat špatně natočeného, špatně sestříhaného (myslím záběry, ne vlasy) s průměrnou bojovou choreografií, s německým kulturistou, vychováván indiánskou babičkou --- to nemůže dopadnout dobře. Ano, pro Erica Robertse je to standardní filmová škatulka, ke které patří. Souhlasím s Tommym: "Koloseum se zavírá!". Hurrrá, ale proč jsou ještě další díly?

• 1.1.2014  14:58
    Fallo! (2003)

Ještě, že Mistr použil v tomto filmu povídkový rámec, neboť koukat na některé jeho filmy od začátku do konce, bez rychloposuvu by bylo opravdu úmorné. Takže já bych film nehodnotil nějak zle, jako povídkový je koukatelný. Výběr héreček je věc jiná, pro někoho nejvyšší slast, pro někoho jiného balast. V subžánru erotických pohledů a průniků je film průměrný, ocení ho spíše Tintovi příznivci. Nevím, zda-li na základě právě zhlédnutého se pustím do dvou titulků k jeho filmům, co jsem si plánoval.

• 9.11.2013  16:05
    Zakázaná tajemství (TV film) (2005)

V rámci kanadských televizních thrillerů pro mě představuje FORBIDDEN SECRETS spíše podprůměr. Průměrný film obsahuje nejen jednodušší zápletku ať už s očekávaným koncem nebo bez něj, ale hlavně se mi vždy líbí atraktivita prostředí, fyzický vzhled hlavních i vedlejších aktérů a zajímavost, která mě vtáhne do filmu. Tento snímek, u kterého nic, co by mě přitahovalo, neobsahuje a s častými flashbacky mezi ty průměrné nepatří.

• 4.8.2013  08:14
    Scalps (1983)

Ačkoli žádná pecka to není, když jsem dělal titulky, tak mě to vážně pobavilo. http://uloz.to/xCXA3wNf/scalps-1983-cz-titulky-by-retroman-srt

• 28.12.2012  15:54

Začínající režisér a scénárista Noah Baumbach je jistě nadějnou tvůrčí postavou pracující na jiném než hollywoodském smetišti. V Brooklynu se odehrávající milostný příběh suplujícího učitele na střední škole Lestera (pokouší se psát) a jeho nové přítelkyně Ramony (průvodkyně v muzeu a studující doktorát umění). Lester je však žárlivý a velmi rád studuje Ramoniny bývalé partnery. V tomto případě v New Yorku úspěšného spisovatele Dashiella. Dashiell navštěvuje terapeutickou skupinu a proto Lester neváhá do této terapeutické skupiny také vstoupit a podvodně se vydávat za svého přítele Vince, čímž se vše začíná komplikovat, jakmile pravé příčiny chování všech zúčastněných vyplouvají na povrch. Allenovsky laděné neurotické (ne však patologické) Lesterovo jednání připomíná myšlenky každého muže, který jednou zapřemýšlí o kvalitě bývalých vztahů své současné milenky. Bohužel se film snaží odpovídat na všechny Lesterovy otázky, což je na škodu. Poučení: žena a muž vnímají vztah rozdílně a to jak jsme se chovali ve vztazích v minulosti ovlivňuje naši budoucnost, přičemž poučení z chyb není nikdy zajištěno.

• 21.12.2012  15:50

Francesca "Kitten" Natividad (http://cowsinartclass72.tumblr.com/post/22529900778/kitten-natividad) v hlavní roli posledního Meyerova filmu ze série "vixens". Neukojitelná a posedlá sexem vyhledává mužské partnery a není příliš spokojená se svým mužem. Moc uječené, samozřejmě lehce humorné (a la německá série o třech Švédkách), eroticky nabité. Jenže mi přišlo, že už se Meyer ve svých filmech často opakuje (opakuje několikrát nejen své záběry, ale používá záběry i ze svých předchozích filmů). Kromě prsaté Kitten ve filmu vystupují i černoška June Mack (http://www.rottentomatoes.com/celebrity/june_mack/), která se mi nelíbila. Naopak krásná byla Sharon Ceccatti (http://www.bwlewis.info/tag/sharon-ceccatti-lesbian/) v roli sestřičky.