RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 19.12.2012  15:30
    Supervixens (1975)

Opět místy humorný, vnadnými ženami nabytý, úmorně nudný exploitation flick ze série "vixens". Výborná scéna je, jak Harry zabije svou ženu v koupelně - vynikající. Pro doplnění databáze: v roli Harryho ženy Shari Eubank http://celebslists.com/10900-shari-eubank.html, opět největší sexbomba Uschi Digard (http://herachy.com/actors-7_Uschi-Digard.html) v roli nadržené selky, Christy Hartburg viz titulní strana plakátu, Colleen Brennan (http://monsveneris.tumblr.com/post/33761757808/cultqueens-colleen-brennan), černoška Deborah McGuire (http://iwishiwasbornearlier.tumblr.com/post/25933827262/retroebony-deborah-mcguire) a skvělá Haji.

• 16.12.2012  13:45

Lehce humorný příběh místního šerifa v aridním prostředí s krásnými nadrženými děvčaty, podpořené bohyní Uschi Digard (zde jako Astrid Lillimor). Rychlý střih a krátké záběry se několikrát prostřídají tak často, že kromě zápletky, dialogů a pouštních krás si všímáte jen té složky filmu, kterou chcete vidět. Klasický film Russe Meyera, jen by to chtělo delší záběry, chlape. Vedle nádherných samic typu Tura Satana, Haji, Erica Gavin a Kitten Natividad se zde objeví dokonalá Uschi Digard.

• 2.12.2012  08:39

Takový milý, rozverný, lehce humorný příběh jednoho voyeura doprovázený stále stejným hudebním doprovodem, který po 20minutách začíná otravovat s několikrát přehranými sekvencemi denní rutiny, které taktéž začínají nudit. Ale to je život. Tak alespoň erotické představy a fantazie stojí za to, i když ještě obtěžkány Hayesovým kodexem morálky. V hlavní roli sympaťák, ale nedokázal bych si to představit, kdyby film byl o 30 minut delší. Pokusím se udělat titulky.

• 19.11.2012  18:16
    V síti lží (TV film) (2009)

Už si skoro připadám jako žánrový specialista na kanadské thrillery vysílané na Barrandově v nedělním prime-timu. Shlédl jsem i tento skvost a musím podotknout, že docela koukatelný, i když za některý sekvence bych střihači ustřihnul kabel. Jedná se o počítačový thriller ozdobený ukrájením malých částek peněz z finančních převodů, které nakonec dávají velkou sumu (PAST) a neustále se přesouvají na jiné účty. Když už se ke konci rýsuje rozuzlení, nastane nečekaný zvrat. Slečna Abigail Turner, která je vysoce postavenou počítačovou odbornicí na vývoj nového neprůstřelného bankovního systému se zamiluje do chlapce jménem Josh, ze kterého se náhodou vyklube známý a úspěšný počítačový hacker. Jenže jeho auto vybuchne a tak smutná Abigail se pustí sama do zkoumání děr v jejím bankovním systému. Ozve se jí další počítačový hacker Spider (trochu připomíná Ženu, která kopla do vosího hnízda) a přes vzájemné antipatie/sympatie se jim podaří najít důležitou stopu k osobě, která si celý kšeft objednala.

• 17.11.2012  14:14

Pán šelem vyšetřuje spolu s policistou Rikerem vraždu a defraudaci 70 miliónu dolarů, a tak se nechá lapit do osidel královny erotických B thrillerů. Na chvíli se objeví mnohem lepší Julie Strain a komická figurka patologa taky nemá chybu. Zápletka je poměrně zdařilá, hudba pohodová, takže Jimovi vše kazí jen Mark Singer.

• 12.11.2012  15:56
    Ukradené jméno (TV film) (2008)

V rámci pravidelných nedělních večerech na TV Barrandov jsem již poněkolikáté shlédl kanadský televizní thriller. Některé byly lepší, jiné horší. Tento byl, podle mého názoru, horší. Dost se vlekl, dramatických zvratů se dočkáme až v samotném závěru, kdy už je všechno jasné. Co mě nejvíce štve na těchto laciných filmech, není ani počet herců a známých před kamerou, ale spíše několikrát zreprízované zpomalované záběry a také záběry jak pro cestopisný pořad při prohlídce Montrealu. Jo a taky, už jsem se asi několikrát zmínil, francouzštinu prostě nesnáším. Bonžúr.

• 28.10.2012  17:50
    Past (2001)

Jemně přidrzlý erotický krimi thriller aneb volná dohoda mezi panem Hirschem a jeho paní o volné lásce. Paní si užívá a pán se dívá. Vše probíhá výborně, na scénu jako třešnička na dortu přichází i indické sexuální praktiky. Paní nic neudělala. Kdopak nám tady asi žárlí? Ve stejný den dva filmy s ledovým čajem. Asi na základě tohoto filmu dostal roli v seriálu Zákon a pořádek. Jo a taky se mi moc nelíbí, když chlap má v jednom filmu sex se dvěma ženskejma, to je výsada jen Jamese Bonda a pornoherců.

• 28.10.2012  17:31

Dvě a půl. Ne zase tak špatný film, dokonce byly použitý i skutečné záběry raketoplánu. Pokud vynechám myšlenkový obsah scénáře a technologická salta (zejména v oblasti stavu beztíže), tak mě nejvíc naštvaly dvě věci: 1) řekl někdo, že Ice-T (ledovej čaj) snad umí hrát a 2) občas ty debilní řeči (např. při sváření nebo resp. svádění plechových plátů k trupu orbitální stanice). Čili já bych ten film o něco zkrátil a s ledovým čajem bych se odporoučel. Jo a za 3) matoucí obsah distributora.

• 26.10.2012  15:33
    Inferno (1997)

Klasické akční "béčko", ve kterém se dává přednost soubojům Dona Wilsona, za který by se nemusel stydět sám velký Lloyd Simandl. Skvělý akční záporák, Indie, a několik pikantních scén s vnadnými kráskami je to, proč si film zaslouží dvě *. Film byl natočen v produkci Rogera Cormana.

• 26.10.2012  13:20

Vítejte na Dinosauřím ostrově plném hot&sexy kočiček z Penthousu, které nemají ještě žádnou zkušenost s mužem. Chudinky dívčiny jsou trýzněny dinosaury, jejichž nejvyšší nadsamec (The Great One) si žádá pravidelně jednu jako oběť na usmířenou. Do toho u ostrova ztroskotá vojenské letadlo s rádoby vojáky, jimž bych nevěřil ani, že to jsou vojáci, natožpak že jejím budoucím úkolem je zachování lidského rodu. Kdoby si pomyslel, že nechat si vytetovat smajlíka na paži bude znamenat uctívání božstva prsatými amazonkami. Dvojice Wyn+Ray vyprodukovala zábavný soft erotický videoklip, ve kterém kdyby nebylo dinosaurů, obřího vejce i samotných vojáků, bylo by se na co koukat a nic ostatního by nevyrušovalo.

• 26.10.2012  08:26

Skvělé "béčko" od Krále "béček". Mix hororu a erotických scén kombinující holky z Penthousu s animovanou příšerkou a okolo stojícím Davidem Carradinem. Z těch třech nejsličnějších děv byla pro mě nejzajímavější ta čtvrtá, Monique Gabrielle, o které se mi bude ještě zdát. Občas povedené vtipy, krvavé efekty, ale hlavně téměř po celou dobu odhalené uklízečky.

• 25.10.2012  15:21
    Šéf mafie (1990)

Tuhle bláznivou parodii na gangsterky jsem viděl kdysi na VHS z videopůjčovny. Sic nezaujala více než jiné a lepší parodie vznikající ve stejné době, přesto některé scénky si úsměv zaslouží. V dnešní době žádný zázrak.

• 25.10.2012  08:15

Pro zájemce a fanoušky pokleslé zábavy naprostý skvost. Cesta do středu Země (jeskynní lidé - kanibalové) kombinovaná s Cestou do pravěku (souboj dinosaurů) umocněná prsatou velitelkou, které sekundují Amazonky z Penthousu a robot, shánějící diamanty na pohon svého vesmírného plavidla. Film plný hlášek a úsměvných scének. Natočeno za šest dní s výborným hereckým obsazením.

• 24.10.2012  14:55

"Hele kámo, ale tady si v Hollywoodu!" Fred Olen Ray natočil film sám o sobě, jako o úspěšném producentovi superakčních filmů a k tomu si zvolil za téma "ed woodovsky" laděný flák s upírama. Kdysi jsem viděl na VHS z videopůjčovny a při další projekci po takřka 20letech, nostalgie mě přitlačila ke zdi vrátila se mi ta bezbřehá tupost při půjčování a hlavně sledování veškerých novinek mezi regály. Ano, je to sice sračka, ale takhle nějak si představuju ideální filmy z 80. let.

• 22.9.2012  14:28

Nejsou to Žhavé výstřely 2, ale jako parodie na Ramba 2 k pobavení poslouží. Brunovi se tentokrát zalíbil Sly natolik, že stvořil vlastní verzi, nelišící se od originálu, jen s mnohem nižší rozpočtem a tolik zmršenými scénami, že je toto právě důvodem nedospělé zábavy (např. záběry na vrtulník buď z jiných filmů nebo z dokumentů, souboje, výbuchy, samotná střelba stojí za zmínku, neboť Reba nemůže nikdo zasáhnout ani zblízka, vrcholem a jednou z mnoha perel je kosení rákosníků, přičemž Reb naznačuje střelbu a nato všichni Vietnamci padají tak rychle, jak jim Bruno nařídí). Strike One vrací úder. Fanouškům Ramba nedoporučuju, ale jestliže se chcete jen nenáročně pobavit, tak film toto kritérium splňuje.

• 15.9.2012  17:53

Kdyby neexistoval Predátor, Univerzální voják a RoboCop, tak by tohle byla největší pecka mýho dětství. Bohudík tyhle filmy už existovaly a i přesto to je nejzábavnější parodie na Predátora, jakou jsem kdy viděl. Mám problém s hodnocením. Je to sice sračkoidní, ale fanouškům Predátora vřele doporučuju, protože se zaručeně pobaví, samozřejmě si s sebou na gauč musí přilepit obrovský nadhled a hyporbolickou nadsázku. Film kopíruje slavné scénky a hlášky. Je to jako když Bruno viděl Predátora poprvé a rozhodl se natočit svou verzi, přičemž chlapíky sháněl na diskotéce a ve fitku, se kterými to viděl podruhé, ale výběr herců se mu skoro podařil.

• 8.9.2012  15:03

Vzhledem k tomu, že se takřka celý film odehrává v nočních hodinách nebo v temných zákoutích s přihlédnutím ke stáří filmového materiálu činí film hůře sledovatelný. Přesto role frankensteinovského monstra "Mozaiky" byla zajímavá a zabíjení mladých žen poměrně morbidní. Ve filmu se prolínají prvky giallo s hororovým žánrem. Spíše pro fanoušky. Volně na youtube.

• 3.9.2012  17:20
    Milující manželka (TV film) (2008)

Dvě a půl. Dobrý televizní thriller, i když na některých místech ztrácí dech. Pohlední herci, nablýskaná auta, atraktivní prostředí. Film o jedné zlatokopce, která se odvážila jít přes mrtvoly, ale nakonec pohořela.

• 23.8.2012  07:04
    Město v plamenech (TV film) (2009)

Na těchhle filmech je úžasný, jak se nechá za pár dolarů vytvořit iluze katastrofického filmu. Mně se docela tyhle levný prkotiny líbí, člověk se pobaví. Sídlo kalifornské guvernérky bylo skvělý, úplně jsem si v té pidikanceláři představil Arnolda. Další zajímavostí bylo, že všechny kancelářské přístroje byly vypnuté a nesvítily, obrazovky počítačů chrlily nesmyslná čísla a grafy. O počítačově vytvořeném ohni (i když asi byly použity i skutečné záběry z lesních požářů v Kalifornii) a detonace způsobené roztřesením kamery ani nemluvě. Musím obdivovat herečky, protože naučit se takový text a ještě ho odříkávat nad nic neříkajícími tabulkami, je skvělý výkon (a hlavně jim to slušelo). Krásný bylo sledovat ty charaktery postav. Sice bylo vidět, že se nikdo ani nezapotil, což byla škoda. Nakonec se náhlý a nevysvětlitelný vzrůst teploty vysvětlí nahromaděním methanových plynů, za které může těžba ropy a zemního plynu v jižní Kalifornii. Největší bombou bylo, že ty dvě holky v laboratoři B, na které nezbývají peníze, se zabývají vyřešením problémů celosvětového hladu?!?!

• 22.8.2012  16:54

Bruno Mattei si natočil další dílo, které viděl u Tinta Brasse. Výborná role vyšinutého Gabriele Carrary v roli Hanse a spousta nahých dívek v erotických kratochvílích (mě se líbily asi dvě). První polovina filmu je zajímavější, i na Hanse a jeho dívky se lépe dívá, ve druhé polovině se film změní v psycho-válečné drama, které trochu ztrácelo na významu.

• 22.8.2012  16:44

Bruno Mattei se nechal okouzlit orgiemi starověkého Říma v podání Tinto Brasse a natočil svou verzi s dodatkem o Messalině. Některé scény jakoby z oka vypadly svému konkurentovi. První polovina filmu je o šíleném Caligulovy (včetně prohlášení jeho koně senátorem), druhá polovina je o Messalině, která využívá svého těla ke stále rostoucímu vlivu. Otázkou je, kdo byl vyšinutější. Mimochodem, Caligula si vybral svou Messalinu jako gladiátorku). Dá se na to dívat, i kulisy jsou celkem zajímavé a erotiky více než dost, ale nebýt kopie jiného díla, mohlo by to být za ***. Viděno v anglickém znění, včetně výpadků anglického dabingu, který se asi třikrát změnil v německý.

• 9.8.2012  07:47

Dvě a půl. Film připomínal Simandlovu tvorbu s hloupými dialogy, nesmyslnými situacemi a jejich řešením. Leč všechno zachraňují bezpočet polonahých otrokyň, mezi kterými se najde poměrně dost krasavic z Playboye. Imitace krokodýla pobaví a střih Jesusa Franca i s jeho hudbou barvitě podkreslují kolorit Francových filmů z této doby.

• 9.8.2012  07:15
    Tender Flesh (1998)

Dvě a půl. Děj je prostinký a jednoduchý, zato série erotických scén je i na Franca hodně odvážná až explicitní a připomíná Tinto Brasse. V závěrečných deseti minutách se film mění v survival s komediálně puštěným zvukem z reality show. Poslední záběr filmu mě fakt dostal. Film vybočuje z běžné Francovy tvorby, je ujetej a eroticky odvážnej (převažují opět lesbické scény). Nejhorší byla punkerka 44-letá Lina Romay, na krátko ostříhaná s vícebarevnou hlavou. Za pozornost stojí dvě role: Analía Ivars v roli němě nymfomanky a v roli krásné Pauly Amber Newman.

• 8.8.2012  07:48

Dvě a půl. Po delší době Jesus Franco v hlavní roli v první polovině poměrně vtipného krimi příběhu, ve druhé polovině o to více erotického. Poprvé jsem viděl v akci i velekněze erotických záběrů Franca v objetí dvou žen, Liny Romay a Martine Stedil. Lina Romay hraje manželku šéfa nočního klubu, která si najímá detektiva (Franca), aby pořídil fotografie, na kterých je její manžel nevěrný. Jak to tak bývá, vše je nakonec trochu jinak a děj se vymyká kontrole. Franco se svým smutným obličejem hledá skutečného pachatele a zapojí se do komplotu na pořízení kompromitujících fotografií ministrova syna, který ho zavede ke skutečnému vrahovi. Jazzová hudba (možná i Scatman John) a plno nahoty spolu s dlouhými závěry na intimní ženská místa jsou už klasickými znaky Francových filmů. Jen se mi nelíbila Francova přítelkyně, která pracuje v tom samém nočním klubu jako barmanka.

• 4.8.2012  15:33

Dvě a půl. Tahle adaptace Edgara Wallaceho v podání Jesse Franka by nebyla v době svého vzniku vůbec špatná. Přeci jen už je to několik pátků, a tak z dnešního pohledu kvalita poněkud pokulhává, přesto je to Francův dobrý film. Špionážní drama s prvky mystery o krádeži tajemného kamene, který dokáže měnit kov ve zlato a lidi v zombie (ty ovšem nikoho nežerou). Trochu jsem se ztrácel v postavách, na můj vkus se i hodně zbytečně mluvilo (německy dabovaný film s anglickými titulky). A tak mezi základní propriety tohoto filmu, stejně jako ostatních Francových, patří hudba a nahá Soledad Miranda.

• 4.8.2012  07:45

Dvě a půl. Nebylo to nakonec tak špatný, ačkoli nejsem moc příznivcem futuristických post-apokalyptických nářezů. Ale pro fanoušky MAD MAXe nutné k vidění. Joe se docela vytáhl, protože v tomto filmu použil i masky na mutanty (sice trochu podoba z Planety opic), odvážné krkolomné kaskadérské výstupy, dokonce pyrotechnické efekty a na závěr přiletěla skutečná helikoptéra. Přestřelky, rvačky různých stylů (zabijácký ninja byl super, spencerovky), hybridní auta. Co mě dostalo nejvíc byla ta telepatie mezi Laurou a Shannonem a hlavně telekineze v podání toho malého chlapce. Jde o takový mix všeho možného, objeví se i nahota. Několik scén je opravdu zajímavých. Takhle by nějak mohl dopadnout Running Man s rozpočtem kolem 5.000 dolarů.

• 1.7.2012  17:40

V čem je rozdíl mezi 40 LET PANIC a tímto filmem? Filmy o samotářských čtyřicátnících jsou jednoduché, zábavné, půvabné a milé, ale v tomto jedna drobná lež, či spíše podvod, způsobí nečekané komplikace. Na rozdíl od pánů režisérů Kevina Smithe (CLERKS) a Judda Appatowa (40 LET PANIC) si Edoardo Ponti nedokázal účelně pohrát s ústředním tématem. Také zde chyběly momenty velkých pravd, tak jak to umí právě výše zmínění režiséři. Zda-li se měl Ponti věnovat problematice úspěšných i pohledných mužů a jejich trablům s navazováním a udržením vztahu nebo vyzdvižení postavení handicapovaného jedince ve společnosti a jejich odvahy v boji se sebou samým i proti většinové společnosti, těžko říci.

• 19.5.2012  05:54

Pro mě zpočátku nepřehledná krimi, která se do druhé poloviny přehoupne s jasnějšími konturami. Hře na špinavého poldu dominuje Číslo 5, které Chuckovi více než zdatně vypomůže v závěrečné přestřelce ve skladišti.

• 16.5.2012  14:36

Dvě a půl. Konečně jeden z těch lepších filmů ze začátků Chucka Norrise před kamerou. Akční souboje už jsou lepší a lépe nastříhané. Uvědomil jsem si, že Chuck vlastně ani moc nehrál kladnou roli (v mém světě není vymahač dluhů pro kasino kladná role). Ani jeho chování mi nepřišlo fair, tak jako Walkerovo :).

• 15.5.2012  17:14

Líbil se mi ten hongkongský retrostyl s jejich působivou hudbou. Souboje jsou špatný a to i v podání hlavního záporáka filmu Chucka Norrise. Děj zmatený až nudně ubíjející. To jsou ale začátky, Chucku. I'm not bruslí, I'm Chuck Norris.