RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 8.8.2012  08:13

Mimořádně hloupý film. Jednu hvězdičku jsem dal za ženské obsazení, které je po většinu času filmu nahé. Dá se to dokoukat, i když jsem si kolikrát klepal na čelo. Už první záběry, jak polonahé Amazonky jedou na koních po francouzském lese, který má jako představovat džungli s naprosto nevhodným hudebním doprovodem, leccos prozrazují. Další záběry nejsou o nic lepší. Liana (jak hezké jméno pro děvče z džungle) dovádí s lvíčetem, jezdí na slonech a jako kámoše má šimpanze. Do toho ty záběry zeber a hrocha z dokumentárního filmu. Tento ekologický thriller umocňuje oděv Liany, který se skládá z kožešin jejich kamarádů zvířátek (skvělé botky z gepardí kůže a pro zakrytí poprsí ocásky lišek nebo jiných podobných šelmiček). Liana mi připomněla film Sheena, královna pralesa nebo Smaragdový les. Vyniknou i dekorace zlata a samotný chrám Amazonek. Ještě, že se procházejí polonahé. O skupině indiánského kmene složeného s černochů a opálených bělochů, protože se tolik černochů prostě nesehnalo, ani nemluvě. Hloupé chování všech zúčastněných korunuje indiánský šaman Kuku, tak toho bych fakt zabil. O Amazonkách se říká, že představují hlavně feminismus. Zde je ještě okořeněn ekoterorismem.

• 6.8.2012  18:02

Jesus Franco opět představuje to, co má nejraději - nahá ženská těla a jejich vášně. Na krátko ostříhané Lině to tolik nesluší, ale to vynahrazují ostatní dívky na klinice, které se oddávají svým vášní a pudům. První část je dějově nudnější, protože divák neví, co se vlastně stalo. Ve druhé polovině už ději porozumí. Zápletka s diamanty mi přišla moc vykonstruovaná, ale pro něco se vraždit musí. Některé dějové zvraty jsou celkem ucházející.

• 4.8.2012  07:25

Opět se černá Emanuelle zúčastňuje vyšetřování organizované kriminální činnosti v podobě obchodu s mladými dívkami. Gang obvykle dívky unese (není nikdy vidět), v aukci je nabízí klientům, a pak už je vidíme, jak je klienti využívají ke svým choutkám. První část filmu odehrávající se v Keni mi přišla jako bezva dovolená celého štábu, fotografování a natáčení do rodinného alba. Docela si štáb užíval skvělé safari a let balónem, asi si to zasloužil, včetně pana režiséra. Druhá část filmu se odehrává v New Yorku. Když pominu krásnou přírodu a scénář, který jsem viděl už několikrát v různém podání, tak za pozornost stojí pouze nahá těla aktérek. Joe si také vypůjčil jednu scénu projížďky New Yorkem k jinému filmu, jak bývá jeho zvykem. Za pomoci kombinace a použití různých záběrů (např. z National Geographic či jiných dokumentů) znamená rozšíření filmu a v mém případě snížení autenticity a kvality. Jedna z nejhorších písní v úvodních a závěrečných titulcích (asi zpívaná tím transvestitou).

• 9.4.2012  14:54

Na tyhle filmy by měl existovat nějaký zákon. Nevadí mi, když se vykrádají hlášky nebo scény z jiných filmů (např. v parodiích), stejně ať se dělají remaky. Ale tyhle nechutnosti bych zažaloval. Vykrádat hudbu z filmů Bruce Leeho i z bondovky Goldfinger, vykrádat zvukovou stopu Bruce Leeho, používat jméno a kopírovat jeho styl jen pro vytvoření jakéhosi filmu, to snad ne. Nebo to asi byla parodie. Protože tak nemožný film jsem dlouho neviděl. Viděl jsem kdysi na VHS, dnes po 20 letech znovu. Jedna hvězda za akční souboje s ninjama a Bolo Yeunga, alespoň toto zůstalo originální. Zbytečná nahota provázela a degradovala celý film.

• 9.4.2012  06:55

Také jsem se nechal zlákat názvem, ale amatérskost provedení se rychle předvedla v plné parádě. Jedna hvězda za hvězdu Yuma Asami. Souboje jsou tak sestříhané, že nikdo nikomu ránu ani nedá. Ostří meče zůstává čisté a lesklé. Opakem čistoty a lesku jsou erotické záběry.

• 3.3.2012  10:10
    Fantom kiler (1998)

Playboy Late Night v ostřejším polském vydání. Pokud nebudu přemýšlet nad sériovým vrahem, který nosí takovou masku, přes kterou nemůže vidět, odpustím kvalitu digitální kamery, nebudu počítat efekty jako je např. prolínání obrazů, odmyslím si aranžmá hudebních videoklipů, tak mi nezbývá, než si pamatovat ta pohledná polská děvčata. To je totiž to jediné, co stojí za vidění. I přesto, že mají plasticky upravené poprsí. Nedoporučuji.

• 2.3.2012  09:18

Dekadentní bakchanálie, při kterých nevadí živá zvířata, roztírání jídla po těle a vylévání pití. Na zámek přijíždí mladík, který chce přemluvit svou milou, aby opustila doupě neřesti. Dobré kostýmy, masky a make-up, který zakrývá zbytečně moc z těch nahých ženských těl. Mladík se nestačí divit, co všichni návštěvníci zámku nevymyslí za perverzity. Bohužel jsem se o filosofii ložnice moc nedověděl, jejich angličtina byla až moc dobrá. Závěr: Nějaké to bičování ke konci. Dokonce bych řekl, že pohledů na bimbáska je snad více než na ženský klín. V hlavní roli mladík, který je snad až tak krásný, že to musí být gay. Jedna vražda. Spousta přemlouvání. Procházky v lese. Hudba vlezlá.

• 27.2.2012  08:19

Toto levné soft-porno s prvky mystiky lze určit pro sobotní deštivé večery. Ve filmu vystupují tři muži, z toho dva jsou v akci. Hlavní hrdina, soukromý detektiv, si to rozdává s každou ženskou, která se na obrazovce mihne. Ani Jacqueline Lovell nezůstává pozadu (známější pod svým porno pseudonymem Sara St. James). Je zajímavé sledovat, jak mladé začínající herečky berou role v erotických filmech, aby se proslavily. Např. Leslie Zemeckis, manželka Roberta Zemeckise (režisér Návratů do budoucnosti ad.) se dnes živí i jako scénáristka a režisérka. Kam až někoho může tělo vynést?

• 25.2.2012  16:25

V tomto filmu je všechno špatně. Jediné, na co se dá koukat, jsou nahé ženy (americká produkce dovolovala v té době vidět pouze tits and butts, nic víc). Skupina amatérských neherců zde ukazuje v levných kulisách jednoho koutu studia, jak se vyrábí film. Ačkoli film je o životě dvou Angličanek v tuniském harému, název a lokace je turecká. Američanům je to stejně asi jedno, když si pletou Česko a Čečensko.

• 14.2.2012  16:00

Nejvtipnější na celém filmu je jeho začátek s varováním, při kterých scénách uslyšíte určité zvuky. To je ještě stmívačka. Pak se ale rozsvítí a vy se těšíte alespoň na sexy kozičky na vesmírné lodi. Pak je střih. Film je o natáčení filmu. Jak může někdo sehnat peníze a v Hollywoodu vyrobit takhle debilní film? Je pravda, že jsem viděl i horší...

• 4.2.2012  08:12
    Fascination (1979)

Anémie (chudokrevnost) byla vždy typickou nemocí lidí, kteří museli popíjet alespoň zvířecí krev kvůli své léčbě. Chuť zvířecí krve přestává stačit a tak se zrodil vampirismus (viz podobně Alžběta Bathory). Tento snímek však není ani příliš krvavý, ani zajímavý. Jedinou perlou filmu je krásná Brigitte Lahaie.

• 13.8.2011  17:37

Adult verze Tarzana a Jane. Tento nízkorozpočtový skvost není ani vtipný ani zajímavý. Jeden veselý moment je ten, že Tarzun překonává cestu lesem nikoli pomocí lián, ale pomocí provazů a počíná si tak neopatrně, že narazí rozkrokem čelně na strom. Vyhledá statnou černošku, aby mu pofoukala bolístku. Rázem vzniká milostný trojúhelník a do toho ten hrozný opičák, který ke všemu obě dvě aktérky tohoto home-videa jako asi znásilní, nebo co. Do celého filmu se míhají prostřihy dokumentů se záběry safari zvířat. Dost mi vadilo, že aktéři neotvírají pusu, ale postsynchron byl ozvučen. Takže by bylo asi lepší, kdyby film byl animovaný. Kdo by chtěl vidět lepší verzi, tak nechť zkusí verzi s Rocco Sifredim od Joe d'Amata.

• 7.7.2011  21:26

Takový mexický instruktážní náborový film pro mladé novicky, s čím vším se mohou potýkat za zdmi kláštera. Boj se svou touhou a se svými přirozenými sklony se dá vyhrát dvěma způsoby. Buď zatvrzele se silnou vůlí plnit Slovo Pána nebo bojovat se Satanem, ať už vnějším nebo vnitřním. Zde nadějná adeptka bojuje proti svému vnitřnímu démonu a zdařile podléhá. Jak vše dopadne, se můžete dozvědět po shlédnutí tohoto díla. Takový velmi slabý odvar filmu Ďáblové (1971) Kena Russella.

• 18.3.2011  15:45

Jeden z nejhloupějších filmů, které jsem kdy viděl. Měla to být bláznivá komedie s trochou absurdního humoru a s přídechem duchařiny podle zásad bermudského trojúhelníku. Žádný gag mě vůbec nepobavil, jen jsem kroutil hlavou, pro koho je film určen. Minimum herců, dokonce v první třetině jen dva. Ptám se, jak je možné, že takovéto filmy mohou vzniknout. Protože to byl poslední film z mých 200 filmů od DVD Edice, jsem rád, že jsem to po roce přežil. Od nynějška budu sledovat jen kvalitnější filmy. Jedna hvězda za námět (který jsem si musel doplnit sám) a vytrvalost a odvahu herců, s jakou se pustili do výroby tohoto braku.

• 2.10.2010  18:44

Mladý italský architekt přijíždí na krásný tropický ostrov. Brzy je však sveden přitažlivou Janine (24-letou Laurou Gemser). O nic jiném film není. Tak jako v každém filmu s Laurou se střídají záběry krásné přírody a Laury. Zajímavostí je jen, že je to Lauřin první film. Film má mnoho společných rysů s ostatními jejími filmy ze série Černá Emmanuelle. Vlastně tento je podobný třetímu dílu - La Spiaggia del desiderio. Rozdíly jsou jen v tempu vyprávění, nižším rozpočtu a ve faktu, že Emmanuelle se jmenuje Janine. Ačkoli název filmu může naznačovat, že je v něm hodně sexu, opak je pravdou. Dokonce i scény jsou kratší, než by se dalo očekávat. Proto tento film je podle dnešních měřítek docela nudný. Ještě jedna zajímavost je ve filmu: střet katolictví a voodoo s místními rituálními tanci domorodců. Takže jediným důvodem, proč jsem si tento film pustil je, že jsem chtěl vidět první film Laury Gemser.

• 15.7.2010  07:02

Film, jehož schéma už jsem viděl mnohokrát. Kluk přijde z basy (škoda jen, že nemluví o tom, jak by chtěl zůstat čistý), je spontánní, potkává se svým bratrem, právníkem, který pracuje pro místního mafiána. Ten chce už několik let získat lukrativní pozemky ve městě a tak neváhá mučit, vydírat a zabíjet majitele oněch nemovitostí. Kluk udělá dojem na šéfa mafiánů svou výmluvností a jednáním (asi se to naučil v base) a tak chodí spolu se rváči vybírat peníze nebo je nutí podepsat smlouvu o prodeji. Chová se tak přátelsky, že všechny dostává na svou stranu. Podaří se mu vybudovat si důvěru u šéfa dětského krizového centra a jeho dcery a tím se zapojuje do jeho ochrany a proti plánům mafie. Film je lehce předvídatelný.

• 5.7.2010  07:37
    Ohnivá řeka (TV film) (2008)

Pokud chcete vidět film s 5 lidmi, přičemž jeden z nich je náš známý Ian Ziering, máte možnost. V tomto filmu má Ian na sobě záchranářský oděv s dýchací maskou, mluví odborně o vulkanologii a k tomu se snaží vychovávat své dvě děti a usmířit se s manželkou. Tedy něco, co v Beverly Hills neuvidíte. Je k vidění, jak střílí protilavinovou střelou do vodní přehrady, první ránu netrefí, druhou musí trefit jeho syn a Ian s vyceněnými zuby potvrdí znovu synovu střelu do téhož místa. Efekty nestály za nic (postupující láva, herci před fotografií přehrady). Jednou z věcí, které jsem nerozuměl byl sopečný popílek, který tloukl na dům a na auto jako kroupy (ale jen někdy) a druhou věcí byl hrozný dabing jeho dcery Emy. Hlášky jsou úžasný, proto doporučuji koukat se na film jako na zábavný film o tom, jak jedna psychicky labilní rodina zachraňuje město před erupcí podzemní sopky. Je dobře, že ostatní lidé nejsou vidět ...

• 28.6.2010  14:37

Tak tenhle film si pamatuji z koloběhu VHS, jakých na konci osmdesátých let bylo docela hodně. Všechny si byly velmi podobné. Na začátku 90. let bylo těchto podobných filmů ve videopůjčovnách celá řada.

• 8.6.2010  16:18

Mr. Lamas natočil dva filmy za cenu jednoho: THE SWORDSMAN a GLADIATOR COP z roku 1995. Oba filmy jsou stejné.

• 28.5.2010  08:18
    Mezi světy (2005)

Ztracený jsem byl i já. Čekal jsem na konec, abych věděl, co to mělo všechno znamenat. Vzhledem k tomu, že film má kolem 80 minut, několikrát uvidíte flashbacky, tak o moc nepřijdete.

• 25.5.2010  16:34

Výprava čítající zhruba 20 lidí včetně J. Prochnowa (hraje jen do poloviny mistra kouzelníka mladého Merlina), krásné scenérie přírody a oškliví animovaní draci, kteří např. vznikají i po vypití dračí krve člověkem. Chce to nemyslet na některé záludnosti scénáře. Objeví se i jiná pověst o Excaliburovi a samotném Merlinovi.

• 21.4.2010  15:47

Do poloviny snímku by to byla (až na drastické vraždy) hezká pohádka, ale od druhé poloviny hodně věcí postrádalo logiku. Např. když Estella přesekne popravčí sekyrou řetěz, používá dýmovnice ze směsi bylin, nebo když netvor má víc síly než obávaný troll. Ze všech herců se mi líbily záporné postavy knížete a čarodějnice. Těm to nejvíc slušelo, na rozdíl od rtu Estelly. A je fakt, že dívat se na jednu chatrč ve vesnici skoro celý film, je už opravdu moc. Někteří z komparzistů se mohli alespoň líp tvářit, beztak šlo o kamarády z produkce, příbuzné a známé.

• 18.4.2010  20:07
    Konec světa (2008)

První část filmu je zajímavější než zbytek, resp. nabízí víc možností realizace trikových efektů. Za pár dolarů máte jenom onkologickou kliniku na opuštěné ulici, geofyzikální středisko s blikajícími žárovkami na pozadí, polystyrenový strop a zdi, pod kterými hynou lidé a generála (žena-muž).

• 18.4.2010  19:49

Když bude vhodná nálada, tak se to dá. Sice účast známějších herců je jen malá, vybrat lepší Mexičany asi ani nelze. Já jsem film viděl v dabingu komplet, takže jsem všemu rozuměl. Film má být komedie o jedné bláznivé noci, kdy hlavního hrdinu stíhají gangsteři. Přitom vtipy a gagy tam byly, ale záleží na hercích, kteří je neuměly zahrát. Navíc hrdina z LA potká v Mexico City svého otce, což mi přišlo divný a k tomu se tam vrátí za exotickou tanečnicí místo kariéry. Takže je to asi film o tom, že máte dodržovat 3 pravidla v Mexico City a vybrat si cestu za svým srdcem. Asi ...

• 4.4.2010  08:09

Pěkný film pro mladé skauty a skautky). Příběh mladého chlapce, který přitahuje problémy (už jako malý zabil svého otce v autě, když ho nechal řídit). Problémy v basketbalovém družstvu ho diskvalifikují i v životě a ve škole, což chlapec nelibě nese a tak si připevní piercing, nalakuje si nehty na černo a postaví kohouta jako svůj vzdor vůči společnosti. V autě pak sejme poštovní schránku, což je prý federální zločin a šerif (jeho dědeček) mu dá na výběr, buď sjede řeku nebo půjde do basy. Na vodě, doprovázen audionahrávkami rad a životních příběhů od svého dědečka (vždycky rada seděla na to, co on přesně dělá), zažije nějaké to dobrodružství, přemůže 2 zloduchy, kteří omylem unesou jeho milovanou dívku (ani nevím proč). Hlavní je že, za těch pár mil na vodě se úplně změní, dívka se do něj zamiluje a všichni jsou na něj hrdí.

• 17.3.2010  21:29
    Anakonda (2008)

Ač zajímavý námět, pak by se v lepší produkci mohl stát shlédnutelným. Proč Anakonda? Těžko říct. Tento snímek jsem v polovině hrací doby začal brát jako parodii, protože snad není myšlen vážně. Dialogy nestojí za nic. Něco mi unikalo, ale asi nejsem sám. Když už je pomsta uvalena na skupinu, proč to odnáší i někdo jiný? A o samotném závěru jen pomlčet - asi došla škvára. Jedna* za námět a parodii. DMX se totálně ztrapnil.

• 16.3.2010  21:14
    Air Force 2 (2006)

Pokud vám nevadí, že letadlo je jen model, že výbuchy jsou jen světelné záblesky a počítačová animace, že střely dopadají na zem v jiném úhlu, že závěr filmu není na moři, ale na jezeře a že Mariel Hemingway je chlap, pak se to dá docela dobře zkouknout. Televizní film odehrávající se v džungli s minimalistickou "predátorskou" hudbou, obrovskými chybami na straně partyzánů a neskutečně makabrózního US viceprezidenta a jeho přítelkyně z tajný služby, která si počíná jak MacGyver. Někdy nevím, jestli má koule viceprezident nebo jeho ochránkyně.

• 19.12.2012  15:15
    Black Snake (1973)

Příběh o vzpouře černošských otroků na jednom z karibských ostrovů se vymyká tvorbě Russe Meyera. Ne že by chybělo násilí, ale celý film je jedna velká nuda, a to bez nahotinek, a s pro mě neznámým hereckým ansámblem nemeyerovského trademarku. Navíc jsem film viděl v původním znění. Mluví se v něm nejen anglicky, ale i francouzsky. Black snake ve filmu představuje černý bič, který uměla použít paní Suzy Walker, jakožto správcová plantáže. Žánrově film patří mezi dramata s rasistickým tématem. Kdyby to natočil někdo jiný, třeba Jess Franco, možná by to dopadlo líp.

• 10.8.2012  07:56
    Kanibalský sex (1980)

Nezbývá než se vším zde napsaným plně souhlasit. Proč se raději Franco nevěnujeme svému tématu erotických excesí a zoufale se pouští do hlubin kanibalského masakru?!

• 6.8.2012  17:45
    Incubus (2002)

Byl jsem velmi zvědav na to, jaký film dokáže vytvořit Jesus Franco po třiceti letech od své nadprodukční abnormality. Byl to děs. Atmosféra Francových filmů je fuč. Jediné, co zůstalo, byl jeho hudební vkus. Vše ostatní bylo příšerné. Incubus je opak succuby, tedy mužský démon, který napadá ženy ve spánku a vyčerpává z nich energii. To už Succuba z r. 1968 byla alespoň o něčem. Příběh jsem nepochopil, Lina Romay v 48 letech nahá už nevypadá nijak vábně, ale odvaha jí rozhodně nechybí. Herci příšerní. Anglický dabing lze v pohodě zachytit, protože ten samotný stojí za to.