RetroMan

Twitter: RetroMan

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 26.12.2019  16:10
    Rabid (2019)

Ve srovnání s Cronenbergovým filmem z roku 1977, ze kterého sálala ponurá atmosféra a beznaděj, je Rabid (2019) jeho moderní verzí a musím přiznat, že mě zaujal snad i více než originál. Zvláště umístění hlavní hrdinky do světa módy a proměna jejích vlastností byla konfrontována s unylostí její původní herecké představitelky. Původní film se zaměřil zejména na šíření epidemie, ale tento remake se tak více přibližuje současnému vnímání konzumní společnosti zaměřené na egoismus, hamižnost a dokonalost.

• 29.11.2014  15:07
    Not Cool (2014)

Když jsem přežil prvních pět minut, říkal jsem si, na jakou blbost se to zase budu dívat. Nakonec se z toho vyklubala příjemná "romantická" komedie plná *fuck*shit*ass*tits* slovních výronů, která mi připoměla filmy Kevina Smithe nebo filmy se Sethem Rogerem a spol. Je to po delší době zase taková moderní verze sladkobolných pokusů, náznaků a nevyřčených vět, jejichž tématy jsou láska, přátelství a sex. Shodou náhod shlédnuto dva dny po Dni díkůvzdání.

• 16.7.2015  14:19
    Bostonské tornádo (TV film) (2013)

"Tahle bouře trvá nanejvýš minutu, dvě." Vražedná tornáda jsou zpět, a jsou větší, krvelačnější a velkolepější. Plymouth Rock to utrhlo i se základy a rozdrtilo jím budoucí nadějnou hvězdu juniorské NBA (škoda, že jsme neviděli, kam dopadla ta starostlivá průvodkyně). Edukačním videem a faktografickou smrští naprosto o(u)věřitelných dat akčně nabitý počátek. Pokud se do filmu vžijete a ponoříte se do něj se vší vervou, zápalem a tvrdohlavostí, tak vám kanadský režisér podobných pseudokatastrofických scénářů globálního oteplování na objednávku Ala Gorea přinese nebeskou do nebe volající zábavu. Bývalý profesor na Harvardu a expert na bouřky spolu se svým spolužákem, mužským TV rosničkou (rosňákem) a policejní seržantkou se pustí do nebezpečné záchrany bostonského přístavu a posléze i celého města v boji s arogancí všech úřadů, včetně hydrometeorologického ústavu a Federal Oceanic Agency (což je vlastně agentura NOAA). Kromě bambardujících balvanů a blíže neidentifikovatelných nestálých ledových kulí (počítačových střel a polysteryrenových replik) se nevyhneme ani lidským emotivním zážitkům z prostředí rodičovství, partnerství a jiných sociálně laděných dramat. Odtud pochází i originální název filmu, se kterým přišel rosňák - Stonados - ve filmu přeloženo jako tzv. střelnádo. Trochu mi to připomínalo vybíjenou, resp. zabíjenou. Celkem sympatičtí herci a prima hlášky. Škoda, že chyběla nějaká vyšinutá postava s excentrickým chováním, jednáním a vystupováním, případně vyloženě hloupá postava. Nakonec se prokoušeme až k vymyšlení záchranného plánu s dramatickým nasazením vlastního života, rodinné objetí a splněná záchrana svých bližních i vzdálených a radostný konec apokalyptické regionální přírodní katastrofy! Muck. Doporučuju shlédnout jen znalcem a fanouškem podobných kategorií odvážných filmů nebo alespoň po týdenní abstinenci jakýchkoliv o třídu lepších filmů.

• 11.11.2013  18:30

Ve stylu Spielbergova Poltergeista a módní vlně paranenormálních utilit další zlý dům na samotě (všechny strašidelný domy vypadaj stejně) u lesa. Za to, že jsem se několikrát lekl, může hlavně nadstandardní vybavení postprodukční dílny a hlasité děsuplné zvuky, které jsem vždycky ale očekával, ale nevěděl jsem, které to budou. Závěr byl vynikající (proto zvedám na 3 a 1/2). Tři důvody, proč film není třeba vidět aneb závěrečné poučení z filmu: 1) Nikdy nehrajte hru na slepou bábu s tleskáním v novém domě, který ještě neznáte. 2) Pár metrů čtverečních sklepních prostor navíc není důvodem k radosti, jak jsme dostali banku s prodejem domu do kolen. 3) Už mě nebaví, jak si malý děti najdou svoje imaginární duchařské kamarády a hrajou si s nimi.

• 24.10.2014  06:57

Určitě nejde o komerční komedii k popukání, ale spíš o film o přátelství, hledání (ne)naplněné lásky, touze po majetku a penězích, který nabízí i námět k zamyšlení nad konzumním a alternativním způsobem života. Těšil jsem se na Melissu Rauch, ale její štěk v roli prostitutky mě hodně zklamal, potažmo by mě zajímalo, kdyby se ujala hlavní ženské role místo Laury Ramsey. Zach s často zhuleným Owenem nezklamali, zejména Zackovo chování bylo jako vždy výstřední. Co mě zklamalo, byla role Laury jako Benovy macechy, který jsem od začátku věřil, že chlapům předvede jiný způsob života, podobný místním amišům, ale ze který se fakt vyklubala pěkná parazitující mrcha.

• 13.1.2014  07:24

S vypětím všech sil jsem dokoukal tento skvost a těšil se hlavně na přítomnost Armanda a Erica. Pan režisér a jeho první větší filmařský počin, opřený o jím napsanou knihu. Dále jsou koproducenty pořadu jeho manželka a sám velký herec Casper. Jinak co se týče dvou výše zmíněných postav, tak Armand vystupuje ve filmu třikrát asi tak na 2-3 minuty. A Eric v roli zahradníka se objeví taky třikrát, ale vždy jen na 5 vteřin. Herečka v hlavní roli Barbie Castro zde na ČSFD není ani uvedena, ale je těžce pracující žena a producentka, jak jsem zjistil na IMDb. Jinak obě herecká esa Casper a Eric mě začínají zajímat, protože v případě Erica účinkovat v několika filmech ročně je fakt záhul. Zatímco Casper stihne jen 3-6 filmů ročně, tak Eric např. v roce 2013 stihl účinkovat v 36 filmech a dvou seriálech.

• 11.8.2014  14:01
    Dark Tourist (2012)

Film bych rád doporučil všem těm, kteří stejně jako já, mají zalíbení v životech ztroskotanců, looserů, vyděděnců a samotářů, a mají zároveň zvláštní zálibu v psychopatických zločincích. Po 12 letech jsem viděl Melánii v dalším filmu, co naplat, s věkem a vzhledem se blíží konec její kariéry, pokud nějaká ovšem existovala (ani se Toníkovi nedivím, že jí pustil k vodě). Mě film překvapil, včetně pro mě neznámé tváře Michaela Cudlitze v hlavní roli a Pruitt Taylor Vince patří k mým oblíbeným hercům, neboť jeho role v těchle filmech pasuje jako prd3l na hrnec.

• 1.7.2012  17:40

V čem je rozdíl mezi 40 LET PANIC a tímto filmem? Filmy o samotářských čtyřicátnících jsou jednoduché, zábavné, půvabné a milé, ale v tomto jedna drobná lež, či spíše podvod, způsobí nečekané komplikace. Na rozdíl od pánů režisérů Kevina Smithe (CLERKS) a Judda Appatowa (40 LET PANIC) si Edoardo Ponti nedokázal účelně pohrát s ústředním tématem. Také zde chyběly momenty velkých pravd, tak jak to umí právě výše zmínění režiséři. Zda-li se měl Ponti věnovat problematice úspěšných i pohledných mužů a jejich trablům s navazováním a udržením vztahu nebo vyzdvižení postavení handicapovaného jedince ve společnosti a jejich odvahy v boji se sebou samým i proti většinové společnosti, těžko říci.

• 13.4.2012  16:57

Pro mě další z těžko hodnotitelných filmů. Zvrácený Max (z animáku Mary a Max) hraje jednu z nejodpudivějších rolí, jaké jsem kdy viděl a asi si to pěkně užívá. Tolik násilí, zabití, mučení a perverzního tvoření jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl. Po SALÓ, SRPSKI FILMU a SCRAPBOOKU přichází HUMAN CENTIPEDE II a já se zájmem i znechucením napjatě sledoval.

• 2.12.2012  08:26

Opět výborné herecké obsazení, neustálá akce nebo napětí, občas skvělý vtípky, povedená taškařice s CGI pavoučky. Jim se po nepříliš vydařených filmech opět vrací k tomu, co se naučil od svého mentora Rogera Cormana, a předvádí nám svůj svět zmutovaných zvířat a boj lidí s nimi o holé životy. Plastové zbraně (herci museli se samopaly hezky rumplovat, protože až poté se přidávaly na počítači záblesky výstřelů, u samopolů ještě pochopím, ale u pistole?), cákance lidské i pavoučí (???) krve. Víc bych se pobavil, kdyby pavoučci byly loutky, kdyby neexistovalo modré plátno a počítačové efekty. Ale jinak skvělé, budu se snažit udělat titulky.

• 10.10.2012  15:40
    Posedlost (TV film) (2011)

Mně se tyhle televizní dramatické story docela líbí. Pokud se odehrávají v hezkém prostředí se sympatickými herci, příběh má hlavu a patu a je alespoň trochu realistický.

• 15.7.2012  09:07

Torrente je úžasně zvrhlej (ex)polda v celé sérii. Po prvním shlédnutí jsem moc nechápal, ale ty gagy a hlášky mi nedaly spát. Musel jsem to vidět ještě jednou a dal jsem si záležet. Stálo to za to. V každém díle má za partnera ještě většího blba, než je on sám, na kterým se ma(so)chisticky vyřádí. Politicky nekorektní smršť oplzlých hlášek nemá chybu. Ačkoli v každém díle hlavní část filmu ztrácí svou sílu, tak Santiago Segura v každém svém dalším výstupu všechno dožene. Skvělé úvodní titulky a závěrečná akademie. Milé překvapení. Kdyby neměl Sacha Baron Cohen dostatek peněz a žil ve Španělsku, kdo ví?

• 10.3.2012  16:41

Je krásná, je mladá, je sexy, je gothic, je cool a umí to s parapletem. Krásná Rina Akiyama alias Yuki na cestě pomsty za smrt své matky a zmrzačení svého otce. Fantastické bojové souboje a choreografie, skvělá hudba, spousta krvavých efektů, krví zbrocená kamera, řinčení katan. Yuki chce vyřídit pět lidí, kteří se podíleli na smrti její matky. Nejlepší souboj: na střeše s komandem Kamikadze. Nejujetější scéna: terč č. 4 Lady Elle. Poslední souboj s Masatem mě sice tak nenadchnul, zato vyústil v konec, který jsem rozhodně nečekal.

• 16.3.2013  16:23
    Kdo je Clark Rockefeller? (TV film) (2010)

Po nikterak zajímavém startu i finále ve stylu kanadských thrillerů vysílaných v nedělním prime timu na TV Barrandov, se film slibněji vyvíjí ve flashbekových vzpomínkách a dává nahlédnout do plánů zosnovaných mistrem přetvářky a převleků, tak jako jsem měl možnost vidět v lepších snímcích, jako jsou CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ nebo I LOVE YOU, PHILLIP MORRIS. Mínusem je kvalita televizního zpracování, ale plusem je výkon Erica McCormacka, i když nijak oslnivý, ale alespoň vás nutí sledovat děj do konce. Pro dokreslení skutečného příběhu jen dodávám, že Christian Gerhartsreiter byl navíc v březnu 2011 zatčen a v říjnu 2012 obžalován za dvojnásobnou vraždu manželů Sohusových. http://www.reflex.cz/clanek/lajk/44286/nejvetsi-podvodnik-vsech-dob-vydaval-se-za-rockefellera-a-zil-z-penez-od-bohatych-zen.html

• 8.7.2011  18:30
    Srbský film (2010)

Je to první (možná poslední) film, který nemůžu hodnotit na pomyslné škále totálního braku a skvělých filmů, které jsem viděl víc než pětkrát. Možná si jej budu muset pustit ještě jednou a dívat se na něj jako na film. A to si určitě tenhle film zaslouží. Protože podle emocí tenhle film hodnotit nemůžu. Naposledy jsem u tohoto postupu přemýšlel nad SALÓ, ale v něm jsem viděl alespoň obžalobu zvůle nacistických pohlavárů. Bohužel jsem ve stejný den viděl i film KVĚTINA A HAD, což je k výše zhlédnutému večerníček pro dospělé.

• 26.4.2010  17:18
    Krutá zkouška (2009)

Na levných filmech je zajímavé sledovat jak pár herců se vůbec nepotkává ani nejsou v kontaktu s jinými lidmi. Romantická večeře ve dvou v restauraci, Leslee dostala cenu Fotografka roku a vůbec nic nebylo vidět, ani žádní kompars. Střih špatný, námět romantický.

• 21.4.2010  15:47

Do poloviny snímku by to byla (až na drastické vraždy) hezká pohádka, ale od druhé poloviny hodně věcí postrádalo logiku. Např. když Estella přesekne popravčí sekyrou řetěz, používá dýmovnice ze směsi bylin, nebo když netvor má víc síly než obávaný troll. Ze všech herců se mi líbily záporné postavy knížete a čarodějnice. Těm to nejvíc slušelo, na rozdíl od rtu Estelly. A je fakt, že dívat se na jednu chatrč ve vesnici skoro celý film, je už opravdu moc. Někteří z komparzistů se mohli alespoň líp tvářit, beztak šlo o kamarády z produkce, příbuzné a známé.

• 23.8.2012  07:04
    Město v plamenech (TV film) (2009)

Na těchhle filmech je úžasný, jak se nechá za pár dolarů vytvořit iluze katastrofického filmu. Mně se docela tyhle levný prkotiny líbí, člověk se pobaví. Sídlo kalifornské guvernérky bylo skvělý, úplně jsem si v té pidikanceláři představil Arnolda. Další zajímavostí bylo, že všechny kancelářské přístroje byly vypnuté a nesvítily, obrazovky počítačů chrlily nesmyslná čísla a grafy. O počítačově vytvořeném ohni (i když asi byly použity i skutečné záběry z lesních požářů v Kalifornii) a detonace způsobené roztřesením kamery ani nemluvě. Musím obdivovat herečky, protože naučit se takový text a ještě ho odříkávat nad nic neříkajícími tabulkami, je skvělý výkon (a hlavně jim to slušelo). Krásný bylo sledovat ty charaktery postav. Sice bylo vidět, že se nikdo ani nezapotil, což byla škoda. Nakonec se náhlý a nevysvětlitelný vzrůst teploty vysvětlí nahromaděním methanových plynů, za které může těžba ropy a zemního plynu v jižní Kalifornii. Největší bombou bylo, že ty dvě holky v laboratoři B, na které nezbývají peníze, se zabývají vyřešením problémů celosvětového hladu?!?!

• 9.4.2012  06:55

Také jsem se nechal zlákat názvem, ale amatérskost provedení se rychle předvedla v plné parádě. Jedna hvězda za hvězdu Yuma Asami. Souboje jsou tak sestříhané, že nikdo nikomu ránu ani nedá. Ostří meče zůstává čisté a lesklé. Opakem čistoty a lesku jsou erotické záběry.

• 10.3.2012  17:01

Po celkem zdařilé jedničce plné akce, kde měl na starosti bojovou choreografii Go Ohara přišla nudná dvojka. Dokoukal jsem jí jen proto, že jsem se chtěl dozvědět, jak to celé dopadne. V obou dílech je výborná hudba a krásný Japonky, zejm. Eri Otoguro v kovbojským klobouku a spodním prádle se dvěma katanami. Ve dvojce už moc akcí není, více se mluví a chodí po krajině. A propos krajina, ta mi nejvíce vadila na obou dílech. Souboje na louce u lesa nebo v opuštěné továrně, chtělo by to město. Těch digitálních krvavých efektů je ve dvojce tolik, že mě to už přestalo bavit. V jedničce se mi líbily, ve dvojce je jich přehršel. Film podle konzolové hry http://www.youtube.com/watch?v=92HfnSqW_ts. Zombie ve dvojce jsou pružnější a akčnější, takže se umí prát, uhýbají a skáčou.

• 9.12.2012  08:39
    Urychlovač zkázy (TV film) (2009)

Podobný filmy mě sice baví (např. filmy Tibora Takácse), ale tenhle kousek mi do mé skládačky nezapadl. První polovině filmu jsem nerozuměl, ve třetí čtvrtině jsem se neorientoval a v poslední části jsem se nudil. Už jsem si zvykl na levné počítačové simulace a obrazy, už jsem si zvykl na roztřesení kamery při každé detonaci nebo otřesů země. Už jsem si zvykl, že herecké výkony nebudou nejlepší (nebýt Davida, Rajiho a toho arabskýho teroristy, nehodnotím dvojici centerfolds), tak by nezbylo na co se dívat.

• 19.11.2012  18:16
    V síti lží (TV film) (2009)

Už si skoro připadám jako žánrový specialista na kanadské thrillery vysílané na Barrandově v nedělním prime-timu. Shlédl jsem i tento skvost a musím podotknout, že docela koukatelný, i když za některý sekvence bych střihači ustřihnul kabel. Jedná se o počítačový thriller ozdobený ukrájením malých částek peněz z finančních převodů, které nakonec dávají velkou sumu (PAST) a neustále se přesouvají na jiné účty. Když už se ke konci rýsuje rozuzlení, nastane nečekaný zvrat. Slečna Abigail Turner, která je vysoce postavenou počítačovou odbornicí na vývoj nového neprůstřelného bankovního systému se zamiluje do chlapce jménem Josh, ze kterého se náhodou vyklube známý a úspěšný počítačový hacker. Jenže jeho auto vybuchne a tak smutná Abigail se pustí sama do zkoumání děr v jejím bankovním systému. Ozve se jí další počítačový hacker Spider (trochu připomíná Ženu, která kopla do vosího hnízda) a přes vzájemné antipatie/sympatie se jim podaří najít důležitou stopu k osobě, která si celý kšeft objednala.

• 1.12.2012  06:28

Pokud bych chtěl uvést klady filmu: tak by to byly tyto: charismatický Tony Todd, příběh podobný Bladeovi, výběr ženského obsazení (doktorka Van Helm, detektiv O'Hara, Nikki 7 a zejména Melissa Brasselle a její striptýz), působivé intro. Mezi negativa patří to ostatní: akční sekvence, triky na úrovni pohádkových příběhů, mužské herecké obsazení, místa natáčení.

• 17.3.2010  21:29
    Anakonda (2008)

Ač zajímavý námět, pak by se v lepší produkci mohl stát shlédnutelným. Proč Anakonda? Těžko říct. Tento snímek jsem v polovině hrací doby začal brát jako parodii, protože snad není myšlen vážně. Dialogy nestojí za nic. Něco mi unikalo, ale asi nejsem sám. Když už je pomsta uvalena na skupinu, proč to odnáší i někdo jiný? A o samotném závěru jen pomlčet - asi došla škvára. Jedna* za námět a parodii. DMX se totálně ztrapnil.

• 19.3.2010  07:56
    Až na dno (2008)

Zelená prý uklidňuje, tak co provádí s lidskou psychikou khaki? Tenhle film mi připomněl některé díly JAGu nebo Námořní vyšetřovací služby. Vražedná a podezřívavá psychóza se vrací i z války v poušti domů, do rodiny. Film odkazuje na skutečnou událost, kterých se stalo několik po návratu z války. Nejde o akční válečný film, ale film odehrávající se v a v okolí vojenské základny. Vojenská šikana jako výcvik a společné pitky vojáků na jedné straně, na druhé odhodlání a odvaha.

• 7.4.2012  15:49

Ne úplně tak špatný film, docela se mi líbil. Už jsem si zvykl na létající ninjy, mizející ninjy, ale tady se objevují i nové triky. Líbilo se mi i prostředí a vizuální stránka filmu. Nelíbil se mi však někdy střih, zpomalené, ale jakoby rozmazané záběry. I na zvukovou složku akčních šarvátkových filmů jsem si zvykl, ale co mi do uší bylo, že se kolikrát ani meče nesetkaly, ale řinčelo to jako ve slévárně druhotných kovů. Dvě a půl.

• 18.4.2010  20:07
    Konec světa (2008)

První část filmu je zajímavější než zbytek, resp. nabízí víc možností realizace trikových efektů. Za pár dolarů máte jenom onkologickou kliniku na opuštěné ulici, geofyzikální středisko s blikajícími žárovkami na pozadí, polystyrenový strop a zdi, pod kterými hynou lidé a generála (žena-muž).

• 25.5.2010  16:34

Výprava čítající zhruba 20 lidí včetně J. Prochnowa (hraje jen do poloviny mistra kouzelníka mladého Merlina), krásné scenérie přírody a oškliví animovaní draci, kteří např. vznikají i po vypití dračí krve člověkem. Chce to nemyslet na některé záludnosti scénáře. Objeví se i jiná pověst o Excaliburovi a samotném Merlinovi.

• 3.9.2012  17:20
    Milující manželka (TV film) (2008)

Dvě a půl. Dobrý televizní thriller, i když na některých místech ztrácí dech. Pohlední herci, nablýskaná auta, atraktivní prostředí. Film o jedné zlatokopce, která se odvážila jít přes mrtvoly, ale nakonec pohořela.

• 6.6.2010  17:13

Tento film je průměrný. Obsah je předvídatelný, ale mě film bavil od začátku do konce. Akorát bych hlavního hrdinu vyměnil rovnou za Armanda a mohlo to být lepší.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10