RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 23.6.2010  20:50
    Na útěku (2006)

Od druhé poloviny příběh o tom, jak dvě holky se octnou v kocovině na molu, bez peněz a mají potřebu se osprchovat a najíst a napít se. Tak se pokouší krást, lhát, svádět a nic z toho se jim nepovede.

• 9.12.2012  08:09

Výborný film, který je zaměřen na rozplétání důvodů a provedení útoků z 11. září 2001. Již nesledujeme výkony charakterních a odvážných hasičů nebo mužů na palubě uneseného Boeingu, ale jednoho odvážného židovského novináře a jeho investigativní práci. Bylo skvělý vidět, jak americká mašinérie si za svůj problém může vlastně sama svou neokoloniální politikou, nečistými obchody a touhou po světovém míru. Při bližším pohledu na islámský teror také brzy zjistíte, že muslimský Džihád je podobný tomu americkému. Film také ukazuje, že Usáma s kalašnikovem v pákistánské jeskyni jen stěží mohl zorganizovat tak masivní operaci, a že tak za celou akcí stojí někdo jiný. Tak jako Waqar Islam. I běžný pěšák může nosit jméno svého padlého vůdce a tak dál šířit jeho misii. Muslimské celosvětové bratrstvo roste a kapitalismus se hroutí.

• 11.7.2010  07:19

Lance Henriksenovi role kapitána Silvera seděla, ale co naplat, točit v interiéru plavbu lodě s houpavou kamerou a přihlouplými dialogy, to chtělo něco víc než odvahu. Překřtil bych kapitána Silvera na kapitána Morgana a pak by se to dalo snést, podobně jako ženské obsazení. Hudba byla špatná a šermířské souboje doprovázené tribal technem už mi přišly jako výsměch. Román jsem ještě nečetl, ale věřím že je plný napětí, dobrodružství a krásných scenérií. Tento film je postrádal.

• 18.3.2011  15:35
    Zyzzyx Road (2006)

Kdyby alespoň vydržel ten humor z prvních patnácti minut, mohlo to být celkem dobré. Po zábavném začátku přijde pasáž věnovaná nudě se stále dokola se opakujícími scénami napadení automobilu "mrtvolou" a v poslední části jde o čistokrevnou schizofrenní orgii se vším všudy.

• 14.9.2010  16:16

Ačkoli český distributor zvolil název filmu, který již v kinech s lepší odezvou a vtipnou zápletkou v roce 1994 běžel, nebyl to hloupý příběh. Katheryn Winnick je okouzlující, zatímco Jeremy London mě neokouzlil ani omylem. Těšil jsem se na vzájemný propletenec vztahů a těl, ale tak cudný snímek jsem dlouho neviděl. Nikterak se mi nezamlouvala scéna, kdy rozrušená manželka vkročí do třídy svého manžela a přede všemi studenty vede trialog spolu se svou milenkou a konkurentkou. Ze zajímavého tématu se vyklubalo ponaučení, že někdo na milostný trojúhelník má žaludek a někdo nemá. Kvůli tomu si není třeba stanovovat pravidla.

• 9.3.2012  16:54

Čekal jsem víc. Film je konceptualistický od začátku do konce. Je to konceptualistický film o konceptualistických mladých lidech žijících své krátkodobé konceptualistické životy určen fanouškům konceptualismu, z nichž nejkonceptualistištější je Mr. X a jeho každodenní proměny. Postmoderní, avantgardní film o volné lásce, svobodné (resp. falešné) identitě, drogách a Carpe Diem. Někdy mi to připomínalo Trierovy Idioty. http://www.mezipatra.cz/2007/aktuality/konceptualisticky-zivot-az-do-dna.html

• 17.3.2010  21:19
    Ambulance (TV film) (2005)

Pěkný napínavý film z dánské produkce, téměř bych přirovnal k některým dílům Kobra 11. Dva bratři, jeden je opakem druhého. Svízelná situace se sháněním peněz na léčbu matky, jejíž manžel zahynul při dopravní nehodě, risk se záchranou života muže v ambulanci, sblížení mladšího z bratrů se zdravotní sestřičkou, dělá z nevydařené loupeže film, který se nese v duchu lidské pomoci a rozpoznávání hodnot.

• 23.3.2010  16:11
    Bouře (2005)

Tenhle film je pro mě překvapením. Film plný napětí, akce a fantasy. Morální ponaučení: Nepůsobit jiným lidem utrpení.

• 4.4.2010  08:09

Pěkný film pro mladé skauty a skautky). Příběh mladého chlapce, který přitahuje problémy (už jako malý zabil svého otce v autě, když ho nechal řídit). Problémy v basketbalovém družstvu ho diskvalifikují i v životě a ve škole, což chlapec nelibě nese a tak si připevní piercing, nalakuje si nehty na černo a postaví kohouta jako svůj vzdor vůči společnosti. V autě pak sejme poštovní schránku, což je prý federální zločin a šerif (jeho dědeček) mu dá na výběr, buď sjede řeku nebo půjde do basy. Na vodě, doprovázen audionahrávkami rad a životních příběhů od svého dědečka (vždycky rada seděla na to, co on přesně dělá), zažije nějaké to dobrodružství, přemůže 2 zloduchy, kteří omylem unesou jeho milovanou dívku (ani nevím proč). Hlavní je že, za těch pár mil na vodě se úplně změní, dívka se do něj zamiluje a všichni jsou na něj hrdí.

• 28.5.2010  08:18
    Mezi světy (2005)

Ztracený jsem byl i já. Čekal jsem na konec, abych věděl, co to mělo všechno znamenat. Vzhledem k tomu, že film má kolem 80 minut, několikrát uvidíte flashbacky, tak o moc nepřijdete.

• 30.5.2010  16:55

Hodně lechtivá komedie, o tom že jedna lež může změnit život všem účastníkům milostného čtyřúhelníku. Drobná účast tří známých herců filmu moc nepomohla. Jde to shlédnout, ale někdy se zdá, že autoři se vyžívají ve svých erotických fantaziích natolik, že zapomínají na pointu.

• 31.5.2010  10:43

Když jsem poprvé zahlédl tvář mladého Andersena, tak jsem měl obavy, že se na jeho obličej budu muset koukat až do konce. A to se stalo. Jeho uplakaný obličej mě doprovázel po celý film a navazoval ve mně úzkostlivé stavy. Andersen má podle mého opravdu svou kapku šílenosti v krvi po svých předcích, protože s těmi jeho ranými verši by se nezavděčil ani dětem v mateřské školce. Ale musím říct, že kdyby neměl jeho mecenáš (ředitel divadla) dobré srdce, tak by se těžko z Hanse stala výrazná osobnost a Bůh ví, zda-li by to bylo dobře nebo ne. Tak jako tak, tento film se hodí pro promítání ve školách, kdy se z chudého negramotného dítěte stane Hans Christian Andersen. Alespoň ta školní docházka je znázorněna tvrdým herbartovským stylem, za což jsem byl vděčný.

• 31.5.2010  20:25

Tenhle film byl alespoň s modelkama. Ale protože je nemám rád, tak jsem se na to chtěl s chutí podívat. A bavil jsem se, jak se dovedou i ty holky samy sobě zasmát, tak to se docela povedlo. Gayové jsou taky povedený, akorát ten závěr nestál za nic, ale o to nešlo. Šlo o to udělat si výlet s holkama na Kostariku a tam si to užít.

• 2.6.2010  19:17

V tomto filmu nechybí ani krimi zápletka nebo mystery prvky. Však se také točil v tajemném St. Peterburgu. První pecka - matka (v podání Anne Archer) si počíná jako kdyby dělala soukromé očko už od dětství. Na všechno přijde a vyrazí, směr Rusko. Druhá pecka, která na mě čekala, byl chlapec tulák, který ke všemu němý, trpí předtuchami, takže si brzy padnou do náruče. Děj prozrazovat nebudu, ale byl jsem rád, že jsem byl asi ve druhé polovině filmu 15-20 minut napnutý jak v nějakým lepším thrilleru, zato konec jsem vůbec nepochopil. Asi toho mystery bylo na mě příliš.

• 9.7.2010  15:11

Moc pěkný mrazivý thriller o snaze zakomplexovaného mladíka obstát ve svém prvním vážném vztahu. Zřejmě se každý mladík snaží udržet si své děvče "za každou cenu". Leila Arcieri je moc krásná, a tak mi ji přišlo o to víc líto. Bylo mi ale dopředu jasný, jak to asi dopadne, protože Johnova labilita z něj úplně crčela. Myslím, že to je i dobré ponaučení pro děvčata - perfekcionismus je svinstvo.

• 9.11.2013  16:05
    Zakázaná tajemství (TV film) (2005)

V rámci kanadských televizních thrillerů pro mě představuje FORBIDDEN SECRETS spíše podprůměr. Průměrný film obsahuje nejen jednodušší zápletku ať už s očekávaným koncem nebo bez něj, ale hlavně se mi vždy líbí atraktivita prostředí, fyzický vzhled hlavních i vedlejších aktérů a zajímavost, která mě vtáhne do filmu. Tento snímek, u kterého nic, co by mě přitahovalo, neobsahuje a s častými flashbacky mezi ty průměrné nepatří.

• 13.7.2010  07:53
    Bez rozkazu (2004)

Novodobý ruský válečný akční film o tom, jak Kozáci (jako chrabrý národ odporující i samotnému Stalinovi) likvidují ustupující Němce v západních Čechách (ačkoli se točilo všude možně). A tak sledujeme skupinku kozáckého bratrstva, jejich hrdinství a udatnost, jak postupně po lesích snižují počty Němců i sebe samotných až do bodu Omega.

• 12.4.2010  11:49

Jako pohádka to byl hezký kouzelný příběh. Občas byla i sranda, zvláště majitel pohřebního ústavu mě dostával svými morbidními hláškami. Jako zaměstnankyni keramické dílny bych maminku rodinky nechtěl, protože je roztomile "mimo".

• 18.4.2010  19:55
    Kazatel (2004)

Mě se film líbil a bavil až do konce. Díky ději od druhé poloviny 70. let to byla koukatelná záležitost. Zase film, kde nikdo nemá mobilní telefon a notebooky, vždycky je spolehnutí na Rusy a není spolehnutí na Jugoslávce. Nakonec se to všechno vyřeší vraždou, protože kdo nezabije jako první už nezabije nikdy. Ale hlavně nikomu nevěř !!!

• 1.3.2012  14:52

Tenhle thajský nářez se skvělou hudbou, lacinými triky, vtipnými gore efekty a dobrými hláškami u mě vyhrává o dost více než Wild Zero. Podle názvu jsem nejdříve tipoval nějakou parodii na Stars Wars, ale jde o virus SARS, který dělá z mrtvých lidí krvelačné zombie. Hrdina Khun Krabi je vyslán otcem unesené dívky do mrakodrapu, kde ji drží gangsteři. Gang se skládá ze samých přitroublých blbů v čele se svým šéfem, který za výkony svých svěřenců rozhodně nezaostává. Khun je ve všem nejlepší, gentleman každým coulem, čistý a neposkvrněný. Jeho mistr je jeho protikladem a tuto dokonalou dvojici doplňuje unesená dívka Liu a dr. Diana, která chce vyzkoušet svá antiséra. V mrakodrapu je však časovaná bomba. I když skvělou zbraní je laserový meč Jediho, takový dálkový ovladač taky není k zahození :).

• 21.4.2010  15:57
    Kruh temnoty (TV film) (2004)

Nemusím se moc dívat na klučičí kapely. Když jsem vydržel i tohle, myslel jsem si, že alespoň budou k vidění nějaký scény satanistických rituálů, obřadů černé mše a kanibalistických hodokvasů. Kromě olizování si prstů ve filmu nic neuvidíte. Film obsahuje podprůměrný klučičí videoklip a to je asi tak všechno. Jedno ponaučení mi z toho plyne: Showbusinness je svinstvo.

• 16.5.2010  16:29

Erotický film to není, spíš film s hvězdičkou. Nezávidím chlapům, co si vezmou ženskou závislou na sexu. Hodně špatný dabing postavy sex-terapeutky!

• 6.7.2010  09:20
    Ostrov příšer (TV film) (2004)

Návrat obřích oblud z klasických hororů. Lacinost výpravy a triků vás donutí se smát stejně tak i dialogům a bláznivým charakterům postav. A to je to jediné. Elektře to sluší, s tím problém nemá. Alespoň že MTV připravila koncert pro fanoušky a k tomu si ještě stihli zablbnout.

• 7.7.2010  08:36

Pěkný thriller. Je vidět, že i za málo peněz lze udělat napínavý film od začátku do konce. Já jsem byl spokojen.

• 29.7.2013  06:07
    Pravidla lásky (TV film) (2004)

Slabší tři, které někdy nemají daleko ke dvou *. Protože jsem pesimista, co se týče partnerských vztahů, tak jsem se rád podíval na zpackanou přípravu svatby a dodržování nepsaných pravidel. Bohužel to skončilo happy-endem, jak se na americký film sluší a patří. Dokonce se i pár rozvádějících opět vrátil k sobě. Pokud nemyslím na realističnost a slabší televizní výkony a máte slabost k opačnému pohlaví, rozcházíte se nebo si rozmýšlíte svatbu, tak směle do toho.

• 3.11.2014  07:57
    Smrtící lekce (TV film) (2004)

Přímočarý, dějově jednoduchý, předvídatelný a lehce napínový thriller kanadské televizní produkce vysílaný v hlavním nedělním čase na TV Barrandov. Pokud se chcete nastartovat na nový pracovní týden, je to neškodné jako teplé mléko před spaním. Na film jsem se podíval hlavně kvůli Erice, která po letech nabrala větší objem, jinak mi jí bylo líto, že zrovna hraje takovou mrchu. Až na několik příběhových lapsů se to dalo zhlédnout až do konce, což u některých podobných filmů vysílaných toutéž stanicí v témže čase nejde. Líbí se mi, když hlavní záporná postava se správně chová jako psychopat, když jí sekunduje prostředí a nahrávají okolní postavy. Volare, oh oh oh, cantare, oh oh oh, voláme, oh oh oh, kurare, oh oh oh, je fatale, oh oh oh.

• 8.2.2011  16:03

Jakési pokračování filmu BEZ ROZKAZU s chrabrým Kozákem Serbou. Ruští filmaři umí točit válečné filmy, k tomu jim dobře slouží bohatý zdroj válečného materiálu v podobě zbraní, uniforem, vojenských ploch a celkové atmosféry početné, leč řádně vyschlé Armiji. Rozvědčík Serba, příslušník kazašského národa na penzi, je přizván na vojenskou akci, při které Ruská Armija provádí vojenské cvičení, při kterém narazí na jednom ostrově v bažinatém mokřadu na německé dálkově řízené minové pole. Ačkoli paradesantní jednotka Ruské Armiji by totéž musela zvládnout zneškodnit také, sledujeme Serbu, jak vzpomíná na jednu ze svých četných dobrodružných válečných operací na tomto místě v roce 1944.

• 16.3.2010  21:00

K tomuhle filmu by měla napsat komentář nějaká holčina, protože je to film o holkách a pro holky. Jako chlapeček jsem se něco dozvěděl o holčičkách, alespoň ve filmu. Film, který je k vidění v televizi v různých variacích o dámský partě. 6 points je název bodový diety (tu holky asi znají, prostě za jeden den můžete sníst maximálně 12 bodů, přičemž klobása a pivo je asi tak za 15). K filmu: holky si vyrážej, nezadaná alkoholička Michelle balí jednoho za druhým, přitom si to zkusí i s Patrikem, snoubencem její kamarádky Aničky. Michelle to prozradí Petře, Petra to neřekne Aničce. Přitom se mají všichni rádi. Petra otěhotní se svým přítelem Izákem, který je bez práce, a tak přemýšlí o budoucnosti. Aničku její přítel Patrik tak dlouho mlátí, až ji jednoho dne požádá o ruku. Témata stará jako film sám, ale dalo se to vidět. Prostě holčičí odpovědi na holčičí otázky současné doby: Alkoholismus ano - ne, promiskuita ano - ne, dítě ano - ne, nechat se mlátit a ponižovat ano - ne.

• 1.1.2014  14:58
    Fallo! (2003)

Ještě, že Mistr použil v tomto filmu povídkový rámec, neboť koukat na některé jeho filmy od začátku do konce, bez rychloposuvu by bylo opravdu úmorné. Takže já bych film nehodnotil nějak zle, jako povídkový je koukatelný. Výběr héreček je věc jiná, pro někoho nejvyšší slast, pro někoho jiného balast. V subžánru erotických pohledů a průniků je film průměrný, ocení ho spíše Tintovi příznivci. Nevím, zda-li na základě právě zhlédnutého se pustím do dvou titulků k jeho filmům, co jsem si plánoval.

• 6.7.2010  09:14

Příběh smolaře, který se vrátí z USA bez peněz a k tomu před odletem navíc opustil svou snoubenku. Příběh o tom, jak se snaží vydřít nějakou tu libru obklopen podivnými kámoši a zaplétající se do podivných transakcí. Příběh o tom, jak dokáže zpětně ukecat svou milou, aby zrušila zasnoubení s jiným a odjela s ním do USA a otevřela si tam vlastní autoservis s pumpou. Dojemné.