RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 28.12.2012  15:54

Začínající režisér a scénárista Noah Baumbach je jistě nadějnou tvůrčí postavou pracující na jiném než hollywoodském smetišti. V Brooklynu se odehrávající milostný příběh suplujícího učitele na střední škole Lestera (pokouší se psát) a jeho nové přítelkyně Ramony (průvodkyně v muzeu a studující doktorát umění). Lester je však žárlivý a velmi rád studuje Ramoniny bývalé partnery. V tomto případě v New Yorku úspěšného spisovatele Dashiella. Dashiell navštěvuje terapeutickou skupinu a proto Lester neváhá do této terapeutické skupiny také vstoupit a podvodně se vydávat za svého přítele Vince, čímž se vše začíná komplikovat, jakmile pravé příčiny chování všech zúčastněných vyplouvají na povrch. Allenovsky laděné neurotické (ne však patologické) Lesterovo jednání připomíná myšlenky každého muže, který jednou zapřemýšlí o kvalitě bývalých vztahů své současné milenky. Bohužel se film snaží odpovídat na všechny Lesterovy otázky, což je na škodu. Poučení: žena a muž vnímají vztah rozdílně a to jak jsme se chovali ve vztazích v minulosti ovlivňuje naši budoucnost, přičemž poučení z chyb není nikdy zajištěno.

• 26.10.2012  13:37
    Pistolník (1997)

Ačkoli nejsem příznivcem westernů, tento se mi líbil. Podle mě má všechny hlavní znaky dobrodružného filmu: málomluvný hrdina, muž činu, který napravuje příkoří a trestá hříšníky. Michael Dudikoff jako bývalý válečný hrdina, který při útěku ze zajetí připraví o život 14 vojáků se setká s patnáctým v saloonu a k tomu v městečku Kinston, kterému vládne železnou pěstí banda Krantsových lidí.

• 27.2.2012  08:19

Toto levné soft-porno s prvky mystiky lze určit pro sobotní deštivé večery. Ve filmu vystupují tři muži, z toho dva jsou v akci. Hlavní hrdina, soukromý detektiv, si to rozdává s každou ženskou, která se na obrazovce mihne. Ani Jacqueline Lovell nezůstává pozadu (známější pod svým porno pseudonymem Sara St. James). Je zajímavé sledovat, jak mladé začínající herečky berou role v erotických filmech, aby se proslavily. Např. Leslie Zemeckis, manželka Roberta Zemeckise (režisér Návratů do budoucnosti ad.) se dnes živí i jako scénáristka a režisérka. Kam až někoho může tělo vynést?

• 18.11.2012  07:03
    Demolice (1996)

Myslel jsem si, že Bruce Willis v Nakatomi byl příklad nejodvážnější hrdiny-drsňáka se skvělými hláškami. To jsem ale ještě neviděl Demolition High s Corey Haimem. Corey trochu přibral (hrál sedmnáctiletého ve svých 25) a přebral štafetu po Willisovi. Film je plný skvělých hlášek a nesmyslných akcí do takové míry, že mě fakt pobavil. Melissa Brasselle je kus. Nejlepší scéna: ve školní a keramické dílně, a i ten výbuch modelu školy byl povedenej. Hlavním mottem filmu je, že aby americká střední škola mohla úspěšně čelit teroristům, musí se snažit získat alespoň jednoho ozbrojeného žáka, gaunera z Bronxu, vtipného mazaného drsňáka. Ponaučení: Pero je silnější zbraň než meč.

• 17.4.2010  21:36
    Jezero hrůzy (1996)

Zlo přichází. Spíš zlý (ze slovenštiny špatný) film přichází. Corey Haim mi není sympatický (R.I.P.), a skupinky teenagerů mi jdou také na nervy. Nic se neděje skoro celý film.

• 13.6.2012  06:59
    Klauni (TV film) (1996)

Příjemná a milá konverzační komedie dvou pánů, kterých si moc vážím, i když každého pro něco jiného, což spolupůsobí o to více zajímavěji. Smíchy jsem se sice nepotrhal, ale počet vtipů a arogantních narážek převyšuje stopáž celého filmu. Film mám s titulky, proto zde ještě více působí komika a účinek slovních obratů a hříček.

• 24.1.2014  04:53

"Třetí" pokračování filmu mě roztrpčilo ještě víc než druhý díl. A to zejména z toho důvodu, že Alex vypráví svůj šampiónský příběh svému synovi (což je hezké na rodinný film, ale když se neobjevuje žádná jeho žena a ve druhém díle z jednoho závěrečného polibku čáp nebo nějaký jiný pták nepřiletí --- já teda kroutím hlavou). A druhou, ještě horší skutečností, je začátek filmu, který mi připoměl x-té pokračování BEST OF THE BEST, ve kterých hlavní hrdina nakope prdel všem na potkání. Neměl by být přínos bojových umění ve filmu i v tom, že ukazuje cestu nekonfrontace a bojové scény nechávat jen na přesných a dobře načasovaných místech, jakým je např. turnaj? Jinak mě taky pobavil ten výcvik u Sunova bratra - práce na rodinné farmě s buvoly, tanec s kobrou, chytání šípů naslepo, 10 kliků a 5 shybů (některé záběry se zopakovaly), rozštěp anebo odmítnutí thajské masérky :) A hlavní záporák, Zvíře, mohl být taky lepší.

• 24.1.2014  04:41

Asi právě proto, že je sensei Bernhardt velmi fyzikálně nápodoben jedné akční star ze země ovocných piv, dostal nabídku účinkovat v pokračování legendárního filmu, který se odehrával jako tajný závod v Hongkongu. Zápletka a takřka většina bojových scén je identická, jen na odchylku v hlavním hrdinovi. Hlavní hrdina není důstojný voják, ale nedůstojný intrikánský obchodník s uměním, který se dostane do thajskýho krimu za krádež meče, která je hlavní trofejí, světe div se, právě v připravovaném Kumite. Ve vězení potkává nejvyššího mistra "metalového údu", bojová aréna leží v Bangkoku a Chong Liho nehraje výborný Bolo Yeung, ale Ong Soo Han jako Démon (vedlejší zato výborná role v Králi kickboxerů), který, zase světe div se, je dozorcem ve výše zmíněném krimu. Tak po tomto počátku jsem byl zklamán a posléze i nasrán, když jsem viděl, že se managerem Kumite (ten název mě sral už tehdy) je pivař Ray Jackson (Donald Gibb). No a pak už to bylo lepší, alespoň na ty souboje se dalo dívat. Bojová choreografie: Philip Tan.

• 8.2.2011  16:13
    Windsorský protokol (TV film) (1996)

Tento film, kdyby byl natočen ve větší produkci, by stál za to. Napínavý příběh, i když s nedotaženými zkratkami, které by film jinak mohl nabídnout. Je třeba se zamyslet nad tím, že nacističtí pohlaváři opustili Německo a v zahraničí pod jinými jmény se schovávají ve státní správě, ve vládě, ve finančních institucích, ve kterých se podílejí na uzurpátorství moci, o kterou přišli. I Oskar Schindler nebyl žádný mírotvůrce a tak není divu, že všichni přeživší držitelé moci chtějí učinit svému egu za dost.

• 17.11.2012  14:32

V prvních dvou třetinách jsou k vidění jen otřepaná westernová klišé. Scénky, odehrávající se ve filmovém westernovém městečku, saloonu a pokojích bordelu začínají nudit. V poslední třetině film míří ke svému cíli, a to pomstě za vraždu jedné ze sester, děvky a kleptomanky. Představitel hlavní role mi nějak nesedl, a tak jediné, na co se dalo koukat, bylo ženské obsazení (Kelly LeBrock - exmanželka Stevena Seagala, Rochelle Swanson a Kimberly Kelley). Přestřelky a další akční scény, včetně hudby, jsou tak odfláknuté, že postrádám i nějakou tu nahotinku. Škoda.

• 10.3.2010  15:06
    Gladiator Cop (1995)

Ty bojové scény, což mělo být asi největší lákadlo tohoto díla, mohly být lepší. V těchto filmech moc o děj nejde, ale alespoň ta bojová choreografie! Lorenzo Lamas je policista s nočními můrami, navíc je reinkarnací Alexandra Velikého, se kterým má několik staletí nevyřešený konflikt jeho protivník v podání stařičkého Jamese Honga. K tomu nás Odpadlík seznamuje se svou schopností po doteku těla vcítit se do posledních okamžiků zavražděného. Jako policista se zúčastnil nelegálního vražedného souboje (hlavně že předtím svému kolegovi, který vyhodil kelímek z okna auta řekl: Víš, že to je nelegální). Říká se, že záleží na střihu. Opravdu některé scény, kde se vzaly, tu se vzaly a sám velký Lorenzo po jedné scéně sdělil divákům: Museli mi něco dát do pití, proto jsem se probudil ráno v autě. Jo a šerm mu fakt moc nejde. Nejhorší je ta skutečnost, že film THE SWORDSMAN z roku 1993 obsahuje stejné scény a je vlastně o tom samém.

• 17.4.2010  21:30

Jako drama o přežití to bylo docela zajímavý, herci museli hrát. To co bych od toho očekával, se splnilo - zlo je v každém z nás.

• 19.1.2014  18:16

Hle, jak jednoduché je v USA natočil film. Na tsunami vyvolané zvýšenou nabídkou po mlátičkových béčkách, Seagalovým Patriotismem a Walkerovým rangerstvím se Phillip Rhee ujal režie (na co něco takovýho studovat) svého akčního spektáklu, ve kterém odsoudil ty špatné chlapce s holými lebkami a zálibou v armádních výprodejích, vyburcoval a přesvědčil všechny rednecky vůkol. K tomu mu dopomáhej Bůh! Amen.

• 5.7.2010  07:46

Tento film je plný napětí, místy i humoru a až na ten happyend dobře koukatelný. Oficiální text distributora je mírně zmatečný, tak tedy. Celý film se odehrává v domě rodiny, kterou obsadí teroristé, aby odsud plánovali svůj útok na amerického ministra zahraničí, kterou touto místní dánskou vesničkou projíždí. K tomu jsou nablízku i spolužáci Frederika, se kterým společně přemohou komando zabijáků. Rodiče nejsou uneseni, jsou stále doma, akorát tatínek stále spí. Prostě dobře stravitelná krimi pro děti. Alespoň se děti naučí, kde mohou vyhledávat informace a k čemu je morseovka.

• 17.11.2012  14:14

Pán šelem vyšetřuje spolu s policistou Rikerem vraždu a defraudaci 70 miliónu dolarů, a tak se nechá lapit do osidel královny erotických B thrillerů. Na chvíli se objeví mnohem lepší Julie Strain a komická figurka patologa taky nemá chybu. Zápletka je poměrně zdařilá, hudba pohodová, takže Jimovi vše kazí jen Mark Singer.

• 13.10.2012  13:41
    Amoklauf (1994)

Z počátku výborné, pak nudné s několikerým osvěžením v podobě otcovraždy, onanie a závěrečného vyhlazení. Ty zpomalované, zdlouhavé záběry podpořené klasickou hudbou snímku taky moc nepřidaly. Našel jsem zde hodně popkulturních odkazů, ale jako jeden z mála postmoderních filmů o odcizení stojí za vidění.

• 8.12.2010  21:43
    Mafiánský synek (1994)

Všechno špatně. Byl by to ale zřejmě nejlepší díl Joeyho seriálu Dny našeho života.

• 4.4.2013  17:58

3,5 * Dlouho jsem otálel pustit si tento film, protože nejsem fanouškem 1. předlouhých filmových vyprávění a 2. historických, kostýmních a válečných výprav s puškami a bodáky. Po úporném začátku, kdy jsem shlédl právě všechny tyto hlavní nepohody jsem se vžil do mladičké a krásné Lucy a jejího vztahu ke kapitánovi tak vroucně, že jsem nevěřil sám sobě. Poutavý, jemný příběh, který vyvažuje chvíle štěstí s chvílemi rodinných neštěstí napsal život sám a Diane Lane mohu poděkovat za příjemně ztrávených 170 minut.

• 26.10.2012  13:20

Vítejte na Dinosauřím ostrově plném hot&sexy kočiček z Penthousu, které nemají ještě žádnou zkušenost s mužem. Chudinky dívčiny jsou trýzněny dinosaury, jejichž nejvyšší nadsamec (The Great One) si žádá pravidelně jednu jako oběť na usmířenou. Do toho u ostrova ztroskotá vojenské letadlo s rádoby vojáky, jimž bych nevěřil ani, že to jsou vojáci, natožpak že jejím budoucím úkolem je zachování lidského rodu. Kdoby si pomyslel, že nechat si vytetovat smajlíka na paži bude znamenat uctívání božstva prsatými amazonkami. Dvojice Wyn+Ray vyprodukovala zábavný soft erotický videoklip, ve kterém kdyby nebylo dinosaurů, obřího vejce i samotných vojáků, bylo by se na co koukat a nic ostatního by nevyrušovalo.

• 25.2.2012  16:01

Čtvrtý díl mých oblíbených šprtů neměl podle mého názoru ani vzniknout. Nejlepší byla určitě jednička. Po ní se mi nejvíc líbila trojka. Dvojka byla slabší, nejvíc to pokazil ten tank na konci. O čtyřce bych ani nemluvil, myslím, že jsem se ani nezasmál, i když pokusy o vtipy zde byly.

• 26.10.2012  08:38

Milé překvapení v podobě erotického thrilleru s kapkou horor/mystery. Pokud jste fanoušci Shannon Tweed a jejích erotických thrillerů, přijdete si na své, ačkoli přichází na scénu později. Ve srovnání se Sandahl Bergman, která má akorát tak hezké nohy a zadek, vítězí Shannon na plné čáře (na total-gymu to umí). Filmem se míhají známé postavy, jako např. vymahač dluhů a výpalného Chad McQueen (syn Stevea) a jeho šéf, zlý muž Henry Silva. Jen ten hnus v tý sklenici mohl být hezčí, zmutované embryo jakéhosi člověka-zvířete bylo dost nechutný. A nakonec se všichni postřílej a filmu je konec.

• 13.5.2012  15:50
    Donato a dcera (TV film) (1993)

Podprůměrná krimi s mým oblíbeným Charlesem Bronsonem, který v roli detektiva Donata pátrá spolu se svou dcerou, která mu je nadřízenou, po stopách psychopatického vraha jeptišek. Na celém filmu jsou nejlepší vstupy vraždícího maniaka a naopak rozbor rodinné situace u Donatových je na celém snímku to nejhorší. Charles si už konečně zahrál roli dědečka, což celému příběhu dodává punc nostalgie a vzpomínek na jednoho z největších drsňáků filmové historie. Jakoby tento film nahrával vzniku poslední Bronsonovy série Rodina policajtů.

• 18.1.2014  16:06

Naprosto zbytečný pokračování původního filmu, hloupý scénář s ilegálními zápasy a ještě hloupější scénky, ve kterých se střídají rodinné momentky s rádoby dramatickými akcemi. Založit film jenom na tom, že Tommy Lee umí bojová umění (a v první části se všem líbil a lidi to zkrátka chtěj) a v závěrečných soubojích ho nechat špatně natočeného, špatně sestříhaného (myslím záběry, ne vlasy) s průměrnou bojovou choreografií, s německým kulturistou, vychováván indiánskou babičkou --- to nemůže dopadnout dobře. Ano, pro Erica Robertse je to standardní filmová škatulka, ke které patří. Souhlasím s Tommym: "Koloseum se zavírá!". Hurrrá, ale proč jsou ještě další díly?

• 14.9.2012  18:01

Byl by to vynikající film, kdyby ho nedokončoval Franco. Snad nejlepší výběr obou hlavních představitelů, jaký jsem kdy viděl. Přesně podle knihy. Rytíř smutné postavy jako vyšitý. Komu se líbila kniha (mě moc) a hlavně její donkichotský námět (mě ještě víc), neudělá chybu, když si film pustí. Bohužel sestříhaný materiál a dál zpracovaný Francem přibíjí vady na kráse.

• 8.6.2010  16:18

Mr. Lamas natočil dva filmy za cenu jednoho: THE SWORDSMAN a GLADIATOR COP z roku 1995. Oba filmy jsou stejné.

• 26.10.2012  08:26

Skvělé "béčko" od Krále "béček". Mix hororu a erotických scén kombinující holky z Penthousu s animovanou příšerkou a okolo stojícím Davidem Carradinem. Z těch třech nejsličnějších děv byla pro mě nejzajímavější ta čtvrtá, Monique Gabrielle, o které se mi bude ještě zdát. Občas povedené vtipy, krvavé efekty, ale hlavně téměř po celou dobu odhalené uklízečky.

• 1.4.2012  16:36
    Red Force 6 (1991)

Série Red Force, nebo ať už jí distributor nazval jakkoli (Yes, Madam nebo In the Line of Duty), představuje další akční hongkongskou podívanou s mnoha souboji, kaskadérskými výkony, honičkami, přestřelkami a detonacemi. Nejlepší díl série je se Cynthií Rothrock a Michelle Yeoh a jejich finální souboj na konci prvního dílu (podle producentů druhého dílu) je jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Pořadí od nejlepšího je pro mě: 1 nebo 2, 4, 5, 3 nebo 6. Trojka nenabízí moc akcí a vadilo mi použití stejných jmen hrdinů z dvojky a když už ani tohle hlava nebere, tak se objeví herec Michael Wong, který v předchozím díle zemře. Šestka se snaží o více humoru, který čerpá z rozdílu mezi Hongkongčany, Tchajwancem a kontinentálním Číňanem s rudou knížkou. V šestce se mi nelíbil střih akcí a některé scény nebyly precizně zvládnuté. Čtyřku bych ohodnotil 3 a 1/2, pětku slabší trojkou. Celá série je lepší než Ultra Force. Výběr neboli náhrada Cynthie Khan za Michelle Yeoh se povedl a obě jsou skvělé.

• 25.10.2012  15:43

Troma a Fred Olen Ray se spolu podílely na vzniku tohoto kusu. Protože nejsem fanouškem těchto a podobných dobrodružných fantasy filmů typu "meč & magie", nedokážu si tento film moc vychutnat. Jedná se o typickou Tromu a pro její fanoušky velmi dobrý film. Co mě naštvalo, bylo v jeden den vidět stejné scény souboje dinosaurů ve dvou různých filmech. Fred opět použil záběry z filmu Planet of Dinosaurs (1977). Předtím jsem však viděl The Phantom Empire, ve které jsou tyto scény znovu. Pro mě osobně velmi slabý film, jediné, na co jsem se vydržel dívat, byla půvabná Heidi Paine v roli Meliny. Šermířské souboje, kterých je ve filmu poměrně dost, také nestály za hodně, i když už jsem viděl i horší.

• 14.2.2012  16:00

Nejvtipnější na celém filmu je jeho začátek s varováním, při kterých scénách uslyšíte určité zvuky. To je ještě stmívačka. Pak se ale rozsvítí a vy se těšíte alespoň na sexy kozičky na vesmírné lodi. Pak je střih. Film je o natáčení filmu. Jak může někdo sehnat peníze a v Hollywoodu vyrobit takhle debilní film? Je pravda, že jsem viděl i horší...

• 12.1.2015  14:04

Tahle lehká oddychová noir detektivka o záměně sledovaného objektu a nasazení jednoho soukromého očka na druhého měla dobré herecké obsazení, prostředí a podmanivé jazzové melodie, ale na mě tolik nezapůsobila. Takové dvě a půl hvězdy.