RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

1 3 6 7 8 9 10 následující >>
    • 5.4.2010  09:51
    Dopis z cely smrti (1998)

Nápad vytvořit film z vězeňského prostředí nemá obvykle chybu. Na pošetce byl nápis "Opravdový psycho thriller" Jediný opravdový psycho, co jsem měl možnost vidět, je sám Autor. Když jsem v titulkách četl jméno Bret Michaels téměř v každé kolonce: produkce, scénář, režie, střih, hudba a hlavní role, tušil jsem co mě asi čeká. V ostatních rolích účinkovali jeho přátelé, příbuzní a štáb. Pro příznivce hard rocku a Bretovy hudby to bude ke koukání a to v jeho snímku vystoupili Charlie Sheen (20s scéna při zatýkání) a Martin Sheen (2min role otce na návštěvě v cele). Jako promo ke svému novému albu to Bret nemohl udělat lépe.

• 5.4.2010  09:35

Dvě * jsou za pohled na obě představitelky (zejména na G. Turner a za její rozkošnou naivitu) a námět. O baseballových kartičkách nic nevím, ale taky je to loupež, akorát že bych asi za 20.000 dolarů nikoho nezabil, kdežto Steven zabil 3 lidi.

• 5.4.2010  09:17
    Dlouho hledaný syn (TV film) (2006)

Pěkný námět, ačkoli nereálný. Ten film má mnoho chyb, ale když jsem se nechal vtáhnout do děje a pocitů matky, hledajíc svého syna, tak jsem si u filmu příjemně odpočinul.

• 4.4.2010  08:09

Pěkný film pro mladé skauty a skautky). Příběh mladého chlapce, který přitahuje problémy (už jako malý zabil svého otce v autě, když ho nechal řídit). Problémy v basketbalovém družstvu ho diskvalifikují i v životě a ve škole, což chlapec nelibě nese a tak si připevní piercing, nalakuje si nehty na černo a postaví kohouta jako svůj vzdor vůči společnosti. V autě pak sejme poštovní schránku, což je prý federální zločin a šerif (jeho dědeček) mu dá na výběr, buď sjede řeku nebo půjde do basy. Na vodě, doprovázen audionahrávkami rad a životních příběhů od svého dědečka (vždycky rada seděla na to, co on přesně dělá), zažije nějaké to dobrodružství, přemůže 2 zloduchy, kteří omylem unesou jeho milovanou dívku (ani nevím proč). Hlavní je že, za těch pár mil na vodě se úplně změní, dívka se do něj zamiluje a všichni jsou na něj hrdí.

• 2.4.2010  16:46
    Divoká jízda (2007)

Amatérsky natočený snímek se špatným závěrem. Role středoškolského učitele jako naoko správného bojácného chlápka se vymkla kontrole. Nějaká oceněná hudba, to je sice pěkný, ale chtěl bych vidět, na kterém nezávislém festivalu film exhiboval.

• 25.3.2010  17:09
    Britannic (TV film) (2000)

Příjemný napínavý film, i když s dopředu tušeným dějem. Zklamala mě spíše zde napsaná hodnocení. Viděl jsem různý kraviny, ale čas u tohohle filmu mi příjemně utekl.

• 23.3.2010  16:11
    Bouře (2005)

Tenhle film je pro mě překvapením. Film plný napětí, akce a fantasy. Morální ponaučení: Nepůsobit jiným lidem utrpení.

• 23.3.2010  16:00

Výborný film, který by podle mého názoru mohl být promítán pro školy. Neboť se v blízkovýchodních konfliktech téměř nikdo nevyzná (možná ani původní obyvatelé), tak tento film přináší ucelené informace bez házení viny z Židů na Palestince a obráceně. Výbuchy jsou samozřejmě laciné, ale o ně nejde, jde o historicko-dokumentární roli. Vztah mezi dvěma přáteli na obou stranách barikád přesně ukázal, jak tento spor může skončit. Zajímavý je postoj členských států OSN k vyhlášení Izraele, kdy každý hlasující stát si přihřívá polívčičku a aby nezklamal své chlebodárce, volí jako oni. Potažmo pak intervence USA a SSSR při vyjednávání o příměří. Vzhledem k tomu, že vztah mezi Izraelem a USA není jako vztah matky a syna, ale spíše jako učitele a žáka, tak se mi jednání a činy Židů nezdály tak košer. Ve filmu mi připadalo, že činy Židů jsou vždy oprávněné, ale co když to tak úplně není pravda? Možná to pramení díky obavám z militantních muslimů.

• 19.3.2010  07:56
    Až na dno (2008)

Zelená prý uklidňuje, tak co provádí s lidskou psychikou khaki? Tenhle film mi připomněl některé díly JAGu nebo Námořní vyšetřovací služby. Vražedná a podezřívavá psychóza se vrací i z války v poušti domů, do rodiny. Film odkazuje na skutečnou událost, kterých se stalo několik po návratu z války. Nejde o akční válečný film, ale film odehrávající se v a v okolí vojenské základny. Vojenská šikana jako výcvik a společné pitky vojáků na jedné straně, na druhé odhodlání a odvaha.

• 17.3.2010  21:29
    Anakonda (2008)

Ač zajímavý námět, pak by se v lepší produkci mohl stát shlédnutelným. Proč Anakonda? Těžko říct. Tento snímek jsem v polovině hrací doby začal brát jako parodii, protože snad není myšlen vážně. Dialogy nestojí za nic. Něco mi unikalo, ale asi nejsem sám. Když už je pomsta uvalena na skupinu, proč to odnáší i někdo jiný? A o samotném závěru jen pomlčet - asi došla škvára. Jedna* za námět a parodii. DMX se totálně ztrapnil.

• 17.3.2010  21:19
    Ambulance (TV film) (2005)

Pěkný napínavý film z dánské produkce, téměř bych přirovnal k některým dílům Kobra 11. Dva bratři, jeden je opakem druhého. Svízelná situace se sháněním peněz na léčbu matky, jejíž manžel zahynul při dopravní nehodě, risk se záchranou života muže v ambulanci, sblížení mladšího z bratrů se zdravotní sestřičkou, dělá z nevydařené loupeže film, který se nese v duchu lidské pomoci a rozpoznávání hodnot.

• 16.3.2010  21:14
    Air Force 2 (2006)

Pokud vám nevadí, že letadlo je jen model, že výbuchy jsou jen světelné záblesky a počítačová animace, že střely dopadají na zem v jiném úhlu, že závěr filmu není na moři, ale na jezeře a že Mariel Hemingway je chlap, pak se to dá docela dobře zkouknout. Televizní film odehrávající se v džungli s minimalistickou "predátorskou" hudbou, obrovskými chybami na straně partyzánů a neskutečně makabrózního US viceprezidenta a jeho přítelkyně z tajný služby, která si počíná jak MacGyver. Někdy nevím, jestli má koule viceprezident nebo jeho ochránkyně.

• 16.3.2010  21:00

K tomuhle filmu by měla napsat komentář nějaká holčina, protože je to film o holkách a pro holky. Jako chlapeček jsem se něco dozvěděl o holčičkách, alespoň ve filmu. Film, který je k vidění v televizi v různých variacích o dámský partě. 6 points je název bodový diety (tu holky asi znají, prostě za jeden den můžete sníst maximálně 12 bodů, přičemž klobása a pivo je asi tak za 15). K filmu: holky si vyrážej, nezadaná alkoholička Michelle balí jednoho za druhým, přitom si to zkusí i s Patrikem, snoubencem její kamarádky Aničky. Michelle to prozradí Petře, Petra to neřekne Aničce. Přitom se mají všichni rádi. Petra otěhotní se svým přítelem Izákem, který je bez práce, a tak přemýšlí o budoucnosti. Aničku její přítel Patrik tak dlouho mlátí, až ji jednoho dne požádá o ruku. Témata stará jako film sám, ale dalo se to vidět. Prostě holčičí odpovědi na holčičí otázky současné doby: Alkoholismus ano - ne, promiskuita ano - ne, dítě ano - ne, nechat se mlátit a ponižovat ano - ne.

• 12.3.2010  20:26
    20 cigaret (2007)

Překvapivě dobrý ruský film ze současnosti, ve kterém se stále něco děje. Spíše jde o drama, ve kterém se před hlavního geroje příběhu během jednoho dne, kdy mu rodí žena a musí učinit důležité pracovní rozhodnutí, staví překážky a volby. Líbilo se mi i prostředí, nejde o ruské omlácené paneláky ani luxusní prostředí, ale o komerční centrum Moskvy. Jako humornou stránku filmu lze brát 4 vsunuté reklamy do filmu a zajímavý efekt odpočítávání cigaret na krabičce (což by mohl být skvělý marketingový nápad). Hlavní hrdina je sympaticky vypadající třicátník, kterému jsem první třetinu držel palce, ale všechny jeho následující volby se ukázaly jako špatné, postupně jsem mu dával palce dolů. Přemýšlel jsem nad poselstvím filmu, ve kterém zvítězil kariérismus a klesala hodnota založení rodiny. Dobrá hudba a ne jen ruský matrjoškový songy na garmošku.

• 10.3.2010  15:06
    Gladiator Cop (1995)

Ty bojové scény, což mělo být asi největší lákadlo tohoto díla, mohly být lepší. V těchto filmech moc o děj nejde, ale alespoň ta bojová choreografie! Lorenzo Lamas je policista s nočními můrami, navíc je reinkarnací Alexandra Velikého, se kterým má několik staletí nevyřešený konflikt jeho protivník v podání stařičkého Jamese Honga. K tomu nás Odpadlík seznamuje se svou schopností po doteku těla vcítit se do posledních okamžiků zavražděného. Jako policista se zúčastnil nelegálního vražedného souboje (hlavně že předtím svému kolegovi, který vyhodil kelímek z okna auta řekl: Víš, že to je nelegální). Říká se, že záleží na střihu. Opravdu některé scény, kde se vzaly, tu se vzaly a sám velký Lorenzo po jedné scéně sdělil divákům: Museli mi něco dát do pití, proto jsem se probudil ráno v autě. Jo a šerm mu fakt moc nejde. Nejhorší je ta skutečnost, že film THE SWORDSMAN z roku 1993 obsahuje stejné scény a je vlastně o tom samém.

1 3 6 7 8 9 10 následující >>