RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 21.7.2013  05:23
    Metropolitan (1990)

Čas kolem Vánoc pro zlatou mládež z vyšší střední třídy NY smetánky. Čekal jsem na přicházející moudra z pera scénáristova a jeho přečtených knih, ale z úst mládenců vypadávala jen klišé a prázdné fráze. Takže hlavním středobodem nonšalantních večírků se stávají milostné avantýry, ve kterých dominuje outsider Tommy, který miluje frivolní Serenu. Do Tommyho se zamiluje upjatá Audrey a vše se odehrává a nahrává borcovi Rickovi. Alespoň jedno moudro: O manželství se přemýšlí až ve třiceti.

• 4.4.2013  17:58

3,5 * Dlouho jsem otálel pustit si tento film, protože nejsem fanouškem 1. předlouhých filmových vyprávění a 2. historických, kostýmních a válečných výprav s puškami a bodáky. Po úporném začátku, kdy jsem shlédl právě všechny tyto hlavní nepohody jsem se vžil do mladičké a krásné Lucy a jejího vztahu ke kapitánovi tak vroucně, že jsem nevěřil sám sobě. Poutavý, jemný příběh, který vyvažuje chvíle štěstí s chvílemi rodinných neštěstí napsal život sám a Diane Lane mohu poděkovat za příjemně ztrávených 170 minut.

• 16.3.2013  16:23
    Kdo je Clark Rockefeller? (TV film) (2010)

Po nikterak zajímavém startu i finále ve stylu kanadských thrillerů vysílaných v nedělním prime timu na TV Barrandov, se film slibněji vyvíjí ve flashbekových vzpomínkách a dává nahlédnout do plánů zosnovaných mistrem přetvářky a převleků, tak jako jsem měl možnost vidět v lepších snímcích, jako jsou CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ nebo I LOVE YOU, PHILLIP MORRIS. Mínusem je kvalita televizního zpracování, ale plusem je výkon Erica McCormacka, i když nijak oslnivý, ale alespoň vás nutí sledovat děj do konce. Pro dokreslení skutečného příběhu jen dodávám, že Christian Gerhartsreiter byl navíc v březnu 2011 zatčen a v říjnu 2012 obžalován za dvojnásobnou vraždu manželů Sohusových. http://www.reflex.cz/clanek/lajk/44286/nejvetsi-podvodnik-vsech-dob-vydaval-se-za-rockefellera-a-zil-z-penez-od-bohatych-zen.html

• 3.3.2013  14:21

Silné 3* a půl. Kdysi jsem viděl na VHS, dnes po dvaceti letech znovu. Alexander Lou přišel i se svým kámošem a kámoškou po Super Ninjovi do dalšího podobného filmu, kde se to hemží rychlými scénami plnými super bojových kreací a choreografií. Ačkoli ty zvukové efekty při každém pohybu už ke konci fakt obtěžují, splňují účel, protože si pamatuju, jak jsem si před dvaceti lety právě o těch efektech s kamarádama neustále vyprávěl (praskání kloubů, rozdmýchávání ohně apod). Ten tchajwanský styl mi možná přijde i o něco lepší než ten hongkongský, protože nepostrádá super non-stop akci doplněnou komickými vložkami a nadpřirozenými úkazy.

• 3.3.2013  14:10

Velmi slušná porce soubojů z ranku kung-fu filmů osmdesátých let, která ovšem ve srovnání s ostatní produkcí tamější éry a tamějšího regionu nezapadá do marasu šaolinských gigantů a pozvedá úroveň blíže k ninjutsu. Film zároveň funguje jako instruktáž o nadpřirozených schopností, záškodných akcí a taktikách ninjů. Nebýt mistrů ve sportovní gymnastice a jejich trampolín a zpětnému snímání skoků, tak mi ani nevadilo interiérové pojetí akčních scén. Stejně tak, jak se hlavní hrdina vrátí ke svému mistru Yangovi, který shodou okolností už má další své tři žáky, přičemž každý z nich by se mohl směle rovnat obrovské přesile ninjů byť i jen jednoho elementu a závěrečný souboj čtyř bratrů proti Mistru Kembuchimu korunuje dílo. Jo a je tam vlastně ještě kunoichi.

• 4.1.2013  16:37
    Ford: Muž a stroj (TV film) (1987)

Životopisné filmy mám moc rád, i patřičnou délku snímku (přes 3 hodiny) chápu jako potřebnou. Film pro zájemce o charismatickou osobnost Henryho Forda, kterou on bezesporu je, je však příliš dlouhý. Televizní zpracování mu trochu ubírá na kráse a atraktivnosti, ale pozorovat průbojnost a zatvrzelost Henryho Forda je lahůdkou, ze které by si měli brát ponaučení hlavně vrazi na Wall Streetu a vedení všech strojírenských korporací, hlavně Škodovka (ti by měli film vidět povinně jednou týdně, a to v neděli, po pracovní sobotě).

• 28.12.2012  15:54

Začínající režisér a scénárista Noah Baumbach je jistě nadějnou tvůrčí postavou pracující na jiném než hollywoodském smetišti. V Brooklynu se odehrávající milostný příběh suplujícího učitele na střední škole Lestera (pokouší se psát) a jeho nové přítelkyně Ramony (průvodkyně v muzeu a studující doktorát umění). Lester je však žárlivý a velmi rád studuje Ramoniny bývalé partnery. V tomto případě v New Yorku úspěšného spisovatele Dashiella. Dashiell navštěvuje terapeutickou skupinu a proto Lester neváhá do této terapeutické skupiny také vstoupit a podvodně se vydávat za svého přítele Vince, čímž se vše začíná komplikovat, jakmile pravé příčiny chování všech zúčastněných vyplouvají na povrch. Allenovsky laděné neurotické (ne však patologické) Lesterovo jednání připomíná myšlenky každého muže, který jednou zapřemýšlí o kvalitě bývalých vztahů své současné milenky. Bohužel se film snaží odpovídat na všechny Lesterovy otázky, což je na škodu. Poučení: žena a muž vnímají vztah rozdílně a to jak jsme se chovali ve vztazích v minulosti ovlivňuje naši budoucnost, přičemž poučení z chyb není nikdy zajištěno.

• 22.12.2012  15:40

Nevkusné, ale přesně zapadající do mých představ o akčních B-filmech, ve kterých zní superhlášky, hraje pohodová hudba, míhají se playmates a do toho se párkrát vystřelí a vše se přitom odehrává ve skvělých prostředích. Kdyby tak existovalo více podobných filmů.

• 22.12.2012  15:06

Dekadentně sugestivní obraz schizofrenní ženské duše podaný tím nejoriginálnějším a přitom nejzvrácenějším způsobem, jaký jsem kdy viděl. Za některé vizuální scény bych předal Oskara. Velmi nečekaný snímek.

• 21.12.2012  15:50

Francesca "Kitten" Natividad (http://cowsinartclass72.tumblr.com/post/22529900778/kitten-natividad) v hlavní roli posledního Meyerova filmu ze série "vixens". Neukojitelná a posedlá sexem vyhledává mužské partnery a není příliš spokojená se svým mužem. Moc uječené, samozřejmě lehce humorné (a la německá série o třech Švédkách), eroticky nabité. Jenže mi přišlo, že už se Meyer ve svých filmech často opakuje (opakuje několikrát nejen své záběry, ale používá záběry i ze svých předchozích filmů). Kromě prsaté Kitten ve filmu vystupují i černoška June Mack (http://www.rottentomatoes.com/celebrity/june_mack/), která se mi nelíbila. Naopak krásná byla Sharon Ceccatti (http://www.bwlewis.info/tag/sharon-ceccatti-lesbian/) v roli sestřičky.

• 21.12.2012  15:32
    Up! (1976)

Nejlepší film Russe Meyera. Více než 1000 slov: černoška Elaine Collins http://juicysistas.tumblr.com/post/1533703697/retrozone-elaine-collins-aka-georgia-jackson, mladá Candy Samples http://cowsinartclass72.tumblr.com/post/22537624625/candy-samples, Foxy Lae http://www.vegasretro.com/burlesque/6_foxy_lae_1.html a hlavně nejlepší a v hlavní roli Raven De La Croix http://cultqueens.tumblr.com/post/26957648103/raven-de-la-croix

• 19.12.2012  15:30
    Supervixens (1975)

Opět místy humorný, vnadnými ženami nabytý, úmorně nudný exploitation flick ze série "vixens". Výborná scéna je, jak Harry zabije svou ženu v koupelně - vynikající. Pro doplnění databáze: v roli Harryho ženy Shari Eubank http://celebslists.com/10900-shari-eubank.html, opět největší sexbomba Uschi Digard (http://herachy.com/actors-7_Uschi-Digard.html) v roli nadržené selky, Christy Hartburg viz titulní strana plakátu, Colleen Brennan (http://monsveneris.tumblr.com/post/33761757808/cultqueens-colleen-brennan), černoška Deborah McGuire (http://iwishiwasbornearlier.tumblr.com/post/25933827262/retroebony-deborah-mcguire) a skvělá Haji.

• 19.12.2012  15:15
    Black Snake (1973)

Příběh o vzpouře černošských otroků na jednom z karibských ostrovů se vymyká tvorbě Russe Meyera. Ne že by chybělo násilí, ale celý film je jedna velká nuda, a to bez nahotinek, a s pro mě neznámým hereckým ansámblem nemeyerovského trademarku. Navíc jsem film viděl v původním znění. Mluví se v něm nejen anglicky, ale i francouzsky. Black snake ve filmu představuje černý bič, který uměla použít paní Suzy Walker, jakožto správcová plantáže. Žánrově film patří mezi dramata s rasistickým tématem. Kdyby to natočil někdo jiný, třeba Jess Franco, možná by to dopadlo líp.

• 16.12.2012  13:45

Lehce humorný příběh místního šerifa v aridním prostředí s krásnými nadrženými děvčaty, podpořené bohyní Uschi Digard (zde jako Astrid Lillimor). Rychlý střih a krátké záběry se několikrát prostřídají tak často, že kromě zápletky, dialogů a pouštních krás si všímáte jen té složky filmu, kterou chcete vidět. Klasický film Russe Meyera, jen by to chtělo delší záběry, chlape. Vedle nádherných samic typu Tura Satana, Haji, Erica Gavin a Kitten Natividad se zde objeví dokonalá Uschi Digard.

• 16.12.2012  13:20

Tenhle svět mi nic neříká. Nemám rád hippies a komunitu psychointelektuálů, kteří se svými potrhlými výstřelky stávají uznávanými art-celebritami. Jedna velká nuda a až závěrečných 20 minut mne trochu probralo. Celkově je film zbytečně dlouhý. Hudba zdařilá ve své době, ale vkládat ji do každých scén, zejména rvaček, je ošidné. No a na konci se dozvíme hlavní ponaučení pro každou postavu zvlášť. Sex, drogy & rock'n'roll.

• 15.12.2012  13:57

Meyerova snaha o zápletku vychází naprázdno. Některé scény jsou zajímavé, např. dovádění ve vodě, úvodní titulky, ostré rvačky. V tomhle filmu se však žádné prsatice nenacházejí, a i když už je rok 1968, tak scény odhalených ženských vnad už nejsou tak sestříhané, jako v Meyerových předešlých filmech. Klasické B-movie, na které do týdne zapomenete.

• 15.12.2012  13:37

Nebo taky "Benny Hill točí Poslední plavky". Ačkoliv má film jakousi zápletku, mě nepřišla ani napínavá, ani zajímavá. Jestliže film stojí na ukázkách poprsí vyvinutých dam, tak je tak sestříhaný, že si je všechno třeba jen domýšlet a toužebného okamžiku se nedočkáme.

• 14.12.2012  17:25

Jedna a půl. Takové volné pokračování nadržené Lorny v barevném provedení. Lehký humor, velké výstřihy. Úplný začátek a úplný konec mi přišel nejhezčí.

• 9.12.2012  08:39
    Urychlovač zkázy (TV film) (2009)

Podobný filmy mě sice baví (např. filmy Tibora Takácse), ale tenhle kousek mi do mé skládačky nezapadl. První polovině filmu jsem nerozuměl, ve třetí čtvrtině jsem se neorientoval a v poslední části jsem se nudil. Už jsem si zvykl na levné počítačové simulace a obrazy, už jsem si zvykl na roztřesení kamery při každé detonaci nebo otřesů země. Už jsem si zvykl, že herecké výkony nebudou nejlepší (nebýt Davida, Rajiho a toho arabskýho teroristy, nehodnotím dvojici centerfolds), tak by nezbylo na co se dívat.

• 9.12.2012  08:09

Výborný film, který je zaměřen na rozplétání důvodů a provedení útoků z 11. září 2001. Již nesledujeme výkony charakterních a odvážných hasičů nebo mužů na palubě uneseného Boeingu, ale jednoho odvážného židovského novináře a jeho investigativní práci. Bylo skvělý vidět, jak americká mašinérie si za svůj problém může vlastně sama svou neokoloniální politikou, nečistými obchody a touhou po světovém míru. Při bližším pohledu na islámský teror také brzy zjistíte, že muslimský Džihád je podobný tomu americkému. Film také ukazuje, že Usáma s kalašnikovem v pákistánské jeskyni jen stěží mohl zorganizovat tak masivní operaci, a že tak za celou akcí stojí někdo jiný. Tak jako Waqar Islam. I běžný pěšák může nosit jméno svého padlého vůdce a tak dál šířit jeho misii. Muslimské celosvětové bratrstvo roste a kapitalismus se hroutí.

• 5.12.2012  17:38

Tři a půl. Pro mě velmi milé překvapení, nečekal jsem tak dobrý film. Slušně natočené, akční děj, po celou dobu napětí. Být to v lepší produkci a se známějšími herci, tak by to mohlo být za 4*. Stephen Baldwin byl výborný.

• 2.12.2012  15:28
    Lorna (1964)

Celý film drží jen velikost poprsí Lorny Maitland, ale i přes jejich velikost zážitek z děje upadá v zapomnění. Už nechci černoblbý filmy ani vidět.

• 2.12.2012  15:20

Děsně střižená westernová kola-loka s několika vtipnými scénkami, skeči a gagy, prošpikovaná gorilou, prsatými striptérkami a rednecky. Vše se stále dokola opakuje, až přijede statečný hrdina a vše urovnává do pořádku. Kdybych tak mohl já tenhle film urovnat do pořádku. Vlastně bych asi nemohl. Zasekl bych se u tý prsatý striptérky. Chápu, že v době, kdy neexistovala MTV a kabelová televize, to musel být odvaz.

• 2.12.2012  15:16

Vzhledem k tomu, že The Immoral Mr. Teas je sympaťák, tak v porovnání s panem opravářem jasně vede. Typ pana opraváře je určen pro jiný typ filmů, ve kterých by mohl sklidit více úsměvu. Absence nahoty také na atraktivitě filmu nepřidá. Prakticky se jedná o stejný film, jako výše zmíněný. Vypravěčem je tentokrát žena a není to ani tak vtipné.

• 2.12.2012  08:39

Takový milý, rozverný, lehce humorný příběh jednoho voyeura doprovázený stále stejným hudebním doprovodem, který po 20minutách začíná otravovat s několikrát přehranými sekvencemi denní rutiny, které taktéž začínají nudit. Ale to je život. Tak alespoň erotické představy a fantazie stojí za to, i když ještě obtěžkány Hayesovým kodexem morálky. V hlavní roli sympaťák, ale nedokázal bych si to představit, kdyby film byl o 30 minut delší. Pokusím se udělat titulky.

• 2.12.2012  08:26

Opět výborné herecké obsazení, neustálá akce nebo napětí, občas skvělý vtípky, povedená taškařice s CGI pavoučky. Jim se po nepříliš vydařených filmech opět vrací k tomu, co se naučil od svého mentora Rogera Cormana, a předvádí nám svůj svět zmutovaných zvířat a boj lidí s nimi o holé životy. Plastové zbraně (herci museli se samopaly hezky rumplovat, protože až poté se přidávaly na počítači záblesky výstřelů, u samopolů ještě pochopím, ale u pistole?), cákance lidské i pavoučí (???) krve. Víc bych se pobavil, kdyby pavoučci byly loutky, kdyby neexistovalo modré plátno a počítačové efekty. Ale jinak skvělé, budu se snažit udělat titulky.

• 1.12.2012  06:28

Pokud bych chtěl uvést klady filmu: tak by to byly tyto: charismatický Tony Todd, příběh podobný Bladeovi, výběr ženského obsazení (doktorka Van Helm, detektiv O'Hara, Nikki 7 a zejména Melissa Brasselle a její striptýz), působivé intro. Mezi negativa patří to ostatní: akční sekvence, triky na úrovni pohádkových příběhů, mužské herecké obsazení, místa natáčení.

• 19.11.2012  18:16
    V síti lží (TV film) (2009)

Už si skoro připadám jako žánrový specialista na kanadské thrillery vysílané na Barrandově v nedělním prime-timu. Shlédl jsem i tento skvost a musím podotknout, že docela koukatelný, i když za některý sekvence bych střihači ustřihnul kabel. Jedná se o počítačový thriller ozdobený ukrájením malých částek peněz z finančních převodů, které nakonec dávají velkou sumu (PAST) a neustále se přesouvají na jiné účty. Když už se ke konci rýsuje rozuzlení, nastane nečekaný zvrat. Slečna Abigail Turner, která je vysoce postavenou počítačovou odbornicí na vývoj nového neprůstřelného bankovního systému se zamiluje do chlapce jménem Josh, ze kterého se náhodou vyklube známý a úspěšný počítačový hacker. Jenže jeho auto vybuchne a tak smutná Abigail se pustí sama do zkoumání děr v jejím bankovním systému. Ozve se jí další počítačový hacker Spider (trochu připomíná Ženu, která kopla do vosího hnízda) a přes vzájemné antipatie/sympatie se jim podaří najít důležitou stopu k osobě, která si celý kšeft objednala.

• 19.11.2012  17:46

Po tomhle skvělým filmu plnýho napětí, akce a humoru přidávám Jima Wynorskiho mezi své oblíbené (a taky jsem mu sem sehnal obrázek). Tohle má koule a je to zároveň k popukání.

• 18.11.2012  07:03
    Demolice (1996)

Myslel jsem si, že Bruce Willis v Nakatomi byl příklad nejodvážnější hrdiny-drsňáka se skvělými hláškami. To jsem ale ještě neviděl Demolition High s Corey Haimem. Corey trochu přibral (hrál sedmnáctiletého ve svých 25) a přebral štafetu po Willisovi. Film je plný skvělých hlášek a nesmyslných akcí do takové míry, že mě fakt pobavil. Melissa Brasselle je kus. Nejlepší scéna: ve školní a keramické dílně, a i ten výbuch modelu školy byl povedenej. Hlavním mottem filmu je, že aby americká střední škola mohla úspěšně čelit teroristům, musí se snažit získat alespoň jednoho ozbrojeného žáka, gaunera z Bronxu, vtipného mazaného drsňáka. Ponaučení: Pero je silnější zbraň než meč.